کارگاه آموزشی خصوصی همسفران 96/06/27 « هفته ایجنت، اسیستنت و مرزبان »
سه شنبه 28 شهریور 1396 ساعت 02:09 | نوشته ‌شده به دست همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه مورخ 96/6/27 جلسه هفتم از دور هشتم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی با استادی هم‌سفر اشرف، نگهبانی هم‌سفر لیلا و دبیری هم‌سفر فاطمه با دستور جلسه‌ی «هفته ایجنت، اسیستنت و مرزبان» رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود.

مرزبان نوک پرگار می‌باشد و باید در بله و خیر گفتن دقت بالایی داشته باشد و از روی فکر و اندیشه صحبت کند، زیرا از روی احساسات تصمیم‌گیری و صحبت باعث اختلال در اجرای قوانین می‌شود.

در ادامه مطلب بخوانید.....

سخنان استاد:

ابتدا هفتهٔ ایجنت، اسیسنت و مرزبانی را بر تمام خدمتگزاران این جایگاه در سراسر شعبات تبریک می‌گویم؛ بخصوص اسیسنت این شعبه سرکار خانم ریحانه.

لذتی که در خدمت به خلق است در عبادت نیست. تشکر از خداوند مانند شکرگزاری از ذات حق‌تعالی است.

کنگره 60 یک مرکز علمی تحقیقاتی می‌باشد که بنیان گزار آن آقای مهندس می‌باشند. آقای مهندس بعد از تشکیل کنگره دیده‌بان را انتخاب کردند و تا 14 دیده‌بان توسط آقای مهندس انتخاب شد. دیده‌بان‌ها با شعبه‌های مختلف در ارتباط بودند، با افزایش شعبات و لزوم نظارت بیشتر، ایجنت انتخاب شد. ایجنت به معنای وکیل یا نماینده و برای کنگره یعنی نظارت کلی بر نحوهٔ عملکرد مرزبان‌هاست. ایجنت حلقهٔ ارتباطی بین دیده‌بان و مرزبان می‌باشد. شال ایجنت کرم‌رنگ است، حدفاصل بین رنگ زرد مرزبان و سفیدرنگ دیده‌بان. مرزبانان مشکلاتشان را با ایجنت در میان می‌گذارند.

اسیسنت معادل ایجنت می‌باشد. اسیسنت به دلیل استقلال گروه خانواده انتخاب شد. دیده‌بان هم‌سفران خانم آنی هستند، ایشان روی ورزش هم‌سفران و خودکفایی شعبات تأکید بسیار دارند. ازنظر ایشان هرچند شعبه کوچک باشد، نباید ازنظر استاد، کمک راهنما ... به شعبه‌های دیگر متکی باشد. اسیسنتی که انتخاب می‌شود باید دورهٔ مرزبانی را حتماً گذرانده باشد. بهترین آیتم برای دیده‌بان صداقت و ظرفیتی است که در دورهٔ مرزبانی و خدمت‌های قبلی داشته است. این جایگاه توفیق الهی است و به خاطر عشق، ایمان و علاقهٔ قبلی شخص نصیبش می‌شود.

هر شعبه 7 مرزبان دارد؛ 2 نفر آن در قسمت هم‌سفران و 5 نفر دیگر در قسمت مسافران خدمت می‌کنند که از طرف اعضای همان شعبه انتخاب می‌شوند؛ البته این انتخاب باید حتماً از روی آگاهی و دانایی انجام گیرد، چراکه قسمت اجرای قوانین بر عهدهٔ مرزبان می‌باشد. مرزبان‌ها مرز حرمت‌های شعبه‌ای که در آن خدمت می‌کنند هستند و تک‌تک قوانین کنگره را محافظت می‌کنند. اگر مرزبان قوانینی را گوشزد می‌کند به دلیل مسئولیتی است که به ایشان محول گردیده است. تأکید بر حضور در جلسات امتحان توسط مرزبان باعث رشد آموزشی شخص و ارتقاء شعبه می‌باشد. مرزبان باید وادی نهم را پشت سر گذاشته باشند، وگرنه در قسمت صبر و تحمل دچار مشکل می‌شود.

مرزبان نوک پرگار می‌باشد و باید در بله و خیر گفتن دقت بالایی داشته باشد و از روی فکر و اندیشه صحبت کند، زیرا از روی احساسات تصمیم‌گیری و صحبت باعث اختلال در اجرای قوانین می‌شود.

با تغییر جایگاه و ارتقاء جایگاه موقعیت شخص حساس‌تر شده و باید عمل سالم‌تر و قدرت تشخیص دقیق‌تری داشته باشد وگرنه نیاز به آموزش هیچ‌گاه پایانی ندارد.

در کل ساختار دیده‌بان، اسیسنت، ایجنت و مرزبان برای این است که همگی دست‌به‌دست هم بدهند و شخصی را ازنظر جهان‌بینی بالا ببرند و به رهایی برسانند. شخصی که وارد کنگره می‌شود نه‌تنها باید به رهایی برسد بلکه باید ازنظر دانش، آگاهی و دانایی به رشد بالایی برسد.

جهان بر اساس امواج و ذره بناشده است. وقتی امواج و ذره باهم برابرمی شوند می‌توانند آموزش‌های صحیح را بگیرند. امواج یعنی آموزش‌های کمک راهنما. هم‌سفر باید به کمک راهنما احترام بگذارد و بادل و جان صحبت‌ها و آموزش‌های کمک راهنما را کاربردی کند.

ذره خدمت‌هایی است که در یک شعبه انجام می‌شود. من هم‌سفر باید خدمت‌ها را بگیرم، با همین خدمت‌هاست که ازنظر دانش و آگاهی رشد می‌کنیم. مشارکت کردن نیز باعث ارتقاء علم و دانش و آگاهی می‌شود. وقتی امواج و ذره دست‌به‌دست هم دهند آن‌وقت می‌توانیم آموزش صحیح بگیریم و به هدفمان برسیم.

فرقی نمی‌کند من مرزبان باشم، مهماندار باشم، سفر اولی و... باید هر کاری را با عشق و علاقه انجام دهم. باید به جایگاه‌ها احترام بگذارم. قوانینی که به من گوشزد می‌شود بادل و جان بپذیرم.

مرزبان باید بر، به‌موقع برگزار شدن جلسه نظارت داشته باشد، بر کار نگهبان نظارت کند البته نباید انتخاب استاد و...را به نگهبان دیکته کند. در برگزاری جشن‌ها و مراسم باید با مرزبانی هماهنگ شد. برگزاری جشن‌ها، برای شناخت بهتر جایگاه‌هاست و اینکه بدانیم در مقابل این جایگاه‌ها چه باید کرد. این جایگاه‌ها چرخشی است. رعایت قوانین و اصول مانند قطعات پازل می‌باشد اگر توانستیم این قطعات را کنار هم بچینیم حتماً آن تصویرسازی در ذهنمان نیز ترسیم می‌شود و به درمان و به جایگاه‌های خدمتی در کنگره می‌رسیم.

و در ادامه از زحمات بی دریغ مرزبانان عزیز همسفران شعبه ی امین گلی، تقدیر و تشکر به عمل آمد......

از طرف وبلاگ نویسان شعبه ی امین گلی، هفته ی ایجنت، اسیستنت و مرزبان را به تمام خدمتگزاران شعبه ی امین گلی از جمله ایجنت محترم مسافر امیر حسین، اسیستنت عزیز همسفر ریحانه، مرزبانان گروه مسافران و مرزبانان عزیز گروه خانواده همسفر اشرف و همسفر لیلا تبریک عرض می کنیم و توفیق روز افزون در امر این خدمت مقدس را برایشان از خداوند بزرگ خواهانیم.....

نویسنده: هم‌سفر اعظم

تصویرگران: هم‌سفر لیلا و هم‌سفر فاطمه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرخانم فاطمه ازشعبه سهروردی سه شنبه 28 شهریور 1396 23:30
با عرض سلام خداقوت به همه خدمت گزاران شعبه امین گلی من هم این هفته زیبا را به ایجنت واسیسنت ومرزبان عزیزخانم اشرف عزیز وخانم لیلا عزیز تبریک وتهنیت میگم با آرزوی موفقیت روز افزون برای این عزیزان .⚘⚘⚘
همسفرمژگان سه شنبه 28 شهریور 1396 22:46
این هفته زیبارابه دوستان عزیزتبریک میگویم .از زحماتشون قدردانی میکنم.خداقوت هم به وبلاک نویسان بابت این گزارش زیبا.
مجتبی حسینی رهجوی اقاابراهیم سه شنبه 28 شهریور 1396 16:08
این هفته عزیزرابه اسیستانت ومرزبانان زحمت کش شعبه تبریک وشادباش عرض میکنم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات