گزارش جلسات عمـــومـی ، روزهای پنج شنبه 28 آبان 94 (جشن همسفر)
جمعه 29 آبان 1394 ساعت 22:12 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ ابراهیم موحدی | ( نظرات )

به نام خدایی که عاشقی اش دل می خواهد نه دلیل

جلسه اول از دور اول كارگاه های آموزشی عمومی ویژه جشن ها (مسافران و همسفران)

كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی در روز پنج شنبه مورخ 28 آبان 1394

به نگهبانی: همسفر زهره استادی: همسفر شهناز و دبیری: همسفر سارا

با دستور جلسه: نقش همسفر در درمان اعتیاد

و جشـــن هفتــه همسفــــر  راس ساعت 17 شروع به كار نمود.

http://www.up-pic60.ir/upload/ie81ynvzf78ntq7rva71.jpg

استاد محترم چنین فرمودند:

از مرزبانان عزیز و ایجنت محترم شعبه امین گلی سپاس گزارم که به من فرصت خدمت و آموزش دادند.

این روز زیبا را به تمام مسافران و همسفران، به ویژه سرکار خانم آنی عزیز تبریک می گویم و آرزوی موفقیت روز افزون برای همه عزیزان دارم.

آقای مهندس یک هفته از سال را هفته همسفر نام گذاری کردند که مسافران، از همسفران عزیزشان تشکر و قدردانی کنند، این تشکر می تواند یک مشارکت، یک شاخه گل و یا هر چه که در توان مسافر است باشد......

متن کامل در ادامه مطلب.....

تایپ نوشتار: همسفر سارا

http://www.up-pic60.ir/upload/4l0vo0vg8cudvpoy8m5d.jpg

هـمـســــــفر؛

همسفر به که می باید گفت؟ من و تو همسفر زورق طوفان بودیم – به کدامین توشه؟ به کدامین پیوند؟ من و تو راهی این راه شدیم، ره هم، پر پیچ و خم و پر خطر است. راهزن در پی ما! دام تقدیر جلو- همسفر ناشی عشق- من نمی دانم کی و کجا؟ به کدامین دریا؟ به کدامین منزل؟ ساربان را که منم، لحظه ای خواب ربود – همسفر گم شده بود، همسفر گم شده بود.

ما همسفران، سال ها مسیر حرکتمان را گم کرده بودیم. برای درمان هر چه تلاش می کردیم و دست و پا می زدیم بیش تر در اعماق تاریکی فرو می رفتیم. در دل مشکلات خود را داشتیم  تازه حرف های مردم و اسم ها و برچسبهایی مثل همسر یک معتاد، همسر بی خیال، مادر بی مسولیت، مادر افسرده و ناامید را هم با خود یدک می کشیدیم.

تا این که خدا را شکر مسیر کنگره برای ما نمایان شد و با ورود به کنگره اول عنوان زیبای همسفر را به ما دادند و صورت مساله اعتیاد را برای ما توضیح دادند و به جای واژه معتاد عنوان مسافررا به مصرف کنندگان ما دادند، همچنین ما را به صبر همراه با آ موزش دعوت کردند و امید رهایی دادند. امروز من این امید را به همسفرانی که مسافر ندارند می دهم که روزی مسافر آن ها هم به کنگره خواهد آمد. در درجه اول خودتان به کنگره ایمان بیاورید، صبر کنید آموزش و علم کنگره و آرامش لازم را به دست آورید، گله و شکایت نکنید. زمانی که شما در رفتار و اعمالتان تغییر ایجاد شود مطمئنا مسافرتان به کنگره خواهد آمد. به گفته مسافران بعضی همسفران هستند که کنگره را قبول ندارند، پس مسافران باید درضمن درمان جسم، آموزش ها و علم کنگره را کار بردی کنند تا تغییرات در افکار و اعمالشان  نمایان شود و همین تغییرات، همسفر را جذب می کند و به کنگره خواهد آمد.
http://www.up-pic60.ir/upload/jqk5kc1ykqjib2o8relw.jpg

ما همسفران به بهانه اعتیاد مسافرانمان دور هم جمع شده ایم تا خودمان را پیدا کنیم. در کنگره یاد می گیریم که در طی سفر مسافرمان سکوت کنیم، از رفتار و افکار او گلایه نکنیم، محبت کنیم. محبت واقعی، یعنی زبان، چشم و دل همه یک سو و یک صدا باشد. اعتماد کنیم و صبر نیکو داشته باشیم.

عشق ورزیدن که در وادی چهاردهم آمده را می آموزیم، عشق یعنی حضور همسفر یک مصرف کننده در کنگره 60 که به دلیل عشق و محبت نسبت به مسافر، حاضر است سختی ها، ناملایمات، اذیت و آزارها را متحمل شود و از ادامه این امر صرف نظر نکند. کسانی که می مانند و استقامت به خرج می دهند، نتیجه ای می گیرند که نوش داروی تمام آن زخم ها و دردهای عمیق و عذاب های شدید است.

زندگی و اعتیاد با همه خوبی ها و بدی هایش با همه سختی ها و رنج هایش، از ما همسفرانی ساخت، جسور و بی پروا. سختی های زندگی به من جنگیدن آموخت. آموخت که همیشه خودم را در دانشگاه زندگی و در حوزه امتحان دادن ببینم. دیدم در این امتحان گاهی رد شدم و گاهی با بهترین نمره قبول. این مهم نیست که دیگران به ما چه نمره ای می دهند، چون در کنگره آموختم که عادل ترین و منصف ترین قاضی، وجدان آدمی است. در کنگره تفکر کردن را آموختیم در وادی دوم زدیم تو گوش ناامیدی و در وادی سوم مسئولیت پذیری را آموختیم. درختانی که سرمای سخت زمستان را تاب می آورند، روزی جوانه زدن را تجربه می کنند. می رسند آنانی که مشتاق رسیدن و تشنه سیراب شدن بودند و آنانی که از سکون به در نمی آیند هرگز نخواهند رسید. تو ای همسفر و تو ای مسافر محکم تر از گذشته استوار باش، دیگر کسی نمی تواند آزارت دهد، چون این قدر زمین خورده ای که ایستادن را آ موخته ایی، سرت را بالا بگیر و قد علم کن، امروز به خاطر مسئله ای دور هم جمع شده ایم و جشن گرفته ایم که دیروز به خاطرش گریه می کردیم، دیروز خفت و خاری جامعه بودیم و امروز افتخار جامعه، پس قدر خودتان را بدانید و از ادامه باز نایستید که در این راه خیر و برکت فراوان است.

همه همسفریم در مسیری سخت اما شیرین. همه خسته اما امیدوار. همه رنج کشیده اما مقاوم چون کوه، و در این روز به یاد ماندنی دور هم جمع شده ایم تا ثابت کنیم که همیشه هستیم و در کنارت خواهیم ماند ای مسافر.

همسفر، استوار باش و پایدار- چرا که مسافرت به شانه های قدرتمند و دستان پر مهر و محبت تو برای تکیه گاه خستگی هایش نیازمند است. باور کن خزان زرد، سبز می شود و زمستان، بهار می گردد اگر تو، همسفر پاهای خسته و دل امیدوار مسافرت باشی.

زندگی یعنی بخند، هر چند که غمگینی، ببخش هر چند که مسکینی، فراموش کن هر چند که دل گیری، این گونه بودن زیباست هر چند که آسان نیست.

ای دل بشارت می دهم، خوش روزگاری می رسد یا درد و غم طی می شود، یا شهریاری می رسد، گر کارگردان جهان، باشد خدای مهربان، این کشتی طوفان زده، هم بر کناری می رسد. اندیشه از سرما مکن، سر می شود – دوران وی شب را سحر باشد ز پی، آخر بهاری می رسد...ای منتظر؟ غمگین مشو، قدری تحمل بیش تر، گردی به پا شد در افق، گویی سواری می رسد.

از این که با صبر و حوصله من را تحمل کردید سپاس گزارم.

پس از سخنان استاد عزیز تعدادی از مسافران محترم که همسفر داشتند مشارکت کردند و با تقدیم گل و کادو از همسفران خود تشکر و قدر دانی نمودند.

http://www.up-pic60.ir/upload/8a30o4jqfoo1hoc1rbhp.jpg


ضمناً در این روز زیبا؛

2 نفر از رهجویان آقای نادر اسدی که روز چهارشنبه

گل رهایی را از دستان پر مهر مهندس دژاکام

دریافت کرده  و وارد سفر دوم شده بودند، اعلام سفر نمودند.
http://www.up-pic60.ir/upload/w517jq0527zo966wopmo.jpghttp://www.up-pic60.ir/upload/l06238ubmfwvy0ausp.jpg

http://www.up-pic60.ir/upload/vl08whbw7qmisn1k0m9.jpg

تایپ نوشتار: همسفر سارا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شهناز یکشنبه 1 آذر 1394 00:25
سلام وخداقوت خدمت خانم ساراوآقای ابراهیم بابت
تمام زحمات وخدمت خالصانشان...
همسفر مریم شنبه 30 آبان 1394 08:30
با سلام و خدا قوت خدمت کلیه خدمتگزاران و بخصوص استاد نگهبان و دبیر جلسه که به شایستگی خدمت کردند و خسته نباشید ویژه خدمت آقا ابراهیم موحدی به واسطه زحمات بی دریغشان در انعکاس جلسات گنگره
مسافر عباس لژیون آقانادر جمعه 29 آبان 1394 22:20
با سلام و خسته نباشید خدمت استاد ونگهبان ودبیر جلسه که به خوبی خدمت کردند
اعظم همسفرمهدی جمعه 29 آبان 1394 21:53
سلام وخداقوت خدمت هرسه عزیز ازبیانات استادعزیزخانوم شهناز لذت بردم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic