گزارش روز پنجشنبه صورت مسئله اعتیاد و جشن تولد
جمعه 31 شهریور 1396 ساعت 19:10 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست.

روز پنجشنبه مورخه 96/6/30 جلسه‌ی چهارم از دور نهم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 ویژه‌ی مسافران و هم‌سفران شعبه امین گلی، با استادی کمک راهنمای محترم مسافر نادر، نگهبانی مسافر حسین و دبیری مسافر احسان و با دستور جلسه "صورت‌مسئله اعتیاد "و همچنین "جشن یکمین سال رهایی مسافر مهدی" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8672.JPG

کمک راهنما مسافر نادر: زمانی که با کنگره 60 آشنا شدم در جلسه اول به من گفتند که شما بیمار هستید. چراکه با اندکی مواد اخلاق و رفتارت خوب است و تعادل دارید و با قطع همین مقدار اندک مواد، حالت طبیعی ندارید. من این موضوع را قبول کردم.


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8711.JPG

مسافر مهدی: اما یکی از علت‌های پیروزی من و این‌که به رهایی رسیدم این بود که با این‌که ناامید شده بودم، اما جلسات را مرتب می‌رفتم؛ حتی یک‌زمانی به من اجازه‌ی ورود به شعبه را نمی‌دادند، اما من می‌گفتم درست است که اجازه‌ی حضور در لژیون را ندارم، اما من به شعبه می‌آیم! و به حرکتم ادامه می‌دادم، اما آن لحظات برای من بسیار دردآور بود.

در ادامه مطلب بخوانید.....

خلاصه سخنان استاد:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8678.JPG

دستور جلسه این هفته صورت‌مسئله اعتیاد است. با شروع سال تحصیلی در کنگره 60، دستور جلسات هم به‌روز می‌شود و اولین دستور جلسه صورت‌مسئله اعتیاد است؛ آقای مهندس بنا بر ترک‌های ناموفقی که داشتند درنهایت به این نتیجه رسیدند که عیب و ایراد این شکست‌ها در کجاست؟ و یا چرا شخصی که اعتیاد دارد و مصرف‌کننده است، بعد از قطع مواد بازهم به تعادل لازم نرسیده است و حالش خوب نیست؟ 

و به همین دلیل آقای مهندس مقاله صورت‌مسئله اعتیاد را در سال 78 ارائه دادند که در چهارمقاله موجود است و در دانشگاه سیستان و بلوچستان هم راجع به آن صحبت کردند و آنجا در یک مرکز علمی این مسئله بیان شد. اگر اساس کار ما درمان است، باید یک برنامه صحیح داشته باشیم. اگر مانتوانیم با علم پیش برویم و این موضوع را نتوانیم علمی ثابت کنیم، درواقع کاری انجام نداده‌ایم. اگر شخصی که ده یا یازده ماه در کنگره به‌صورت رایگان سفرکرده است و به درمان رسیده، فالو آپ را انجام ندهد، درواقع خیانتی است به کنگره؛ و وظیفه همه مسافران این است که فالوآپ را سر موقع به کنگره تحویل دهند


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8682.JPG

زمانی که مصرف‌کننده بودم، به این نتیجه رسیدم که چرا من باید مواد مصرف کنم؟ و این بود که به هر دلیلی خواستار جدا شدن از این مواد بودم و روش‌های زیادی را برای ترک مواد امتحان کردم، اما به نتیجه نرسیدم؛ و دلیل آن این بود که من صورت‌مسئله اعتیاد را نمی‌دانستم و نمی‌دانستم که من یک بیمار هستم...

اما زمانی که با کنگره 60 آشنا شدم در جلسه اول به من گفتند که شما بیمار هستید. چراکه با اندکی مواد اخلاق و رفتارت خوب است و تعادل دارید و با قطع همین مقدار اندک مواد، حالت طبیعی ندارید. من این موضوع را قبول کردم که بیمار هستم و پی بردم که در قسمت جسم، روان و جهان‌بینی دچار بیماری شده‌ام و به روش درمانی در کنگره ایمان آوردم و مطمئن بودم که روش DST یک روشی اصولی است که مرکز اصلی تخریب اعتیاد را تشخیص می‌دهد و زمانی که تخریب‌ها را متوجه شدم، به درمان ادامه دادم و موفق شدم.

و اما دستور جلسه دوم تولد یکمین سال رهایی مسافر مهدی از دام اعتیاد است:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8730.JPG

من هر زمان که در جشن تولد هر مسافری که از دام اعتیاد رهاشده است، شرکت می‌کنم، احساس خوشحالی بسیار زیادی دارم

آقا مهدی از ره‌جوهایی است که زمانی که اصفهان تنها یک شعبه داشت، وارد کنگره شد. در آن شعبه، آن‌طور که مدنظر درمان بود، در مسیر قرار نگرفتند و به نتیجه نرسیدند؛ اما با راه‌اندازی شعبه امین گلی  به این شعبه تشریف آوردند و این بار حقیقتاً به مسئله درمان پرداختند

و چون صورت‌مسئله اعتیاد را به‌درستی متوجه شده بودند، در مسیر درمان قرار گرفتند و به رهایی رسیدند. آقا مهدی تخریب بالایی داشتند و زندگی نرمال و معمولی نداشتند؛ اما در همان ابتدا یک خدمت‌گزار بودند؛ و آنچه را که راهنما به ایشان می‌گفت انجام می‌دادند و سفر خوبی را طی کردند و در ادامه وارد لژیون وایت شدند و به درمان رسیدند؛ و در سفر دوم در قسمت نشریات خدمت کردند؛ و در زمین ورزش هم حضور پررنگی دارند؛ و هم‌اکنون هم در آزمون کمک راهنمایی قبول‌شده‌اند و ان شاالله به‌زودی فعالیت خود را آغاز می‌کنند

به آقا مهدی عزیز، هم‌سفران محترمشان، برادران بزرگوار و همه شما عزیزان و راهنمایان هم‌سفرشان تبریک می‌گویم.

پس از سخنان استاد و مشارکت مسافران و هم‌سفران یکمین سال رهایی مسافر مهدی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8699.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8711.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8716.JPG

سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر؛ آنتی ایکس مصرفی:‌ شیره؛ مدت تخریب: 10 سال؛ مدت سفر اول: 12 ماه و 7 روز؛ روش درمان: DST؛ داروی درمان: OT؛ نام راهنما: آقای نادر اسدی؛ مدت رهایی: 1 سال و چند روز.

آرزوی مسافر مهدی:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8724.JPG

 آرزو می‌کنم هیچ تازه‌واردی ناامید از در کنگره بیرون نرود.


آرزوی هم‌سفر خدیجه


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8717.JPG

عزیزی دارم در بیرون از کنگره که امیدوارم سال آینده شاهد رهایی او در کنگره باشم.

آرزوی هم‌سفر تینا: آرزو می‌کنم تمام بیماران کنگره به درمان برسند.


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8727.JPG

سخنان مسافر مهدی:

شکر  شکر شکر که امروز در این جایگاه قرارگرفته‌ام. از استاد عزیزم آقا نادر و از همه شما عزیزان که در این مسیر مرا یاری رساندند، تشکر می‌کنم.


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8736.JPG

من 18 سال تخریب داشتم. در این مدت همیشه به دنبال راه‌حلی برای ترک بودم. و دلم می‌خواست مصرف‌کننده نباشم و به همین دلیل راه‌های زیادی را برای ترک مواد امتحان کردم. و هرکسی هرجایی که پیشنهاد می‌دادند می‌رفتم، اما متأسفانه به نتیجه نمی‌رسیدم.

تا این‌که با کنگره آشنا شدم. اما سفر اولم، سفر خیلی سختی بود؛ و آن‌قدر سفر من سخت بود که از کنگره هم ناامید شده بودم. اما یکی از علت‌های پیروزی من و این‌که به رهایی رسیدم این بود که با این‌که ناامید شده بودم، اما جلسات را مرتب می‌رفتم؛ حتی یک‌زمانی به من اجازه‌ی ورود به شعبه را نمی‌دادند، اما من می‌گفتم درست است که اجازه‌ی حضور در لژیون را ندارم، اما من به شعبه می‌آیم! و به حرکتم ادامه می‌دادم، اما آن لحظات برای من بسیار دردآور بود.

هم‌سفرم با مصرف مواد من بسیار مخالف بود و همیشه به خاطر این موضوع باهم درگیری داشتیم، تا این‌که روزی به من گفت حداقل اگر می‌خواهی مصرف کنی، بیا و در خانه بنشین و مصرف کن؛ شنیدن این حرف از زبان هم‌سفرم برای من بسیار سخت بود! با این‌که همیشه باهم سر این مسئله دعوا داشتیم، اما هیچ‌وقت به‌اندازه‌ی آن روز ناراحت نشده بودم و این حرف برای من خیلی سنگین بود. تا این‌که به پیشنهاد آقای شکوری به شعبه امین گلی آمدم؛ و در عین ناباوری آمدم؛

چون دیگر به درمان خود ایمانی نداشتم، اما آمدم و از روی حسم، لژیون آقا نادر را انتخاب کردم؛ دفعه‌های قبل در انتخاب راهنما، به حسم دقت نمی‌کردم، و معیارم چیزهای دیگر بود که موفق هم نمی‌شدم، اما این بار با حسم آقا نادر را انتخاب کردم و در عین ناباوری سفرم را شروع کردم و امروز خیلی خوشحالم که به این مقطع رسیدم.

در اواخر مصرف در تنهایی مصرف می‌کردم و دوست نداشتم به‌صورت کسی نگاه کنم و از خودم و از دنیا متنفر بودم، اما الآن واقعاً خوشحالم و آرزو دارم همه‌ی آن‌کسانی که خواسته‌ی درمان و رهایی دارند، به این جایگاه برسند و بتوانند از رهایی و آزادی از بند اعتیاد لذت ببرند.

سخنان کمک راهنمای محترم، هم‌سفر لیلا:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8742.JPG

خیلی خوشحال هستم که امروز در این تولد زیبا حضور دارم. انسان زمانی که در صراط مستقیم قدم می‌گذارد و حرکت خود را آغاز می‌کند، گمان می‌کند که حرکت، حرکت خیلی راحتی ست، درصورتی‌که صراط مستقیم برخلاف اسمش، اصلاً مستقیم نیست و پستی‌وبلندی و موانع زیادی دارد؛ و تنها باایمان قلبی می‌توان از این سختی‌ها گذر کرد. همان‌طور که خداوند می‌گویند: من سرپرست کسانی هستم که ایمان آورده‌اند و آن‌ها را از تاریکی‌ها به‌طرف نور هدایت می‌کنم

ایمان دویدن در روشنایی مطلق نیست، بلکه ایمان گام‌هایی ست که در تاریکی مطلق برمی‌داریم، درحالی‌که نمی‌دانیم چه می‌شود و این‌ها همه حرکتی بود که خانم خدیجه‌ی عزیز انجام داد.

خانم خدیجه عزیز اواخر سال 91 بود که وارد کنگره شدند و من دورادور ایشان را می‌دیدم؛ در شعبه سلمان فارسی در لژیون خانم موسوی  و بعدازآن در لژیون خانم ریحانه عزیز بودند که از این دو عزیز بابت تمام زحماتی که برای خدیجه عزیز کشیدند، تشکر می‌کنم.

و همچنان به راه خود ادامه داد و بعدازآن با آمدن به شعبه امین گلی، در لژیون من قرار گرفتند؛ اما آموزش‌های کنگره را با تجربیات خود مقایسه می‌کردند و این‌یک مانع برای حرکت خدیجه عزیز می‌شد. درصورتی‌که زمانی که در کنگره و در لژیون قرار می‌گیرید باید صفر و تهی باشید تا بتوانید آموزش‌ها را دریافت کنید؛ و خانم خدیجه بعد از مدتی متوجه این موضوع شدند و کامل تسلیم کنگره و راهنما شدند و به حرکت خود ادامه دادند تا توانستند به آرزوی چندین ساله خود برسند. بعدازآن یکی از نیروهای قوی لژیون بودند.  تجربیات بسیار خوبی دارند که آرزو می‌کنم روزی در جایگاه کمک راهنمایی، این تجربیات را در اختیار هم‌سفران دیگر نیز قرار بدهند.

پیام این تولد زیبا برای من این است که به قدم‌هایت ادامه بده، حتی اگر فقط یک گام جلوتر را ببینی و بدان آن نیرویی که تا الآن به تو کمک کرده، از این به بعد هم به تو یاری خواهد رساند.

این تولد زیبا را به آقا مهدی، راهنمای بزرگوارشان آقا نادر، هم‌سفر خدیجه عزیز و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم و آرزو می‌کنم تمام سفر اولی‌ها را در این جایگاه ببینم.

سخنان هم‌سفر تینا:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8749.JPG

من هم از پدرم، آقا نادر، خانم لیلا، آقای مهندس و خانم آنی تشکر می‌کنم.

سخنان هم‌سفر خدیجه:


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8754.JPG

به لطافت بنفشه‌هایی که دزدانه سر از ابرهای بر فرش زمین سر برآورده‌اید، صد آفرین یزدان بر شما باد و من فکر می‌کنم این پیام لیدی جونز، زیباترین تشبیه برای سفر یک مسافر است و عمق سفر اول را تشبیه می‌کند.

من از آقای مهندس، اساتید عزیزشان و خانواده محترمشان و اساتید کنگره به‌ویژه آقا نادر و خانم لیلا تشکر می‌کنم که در این مسیر طولانی  و سفر پرپیچ‌وخم ما را یاری کردند.

وقتی‌که آقا مهدی سفر اول خود را در کنگره شروع کرد و با گریز زدن سفر خود را خراب کرد، 6 سال تمام در صورت من نگاه نمی‌کرد! و من هیچ‌وقت دلیل این موضوع را نمی‌دانستم، اما این موضوع برای من بسیار رنج‌آور بود!

مهدی در طول مصرف و حتی در سفر اولش، همیشه بهترین‌ها را می‌خرید و به خانه می‌آورد، ولی پشت تمام این خرج‌ها و تفریحات خشمی نهفته  بود و من هیچ‌وقت دلیل این خشم را نمی‌دانستم و این موضوع را حتی باراهنمایم هم درمیان گذاشته بودم.

اما خدا را شکر که این سفر تمام شد و من دلیل تمام این اتفاقات را فهمیدم. چون بعد از سفر دوم، با شور و شوق به چهره‌ی من نگاه می‌کرد، گویا اولین بار است که من را می‌بیند...!

الآن حتی اگر یک نان به خانه می‌آورد، آن‌قدر با شادی و حس و حال خوب آن را به خانه می‌آورد که من هزاران بار خدا را شکر می‌کنم.

خیلی‌ها به من می‌گفتند که مسافر تو به کنگره آمده تا سرش را به مصرف شربت گرم کند، اما من هیچ‌گاه ناامید نشدم و این مژده را به هم‌سفرانی که سفر مسافرشان خوب نیست می‌دهم که بدانید که آن‌ها بعد از این‌که به کنگره می‌آیند و سفر خود را نیمه‌کاره رها می‌کنند و می‌روند، هیچ‌وقت مصرف‌کنندگان خوبی نمی‌شوند و به‌جز درد و رنج برای آن‌ها چیز دیگری نیست.

و اگر مسافری به کنگره آمده تا سرش را به مصرف مواد گرم کند، او خودش را در چاه بدی انداخته است؛ و آن‌قدر رنج می‌کشد که چاره‌ای ندارد که برگردد و به رهایی برسد.  و رمز موفقیت در کنگره حرکت صحیح است.

بعدازآن نشان یکمین سال رهایی مسافر مهدی توسط راهنمای بزرگوارشان به ایشان اعطا شد.


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8759.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8764.JPG
http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8784.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8788.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8800.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8790.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8801.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8809.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8820.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8816.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8822.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8814.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8817.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8812.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8826.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8827.JPG

http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8830.JPG

ضمناً در این روز زیبا، یکی دیگر از مسافران شعبه امین گلی که گل رهایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کرده بود، ورود خود را به سفر دوم اعلام نمود:

مسافر علی ره‌جوی آقای ساسانی


http://up.c60.ir/repository/8291/hesam%20davari/panjshanbe960630/IMG_8689.JPG

با تبریک فراوان به مسافر مهدی به خاطر جشن اولین سال رهایی از دام اعتیاد و همچنین تبریک به مسافر علی به خاطر رهایی از دام اعتیاد و با آرزوی رهایی اسیران وادی اعتیاد

نویسنده: هم‌سفر لیلا رحیمی

تصویرگران: مسافر حسام و مسافر ابراهیم

آپلود و ارسال تصاویر: مسافر حسام

ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمدحیدری ازاصفهان شنبه 8 مهر 1396 11:11
خداقوت خدمت وبلاک نویسان نمایندگی امین گلی
اولین سالگرد رهایی ازبنداهریمن بر شما وهمسفرانتان مبارک
خداقوت خدمت راهنمااقانادر
خداقوت خدمتراهنماخانواده همسفرلیلا
مسافر محمدرضا نیلچیان جمعه 7 مهر 1396 16:02
سلام خدمت آقا مهدی عینی یکمین سالروز رهاییت دادش مبارک و انشاالله در ادامه و کمک راهنمایی نیز موفق و پیروز باشی کاش توفیق داشتم در این جشن می توانستم شرکت کنم.اما قسمت نشد از صمیم قلب باز هم بهت تبریک میگم
زهره همسفر دوشنبه 3 مهر 1396 09:09
سالروزتولدتان راخدمت خانم خدیخه عزیز وآقامهدی تبریک عرض میکنم وبهترین آرزوهارابرای شماخواستارم
مسافر شکرالله یکشنبه 2 مهر 1396 00:04
تبریک مجدد خدمت آقا مهدی و همسفران محترم و راهنمایان بزرگوار
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
شادباشید
مسافرعباس(سهروردی) شنبه 1 مهر 1396 23:05
تبریک تبریک تبریک شکر شکر شکر
خداقوت خدمت همه عزیزان
مسافر هادی لژیون یکم سهروردی شنبه 1 مهر 1396 20:34
با عرض تبریک خدمت اقامهدی و راهنمای بزرگوار و خانواده محترمه
پیروز و سربلند باشید
مسافر علی بوذری جمعه 31 شهریور 1396 23:09
تبریک ویژه میگم به آقا مهدی وراهنمای عزیزش؛همچنین به خانواده محترمش
به علی محمدزارعی هم این رهایی با ارزش راتبرک میگم
خدا قوت به همه زحمت کشان سایت
حسن کدخدای جمعه 31 شهریور 1396 22:19
خدا قوت به نگهبان و دبیر محترم
از استادی خوبتان لذت بردم آقا نادر
تبریک عرض میکنم به آقا مهدی یکمین سال رهایی شما را و به راهنمای خوب شان
تبریک به علی آقا رهایی تان را به خودشان و راهنمای گرامیشان آقای امیر حسین ساسانی
تشکر از نویسنده محترم همسفر لیلا رحیمی
از عکس های زیبا شما آقا ابراهیم و آقا حسام تشکر
خدا قوت به ویرایشگر همسفر لیلا
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic