جلسه ی آموزشی خصوصی سه شنبه 95/10/28 ( فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک )
چهارشنبه 29 دی 1395 ساعت 17:34 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز سه شنبه مورخ ۲۸ دیماه ۹۵ جلسه سوم از دور نهم كارگاه های آموزشی خصوصی مسافران كنگره ۶۰ منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی؛ به نگهبانی مسافر حسین ، استادی مسافر مهدی و دبیری مسافر ناصر  با دستور جلسه ی

"  فرق عمل سالم با عمل به ظاهر نیک  "

رأس ساعت ۱۷ شروع بکار نمود.

خیلی از چیزها را ما می دانیم، دانستن یک چیز کافی نیست باید عملی شود. من یک عمر مصرف مواد داشتم و می دانستم که کار بدی است، آیا اتفاق مثبت در زندگی من افتاد،  من باید آموزش‌ها یی که می بینم اجرایی کنم ، به دلیل این عدم شناخت بیست سال  از زندگی  من تباه شد. دانستن یک مطلب کافی نیست باید دانسته ها اجرایی شود اینکه بدانیم عمل سالم چیست وتفاوتش با عمل به ظاهر نیک چیست کافی نیست با ید در عمل نشان دهیم.
سخنان استاد محترم :

برای انجام عمل سالم نیازی نیست ما در جای دیگر دنبالش بگردیم، نیازی نیست قدم بزرگ برداریم، دستور تمام بزرگان این است که با انجام مداوم و کوچک اعمال سالم شروع کنیم
زندگی انسان خود سرشار از تصمیمات متعدددمی باشد وانسان همیشه دنبال بهترین تصمیم است، اما برای گرفتن بهترین تصمیم لازم است که آموزش بگیریم، شخصی که درست آموزش می گیرد نشان می دهد که از یک مدیریت خوبی بر خوردار است، 
به نظر من تشخیص عمل سالم از عمل به ظاهر نیک نیاز به مدیریت بحران دارد، زیرا فاصله‌ی عمل به ظاهر نیک با عمل سالم به اندازه یک مو می باشد. 
یک سری از کارها نتیجه و عملکردشان نشان می دهد که عمل سالم است یا خیر. 
ما تا زمانی که آموزش های کنگره و بیرون را عملی نکنم تشخیص عمل سالم و عمل به ظاهر نیک کار بسیار سخت می باشد و تغریبا غیر ممکن است .
ما در طول زندگی خود الگوبرداری از طبیعت می کنیم، و می گوییم دوستار طبیعت هستیم، عمل سالم این است که قدر دان طبیعت باشیم، ما باید قدر شناس کنگره و این شعبه و شرایطش باشیم، این مکان به واسطه اینکه کم جمعیت است همانند یک موسسه غیر انتفاعی می باشد. من باید قدر این مکان را داشته باشم زیرا بسیار خلوت است، هر روز به من مشارکت می رسد و بیست لژیون نداریم، اگر مشارکت به من  نرسد تنبلی از خود من است. 

خیلی از چیزها را ما می دانیم، دانستن یک چیز کافی نیست باید عملی شود. من یک عمر مصرف مواد داشتم و می دانستم که کار بدی است، آیا اتفاق مثبت در زندگی من افتاد،  من باید آموزش‌ها که می بینم اجرایی کنم ، به دلیل این عدم شناخت بیست سال  از زندگی  من تباه شد. دانستن یک مطلب کافی نیست باید دانسته ها اجرایی شود اینکه بدانیم عمل سالم چیست وتفاوتش با عمل به ظاهر نیک چیست کافی نیست با ید در عمل نشان دهیم.


بعضا ما  لژیون خدمت گذاریم، دنبال یک فرصت می گردیم که فرار کنیم، بعد هم انتظار داریم که حال خوشی داشته باشیم. در مقابل خدمتی که بهت می شود باید خدمت کنی این میشود عمل سالم. بنده ای که نا شکری می کند عمل سالم انجام نمی دهد.
حالا وارد سفردوم شدیم به راهنما،احترام می گذاریم ولی در کنگره یک رفتاری را داریم، بیرون رفتار دیگری، این یعنی نقاب به صورت زده ایم، نه تنها این عمل سالم نیست بلکه بدترین اعمال است .
اگر اختیار در دست من بود پایان تمام 52دستور جلسه می نوشتم که باید از راهنمای خودتشکر کنیم وقدر دان زحمات ایشان باشیم ، من تا دنیا دنیاست قدردان راهنمای خودم هستم و این می شود عمل سالم، قدر دان راهنمای خود باشید.
 نکته بعدی اینکه  به دستوارت راهنمایان عزیز مو به مو عمل کنیم این یعنی عمل سالم. 
یک سری از قوانین هست که باید رعایت شود، برای همین به ان قانون می گویند و لازم است اجرا شوند، اگر قرار باشد که من اینها را بشنوم و اجرا نکنم به کنگره خیانت کردم. 
یک سری قوانین برای جایگاه خدمتی است وهر خدمتی یک مدت رهایی برایش در نظر گرفته شده به عبارتی هر خدمتی یک پیش نیازی دارد، پیش نیاز دبیری گذراندن استادی می باشد، پیش نیاز نگهبانی گذراندن دبیری می باشد. 
اگر من که مرزبان هستم برای تصدی افراد در  نگهبانی و یا دبیری، قوانین کنگره را رعایت نکنم در اصل هم به خودم و هم به کسی که مثلا یک سال است به کنگره می آید ظلم کرده ام. پس خواهش می کنم از مرزبانان رنجیده خاطر نشوید،  چون آنها طبق قوانین کنگره عمل می کنند.
حالا در ارتباط با بحث سیگار،  آقای مهندس دژاکام  دستور فرموده‌اند که به هیچ عنوان کسی که سیگار مصرف می کند نمی تواند هیچ جایگاه خدمتی بگیرد. بنابراین دادن خدمت به افراد سیگاری از روی دلسوزی وترحم عمل به ظاهر نیک است .
من یک سال تصویر سازی کردم که بیایم و این جایگاه استادی و دبیری یا نگهبانی را تجربه کنم، اما هنوز مصرف سیگار دارم ،من اگر خواسته داشته باشم به خاطر جایگاه خدمتی هم که شده برای درمان سیگار اقدام می کنم، ما انسانها ثابت کرده ایم تا حکم زور نباشد کاری انجام نمی دهیم، باید زور بالای سرمان باشد، شاید با قوانین کنگره مغایرت داشته باشد ولی ما این جوری بار آمده ایم. 
حالا من سیگاری می خواهم بیایم جایگاه خدمتی را بگیرم شرطش این است راهنما تایید کند که من روی پروژه هستم و دیگر به من مرزبان یا به مسافرسفر اولی یا سفردومی ربطی ندارد، که سیگار می کشد یا نه چرا؟! چون برای جایگاه راهنما ازرش قائل هستیم اگر احترام به جایگاه راهنما و حرف راهنما گذاشتم این می شود عمل سالم. چون شرط راهنما بودن انجام عمل سالم است


اگر من به دانایی رسیده باشم دیگر سیگار نمی کشم حال این خدمت ها برای این است که ما حالمان خوب شود،  خدمت ها پست مقام نیست کسی که راهنما می شود هم نیاز به یادگیری دارد آقای مهندس دژاکام می فرماید "من هم دارم آموزش می بینم ما تا دم مرگ هم نیاز به آموزش داریم" 
اگر من آنقدر شعور ودانایی داشته باشم که بدانم راهنما برای من ارزش قائل شده و به من اعتماد کرده من باید به اعتماد راهنمایم احترام بگذارم. 
در پایان، صحبت هایم را با سه بیت شعر به پایان می برم :
این بدان با خود شناسی می توان حق را شناخت      
حق چو بشناسی به قلبت نور حق جانانه تافت
آنچه بینی در جهان فانی شود جز نام نیک            
هر چه کار نیک بینی مانده از اقوام نیک 
  کار کن ای اشرف مخلوق از بهر خدا در زندگی  
 خدمتی بر خلق کن در نزد خالق بندگی 

نویسنده : مسافر حسن
ویرایش و تصاویر: مسافر کاظم


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مجید شیروی پنجشنبه 30 دی 1395 06:50
درود به آقا مهدی عزیز بابت استادی زیبا .خداقوت به حسن آقای گل وعکاس آقای کاظم در پناه حق باشید
مسافر شکرالله چهارشنبه 29 دی 1395 22:31
خداقوت خدمت نگهبان ، استاد و دبیر عزیز
از سخنان پرمحتوای استاد فیض بردم ، خدا قوت خدمت نویسنده و تصویرگر محترم
حسن کدخدایی رهجوی اقای ساسانی چهارشنبه 29 دی 1395 20:48
تشکر میکنم از زحمتکشان امین گلی و مرزبان محترم آقا مهدی گل

خدا قوت به استاد نگهبان و دبیر محترم

تشکر از عکس های زیبا ی شما آقا کاظم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic