کارگاه آموزشی عمومی پنجشنبه 95/12/06 (جهانبینی و فرق نگاه مسافر و معتاد)
جمعه 6 اسفند 1395 ساعت 18:07 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست

روز پنجشنبه مورخه 95/12/5 جلسه ی هفتم از دور هفتم کار گاه های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه ی امین گلی با نگهبانی مسافر ابراهیم موحدی ٬ استادی مسافر مجید شیروی و دبیری مسافر حبیب و با دستور جلسه ی

 "جهان بینی و فرق نگاه مسافر با معتاد

راس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

زمانی که چنین مسائلی به من القاء می‌شد به پوچی و ناامیدی می‌رسیدم و زمانی که می‌گفتم معتاد٬ یعنی محکوم کردن خودم ٬ یعنی هیچ‌وقت رشد نمی‌کنم ٬ یعنی صفت گذشته در من صادق است و جاری نیستم و آدم ساکنی هستم و تا زمانی که بمیرم به من گفته می‌شود معتاد!

گزارش کامل در ادامه‌ی مطلب...

سخنان استاد محترم:           

                                

دستور جلسه امروز مربوط به جهان‌بینی و فرق نگاه مسافر با معتاد است. در کنگره 60 یک جهان‌بینی داریم که هم کاربردی است و هم عملکردی! یعنی مطالبی را که به ما آموزش می‌دهند را باید به مرحله اجرا درآوریم. در کنگره مسائلی مطرح می‌شود که برای هرکسی قابل‌فهم نیست.

من به مدت 5 سال در یک انجیو بودم. در این مدت موقع مشارکت زمانی که می‌گفتم: سلام دوستان مجید هستم یک معتاد! واقعاً در همان لحظه تمام انرژی که داشتم از بین می‌رفت و با خود می‌گفتم من که دیگر مصرف‌کننده نیستم پس چرا باید بگویم معتاد؟ و آن‌قدر ترور شخصیتی داشت که می‌گفتند یک معتاد بنویسید و روبه روی آن هر چه ضد ارزش هست را نام ببرید؛ مثل دزدی٬ فساد و ...

زمانی که چنین مسائلی به من القاء می‌شد به پوچی و ناامیدی می‌رسیدم و زمانی که می‌گفتم معتاد٬ یعنی محکوم کردن خودم ٬ یعنی هیچ‌وقت رشد نمی‌کنم ٬ یعنی صفت گذشته در من صادق است و جاری نیستم و آدم ساکنی هستم و تا زمانی که بمیرم به من گفته می‌شود معتاد! در آن انجیو گفته می‌شد که یک ساعت بعد از مرگ اعتیاد نیز از شما دور می‌شود، اما در کنگره  متوجه شدیم که اعتیاد با مرگ هم از بین نخواهد رفت و این به دلیل جهان‌بینی است که در کنگره اجرا می‌شود.

و این جهان‌بینی است که یک معتاد را با یک مسافر متفاوت می‌کند! در آن انجیو گفته می‌شد که اعتیاد یک بیماری مرموز٬ کشنده و پیش‌رونده است به همین دلیل من هیچ‌وقت به خودم اجازه نمی‌دادم که حتی یک‌قدم به سمت ارزش‌ها بردارم و با خود می‌گفتم بیماری من مانند سرطان است و من نمی‌توانم کاری انجام دهم و این باعث می‌شد همیشه در انزوا زندگی کنم و زمانی که مواد مصرف می‌کردم بهتر از زمانی بودم که مصرف‌کننده نبودم و به‌اصطلاح پاک بودم!   

اما می‌خواهیم بدانیم که معتاد کیست؟ و به چه کسی مسافر می‌گویند؟

معتاد شاید خواهان مصرف مواد است و  تصمیمی برای قطع مصرف و تغییر کردن ندارد؛ اما یک  مسافر مبدأ٬ مقصد و هدف دارد و هر کاری را در زندگی انجام می‌دهد این مثلث را اجرا می‌کند. جهان‌بینی کنگره 60 یک مثلثی دارد که یک ضلع آن تشخیص است ٬ ضلع دیگر آن حل مسئله است و دیگری هم ارزشیابی و نتیجه گرفتن است؛ و شخص بعد از رهایی به نتیجه می‌رسد و کارهای خود را مورد ارزیابی قرار می‌دهد که مبدأ آن  کجا بوده والان به کجا رسیده  و هدف چه بوده است؟ متوجه اتفاقاتی که در کنگره رخ‌داده٬ می‌شود و این تشخیص خیلی مهم است؛ یعنی  مسائلی را برای خود کشف می‌کند و با خود می‌گوید من که مثلاً روزی 10 گرم تریاک مصرف می‌کردم الآن رسیدم به‌روزی 3 گرم! و مسائل خودش را با توجه به پارامتر زمان حل می‌کند و این یعنی تغییر کردن!

و بعدازآن مرحله تبدیل و ترخیص است. شخص می‌داند که بعد از گذشت 11 ماه از مواد مخدر ترخیص می‌شود و دیگر دستش را بلند نمی‌کند  و بگوید من یک معتاد هستم.

سفری در پیش دارد که می‌داند پایان هر نقطه٬ سرآغاز خط دیگری است؛ و این سفرهای متوالی ادامه دارد تا این‌که شخص به تکامل برسد. یک مسافر در کنگره یاد می‌گیرد زیباترین چیزی که خداوند در دنیا خلق کرده است٬ عشق و محبت است و سعی می‌کند به خانواده٬ اطرافیان و هم نوعان خود عشق بورزد. آن‌هم عشق بلاعوض! یک مسافر می‌داند که برای انجام مأموریتی روی کره زمین آمده است. چون نفس‌های زیادی در کائنات وجود دارد که شاید بین آن‌ها تنها یک‌نفس جرات آمدن در عالم خاکی را داشته باشد٬ چرا؟ خداوند در کلام‌الله می‌گوید: خلق الانسان فی کبد... یعنی ما انسان  را در رنج و سختی آفریدیم.

اما زمانی که قدم در کره خاکی‌نهاد این دنیا سکوی پرتابی می‌شود برای عالم‌های دیگر! و برای این‌که ارتقاء پیدا کند. یک مسافر متوجه می‌شود جایگاه او در این دنیا برحسب نیاز اوست و این نیاز به دلیل رشد و پیشرفت اوست؛ و نیروهای منفی٬ نقش نیروهای مکمل رادارند؛ یعنی نیروهای منفی را با خود همراه می‌کند برای ارتقاء خود! درصورتی‌که افراد و نیروهای منفی هستند که باعث رشد و ارتقاء انسان می‌شوند و من مسافر فهمیدم که اگر آدم و حوا میوه ممنوعه را خوردند به این دلیل بود که آن‌ها در بهشت فناناپذیر بودند و باید در چرخه‌های مختلف حیات قدم می‌گذاشتند تا ارتقاء پیدا کنند و به مکانی برسند که ازآنجا انشعاب یافته‌اند.

==========================================================

ضمنا در این روز زیبا، شاهد رهایی چند نفر از مسافران شعبه ی امین گلی از بند اعتیاد و سیگار بودیم:

مسافر محمدرضا(کوروش)_ نام راهنما:آقای  نادر اسدی _ آنتی ایکس مصرفی: شیره  _ مدت سفر: 13ماه  _ داروی درمان: OT


مسافر اصغر_ نام راهنما:آقای  امیر حسین ساسانی _ نام راهنمای همسفر: خانم آمنه؛ آنتی ایکس مصرفی: شیره وتریاک _ مدت سفر: 11ماه  و24روز _ داروی درمان: OT

--------------------------------------------------------------------------------------------------
رهایی نیکوتین
 
مسافر مجید _ نام راهنما: آقای امیرحسین ساسانی_ آنتی ایکس مصرفی: سیگار _ مدت سفر: 11ماه_ داروی درمان: آدامس نیکوتین

با تبریک فراوان به عزیزان رها یافته از دام اعتیاد و سیگار...

خدا قوت به کمک راهنمایان عزیز و گرامی کنگره 60 شعبه ی امین گلی...

با آرزوی رهایی گمشدگان وادی اعتیاد...

نویسنده: همسفر لیلا رحیمی

تصویرگر: مسافر کاظم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی شنبه 7 اسفند 1395 17:04
خدا قوت به نگهبان جلسه آقا ابراهیم
خیر مقدم به آقا مجید شیروی و تشکر از استادی خوب شما
تبریک به رها یافتگان کوروش، اصغر. و مجید
خدا قوت به نویسنده
تشکر از عکاس قربان عزیز
مسافر شکرالله جمعه 6 اسفند 1395 22:44
خداقوت خدمت نگهبان و دبیر جلسه
از سخنان پرمحتوای استاد بهره مند شدم خدا قوت خدمت استاد جلسه
خدا قوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش
پیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic