کارگاه آموزشی خصوصی همسفران 13/06/96 وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من
سه شنبه 14 شهریور 1396 ساعت 08:36 | نوشته ‌شده به دست همسفر مژگان | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 96/6/13 جلسه پنجم از دور هشتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی با استادی هم‌سفر طاهره، نگهبانی هم‌سفر لیلا و دبیری هم‌سفر فاطمه با دستور جلسه‌ی «وادی چهاردهم و تأثیر آن روی من» رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

خداوند خود محبت و عشق است و هر چیزی خلق کرده بر همین اساس خلق کرده است. پس ما باید محبت را درک کنیم، امواج عشق را جذب کنیم و به حرکت و تکاپو بیفتیم. برای این کار کافی است که درون خودمان را از کینه، نفرت، حسادت و قهر و انتقام‌جویی، خالی کنیم تا بتوانیم امواج عشق را جذب کنیم.

در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد:

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

من که می‌گویم، کلام خود نیست، بلکه فردیست در جمع بیکران هستی که باورش کار هرکس نیست. ارابه‌ها را در بیکران به حرکت درآورید که نگهبانان ماورا به آنچه در زمین می‌گذرد، نیازمندند. بشکافید آنچه شکافتی نیست، در دل‌سنگ بروید و ترکیب‌ها را جدا نمایید.

با وادی ۱۴، محبت مسیری را طی کرد و به انتها رسید، امّا این انتها خیلی شیرین و شاد است؛ یعنی نقطه سرخط و دوباره مسیر تکاملی انسان.

اصولاً جهان بر مبنای اضداد خلق‌شده و دونیروی اصلی وجود دارد؛ نیروی الهی و شیطانی، خیر و شر، خوبی و بدی، زشتی و زیبایی که اگر غیرازاین باشد زندگی بی‌مفهوم می‌شود.

شنیده‌ایم که اگر می‌خواهی به نور برسی باید از جهنم عبور کنی. پس اگر دچار سختی شدیم فکر نکنیم، خدا ما را نمی‌بیند و دوستمان ندارد؛ دستمان را به‌زانو خودمان بگیریم و بلند شویم و حرکت کنیم.

درست است که اضداد وظیفه‌دارند تا فساد و خونریزی به وجود آورند، اما می‌توانند مثل یک تکانه در ما حرکت و جنب‌وجوش ایجاد کنند.

سلاح ما برای مبارزه، دانایی و آگاهی ما می‌باشد. هرچند بزرگ‌ترین دشمن خودمان جهل و ناآگاهی خودمان است، اما به خدا پناه می‌بریم و می‌دانیم که بدون تزکیه و پالایش نمی‌توانیم بر نیروهای تخریبی غلبه کنیم. پس درب‌های بسته روزی بازخواهند شد، مانند قلب‌هایی که آلیاژ آن‌ها سیاه سنگ است، بایستی حرکت نمود و قدم‌ها را استوار کرد.

از بیداری تا هوشیاری فاصله چندانی نیست، اما ما انسان‌ها بایستی صبر داشته باشیم؛ خداوند برای این‌که بنده‌اش را درنبرد تنها نگذارد. امواج عشق را آفرید تا مثل آهنربا هم دیگر را جذب کرده و مانند زنجیر بر مشکلات فائق آیند.

محبت وادی ۱۴ چنان باقدرت در تو حرکت می‌کند که اصلاً فکر نمی‌کنی هیچ بدی وجود داشته باشد و حقیقت هم شاید همین باشد.

خداوند خود محبت و عشق است و هر چیزی خلق کرده بر همین اساس خلق کرده است. پس ما باید محبت را درک کنیم، امواج عشق را جذب کنیم و به حرکت و تکاپو بیفتیم. برای این کار کافی است که درون خودمان را از کینه، نفرت، حسادت و قهر و انتقام‌جویی، خالی کنیم تا بتوانیم امواج عشق را جذب کنیم.

عشق هم وصل است هم هجران، هم درد هم درمان، هم نار است و هم نور، هم گل است و هم خار، هم یاس و هم امید؛ عشق به‌ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن، بلکه برای تبدیل به نور شدن است. عشق پای‌برهنه بر روی گداخته آتش راه رفتن است.

محبت اتفاق نیست، تقدیر نیست، محبت دامنه وسیع یک کمان بی‌انتهاست، واقعی است، صوری نیست، اگر باشد، حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد که به آن ارج نهیم.

پس رسیدن به عشق یعنی رسیدن به خداوند. خداوند خود محبت، خداوند خود عشق و خود حیات است که همه‌چیز را با عشق خلق کرده است. زندگی بدون عشق مرگ بی‌صدا است. هر جا سخن از عشق می‌شود می‌گویم آیا غیر از عشق مخلوق به مخلوق عشق دیگری وجود دارد؟ بله.

عشق مخلوق به مخلوق؛ عشق مخلوق به خالق و عشق خالق به مخلوق.

نمونه‌ی عشق خالق به مخلوق بهتر از این‌که خداوند بدون هیچ قید شرطی این همه‌چیز برای ما آفریده و هیچ‌چیز را بدون دلیل نیافریده و از ما هیچ انتظاری ندارد، پس باید عشق را از خالق یاد گرفت که خورشیدی آفرید که نورش را بلاعوض به هستی می‌تاباند و هیچ انتظاری ندارد، برای خورشید فرقی نمی‌کند که به گل بتابد یا به خار.

گاندی می‌فرماید: بعضی از انسان‌ها حتی جسارت دور ریختن لباس‌هایی که مدت‌هاست بدون استفاده در کمدهایشان آویخته شده را ندارند‌. بعد از آن‌ها توقع داریم که باورهای غلطی را که قرن‌هاست در ذهنشان زنجیرشده است به‌راحتی کنار بگذارند و دور بریزند.

جهل نرم‌ترین بالشی است که بشر می‌تواند سرخود را روی آن بگذارد و آرام بخوابد.

محبت دو نوع است خاص، عام.

محبت خاص: چیزهایی که نسبت به آن‌ها احساس مالکیت داری؛ مثل خانه‌ی خودت، ماشین، فرزند و باغ خودت. این محبت ربطی به دانایی ندارد. فطری است.

محبت عام: همان محبت کنگره، محبت وادی ۱۴ است، یعنی همه موجودات و انسان‌ها را دوست داری، به آن‌ها محبت می‌کنی، خدمت می‌کنی که البته این کار ساده نیست. به حرف و سخن هم نیست. توأم با تزکیه و پالایش و رسیدن به دانایی است.

وقتی تمام وجودمان را ناخالصی و به‌هم‌ریختگی فراگرفته، هیچ‌وقت صدای محبت را نمی‌شنویم، آن‌وقت است که چاه را از راه تشخیص نمی‌دهیم.

پس چطور می‌شود جلوی این امواج مخرب را گرفت تا صدای عشق را شنید؟ بامعرفت، شناخت و آگاهی.

با آموزش همراه با عمل و انجام تزکیه و پالایش، پله‌پله ناخالصی‌ها را ضعیف می‌کنیم و به عشق قدرت می‌دهیم.

پس آن‌وقت است که می‌فهمیم بدون عشق نمی‌توان از عشق سخن گفت.

برای آن‌هایی که حال خوش ندارند دو راه بیشتر وجود ندارد؟

یا با نیروهای راستین که خواستار حق و حقیقت هستند ملحق شوند و  یا صبر کنند که نیروهای مخرب و بازدارنده آن‌ها را با گردباد عظیم به عمق ظلمات هدایت کنند.

======================================================

ضمنا در این روز زیبا، یکی از همسفرانی که روز چهارشنبه گل رهایی را از دستان پر توان آقای مهندس دریافت کرده و وارد سفر دوم شده بود، ورود خود را به سفر دوم اعلام کرد.

همسفر اشرف رهجوی همسفر لیلا
نویسنده: هم‌سفرمژگان

تصویرگران: هم‌سفر لیلا و همسفر فاطمه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
زهرا خ پنجشنبه 16 شهریور 1396 04:44
خدا قوت به هر سه عزیز .ممنون.با اینکه من در سفر هستم توانستم از سخنان استاد و آنچه در کلاس گذشت اطلاع پیدا کنم.سپاسگزارم.از زحمات وبلاگ نویسان .انشالله من هم فرصت خدمتگزاری پیدا کنم.
همسفرخدیجه پنجشنبه 16 شهریور 1396 00:11
خداقوت به نویسنده عزیزوعکاسان محترم وخداقوت به خانم اسماعیلی
چهارشنبه 15 شهریور 1396 11:59
خدا قوت به خانم اسماعیلی از استادی بسیار زیبایتان لذت بردیم و خدا قوت ب خانم مژگان و خانم لیلا و خانم فاطمه عزیز
چهارشنبه 15 شهریور 1396 11:59
خدا قوت به خانم اسماعیلی از استادی بسیار زیبایتان لذت بردیم و خدا قوت ب خانم مژگان و خانم لیلا و خانم فاطمه عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic