کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره 60، وادی پنجم و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 15 دی 1395 ساعت 14:28 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

بنام خدا

سیزدهمین جلسه از دوره پنجاه و هفتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی پنجم و تاثیر آن روی من در روز چهارشنبه مورخ 95/10/15 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری خانم فاطمه راس ساعت 11:30 آغاز به کار نمود.

اگر ما تصور کنیم که از راه کج به مقصد می رسیم، هرگز به مقصد نمی رسیم، 

اگر فکر کنیم که از راه کج به حال خوشی می رسیم، نمی رسیم.

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.

امیدوارم حال همه شما خوب باشد، بحمدلله حال من هم خوب است. هوا هم خوب است و آلودگی هم نداریم. مروز چهارشنبه 15دی ماه 95 است.

دستور جلسه امروز، در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست، توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید.

انسانها به گونه های مختلف هستند. اصولاً انسان اول اندیشه می کند، بعد بیان می کند و بعد عمل می کند. پندار نیک، گفتار نیک و کردار نیک. در کنگره 60 ما معتقد به پندار سالم، گفتار سالم و کردار سالم هستیم. البته منظور از نیک اگر همان سالم بودن باشد، ایرادی ندارد. ما در اینجا به سالم بودن، توجه می کنیم، به نیک بودن توجه نمی کنیم. گاهی اوقات انسان قصاص می کند، وقتی قصاص می کند، به خوب و بد آن توجه نمی کند. بعضی اوقات می گویند که ما به قصاص اعتقاد نداریم، قصاص کار انسانی نیست. چه فایده ای دارد، کسی که عده ای از انسانها را کشته است و بعد از زندان ممکن است بیرون بیاید و دوباره عده ای را به قتل برساند.

خیلی ها بمب گذاری کرده اند و ترور کرده اند، طرف را به زندان انداخته اند و تا از زندان خارج شده است، عده ای دیگر را کشته است. اینجا قصاص عمل زیبائی نیست، ولی عمل سالمی است. منظورم این است که تفاوت بین بین سالم بودن و نیک بودن را بدانیم. عملی را سالم می گوئیم که نتیجه اش به خیر ختم شود. هر عملی که نتیجه اش به خیر ختم نشود، ناسالم است. ممکن است یک نفر وارد سیستم شود و سیستم را آلوده کند. مثلاً وبا دارد، بگوئیم گناه دارد، ایرادی ندارد، اگر بگوئیم وبا دارد، آبرویش می رود، اینطور که نمی شود، این شخص ممکن است عده ای را مبتلا به وبا کند، چون وبا واگیر دار است.

ما می گوئیم افرادی که می خواهند در لژیون مالی خدمت کنند، باید در پله 3/0 باشند. اگر سفر اول باشند، کمک نمی توانند بکنند. شخص در سفر اول شور می گیرد و می خواهد این کار را انجام بدهد، ما این را نمی پسندیم، این کار عمل نیک است، عمل سالم نیست. عمل سالم این است که، کسی به کنگره 60 کمک کند که وضع مالی اش خوب باشد و فردا هم طلبکار نباشد. در سفر اول یک نفر خود را ثروتمند جلوه می دهد و بعد شور می گیرد و کاری را انجام می دهد که هم برای خودش و هم دیگران مشکل ایجاد می کند.

پندار ما باید سالم باشد، بعد آن را تبدیل به گفتار سالم کنیم و بعد دقیقاً همان را تبدیل به کردار سالم کنیم. این راه صراط مستقیم است. بعضی ها هستند که پندارشان یک چیز است، گفتارشان یک چیز دیگر است، کردارشان هم یک چیز دیگر است. فکر می کند که می خواهد به سمت راست برود، موقع رفتن می گوید می خواهم برم سمت چپ و بعد موقع اجراء کردن به عقب بر می گردد. اینها با هم متضاد هست، هرچه اینها بیشتر با هم متضاد باشد، آن شخص آرامش و آسایش ندارد. کسی که پندار و گفتار و کردارش متفاوت باشد، هیچوقت در آرامش نخواهد بود. یعنی در صراط مستقیم نیست. حرف و عمل اگر منطبق نباشد، ضلع سوم ساخته نمی شود.

کسانی که گفتار و کردارشان یکی است، جزو گروه سابقون هستند. یعنی آنچه را که می گویند همان را عمل می کنند. یعنی دقیقاً گفتارشان مهم است، اگر قولی بدهند، پای قولشان ایستاده اند و حرفشان را عمل می کنند. شما می گوئید زمینم را فروختم، اگر گفتی فروختم، اگر قیمتش 10 برابر هم شد، باید زمین را به همان شخص قبلی بفروشی.

آقای اشکذری می گفت: یکی بچه اش را نصیحت می کرد و می گفت که تو باید در کاسبی پیشرفت کنی، بچه ولخرجی کرد، گفت: برای چه ولخرجی کردی؟ گفت کاسبی کردم و از سودش ولخرجی کردم. یک دفعه زد توی گوشش. گفت چرا می زنی؟ گفت که تو نباید از سود و سرمایه بخوری، باید از دبه کردن بخوری!

یکسری از آدم ها وقتی منافعشان کمی به خطر می افتد، زیر همه چیز می زنند. اینها یک حرف دیگر می زنند و به گونه ای دیگر عمل میکنند. بنابراین ما تفکری که داریم، همان پندار ماست، باید پندار بیاید و از مرحله گفتار عبور کند و تبدیل به مرحله کردار شود. تا زمانی که گفتار به کردار تبدیل نشود، ارزشی ندارد.

مهم نیست که من چه می گویم، مهم این است که چگونه عمل می کنم. عمل کردن برای ما اهمیت دارد، باید آن چیزی را که تفکر می کنیم، به گفتار سالم تبدیل کنیم و آن را تبدیل به عمل کنیم. یعنی همان مرحله شو شود، شو شود برای خداوند است و در انسان هم در مراحل پائین وجود دارد. وقتی حرف و عمل ما یکی شود، شو شود اجراء می شود.

اگر ما تصور کنیم که از راه کج به مقصد می رسیم، هرگز به مقصد نمی رسیم، اگر فکر کنیم که از راه کج به حال خوشی می رسیم، نمی رسیم. از راه کج به آسایش نخواهیم رسید. اگر فکر کنیم، از راه تقلب، خیانت به آسایش برسیم، نخواهیم رسید. به پول می رسیم، ولی به آرامش و آسایش نمی رسیم. به مقام می رسیم، ولی به آرامش نمی رسیم.

در برج هستی، ولی در جهنمی. امکان ندارد، کسی در کنگره بیاید و سفر دوم باشد یا راهنما یا مرزبان باشد و بعد خیانت کند، شیشه مصرف کند و بتواند آن را پنهان کند و حال خوشی داشته باشد. این دقیقاً مثل این است که یک نفر گوشتی را در کمد پنهان کند، بالاخره یک روزی بوی بد و فاسد شدن این گوشت همه جا را فرا می گیرد.

افراد آنچه را که آموزش می بینند، از همان به نتیجه می رسند، به شرطی که آن تفکر به عمل تبدیل شود.

امیدوارم خداوند توفیق دهد، تا آن تفکری که داریم به مرحله عمل برسانیم. اگر به عمل نرسانیم، ارزشی نخواهد داشت. وگرنه اگر در حدّ حرف زدن باشد، ارزشی نخواهد داشت. بعضی ها خیلی خوب حرف می زنند، اگر یک سی دی را هم داخل کامپیوتر بگذارید، کلی حرف می زند. به شرطی این حرف زدن ارزش دارد که آن کسی که آن را می گوید، به آن عمل کرده باشد.

حرف حقّ از حلقوم کفر جواب نمی دهد. امیدوارم بتوانیم تفکرات خودمان را به نتیجه برسانیم. این تفکرات را ما به نتیجه رسانده ایم که تیم راگبی کنگره 60 به مقام اول کشور می رسد.

 

نکته بعدی؛

ـ امتحان کمک راهنمائی در تاریخ 14اردیبهشت برگزار خواهد شد.

ـ کسانی می توانند در امتحان شرکت کنند که روزانه TDS 0/3 باشند.

ـ امتحان ساعت 12ظهر برگزار می شود.

ـ کلاسهای آموزشی که بخواهیم برای راهنماها داشته باشند، گفتیم که خود لژیون ها مسئول آموزش شاگردانشان باشند. اگر می خواهند در شعبه ای کلاس آموزشی بگذارند، مرزبانان می توانند برنامه ریزی کنند و این کار را انجام بدهند. به شرطی اینکه یک نفر تدریس نکند، کلاسها برعهده یک نفر نباشد. چون عقاید مختلف است و اختلاف در لژیون ها بوجود می آید. راهنماها برنامه ریزی کنند و تعیین کنند که این هفته آقای فلانی ، هفته آینده یک نفر دیگر آموزش بدهند و کار کنند.

ـ امتحان را مرزبانان برگزار و برقرار می کنند. با ایجنت و اسیستانت هماهنگ می کنند و بعد برگزار می کنند.

ـ هر شعبه برنامه ریزی کند و راهنماها هرکدام قسمتی از آموزش را برعهده بگیرند.

ـ در سال 2016، در کنگره 60 ، 4951 نفر به رهائی رسیده اند.

ـ برای شرکت در امتحان شخص حتماً باید نشان ویلیام وایت اخذ کرده باشد یا اصلاً سیگاری نباشد.

ـ مطلب دیگر که تمام مسئولین باید توجه کنند این است که ما یک قسمت بازپروری و بازیابی سلامت هستیم، افرادی که با آنها کار می کنیم، بیمار هستند و هنوز فکرشان باز نشد وهنوز آموزش لازم را نگرفته اند، اگر مرتکب خلافی می شوند، با سرِ شمشیر با آنها حرف نزنید، با آنها به راحتی صحبت کنید. با تحکم برخورد نکنید. ما از کنگره هیچکس را اخراج نمی کنیم، می توانیم بگوئیم 2 ماهه، 3 ماهه، 1ساله نیاید، آن را هم مرزبانان می توانند بگویند، راهنما نمی تواند بگوید که شما اصلاً حق نداری به کنگره بیائی!

پس با شاگردان و رهجوها برخورد خوبی داشته باشید. شخص مرزبان می شود، هنوز شیشه می کشد، این اتفاق عجیبی نیست. ممکن است با خودش گفته که من اگر بخواهم بهتر خدمت کنم، شیشه می زنم و بهتر خدمت می کنم. خوب با این شخص، نباید جنگید. باید صدایش کنید و بگوئید که ما شنیده ایم که اینطور می گویند، نظر خودت چیست؟

لازم نیست که پنهان کنید، به او اطلاع بدهید. با خشم با او صحبت نکنید. نگوئید که تو آبروی کنگره را بردی! هیچکس نمی تواند آبروی کنگره را ببرد. در کار ما طبیعی است، اگر این اتفاقات افتاد، با او نجنگید. کار ما تربیتی است. با افراد باید قشنگ صحبت کنیم که آنها از بین نروند و ویران نشوند. ما گفتیم مرزبان حق ندارد که تازه وارد را به لژیون ها معرفی کند، حالا نباید کار به گونه ای پیش برود که مشاورین این کار را انجام بدهند. افراد خودشان باید لژیون ها را انتخاب کنند. تازه واردین حق ندارند که در لژیون ها بشینند و یا بالای سر لژیون ها بایستند. راهنماها خودشان را با شماره لژیون معرفی می کنند و تازه وارد بعد از انتخاب راهنما می تواند وارد لژیون شود.

ـ در ضمن روز پنجشنبه مورخ 95/10/23 در نمایندگی استادمعین رأس ساعت 16، کنسرت گروه موسیقی کنگره 60 برگزار می گردد.

 

نام فایلتاریخمدت زمانحجم (MB)لینک
فایل صوتی سخنان مهندس95/10/1500:38:5317.8دانلود
فایل صوتی رهایی ها----

کنگره 60
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات