مصاحبه با همسفر بتول
شنبه 18 شهریور 1396 ساعت 12:37 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ن | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست...

همسفر بتول یکی از همسفرانی است که به تازگی در آزمون کمک راهنمایی شعبه ی امین گلی قبول شده اند و به زودی قدم به در وادی عشق و خدمت به مخلوقین الهی در جایگاه کمک راهنمایی می گذارند.....

مصاحبه ای با ایشان ترتیب داده ایم که توجه شما را به این مصاحبه ی زیبا جلب می کنیم:

یک کمک راهنما باید همیشه این را به یاد داشته باشد که من هنوز نیاز به آموزش دارم و اینکه کمک راهنمایی یک ریسمان محکم است که من را به کنگره محکم وصل می‌کند.

البته من هنوز لژیونی ندارم که بتوانم بهتر اهدافم را بیان کنم، اما مهم‌ترین هدف من برای ره‌جویانم تربیت درست و آموزش صحیح است، چون این مهم‌ترین اصل از نگاه آقای مهندس است...

در ادامه مطلب بخوانید......

مصاحبه با هم‌سفر بتول کمک راهنمای جدید شعبه امین گلی

-با سلام خدمت شما. لطفاً طبق رسم کنگره خودتان را معرفی کنید؟

سلام دوستان بتول هستم یک هم‌سفر؛ آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیره و تریاک؛ مدت تخریب 21 سال، به روش Dst، همراه با شربت شفابخش Ot ؛ 11 ماه و 23 روز سفر کردیم؛ باراهنمایی آقای امیرحسین ساسانی و راهنمای خوب خودم خانم آمنه، در حال حاضر هم 1 سال و 9 ماه و 18 روز و 1 ساعت است که با دستان پرتوان آقای مهندس آزاد و رها هستیم؛

در ادامه وارد لژیون وایت شدند؛ 11 ماه و 13 روز سفر کردند؛ باراهنمایی محترم آقای امیرحسین ساسانی و در حال حاضر 1 سال و 4 ماه است که با دستان پرمهر آقای مهندس آزاد و رها هستیم.

-چگونه با کنگره آشنا شدید؟

چند سال پیش توسط یکی از دوستان مسافرم، علی آقا به کنگره 60 شعبه سلمان فارسی رفتند، اما گویا به دلیل دور بودن مسیر (نجف‌آباد به اصفهان) نتوانستند بروند و بعد از 3 سال متوجه شدند که شعبه جدید در خمینی‌شهر افتتاح‌شده که خیلی خوشحال شدند و به شعبه امین گلی آمدند.

من آن زمان زیاد تمایلی به آمدن ایشان به کنگره نداشتم، چون فکر می‌کردم این مکان هم با انجیو های دیگر یکی است و مسافرم حتماً دوباره برگشت می‌کند؛ اما ایشان محکم و استوار به اینجا می‌آمدند. من نیز در خانه از کتاب‌ها و cd های کنگره استفاده می‌کردم؛ البته به این دلیل که هنوز هم‌سفران این شعبه راه‌اندازی نشده بود؛ تا اینکه خوشبختانه در اواخر سفر مسافرم، بخش هم‌سفران این شعبه هم راه‌اندازی شد و من هم توانستم به کنگره بیایم و در کنار مسافرم سفر کنم.

-خدمت کردن در کنگره را چگونه آغاز کردید و از نگاه شما خدمت در کنگره چگونه است؟

خدمت کردن در کنگره به نظر من یعنی حال خوش.

از وقتی وارد کنگره شدم، خداوند به من توفیق داد که در کنگره خدمت کنم. چون شعبه امین گلی تازه تأسیس‌شده بود و اکثر بچه‌ها سفر اولی بودند و تعداد کمی از شعبه‌های دیگر حضور داشتند که سفر دومی بودند؛ به دلیل کم بود نیرو در اواخر سفر مسافرم، وارد نشریات شدم و این خدمت توفیق من شد و در کنار این خدمت، عهده‌دار خدمت‌های دیگری مثل مهمانداری، یا مسئول پذیرایی می‌شدم و همچنین توفیق اینکه در این شعبه 14 جلسه نگهبان باشم را نیز پیدا کردم.

-عکس‌العمل شما وقتی‌که شنیدید کمک راهنما شدید چه بود؟


روزی که نتایج آزمون کمک راهنمایی آمد، خانم آمنه با من تماس گرفتند و از من سؤال کردند که آیا به سایت سر زدم یا خیر؟ من هم با خونسردی گفتم نه؛ چند روزی است که به سایت سر نزده‌ام و ایشان با خوشحالی زیاد گفتند که تو در آزمون کمک راهنمایی قبول‌شده‌ای! من هم با خوشحالی زیاد وارد سایت شدم و وقتی اسمم را دیدم، مسافرم را بلند صدا زدم که علی بیا اسمم را ببین که قبول شدم و هم‌زمان اشک شوق می‌ریختم.

-در حیطه کمک راهنمایی‌تان در آینده چه اهدافی را در نظر دارید؟

یک کمک راهنما باید همیشه این را به یاد داشته باشد که من هنوز نیاز به آموزش دارم و اینکه کمک راهنمایی یک ریسمان محکم است که من را به کنگره محکم وصل می‌کند.

البته من هنوز لژیونی ندارم که بتوانم بهتر اهدافم را بیان کنم، اما مهم‌ترین هدف من برای ره‌جویانم تربیت درست و آموزش صحیح است، چون این مهم‌ترین اصل از نگاه آقای مهندس است؛ و دوست دارم ره‌جویانم در بیرون از کنگره هم شاهد تغییر در درون و بیرون خود شوند؛ که البته اجرای این اصول به نظرم برای یک کمک راهنما باید کار سخت و درعین‌حال سهلی باشد.

- نسبت به شال مقدس نارنجی‌رنگ که به‌زودی از آقای مهندس دریافت می‌کنید چه احساسی دارید؟

رفتن به تهران و دریافت شال کمک راهنمایی از دستان آقای مهندس، خارج از احساس و تصورم است؛ اما این را می‌دانم که وقتی این شال را دریافت می‌کنم؛ یعنی ای هم‌سفر باید درراه این خدمت و وظیفه‌ای را که خودت بر دوش خودت گذاشتی، محکم و استوار حرکت کنی؛ و زمانی که به شال کمک راهنمایی نگاه می‌کنم، یادم باشد که حرکتم در راستای عدالت، معرفت و عمل سالم باشد.

- آیا تاکنون در کنگره مورد قضاوت قرارگرفته‌اید؟

انسان‌ها ظاهراً یکدیگر را دوست دارند و کسی نمی‌داند در پشت پرده چه حسی نسبت به یکدیگر دارند. البته تاکنون در کنگره مورد قضاوت قرار نگرفته‌ام، اما شاید من حرکتی کردم و یا صحبتی کردم که باعث ناراحتی شخصی شده که باعث شده در مورد من قضاوت کند. پس قضاوت دیگران برمی‌گردد به عمل من و صحبت من و رفتار و کردار من.

- اگر مایل هستید از اهدافی که در پیش رودارید و دوست دارید در کنگره انجام دهید بگویید؟

شاید به نظر عملی نباشد، اما من همیشه دوست داشتم و آرزو دارم روزی در کنار آقای مهندس و خانم آنی در کنگره و برای کنگره خدمت کنم.

- اگر خواستید از شخصی یا اشخاصی تشکر کنید آن‌ها چه کسانی هستند؟

(با اشک شوق) اول از مسافرم تشکر می‌کنم، واقعاً از صمیم قلب دوستش دارم و عاشقش هستم و همیشه برایش آرزوی سلامتی می‌کنم. در ادامه از راهنمای مسافرم آقای امیرحسین ساسانی تشکر می‌کنم، ایشان زحمت‌های خیلی زیادی برای ما کشیدند و همین‌طور راهنمای سفر اولم خانم نرگس که ایشان هم با سخت‌گیری‌های زیادشان باعث شدند من خوب سفر کنم، چراکه ممکن بود من هم مثل دیگران در خانه بنشینم و از دور نظاره‌گر باشم؛ و همین‌طور راهنمای سفر دومم خانم آمنه عزیز که ایشان هم زحمت‌های فراوانی برای من کشیدند.

البته من باید در رأس از آقای مهندس تشکر می‌کردم و خانم آنی و پسر بزرگوارشان آقای امین و همین‌طور دختران عزیزشان؛ اما چون من همیشه در کنار مسافرم هستم و با او زندگی می‌کنم، ناخودآگاه اول از او تشکر کردم و از خداوند همیشه هم خواسته‌ام و هم می‌خواهم که عمری باعزت به این خانواده گرامی عطا کند.

-در آخر اگر صحبتی با خوانندگان این مصاحبه دارید لطفاً بیان کنید؟

من همیشه دنبال عدالت بوده‌ام و دنبال سخنان درست و هیچ کجا آن را پیدا نکردم، به‌جز این مکان مقدس.

و از همه‌ی عزیزان می‌خواهم که همیشه عدالت و عمل سالم را سرلوحه کارهای خویش قرار بدهند و به هم‌سفران می‌گویم که سعی کنند همیشه در رأس کارهای روزمره‌شان، مسافرشان باشد؛ تا اگر مسافرشان حال خوشی ندارد، باحال خوش هم‌سفرشان به آرامش و حال خوش برسند.

تهیه کننده: هم‌سفر لیلا نصر از لژیون اول هم‌سفران نمایندگی امین گلی

تصویرگر و ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا خدابخشی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر الهه (سهروردی) سه شنبه 21 شهریور 1396 20:24
سلام و خدا قوت به دوستان عزیزم خانم بتول عالی وپر محتوا بود و ممنون از خانم لیلا تشکر وسپاس
همسفر اعظم(شعبه ی سهروردی) سه شنبه 21 شهریور 1396 18:22
مصاحبه بسیار زیبا و دلنشینی بود.خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش و تبریک خدمت خانم بتول عزیز بابت قبولی در آزمون کمک راهنمایی،انشالله در تمام مراحل زندگی همچون آزمون کمک راهنمایی پیروز و موفق باشید
مجتبی حسینی رهجوی اقاابراهیم دوشنبه 20 شهریور 1396 22:35
انشاالله درجایگاه خدمت موفق وسربلند باشید
مسافر قلم فرسا دوشنبه 20 شهریور 1396 22:05
بسیار عالی بود پیروز وسربلندباشید
همسفرخدیجه دوشنبه 20 شهریور 1396 00:12
سلام خانم لیلابسیارگزارش زیبای بودسپاسگزارم وبه خانم بتول عزیزتبریک میگویم جایگاه کمک راهنمایشون را شایسته این خدمت بودند موفق باشید
حسن کدخدای یکشنبه 19 شهریور 1396 23:22
ممنون از همسفر ان گرامی

در کنگره عدالت آن مثال زدنی است هر شخص دقیقا همان جایی است که باید باشد
تشکر از همسر بتول
حسن کدخدای یکشنبه 19 شهریور 1396 23:22
ممنون از همسفر ان گرامی

در کنگره عدالت آن مثال زدنی است هر شخص دقیقا همان جایی است که باید باشد
تشکر از همسر بتول
همسفرمژگان یکشنبه 19 شهریور 1396 22:04
سلام خداقوت به همسفران خانم بتول و خانم لیلا بابت تهیه این مصاحبه زیبا واقعا عالی بود و تاثیرگذار
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic