به نام قدرت مطلق الله

روز پنجشنبه مورخه 95/12/19 جلسه نهم از دور هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه‌ی امین گلی

با نگهبانی موقت مسافر مصطفی٬ استادی مسافر ابراهیم موحدی و دبیری مسافر احسان

و با دستور جلسه‌ی «اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود»

و همچنین «جشن اولین سال رهایی مسافر عبدالله» رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

تا زمانی که هفت پله وادی پنجم را عملی نکنیم و تزکیه و پالایش انجام ندهیم، مشکلات حل‌نشده باقی می‌مانند؛ و یکی دیگر از کارهایی که برای به تعادل رسیدن خواب می‌توان انجام داد رفتن به استخر و ورزش در صبح است...

گزارش کامل سخنان استاد و جشن تولد را در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد:

خدا را شاکرم که یک‌بار دیگر توفیق خدمت در این جایگاه را به من داد. 

دستور جلسه‌ی امروز در مورد اهمیت خواب شب و بیداری در صبح زود است. زمانی که برای درمان اعتیاد به کنگره آمدیم به ما گفته شد٬ درمان اعتیاد یک مثلث دارد با سه ضلع: جسم٬ روان و جهان‌بینی؛ که هرکدام از این‌ها برای به تعادل رسیدن نشانه‌هایی دارند. به تعادل رسیدن جسم از ظاهر شخص مشخص است؛ برای جهان‌بینی کافی ست به گفتار و دیدگاه شخص توجه کرد؛ و به تعادل رسیدن روان از خواب شخص مشخص است؛ 

و کسی که خواب مناسبی ندارد یعنی هنوز روان او دچار مشکل است؛ و به همین خاطر اولین سؤال آقای مهندس از شخصی که برای رهایی به نزد ایشان می‌رود این است که وضعیت خوابت چگونه است؟ روان از جسم و جهان‌بینی تأثیرپذیر است؛ یعنی مصرف مواد باعث تخریب جسم می‌شود و بر روان تأثیر می‌گذارد٬ و افکار منفی و افیونی نیز باعث تخریب جهان‌بینی می‌شود و باز بر روان تأثیر می‌گذارد. چرا اصلاً چنین اتفاقی می‌افتد؟

خواب هم صور آشکار دارد و هم صور پنهان. صور آشکار: مثلاً زمانی که من مصرف‌کننده شیره بودم اصلاً شب خواب نداشتم و یک‌حالتی بین خواب‌وبیداری داشتم؛ و این نشان‌دهنده تخریب روان براثر مواد مصرفی بود. کسانی که در وجودشان دشمنی٬ رنجش٬ کینه٬ نفرت و... دارند به‌صورت صور پنهانی بر روان شخص تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود که شخص نتواند شب بخوابد.

من در سفر اول مشکلات زیادی داشتم که باعث می‌شد شب خواب نداشته باشم و بعد متوجه شدم که جهان ذهن امواجی دارد که برای خواب باید 7 و یا 10 هرتز باشد. حال شخصی که در طول روز ذهنش درگیراست٬ امواج ذهن او 20 هرتز است و این امواج موقع خواب شاید کمتر از 10 هرتز باشد؛ اما اگر شخصی مسائل فکری زیادی داشته باشد، این امواج روی 40 است و شب موقع خواب ممکن است به 15 یا 10 برسد و این شخص اصلاً خواب شب ندارد. 

کارهای زیادی برای به تعادل رسیدن خواب شب انجام دادم، اما بی‌نتیجه بود٬ و خوبی کنگره 60 این است که هر چه را که وعده بدهد قطعاً اتفاق می‌افتد. در کنگره باید برای به تعادل رسیدن خواب شب دو کار انجام دهیم:

1. باید بتوانیم ذهن را آرام کنیم.

2. با سفر کردن و مصرف داروی اوتی قسمت جسم را ترمیم کنیم.

برای درمان روان، نیز باید وادی پنجم را عملی کرد و دلیل آن تزکیه و پالایش است؛ و تا زمانی که هفت پله وادی پنجم را عملی نکنیم و تزکیه و پالایش انجام ندهیم، مشکلات حل‌نشده باقی می‌مانند؛ و یکی دیگر از کارهایی که برای به تعادل رسیدن خواب می‌توان انجام داد رفتن به استخر و ورزش در صبح است.

آقای مهندس می‌گویند، برای درست شدن خواب نمی‌توان از شب شروع کرد، باید صبح زود بیدار شوی و با این کار کم‌کم خواب تنظیم می‌شود. خواب شب اهمیت زیادی دارد و حتی اگر همه‌چیز خوب باشد اما خواب درست نباشد، به نظر من درمان اعتیاد اتفاق نیفتاده و نمی‌افتد.

و اما دستور جلسه دوم که تولد یک‌سالگی رهایی عبدالله عزیز است.

همان‌طور که همه‌ی ما باحالت خوبی وارد کنگره نمی‌شویم؛ و حتی اگر شخص تظاهر به خوب بودن کند، اما باز هم یک آشفتگی در درون او وجود دارد. 

آقا عبدالله هم مثل ما با یک آشفتگی مالی٬ ذهنی و کاری وارد کنگره شد. سختی کار عبدالله نسبت به بقیه بیشتر بود، چون یک‌بار قبلاً به کنگره آمده بود، ولی موفق نشده بود؛ یعنی شخصی که یک‌بار به کنگره می‌آید و در سفر اول به هر دلیلی به رهایی نمی‌رسد، برای بار دوم کمی کار او سخت‌تر است؛ 

اما عبدالله عزیز برای بار دوم با خواسته قوی‌تری به کنگره آمد و بسیار خوب سفر کرد. 

من این روز عزیز را به خودش و خانواده محترمشان و در رأس به آقای مهندس و ایجنت شعبه آقای ساسانی تبریک می‌گویم.

بعد از سخنان استاد و مشارکت مسافران و هم‌سفران، اولین سال رهایی مسافر عبدالله را با شور فراوان جشن گرفتیم:

اعلام سفر: سلام دوستان عبدالله هستم یک مسافر. آنتی ایکس مصرفی: تریاک و شیره. مدت تخریب: 15 سال. مدت سفر: 11 ماه. روش درمان: DST. داروی درمان: OT. رهایی: 1 سال و 1 ماه و 5 روز. رشته ورزشی: والیبال. نام راهنما: آقای ابراهیم موحدی 

آرزوی مسافر عبدالله:

آرزوی من جهانی‌شدن کنگره 60 و سلامتی آقای مهندس و خانواده گرامی ایشان است.

سخنان مسافر عبدالله:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است. خداوند بزرگ را شاکرم که این تولد نصیب من هم شد و در این جایگاه قرار گرفتم. ابتدا از تمام دوستانی که در جشن شرکت نمودند تشکر می‌کنم. از تجربه خویش سخن می‌گویم٬ روزی که دوستم آقای محمدرضا پیام کنگره را به من داد، اصلاً فکر نمی‌کردم که روزی بتوانم مواد خود را کنار بگذارم. چون تخریب زیادی داشتم و مواد سراسر زندگی مرا گرفته بود  و به هیچ‌چیزی جز مواد فکر نمی‌کردم.

در سال 88 بود که وارد کنگره شدم، اما اصلاً در فکر رهایی نبودم و به همین دلیل به نتیجه نرسیدم؛ اما هم‌سفرم با صبوری خود کمک زیادی به من کرد. دو سال در کنگره ماندم اما بعدازآن باز به سمت مواد رفتم. راه‌های زیادی را برای ترک تجربه کردم، اما نتیجه‌ای نگرفتم؛ تا این‌که شعبه امین گلی افتتاح شد و من این بار فقط برای خودم و شخصیت خودم تصمیم به درمان اعتیاد گرفتم.

در کنگره چیزهای زیادی یاد گرفتم، سفر کردم و به نتیجه‌ی خیلی خوبی رسیدم و نتیجه‌ی آن‌یک زندگی آرام است. در زمان مصرف زندگی آشفته‌ای داشتم، اما الآن هرروز خدا را برای این آرامش شکر می‌کنم.

در این‌یک سال سعی کردم جبران خسارت کنم و در صراط مستقیم قرار بگیرم؛ و امیدوارم در هیچ خانواده‌ای، هیچ مصرف‌کننده‌ای نباشد و امیدوارم در ادامه‌ی مسیرم در کنگره، بتوانم دست هم نوعان خود را بگیرم و به آن‌ها کمک کنم و آرزو می‌کنم روزی بتوانم یکی از خدمت‌گزاران صادق کنگره باشم.

در پایان از استاد عزیزم آقا ابراهیم صمیمانه بابت تمام زحماتی که برای من کشیدند تشکر می‌کنم؛ از آقای مهندس نیز بابت مهیاکردن این بستر قدردانی می‌کنم.

پیام تولد:

نویسنده: هم‌سفر لیلا رحیمی 

تصویرگر: مسافر قلم‌فرسا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر میلاد (رهجوی آقای ابراهیم موحدی) چهارشنبه 25 اسفند 1395 00:25
با سلام خدمت دوستان عزیز
تبریک و شادباش خدمت آقا عبدالله عزیز
خسته نباشی خدمت استاد بسیار خوبم آقا ابراهیم موحدی
حسن کدخدایی شنبه 21 اسفند 1395 12:26
خدا قوت به استاد جلسه و نگهبان و دبیر محترم
تشکر ار استادی خوبتان لذت بردم از سخنان شما آقای موحدی
به آقا عبدلله عزیز تبریک عرض میکنم یک سال رهایی شان را
همچین به آقای موحدی راهنمای خوبتان تبریک عرض میکنم
خدا قوت به نویسنده محترم و تشکر میکنم از عکاس محترم آقا مهدی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات