کارگاه آموزشی جهان‌بینی چهارشنبه؛ هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان
چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 17:22 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

سومین جلسه از سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان به صورت جشن و قدردانی به نگهبانی و استادی مهندس و دبیری مسافر امیر روز چهارشنبه مورخ 96/06/22 راس ساعت 10:15 آغاز به کار نمود.

ما در طول سال چهارجشن داریم، جشن راهنما، همسفر، ایجنت و اسیستانت و مرزبان ، دیده بان. آیا ما نباید از این عزیزان قدردانی و سپاسگزاری کنیم؟ این قدردانی باید به هر شکلی که می شود به وسیله یک پاکت انجام شود. این تکلیف ماست و به عقیده ی من از واجبات است، باید کاری کنیم که سیستم را سرپا نگه داریم و این جایگاه را حق شناس باشیم....

سخنان مهندس:

سلام دوستان حسین هستم مسافر، امیدوارم حال شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.

دستور جلسه این هفته، ایجنت، اسیستانت و مرزبان است و ما در این هفته از این عزیزان قدردانی و سپاسگزاری می کنیم. از دیدگاه کنگره سپاسگزاری از این افراد در این هفته وظیفه یا تکلیف تک تک اعضای کنگره است. کنگره 60 به مفهوم واقعی یک سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی است. شماره کارت های اعضای ما از 52000 هم رد شده، خیلی از افراد در کنگره کار می کنند و یک ریال حقوق نمی گیرند. انسانهای صالحی که با تمام وجودشان برای خروج سایر انسانها از اعتیاد زحمت می کشند. 

ما در طول سال چهارجشن داریم، جشن راهنما، همسفر، ایجنت و اسیستانت و مرزبان ، دیده بان. آیا ما نباید از این عزیزان قدردانی و سپاسگزاری کنیم؟ این قدردانی باید به هر شکلی که می شود به وسیله یک پاکت انجام شود. این تکلیف ماست و به عقیده ی من از واجبات است، باید کاری کنیم که سیستم را سرپا نگه داریم و این جایگاه را حق شناس باشیم. در نظر بگیرید که اگر اسیستانت ها و ایجنت ها نبودند، چه اتفاقی می افتاد؟ چه کسی می توانست مرزبانان را متحد کند؟ اگر مرزبانان نبودند، چه کسی می توانست شعب را بچرخاند؟ 

سیستم مرزبانی که برای کنگره 60 طراحی شد و من طراح آن هستم، واقعاً شاهکار است. نیروها داوطلب می شوند و در انتخابات شرکت می کنند، انتخاب می شوند و این جایگاه فقط برای 14ماه است، تا افراد خسته نشوند و به زندگی خود رسیدگی کنند و هفته ای یکی از مرزبانان، مرزبان کشیک است. مرزبانی یعنی مدیریت بحران است. بعد از یکسال نیروهای تازه نفس عاشقانه وارد کار می شوند و با هربار انتخابات مرزبانی، کلی اتفاق جدید در شعب می افتد.

خیلی اتفاقات در کنگره رخ می دهد و این خدمتگزاران هستند که کنگره را می چرخانند. در یک خانه و آپارتمان، کل همسایه ها ممکن است بخاطر رفت و آمدها ایراد بگیرند، در کنگره این شرایط را مرزبانان، اسیستانت و ایجنت

چرا می‌گویم شاهکار است، چون عوض می شوند و یک نفر نیست. در قدیم هر شعبه دست یک نفر بود، اوایلش خوب بود و بعد از گذشت یکسال، خودمختاری می شد، آن فرد هر کسی را می شناخت راهنما می کرد و داستانهای زیادی اتفاق می افتاد. الآن ما با مرزبانی هیچ مشکلی نداریم. بنابراین بر ما لازم است که در این هفته از این عزیزان قدردانی کنیم. اگر از شعبه آکادمی بگذریم که روزهای زوج جلسه دارد، بقیه شعب از فردا جلساتشان شروع می شود.

برنامه گروه مسافران؛ روز پنجشنبه فردا و یکشنبه هفته بعد، در شعب مرزبانان می توانند یکی از مرزبانان را بعنوان استاد انتخاب کنند و استاد راجع به هفته مرزبان و وظایف مرزبانان صحبت می کند، هیچ پاکتی هم رد و بدل نمی شود. ولی در روز سه شنبه هفته آینده مراسم جشن برگزار می شود، ایجنت در جایگاه استادی می نشیند، از مرزبانان تقدیر و قدردانی می کند و بعد اعلام می کند که افراد از مرزبانان تشکر و قدردانی کنند. 

خانم های همسفر، جلساتشان در روزهای دوشنبه برگزار می شود، اسیستانت می تواند بعنوان استاد قرار بگیرد و از وظایف مرزبانان صحبت کند و از مرزبانان خانواده تشکر و قدردانی کند و بعد از سایرین می خواهد که به مرزبانان پاکت بدهند و یا راجع به آنها صحبت کنند. در روز دوشنبه همه می توانند از اسیستانت هم تشکر و قدردانی کنند و پاکت بدهند. ممکن است که یک نفر در چند شعبه اسیستانت باشد، برای همین می تواند در یکی از شعب خودش استاد بنشیند و در بقیه شعب یکی از مرزبانان.

نکته؛ طول درمان DST ، 10 ماه است. این طول درمان از چه تاریخی شروع می شود؟ این 10 ماه از تاریخ اولین نامه OT می باشد. اگر شخص سه هفته در لژیون بود، اصلاً محاسبه نمی شود و ارتباطی ندارد. نکته حساس که گاهی ایجاد اختلاف می کند، 10 ماه طول درمان است،  300روز نیست. اگر طول درمان یک روز از 10 ماه کمتر باشد، رهایی نمی دهیم، تنها کاری که ما می کنیم این است که ساعتش را حساب نمی کنیم.

امسال یازدهمین کنگره سراسری و بین المللی دانش و اعتیاد در حال برگزاری است. بهرحال این یک واقعه و اتفاق علمی، دانشگاهی، درون سازمانی یا برون سازمانی است. از نظر سیستم این کنگره خیلی اهمیت دارد، چون اساتید و محققین و پزشکان در آن حضور دارند. ما باید در این کنگره حضور پیدا کنیم. ما تا اینجا خیلی خوب پیش رفته ایم، بخاطر اینکه الآن از ما دعوت کرده اند که در این کنگره سخنرانی کنیم. وزارت بهداشت و دانشگاهها هر انجیویی را قبول ندارد و دعوت نمی کنند. بنابراین وقتی که ما را می پذیرند و دعوت می کنند که سخنرانی کنیم و این تریبون را ستاد، دانشگاه و وزارت بهداشت در اختیار ما قرار می دهد، بسیار مسئله مهم و حائز اهمیتی است. بنابراین ما باید در این کنگره ها حضور پیدا کنیم. 

من به شما گفتم، کسانی که بچه هایشان علاقه دارند، هدایت کنند که فرزندانشان در رشته های مرتبط با اعتیاد شرکت کنند، مثل روانشناسی، روانپزشکی و ... تا اینکه انشاء الله در کنگره ما یک رشته داشته باشیم و در آن قسمت هم مقالاتی در سطح خوب ارائه شود. در یک پنلی که امروز چهارشنبه ساعت 4 بعدازظهر برگزار می شود، آقای چالک (رئیس انجمن مددکاری کل کشور) آقای دکتر آقابخشی (استاد دانشگاه طباطبایی) حالا وقتی این افراد، می گویند دژاکام تشریف بیار و در پنل ما حضور داشته باش، برای ما بسیار ارزشمند است.

فردا صبح یک پنل داریم که من و آقای دکتر مکری سخنرانی می کنیم، یک فرصت قبل از اختتامیه و در سالن مرکزی. این موضوع برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد. کسانی که در شهرستان هستند، توقع ندارم که حضور داشته باشند. ولی کسانی که می توانند و شرایط دارند، می توانند در این کنگره حضور داشته باشند. شما راهنما هستید و بایستی بصورت آزاد در این موقعیت ها حضور داشته باشند.

بشارت بده به انسانهایی که تمام حرف ها را گوش می کنند و بهترین را انتخاب می کنند. انسانها اگر کسی حرف و عقیده ای دارد، گوش کنند و بهترین را انتخاب کنند، ما قصاص قبل از جنایت نمی توانیم بکنیم و نمی توانیم بگوییم این غلط است و ما هیچ چیز را قبول نداریم. شما باید در این مراسم حضور داشته باشید و ببینید که افراد مختلف در مورد اعتیاد و روش ها چه می گویند، وقتی همه ی حرف ها را شنیدید، می فهمید که خودتان در چه جایگاهی قرار دارید.  دژاکام می گوید که راهنمایان کنگره 60 دارای تخصص بالایی هستند ، اعتیاد را خوب می شناسند و می توانند خیلی خوب اعتیاد را درمان کنند. بروید مطالعه کنید و بررسی کنید، بعد ببینید که دژاکام چرا این حرف را می زند. امروز من خودم ساعت 4 بعدازظهر در کنگره و همایش هستم و روز جمعه هم از ساعت 10 آنجا حضور دارم.

نکته بعد؛ کسانی عضو لژیون مالی هستند که در سال 96، مبلغ پنج میلیون تومان را پرداخت کرده باشند. اوایل آبان لژیون مالی تشکیل می شود، افراد باید تا اول مهرماه 5میلیون تومان را واریز کرده باشند، هر کس که در لژیون مالی پول بیشتری بدهد، رئیس لژیون مالی انتخاب می شود.  ما انشاء الله قرار است که یک ساختمان برای کنگره خریداری کنیم و برای تهیه این ساختمان 6میلیارد تومان پول نیاز داریم که امیدوارم به کمک شما بتوانیم این ساختمان و ساختمان کناری را خریداری کنیم. 

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مصطفی عسگری رهجوی اقای ساسانی چهارشنبه 22 شهریور 1396 17:56
از تمام خدمتگذاران کنگره در راس اقای مهندس دژاکام وهمچنین خدمتگذاران شهبه امین گلی سپاس گزارم وامید وارم در تمام اوقات زندگی موفق باشن
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات