به نام قدرت مطلق الله...

 روز یکشنبه مورخ 19 آذرماه 1396 جلسه دوم از دور دوازدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی به استادی مسافر رحیم، نگهبانی مسافر سعید و دبیری مسافر اسدالله و با دستور جلسه بنیان کنگره 60 " رأس ساعت 17 برگزار شد.

آقای مهندس در مورد درمان بیماری اعتیاد جزء بی نظیر ترین دانشمندان جهان است که توانست پیچیده ترین مشکل قرون اخیر را حل نماید، در جایگاه مدیریت یک مدیر توانا است که توانسته است سیستم کنگره 60 را بنیان نماید که این سیستم بدون کوچکترین مشکلی و در بهترین شرایط به کار خود ادامه می دهد.

در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد محترم:
خدا را شاکر و سپاسگزارم که امروز سعادت پیدا کردم در خدمت شما عزیزان باشم، در ابتدا این هفته زیبا را به بنیان کنگره آقای مهندس و خانواده محترمشان و همه اعضای کنگره 60 تبریک عرض می کنم. چون تولد آقای مهندس تولد تک تک ما هم هست. این دستور جلسه نسبت به بقیه دستور جلسات یک حال و هوای دیگری دارد و در میان 50 دستور جلسه درخشش خاصی دارد. من یک بیو گرافی از آقای مهندس در اختیار شما قرار می دهم و بعد ادامه دستور جلسه؛ مهندس حسین دژاکام بنیان جمعیت احیای انسانی کنگره 60 فارغ التحصیل سال 1356 رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه علم و صنعت ایران، محقق در زمینه تولید چشم‌های الکترونیک، نویسنده آثار بنیادی در زمینه صورت مسئله اعتیاد، روش درمان، مقوله انسان و جهان‌بینی، کاشف روش درمان تدریجی یا پله‌ای اعتیاد (متُد DST) ، متولد 25 آبان سال 1328 هجری شمسی شهر کرمان می‌باشند.
مهندس حسین دژاکام در محله قدیمی ارگ کرمان (میدان باغ) در خانواده‌ای متوسط و پرجمعیت متولد شدند که سومین فرزند از ده فرزند خانواده  می‌باشند، پدرشان ایوب دژاکام کارشناس موسیقی و ورزشکار در رشته‌های کُشتی، دومیدانی، دوچرخه‌سواری، افسر نظامی و از مشاهیر کرمان محسوب می‌شوند. 

دوران کودکی مهندس دژاکام با شرایط نسبتاً سختی همراه بود که هزینه متفرقه خود را با کار در تابستان‌ها و پرورش مرغ و تخم‌مرغ محلی به دست می‌آورد. در سنین نوجوانی 13-14سالگی نواختن ساز  بادی ترومپت را فرا گرفتند. وضعیت تحصیلی ایشان چندان مناسب نبود ولی به علت خواست درونی و پشتکار، سال آخر هنرستان را به پایان رساندند و در سال 1348 در امتحان ورودی دانشگاه علم و صنعت قبول و در رشته الکتروتکنیک مشغول به تحصیل شدند. به علت نیاز به کار با وجود قبولی در نوبت‌های روزانه و شبانه، نوبت شبانه را انتخاب نمودند. در طول تحصیل همزمان در سال‌های 1348 تا 1356 در شرکت‌های ITTsel ناراتل، تأسیسات پارک ارم مشغول به کار بودند.
در سال 1354 با خانم زهرا عادل‌زاده بنام(خانم آنی)، بهیار بیمارستان جم ازدواج کردند و صاحب سه فرزند (دو دختر و یک پسر) شدند.
مهندس دژاکام تحقیقات در زمینه ساخت و تولید چشم‌های الکترونیک را به‌منظور حفظ سلامت و جان کارگران و کاربردهای دیگر صنعتی در سال 1359 به همراه دکتر روئین تن و جمعی از متخصصین آغاز نمودند که بخش اعظمی از درآمدشان صرف این کار شد؛ که البته پس از سه سال به نتیجه رسید (تولید و طراحی چشم‌های الکترونیک برای اولین بار در ایران) و منجر به تأسیس کارخانه چشم‌های الکترونیک در منطقه ایرانشهر شد کاری که در زمان و نوع خود قابل تحسین و دست اول بود.
مهندس دژاکام در زمینه‌های دیگری نیز سرمایه‌گذاری کردند که البته تقریباً تمام آن‌ها به علت اعتیاد و ترک‌های ناموفق و غلط از بین رفت، از جمله کارخانه به علت عدم پرداخت وام‌های بانک مصادره شد.
مهندس دژاکام مطالعات آزاد خود در زمینه انسان، عرفان، روانشناسی، تاریخ و فلسفه را از ابتدای دهه پنجاه آغاز و در پی آن کاوش در زمینه عرفان و خودشناسی را به‌طور جدی از دهه شصت دنبال نمودند که بیشتر انگیزه آن دانستن و یافتن راهی برای خروج از تاریکی و اعتیاد بوده است.
مصرف دائمی مواد مخدر از نوع تریاک و شیره از سال 1358 بوده که ابتدا به‌ صورت کشیدن و در ادامه به‌ صورت خوراکی و کشیدنی ادامه داشته که در سال‌های آخر مصرف، کشیدن حکم تشریفات را داشته است. وی مصرف تفننی را چند سال قبل از مصرف دائمی در تجربیات خود دارند. اقدام برای ترک و رهایی از مواد 2 بار بوده که بار اول در سال 1363 به‌صورت سقوط آزاد انجام شده است. 
مدت سه ماه از مصرف مواد خودداری کردند؛ و بار دوم در سال 1366 توسط پزشک متخصص به‌صورت دارویی، قطع مواد و مصرف دارو در 21 روز و روان درمانی که این بار 10 ماه عدم مصرف به طول انجامیده، روش درمان در بهمن ماه 1375 طی یک آزمایش ساده ولی بسار مهم با الهام از ماه رمضان کشف گردید، به گفته ایشان پس از یافتن راه و خارج شدن خودم از بند اعتیاد و درمان قطعی در 1376/09/15مهم ترین کار انتقال این دانش در نسل بشریت به سایرین بود، ایشان جمعیت احیاء انسانی کنگره 60 را با همکاری جمعیت مبارزه با اعتیاد و ستاد مبارزه مواد مخدر و آقای فلاح دبیر کل ستاد آن زمان در 31 شهریور ماه 1378 تاسیس نمودند.

آقای مهندس در مورد درمان بیماری اعتیاد جزء بی نظیر ترین دانشمندان جهان است که توانست پیچیده ترین مشکل قرون اخیر را حل نماید. در جایگاه مدیریت یک مدیر تواناست که توانسته است سیستم کنگره 60 را بنیان نماید که این سیستم بدون کوچکترین مشکلی و در بهترین شرایط به کار خود ادامه می دهد. در جایگاه اقتصادی هم توانسته سیستمی را بنا نهد که بدون کوچکترین کمکی از بیرون، خود را اداره می نماید. در جایگاه تولید علم و دانش استاد تمام اساتید این سیستم است که علم او از آن خود اوست. 
قهرمان بزرگ (آقای مهندس) بیماری اعتیاد را به درستی می شناسد. راه درمان آن را کشف نموده، داروی درمان آن را معرفی نموده و روش درمان را به درستی تعریف نمودهاند. بدون اینکه کلامی از علم دیگران را در این راه شریک نموده باشد و همه از تفکر این مرد الهی بیرون آمده است. خوب است که من هم چنین الگویی را در تمام امور زندگی خود سرلوحه و الگوی خود قرار دهم. 
اگر کنگره نبود، کشف آقای مهندس نبود من الان کجا بودم؟ در چه شرایطی بودم؟ ما باید قدردان زحمات این بزرگ مرد باشیم. ساختارهای خیلی قوی در کنگره داریم. ساختار دیده بانی که این عزیزان ستونهای کنگره هستند. کمک راهنمایان محترم که به نوعی سقف کنگره می باشند که در سرما و گرما علم و آموزش های کنگره را در اختیار ما قرار می دهند. ساختار مرزبانی که این عزیزان هم نگهبانان مرز جغرافیایی شعبه هستند. همه ما در کل شاگردان آقای مهندس هستیم که با یک حس خوب در کنار هم از علم کنگره استفاده می کنیم.
در آخر صحبت هایم؛ از خداوند می خواهم در صراط مستقیم حرکت کنم و از آموزش های کنگره 60 و گنج های معنوی که در کنگره داریم، استفاده لازم را ببرم و آموزش های لازم را بگیرم و این آموزش ها را در زندگی خود کاربردی نمایم. این خواسته را نیز برای همه شما عزیزان دارم. از اینکه به صحبت های من توجه کردید از تک تک شما عزیزان سپاسگزارم.

نویسنده: مسافر رحیم
تصویرگر: مسافر مهدی
ویرایش و تنظیم: مدیر وبلاگ

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، یکشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سه شنبه 21 آذر 1396 13:07
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش پرمحتوا...وسپاس ازآقارحیم که شجره نامه اقای مهندس راازروزالست تا به الان برای ماشرح دادند...
مسافر اسدالله دوشنبه 20 آذر 1396 23:34
ممنون از آقا رحیم وتمام مسافرانی که از وبلاگ دیدن می کنند ونظر میدهند
مرتضی دوشنبه 20 آذر 1396 18:59
سلام خداقوت به هر سه عزیز .اقا رحیم مثل نگهبانی شون استادی زیبا و اموزنده ای داشتن انشاا.. جایگاههای بالاتر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic