جلسه روز سه شنبه مورخ 96/02/12 جشن هفته راهنما
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1396 ساعت 09:20 | نوشته ‌شده به دست مسافر حسن | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله

روز سه شنبه مورخ 86/02/12 جلسه سیزدهم   از دور نهم كارگاه های آموزشی خصوصی مسافران كنگره ۶۰ منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی؛ به نگهبانی مسافر حسین ، استادی مسافرمحمد امینی و دبیری مسافر احسان با دستور جلسه 

"هفته راهنما (جشن) "   رأس ساعت ۱۷ شروع بکار نمود.

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/seshanbe13960212/IMG_4034.JPG
ورود شما را به این شعبه تبریک عرض می کنم.  همچنین تبریک عرض می کنم به راهنماهای این شعبه و همه راهنماهای کنگره 60 به مسافران، همسفران و همه شما عزیزان. برای شعبه ای که تقریبا تازه تأسیس است قابل تقدیر است که حدود 50 نفر برای راهنمایی ثبت نام کردند. اما در ارتباط با راهنما: یک راهنما نمی تواند در جایگاه استادی بنشیند و درباره راهنما صحبت کند و من امروز در جایگاه یک رهجو صحبت می کنم نه در جایگاه یک رهنما!


گزارش کامل به همراه تصاویر در ادامه مطلب.....

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/seshanbe13960212/IMG_4035.JPG
استاد محترم فرمودند:
ورود شما را به این شعبه تبریک عرض می کنم.  همچنین تبریک عرض می کنم به راهنماهای این شعبه و همه راهنماهای کنگره 60 به مسافران، همسفران و همه شما عزیزان. برای شعبه ای که تقریبا تازه تأسیس است قابل تقدیر است که حدود 50 نفر برای راهنمایی ثبت نام کردند. 
اما در ارتباط با راهنما:
یک راهنما نمی تواند در جایگاه استادی بنشیند و درباره راهنما صحبت کند و من امروز در جایگاه یک رهجو صحبت می کنم نه در جایگاه یک رهنما زیرا آقای مهندس دژاکام هم خودشان را یک رهجو خطاب می کنند. ایشان استادانی دارند که از آنها خط می گیرند و آموزش می گیرند و به ما آموزش می دهند. 
همه هستی به همین صورت است تا به بزرگ مطلق هستی که فرمان از جانب ایشان صادر می شود برسیم. این بند باید متصل باشد و قطع نشود، و هر کس بخواهد این پیوند را قطع کند سقوط می کند. فرق هم ندارد چه نقطه‌ای باشد در هرمقامی که باشد اگر بخواهد این ارتباط را قطع کند از آن مقام سقوط می کند. 
و این ارتباط شامل راهنما هم می شود و برای همین جایگاه راهنما با ارزش است و ما درباره جایگاه راهنما صحبت می کنیم. 
همیشه یک دست غیبی پشت پرده هست و اگر نباشد هیچ آموزشی صورت نمی گیرد، و ترقی نخواهد داشت. 

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/seshanbe13960212/IMG_4036.JPG

آقای مهندس فرمودند که راهنما معلم نیست، استاد نیست راهنما فقط یک چراغی دستش است و راه را نمایان می کند. و هر کسی دوست دارد پشت سرشان حرکت می کند. ولی یک قصه ی عهد بستن داریم و شخص، اول می آید و پیمان می بندد که من می خواهم دنباله رو شما باشم و این پیمان همان ابتدا بسته می شود. همان موقع که شخص برگه های تازه واردین را امضاء می کند و از راهنما می خواهد که وی را به عنوان رهجو بپذیرد، راهنما نیز با امضای خود متعهد می شود که من از این به بعد راهنمای تو هستم. 
و ما این پیمان را می بندیم و اگر این پیمان شکسته شود. خداوند می فرماید وای بر پیمان شکنان!!
اگر این پیمان را اجرا کنیم دیگر اینجا فرق نمی کند که راهنما چه کسی باشد، با سواد باشد یا کم سواد! در اینجا اصل کار انجام شده است و پیمان بسته شده است و من به عنوان رهجو باید آموزش‌ها را بگیرم. 
یکی از وظایف راهنما این است که جلو تاریکی ها را می گیرد تا رهجو بتواند از تاریکی رد بشود، راهنما با آن چراغی که دارد جلو تاریکی را می گیرد و این نور از جای دیگر حمایت می شود و اگر حمایت نشود نوری وجود نخواهد داشت. 
پس راهنما به واسطه این قدرت که به او داده شده است، جلو این تاریکی را می گیرد ولی نمی تواند دخالت کند و فقط راه را روشن می کند و شخص خودش باید حرکت کند. حتی کسانی که در جایگاه نبوت بودند قادر نبودند دست کسی را بگیرند و کسی را عبور بدهند و این اجازه داده نشده است و خداوند می فرماید که من هم این کار را انجام نمی دهم. می فرماید که من فقط راه را به شما نشان می دهم و می شوم ولی و سرپرست کسانی که ایمان آورده اند. ولایت باید وجود داشته باشد، و اگر ولایت وجود نداشته باشد هیج کس نمی تواند به سوی نور حرکت کند. 
انشاالله ما توسط این آموزش هایی که در کنگره می بینیم، بتوانیم بهترین استفاده را ببریم. اگر فرمان برداری کنیم و دقیقا پشت سر راهنما حرکت کنیم، حتما به نقطه ای می رسیم که می شویم؛ راهنما!!

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/seshanbe13960212/IMG_4036.JPG

در اینجا بحث فرمانبرداری به میان می آید تا فرمانبردار خوبی نباشیم فرمانده خوبی نخواهیم شد و در اینجا این مسئله  پیش می آید که ما همه باید فرمانده های خوبی باشیم برای دیگران و آیندگان. 
مسئله بعدی قدر دانی و قدر شناسی از راهنمای خودمان است که جز شاخص فرمانبرداری محسوب می شود. و اگر قدر شناسی نکنیم از چرخه خارج می شویم. و دوباره وارده تاریکی می شویم. و دیگر ولی ما خداوند نخواهد بود و ولی ما تاریکی و شیطان خواهد بود. 
آقای مهندس می فرماید: برای اینکه فرمانبردار خوبی باشیم و گوش به فرمان راهنمای خود باشیم، باید بصورت پاکت از راهنمای خود قدر دانی کنیم و این یک آموزشی است برای قدر دانی و سپاس از راهنمای خودمان و ما خواهیم استادان ایندگان باشیم 
و این پاکت باید به راهنما داده شود و حتی مبلغی برایش در نظر گرفته نشده است و ما نباید کوتاهی کنیم. و هر کس به اندازه وسعش از راهنمای خودش قدر دانی کند.

در ادامه از راهنمایان شعبه قدردانی شد.......
تقدیرنامه لژیون مالی برای آقای نادر اسدی...

نویسنده: مسافر حسن

عکاس: مسافر حسام

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات