وادی سیزدهم به قلم کمک راهنما نادر اسدی
چهارشنبه 18 مرداد 1396 ساعت 07:37 | نوشته ‌شده به دست مهدی قلم فرسا | ( نظرات )

وادی سیزدهم 

به نقل از کمک راهنما نادر اسدی

Image result for ‫سراغاز‬‎

سر فصل وادی می گوید پایان هرنقطه سر آغاز خط دیگری است وچه زیبا قلم به رقص آمده واین وادی را به نگارش در آورده است ومیتواند برای تمامی مقاطع زندگی ما راهگشا وچاره ساز باشد . در ابتدای وادی گفته شده : از قلم است که گامهای بلندش در سراسر گیتی روان وجاری است ، جمله قدرت قلم را می خواهد به ما نشان بدهد همان طوری که در کلام الله از قدرت قلم گفته شده و چه قدرت لا یتناهی دارد این قلم .


و آن زمان که قدرت قلم به نمایش در آید گوئی که جوی ها به هم می پیوندند تا رود های خروشان را تشکیل دهد وآن محتوی ومعنای حقیقت را به همه انسانها برساند وپیام قدرت مطلق را به همه گان برساند . اینها مجموعه ای هستند که اهداف وخواسته های بشری را تشکیل می دهند که در ابتدا وقتی این پیام ها می رسند از قدرت تصور انسان بیرون است وهنگامی که از تصور به تصویر در آمد به حقیقت می پیوندد ولازمه اش این است که پیامهائی را که دریافت می کنیم ابتدا تصویر سازی شود همان گونه که در کنگره گفته می شود آنچه را که می خواهید در ذهن خود مصور یا تصویر سازی نمائید واین تصویر با عمل کردن وعملیاتی شدن به حقیقت مبدل می شود. انسانها در دریافت حقیقت در ابتدا دچار مشکل می شوند همانطور که ما در مقطعی از زندگی برای رسیدن به حقیقت کوتاهی کردیم وبه واسطه اختیاری که داشتیم گاها به بی راهه رفتیم ودر مسیر ضد ارزشها گام نهادیم وبه همین سبب به واسطه اختیار بر روی حقیقت حجاب وپرده زدیم وبرای رسیدن به حقیقت بایستی پرده ها را کنار زد که برای کنار زدن این غبار ها وپرده ها ما همواره با یک پروسه سه مرحله ای تغییر تبدیل وترخیص مواجه می شویم .

برای تبدیل شدن تغییرات می بایستی تدریجی صورت گیرد. برای مثال فردی که اعتیاد دارد ویا دارای افکار مخرب وضد ارزشی است برای اصلاح خود ورهائی از پیله خود باید تغییرات تدریجی را در تمامی سطوح جسم و روان و اندیشه خود به وجود آورد تا به تدریج از ناملایمات ترخیص شود ورهائی یابد . برا ی مثال فردی را که بالای سر چاهی قرار گرفته در نظر بگیرید : 

مرحله تغییر زمانی است که دلو بوسیله طناب آرام آرام به سطح آب نزدیک می شود وطی مسیر بین شخص وسطح آب می شود تغییر .

مرحله تبدیل : مرحله ای است که دلو از آب پر می شود .

ومرحله ترخیص ،مرحله ایست که دلو پر از اب را از چاه خارج می کنیم واین پروسه سه مرحله ای تغییر تبدیل و ترخیص را ما در کنگره برای رهائی از دام اعتیاد با ورود به آن وانجام تغییرات تدریجی در خود وگرفتن آموزشهای لازم وگرفتن گل رهائی طی می کنیم . اما با گرفتن گل رهائی کار تمام نمی شود بلکه راهی دیگر برای ما آغاز می شود وهمانطور که سر فصل وادی میگوید پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است .

در وادی سیزدهم از یوم الفصل گفته شده و یوم الفصل به معنی روز جدائی است اما پایان کار نیست! همانطور که یوم الفصل اعتیاد برای ما فرا می رسد ، اما این به منزله پایان کار ما نیست بلکه سر آغاز فصل جدیدی برای ما است واین شروع و پایان ها هرگز تمامی ندارد چون همه چیز در حرکت است .

وزمین نیز یوم الفصلی دارد و زمانش آن دم است که خورشید در هم پیچیده می شود وستارگان تیره می شوند وزمین با زلزله ای مهیب آنچه در خود دارد بیرون می ریزد واین لحظه یوم الفصل زمین است و در این روز اگر انسانی با ضد ارزشها بمیرد در جهانی دیگر با ضد ارزشها برانگیخته می شود . برای مثال اگر شخصی با اعتیاد بمیرد چون اعتیاد بیماری روح و روان است در آن جهان نیز معتاد خواهد بود واگر ما می بینیم انسان هائی درگیر ناملایمات وضد ارزشها هستند حتما بواسطه آموزشهای غلط دوران کودکی نیست ومی تواند دلیلش پیشینه شخص ونحوه عملکردش در جهانی ویا جای دیگری باشد وقطعا پیشینه خوبی نداشته وما از پیشینه خود مطلع وآگاه نیستیم .

ما باید تلاش کنیم در این جهان مادی لااقل درست حرکت کنیم وتزکیه وپالایش نمائیم تا به کمال برسیم وبه جائی برسیم که از آن انشعاب یافته ایم در غیر این صورت کرارا به این جهان باز خواهیم گشت تا به جایگاه واقعی خود که تقرب الهی است برسیم . رسیدن به کمال که جایگاه واقعی انسان است میسر نیست مگر طی مسیر ارزشها وانجام عمل سالم . نقطه سیاه وتاریک با چرخشی از سمت تاریکی ها به طرف جرقه های نور ، از خواب گران بیدار می شود قطرات اشک از چشمانش سرازیر می شود وبه آرامی زمزمه می کند وصدایش بلند وبلندتر می شود ومی گوید:

خداوندا دریا وآسمان ودشت پوشیده از رقصنده های آسمانی است و روح نا آرام من ، خواستار رهائیست ، نه اخلاصی ، بلکه دیدار معشوق است .

خداوندا ، تنها تورا می ستایم وتنها تو را ستایش می کنم ، برای انجام این عمل عظیم ، شکر،شکر،شکر

وجائی در وادی نوید می دهد که من در اعماق تاریکی ها باز شما را تنها نمی گذارم وآن زمان که ما در اعماق تاریکی ها بودیم توسط آقای مهندس دژاکام پیامی به ما انسانها رسید که پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است وما این را امروز با تمام وجود خود لمس می کنیم ومی بینیم که در آن زمانی که ما در تاریکی ها هستیم باز خداوند ما را فراموش نمی کند . به هر حال بازی زندگی توسط معمار بزرگ اینگونه طراحی شده است زیرا به انسان اختیار کامل داد تا خود انتخاب کند تا بیاموزد انچه نمی داند وباز هم وقتی که دانست ، دریافت که از قوه به فعل در آوردن دانسته ها راهی است بسیار سنگین وسخت .   والسلام


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات