کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه، لژیون
چهارشنبه 11 اسفند 1395 ساعت 23:20 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )
بنام خدا
هفتمین جلسه از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه لژیون در داخل و بیرون کنگره در روز چهارشنبه مورخ 11/12/1395 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر مهدی راس ساعت 11:30 آغاز به کار نمود.
 


 لژیون ها بازوهای کنگره هستند. امروز ما به این قضیه می بالیم، در هیچ گروه درمانی 
                                 ما سیستم لژیون را نداریم. افراد لژیون از یکدیگر مثل یک خانواده حمایت می کنند...

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.
دستور جلسه امروز لژیون در داخل و خارج کنگره است. شاید اگر لژیون نبود، کنگره نمی توانست به این موقعیت فعلی برسد. همه کارها بر مبنای تفکر صورت گرفته است. ممکن است شما باور نکنید که تفکر می تواند خیلی از راهها را باز نماید. نکته ای که هست این است که در تفکر باید حتماً متمرکز باشید و دوم اینکه زمان بدهید. تفکر روی یک موضوع ممکن است یک موضوع چند سال طول بکشد. در هر نوع مشکلی حتی اگر ورشکسته شده باشیم، اگر تفکر کنیم، می توانیم ظرف چند سال مجدداً خودمان را پیدا کنیم. این یک قانون کلی در هستی است. 
لژیون ها بر مبنای تفکر بوجود آمد. یک جور دیگه هم در تفکر ما هست، و آن موضوعی است که در تفکر اکثر انسانها هست و آن تفکر حذفی است، یعنی اگر کسی با سیستم ما مشکل داشت، از سیستم حذفش کنیم. یکی اگر در خانه ایجاد مشکل کرد، از خانه بیرونش کنیم. این برخورد حذفی در همه ما وجود دارد. اصولاً ما می خواهیم برخی نکات را با حذف و به زور حل کنیم. هر چیزی را که شما بخواهید حذف کنید، هزینه دارد. گاهی اوقات این هزینه سنگین است. ساده ترین کار در این قضیه است که یا قهر کنیم یا حذف شویم. وقتی قهر می کنیم، دشمن درست می کنیم. یکسری از کسانی که حذف شده اند، طلبکار هستند، مشغول توطئه می شوند و این موضوع هزار مشکل دارد. این ساده ترین کار است و سریع به ذهن همه می رسد. 
اگر بخواهیم بدانیم که هزینه حذف کردن چقدر است، هزینه آن مثل این می ماند که شما یک هندوانه را می خواهید دائماً در زیر آب نگه دارید، دائماً باید با دست هندوانه را فشار دهید، به محض اینکه دستتان خسته شود، هندوانه روی آب می آید. 
مشکل ما در اوایل کنگره 60 این بود که ما لژیون نداشتیم، جلسه عمومی بود، بعد از اتمام جلسه ما دیگر کاری نداشتیم، بچه ها دور یکدیگر جمع می شدند. در آن سیستم ما یکسری ویروس و میکروب داشتیم، یکسری افراد بودند که وارد کنگره شده بودند و علاقه ای به درمان نداشتند، عرق می خوردند و رفیق بازی و باندبازی می کردند. ما چنین سیستم هایی هم داشتیم، افراد زیادی بودند که با ما دوست بودند، ولی اندیشه و برنامه دیگری داشتند. ما کلی زحمت می کشیدیم که اینها را روی برنامه درمان و روش تدریجی بیاوریم، ولی اینها می گفتند که نه یک دفعه ترک کنیم.
 
 
تا اینکه به این نتیجه رسیدیم که این افراد را از کنگره حذف کنیم. حذف این افراد به این راحتی امکان پذیر نبود، اینها را حذف می کردیم، یکسری افراد می آمدند و همینطور زایش دارند. علف هرز را می کنید، دوباره از نو در می آید، آن موقع بود که من گفتم صبر کنید تا تفکر کنم و ببینم چه چیزی به ذهنم می رسد، تا اینکه این مشکل را برای همیشه حل کنیم. بعد به این نتیجه رسیدم که ما هم خودمان باند درست کنیم. گفتم ما یکسری باند درست می کنیم، اسمش را می گذاریم لژیون، رئیس این لژیون هم راهنماست. هیچکس هم حق ندارد در کنگره بدون لژیون باشد، هر کس در کنگره باید عضو یک لژیون باشد. کسانی می توانند لژیون داشته باشند که امتحان بدهند، از نظر سواد و جهان بینی در حد قابل قبول باشند.
الآن می بینیم که لژیون ها بازوهای کنگره هستند. خدمت گزار لژیون ها هستند. مسئول مسابقات ورزشی لژیون ها هستند. هر کاری ما بخواهیم انجام بدهیم با لژیون ها انجام می دهیم. 
از آن زمانی که لژیون ها تشکیل گردید، ما به یک تعادل بسیار خوبی رسیدیم و امنیت در کنگره برقرار شد. آنها هم دیدند که ما در این سیستم بیکار نداریم. یا باید جذب یک لژیون شود و حرف شنوی داشته باشد، وگرنه باید به دنبال کار خودش برود. از آنجا بود که این آفت ها و ویروس ها از بین رفتند. چون آنقدر لژیون های مثبت ما زیاد شدند، لژیون های منفی ما حذف شدند. 
امروز ما به این قضیه می بالیم، در هیچ گروه درمانی ما سیستم لژیون را نداریم. افراد لژیون از یکدیگر مثل یک خانواده حمایت می کنند. در واحدهای نظامی برای اینکه افراد به تنهائی گرفتار نشوند، لژیون را تشکیل دادند و پشت به پشت و پهلو به پهلو کنار هم بودند، به حالت مثلث یا دایره با هم می جنگیدند و همه چیز را از سر راهشان بر می داشتند، از پشت کسی نمی توانست به آنها آسیب بزند و فقط از روبرو می جنگیدند. در کنگره هم همینطور است، اگر یک نفر مشکل ایجاد کند، بقیه هم لژیونی ها کاری می کنند که این مشکل برطرف شود.
ما چند کار خیلی مهم انجام داده ایم که بر اساس تفکر بوده است. ما با سیستم پزشکی هماهنگ شدیم و سیستم پزشکی هم با ما هماهنگ شده، بچه ها داروهایشان را از کلینیک ها می گیرند و پزشک بر پیشرفت اینها ناظر است. سیستم های پزشکی بچه های کنگره را دیدند و باورشان شد که ما درمان قطعی داریم و جهان بینی و ادب لازم را دارند و این برای ما خیلی ارزشمند شد. اینها باعث شد که پزشکان به متد DST ایمان بیاورند.
به جائی رسیدیم که کلینیک ها برای خودشان یک راهنما دارند، الآن ما در بعضی کلینیک ها لژیون داریم، نه برای بچه های کنگره، بلکه برای افرادی به کلینیک ها مراجعه می کنند. پزشک ناظر وضعیت درمان است و راهنمای کنگره مسئول آموزش و جهان بینی افراد است. 
 
 
یک مسئله دیگر؛
الآن در کنگره 60 به گونه ای است که کمک راهنمایی 4 سال است و گاهی ممکن است 5 سال هم طول بکشد، بعد عوض می شوند، بعضی وقت ها شخص با این سردرگمی مواجه می شود که چه کسی راهنمایش است. 
برای شال آبی گرفتن و راهنما شدن، یکی از دلایلش این بود که غیر از آغازنامه، باید 4 یا 5 شاگردش کمک راهنما شده باشند، آنجا گفتیم که برای حل شدن این قضیه، کسی که گل می دهد، راهنمای شخص محسوب می شود. در پرسش نامه های کارآموزی برای کمک راهنمائی اسم راهنمای اول را می نویسد، اگر آن فرد راهنمابود که زهی سلامت، اگر نبود به مسئول راهنماها می گویند و او خودش امضاء می کند. اگر راهنمای شما در شهر دیگری رفته بود یا نبود، لازم نیست به دنبالش بگردید. 
برای جشن تولدها؛
الآن یکسالگی، 3 سالگی، 5 سالگی، 10 سالگی، 14سالگی، 20سالگی را جشن می گیریم، وقتی می خواهید جشن تولدتان را بگیرید، ترجیحاً اگر راهنما بنشیند، بهتر است. قشنگ نیست که الآن بعد از یکسال حضور در لژیون جدید، برای جشن تولد، دنبال راهنمای قدیمیتان بگردید تا در جشن تولدتان استاد بنشیند. شما می توانید برای استادی تولد، دوست یا برادرلژیونیتان را بگذارید. 
کسی را باید استاد جلسه بگذارید که لااقل در شش ماه گذشته در کنگره فعال بوده باشد، تا او را بشناسند و با قوانین جدید کنگره آشنایی داشته باشد.
امیدوارم در تعطیلات عید حتماً مسافرت بروید. تعطیلات را برنامه ریزی کردیم که هیچ بهانه ای برای مسافرت نرفتن، نباشد.
یک نکته خوب دیگر؛ 
نکته جالب برای من حضور بانوان و خانمها در قسمت ورزش کنگره 60 است. چیزی که برای من تعجب برانگیز بود، این بود که آیا خانمهای همسفر این همه ورزشکار دارند. بعد دیدم که شهرکرد، اراک، سمنان، شادآباد و شعب مختلف تیم دادند و همه نسبتاً خوب و نیرومند و قوی بودند و این خیلی برای ما ارزشمند است. 
در سی دی که دیروز تحت عنوان اقتصاد صحبت کردم ، طبق آمار مستنداتی که در اطلس بیماریهای ایران منتشر شده بود، 50% ایرانیان بر اثر بیماریهای قلبی و عروقی خواهیم مرد و خوشبختانه من در کنگره فضای سیگار و ورزش را تغییر دادم، گفته ام اگر سیگار بکشید هیچ خدمتی نمی توانید انجام بدهید و اگر ورزش نکنید هم همینطور، با این دو مهره توانسته ام این دو موضوع را گسترش دهم. 
 
 
در آمار نوشته بود، 94% خانم ها و 82% آقایان ایرانی دچار عدم تحرک هستند. نکته بعد اینکه در ایران دختر خانم های 13 ساله با خانم های 50 ساله تحرکشان یکی است. بسیار خوب است که خانم ها پا به پای آقایان در ورزش شرکت کنند. من وقتی خانم های ورزشکار را می بینم، خیلی خوشحال می شوم و لذت می برم. چهره های بشاش، خندان، بدن ورزیده و خوشحال ، برعکس خانم های بی تحرک همیشه در حال گله و شکایت و چهره های پف کرده. 
برای همین ما حرکت کردیم و مسئولیت خانمها را به خودشان سپردیم، تا خودشان نظارت روی کار خودشان داشته باشند و تا الآن هم خیلی خوب بوده است و من امروز خوشحالم که این ورزشکاران عزیز را اینجا می بینم و لازم است که از مرزبانان و ورزشبانان پارک طالقانی و شهرستانها و داوران تشکر و قدردانی کنیم و همینطور از کماندار که در حال برنامه ریزی برای تمام سطوح ورزشی هستند. 
از خانم کماندار و خانم آنی خواهش می کنم که جهت اهدای جوایز بالا بیایند.
 
تیم های برتر دوازدهمین دوره مسابفات والیبال جام عقاب طلایی همسفران:
رتبه اول همسفران نمایندگی آکادمی
رتبه دوم همسفران نمایندگی پروین اعتصامی - اراک
رتبه سوم همسفران شاد آباد
 


 
 
نام فایلتاریخمدت زمانحجم (MB)لینک
فایل صوتی سخنان مهندس95/12/1100:27:2912.5دانلود
فایل صوتی رهایی ها95/12/1101:38:0033.7دانلود


منبع:کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic