آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی ست...
شنبه 11 شهریور 1396 ساعت 16:08 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )

عشق عبور است؛ گذر است و هیچ توقفی در آن نیست. عشق عبور از موانع و گذر از خویش است ؛ عشق گذر از دل انسان هاست.


آن گاه که آموزش دیدیم و در ناملایمات زندگی ملایم شدیم؛ فرصت عبور و خدمت به مخلوقات خداوند به ما داده می شود و برای عبور از لحظات و گذر از دل انسان ها و خدمت به مخلوقات خداوند باید بسیار خلاق بود ؛ باید بسیار مهربان شد؛ باید لایق شد و راه رسیدن به خداوند همین است؛ دیدن انسان ها و دگر مخلوقات و جذب آن ها ! 

در ادامه مطلب بخوانید....
محبت فرمان زندگی و حیات است...
سکوت می کنم و به واژه ی عظیم محبت می اندیشم. محبت ؛ واژه ای است که در هیاهوی روزگار گره از پیشانی باز می کند ؛ۤ عصاکش کور و اعجاز دل بیمار می شود. 
محبت در نهاد ماست و برای رسیدن به آن راهی جز جاری شدن نیست. باید پیوسته در تلاش بود و پویا؛ باید خود را از رکود و سکون در آورد و برای رسیدن به محبت و پیوند محبت باید دل به خطر زد. مرارت های بسیار کشید ؛ باید آرام آرام پوست انداخت تا محبت از لایه های زیرین به رو آید. 
آن که پایبند پیمان های خود است و برای اجرای پیمان خود تلاش می کند ؛ آن که تفکر می کند و برای خود ارزش قائل است؛ آن که با جدیت مسئولیت اعمال خویش را می پذیرد و از نوشتن هیچ سر مشقی شانه خالی نمی کند؛ آن که همواره به مسیر و خود امیدوار است؛ آن که در گاه زندگی به خود ایمان دارد و در بی گاه به خداوند پناه می برد؛ در نهایت به فرمان عقل نزدیک می شود و ذره ذره در نور ؛ امواج پر وسعت محبت را می بیند و درک می کند و در نهایت به فرمان اصلی که اجرای محبت است نائل می شود.

موانع ؛ سختی ها و اضداد در جهت رشد و تکامل ما است و باعث می شود ذرات ناخالصی از ما جدا شود؛ همواره نوازش مادر جواب نمی دهد، گاهی اخم پدر و سیلی او ما را به خود می آورد لذا در مسیر زندگی باید ناملایمات را به جان خرید. باید پیوسته در حرکت و تلاش بود ؛ باید از صخره ها گذشت ؛ باید از رود عبور کرد؛ باید دستی بر آتش داشت؛ باید حتی گاهی در وادی اعتیاد قرار گرفت اما مهم عبور از آن هاست که جز با تزکیه و پالایش امکان پذیر نیست.

کسی که وجودش پر از هیاهوو صدا های ناهنجار است نه گوشش زیبا ترین را می شنود و نه چشمانش ناب ترین را می بیند و نه شایسته ترین را می تواند با جان خویش درک کند. چرا که حسش آلوده است. در این راستا باید آموزش دید و به معرفت و آگاهی رسید و تغییرات را در افکار و اندیشه و رفتار خود ایجاد کرد؛ باید قدرت جاذبه و دافعه را با هم داشت . آن کسی که تعادل را نگه می دارد به آرامش هم می رسد.

عشق عبور است؛ گذر است و هیچ توقفی در آن نیست. عشق عبور از موانع و گذر از خویش است ؛ عشق گذر از دل انسان هاست. آن گاه که آموزش دیدیم و در ناملایمات زندگی ملایم شدیم؛ فرصت عبور و خدمت به مخلوقات خداوند به ما داده می شود و برای عبور از لحظات و گذر از دل انسان ها و خدمت به مخلوقات خداوند باید بسیار خلاق بود ؛ باید بسیار مهربان شد؛ باید لایق شد و راه رسیدن به خداوند همین است؛ دیدن انسان ها و دگر مخلوقات و جذب آن ها ! 

محبت همیشه کلام زیبا و اعمال زیبا نیست. محبت گاه سکوت از درون و دیدن نا دیده هاست ؛ محبت لمس لحظه هاست؛ درک معانی و رسیدن به آن سوی تردید هاست؛ محبت منشا خیر شدن است ؛ کانالی برای اجرای فرامین خداوند شدن است. محبت آن چیزی است  که باعث می شود تو همه را دوست   بداری و قدر دان و شاکر آن ها باشی ؛ محبت پیاله ای است که جز به خواست و فرمان ما پر نمی شود. محبت موجی است که مرا به هر سو می برد و در نهایت باعث پایداری ام  می شود.

محبت اجرای همه ی پیمان هایی است که جایی آن ها را بسته ایم و فراموش کرده ایم و حال برای من همسفر؛ اجرای پیمان و ذره ذره دوری از خشم ؛ نفرت؛ حسادت؛ بغض و کینه و ..... و رسیدن به پیوند محبت با مسافرم و کل کائنات و آشتی با خودم می باشد. رسیدن به رهایی از همه ی افکار و اعمال پوچ و رسیدن به ایمان؛ تلاش بی پایان ؛ صبر؛ عقل و این ها باور من است و برای رسیدن به باور هایم و حفظ آن تلاش خواهم کرد در غیر این صورت ظرفی  تهی نخواهم بود. 

چرا که آن چه باور است محبت است و آن چه نیست ظروف تهی است.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دل نوشته ها،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدای شنبه 11 شهریور 1396 18:39
از دل نوشته بسیار تاثیر گذار شما لذت بردم

سخن که از دل براید لاجرا بر دل نشیند

به شما خدا قوت می گویم
مجتبی حسینی رهجوی اقاابراهیم شنبه 11 شهریور 1396 18:04
خداقوت بسیارزیبا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات