کارگاه آموزشی خصوصی مسافران روز یکشنبه
دوشنبه 27 آذر 1396 ساعت 22:55 | نوشته ‌شده به دست مسافر رحیم | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله...

 روز یکشنبه مورخ 26 آذرماه 1396 جلسه سوم از دور دوازدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی به استادی کمک راهنما همسفر رحمان، نگهبانی مسافر سعید و دبیری مسافر اسدالله و با دستور جلسه "هفته هم‌سفر" رأس ساعت 17 برگزار شد.

هم سفر یعنی بال پرواز، یک هم سفر اگر قرار است به مسافر خود در این راه کمک کند اول باید خودش آرامش داشته باشد، حال خودش خوب باشد. هم‌سفری که درونش پر از خشم و نفرت، کینه، و قضاوت است چگونه می‌تواند به مسافر خود کمک کند؟

در ادامه مطلب بخوانید.... 


خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا خدا را شاکر و سپاسگزارم، که امروز در این جایگاه قرار گرفتم و به من اجازه دادند تا خدمت کنم.

دوباره یک سال دیگر گذشت و رسیدیم به جشن همسفر! مطلبی که باید بدانیم این است که هم سفران چرا به کنگره می آیند؟

آقای امین چهارشنبه گذشته به مطلبی اشاره کردند که هم سفر باید یک خاصیت داشته باشد و این خاصیت به شخص هم سفر کمک می کند که در کنگره ماندگار و خدمت گزار باشد و آن خاصیت پیوند محبت است. یعنی پیوند محبت باید بین مسافر و هم سفر وجود داشته باشد تا هم سفر بتواند به مسافر خود کمک کند.

خانواده ای که خواسته یا ناخواسته وارد اعتیاد  شده است، آیا بین اعضای آن خانواده پیوند محبت وجود دارد؟ آیا هم سفر خانواده حالش خوب است ؟ اگر درون جامعه نگاه کنیم، انسان هایی که هیچ ارتباطی با اعتیاد نداشته اند، حال خوب و مساعدی ندارند، آرامش و آسایش ندارند و از تعادل لازم برخوردار نیستند. حالا خانواده ای که اعتیاد درونش وجود دارد باید به چه صورت باشد؟

اگر یک مسافر بخواهد سفر خوبی داشته باشد و راحت تر بتواند در این مسیر حرکت کند، باید بتواند پیوند محبت را درست کند. آن محبتی که بر اثر اعتیاد از بین رفته باید بتواند بازسازی کند. آقای مهندس می فرمایند : هم سفر بال پرواز است. اگر بخواهیم بررسی کنیم اعتیاد خواسته یا ناخواسته وارد یک خانواده شده است و آن خانواده باید فکر چاره باشد. یک شخصی که درگیر اعتیاد است به کنگره می‌آید و برنامه خودش را شروع می‌کند، یک مسیر پر از پستی ‌و بلندی را باید طی کند. کنگره می‌گوید هم سفر بال پرواز است، مسافری که هم‌سفرش را به کنگره می‌آورد، می‌تواند از این بال پرواز استفاده کند و راحت‌تر این مسیر را طی کند، ولی مسافری که هم‌سفرش را نمی‌آورد طی کردن مسیر برایش سخت‌تر است.

فکر می‌کنم بیشتر عزیزان هم‌سفران شان را به کنگره آورده‌اند. روی  صحبت من با آن هایی است  که هم سفر ندارند یا نیاورده‌اند تا متوجه این موضوع بشوند که چه قدر هم سفر به آن‌ها کمک می‌کند. هم سفر یعنی بال پرواز، یک هم سفر اگر قرار است به مسافر خود در این راه کمک کند اول باید خودش آرامش داشته باشد، حال خودش خوب باشد. هم‌سفری که درونش پر از خشم و نفرت، کینه، و قضاوت است چگونه می‌تواند به مسافر خود کمک کند؟  

یک هم سفر چگونه به آرامش می‌رسد؟ با آمدن به کنگره ! هر انسانی وقتی می‌آید و درون محبت کنگره قرار می‌گیرد، در وادی چهارده داریم در دل‌سنگ بروید و ترکیب‌ها را جدا نمایید، دل‌سنگش نرم می‌شود و  کنگره به هم سفر کمک می‌کند که از خشم، کینه، و نفرت نسبت به مسافرش بگذرد، وقتی بتواند از خشم و کینه بگذرد به آرامش می‌رسد و وقتی هم سفر به آرامش برسد می‌تواند به مسافر خود کمک کند تا بتواند از وادی اعتیاد خارج شود.

آقای مهندس در صحبت های خود به موضوع خانواده تأکید داشتند، درست است که یک مسافر در ابتدا که به کنگره می‌آید، برنامه اصلی‌اش این است که از شر مواد مخدر آزاد شود. اما زمانی که  می‌آید و درگیر آموزش‌ها می‌شود می‌بیند موضوع گسترده‌تر است. آن آموزش هم سفر و مسافر باعث می‌شود که خانواده به آرامش برسد، مشکلات خانواده حل می‌شود و هر جوری که حساب کنیم برای یک مسافر به نفع خودش است که هم‌سفرش را به کنگره بیاورد.

پس یک هم سفر تمام آن تخریب‌ها و ترکش‌های اعتیاد را تجربه کرده است، آیا حقش نیست که بیایید و آموزش‌های کنگره را دریافت کند و مقداری از آن تخریب ها جبران شود؟ پس ما هر جوری که بررسی کنیم هم سفران باید به کنگره بیایند.

هم سفر به کنگره می‌آید و شروع می‌کند به آموزش گرفتن و فقط یک مشکل ممکن است پیش بیاید، هم سفر وقتی به کنگره می‌آید از تخریب‌های اعتیاد خبر ندارد و زمانی که می‌آید یک اشکال پیش می‌آید، و آن این است که برعکس،  پلیس مسافر می شود و می خواهد تازه به مسافرش گیر بدهد، هم سفر می‌آید و بعد از یک مدت متوجه می‌شود که باید برای خودش سفر کند و در کنار یک دیگر پیشرفت کنند.

این هفته مراسم جشن هم سفر است و جشن اصلی دوشنبه برگزار می‌شود که مسافران حتماً بیایند و به هم سفران خود هدیه بدهند. یک‌جوری مسافر تغییر می‌کند و باید این تغییرات در خانواده حس شود، با رفتارش و عمل کردن، و کادو دادن.

وضعیتی که من داشتم قبل از ورود به کنگره دقیقاً مثل مصرف‌کننده‌های مواد مخدر بود، یعنی ذهنیت من این بود که مشکلات من حل نمی‌شود و من همین‌طور باید بمانم.  ولی وقتی آمدم به کنگره و شروع کردم به آموزش گرفتن، فهمیدم که تنها راه موجود این است که مبارزه کنم تا بتوانم مشکلاتم را حل کنم.

مثل این می‌ماند که یک پرنده پرواز را یاد گرفته است و ترس از این‌که در ارتفاع پرواز کند ندارد و کنگره راه مبارزه با مشکلات را به ما آموزش می‌دهد و در آینده دیگر نگران این نیستم که چه مشکلاتی برایم پیش می‌آید. 

من در پایان این هفته را به همه مسافران و هم سفران تبریک می‌گویم و امیدوارم  آن مسافرانی که دلیلی برای آوردن هم سفر به کنگره ندارند بتوانند دلیلش را پیدا کنند.  

ضمنا در این روز زیبا مسافر مهدی عزیز به صورت نمادین از دستان با محبت ایجنت محترم نمایندگی و راهنمای

گرامیشان شال کمک راهنمایی را دریافت کردند و در لزیون چهارم این نمایندگی رسما فعالیت خود را آغاز نمود.

برای ایشان آرزوی موفقیت روز افزون در امر آموزش و خدمت از خداوند متعال خواستاریم.


نویسنده: مسافر رحیم 

تصویر: مسافر حسام 

تنظیم و ویرایش: مدیر وبلاگ

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، یکشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید رهجوی آقای موحدی دوشنبه 4 دی 1396 21:59
خدا قوت خدمت همه عزیزان تبریک به اقا مهدی عزیز بابت دریافت شال مقدس کمک راهنمایی وتشکیل لژیون
ابراهیم موحدی یکشنبه 3 دی 1396 09:50
درود و خداقووت خدمت استاد جلسه؛ آقا رحمان.
هفته همسفر را به استاد عزیز و همه همسفران تبریک عرض می کنم.
خداقووت خدمت آقا رحیم و آقا حسام..
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic