بازنویسی سی دی وظایف رهجوبه قلم مسافر قلم فرسا
پنجشنبه 26 بهمن 1396 ساعت 07:24 | نوشته ‌شده به دست مهدی قلم فرسا | ( نظرات )
بازنویسی سی دی وظایف رهجو(مهندس دژاکام)
به قلم مسافر قلم فرسا

Image result for ‫وظایف‬‎

مهمترین مطلبی که برای ما وجود دارد این است که میتوانیم با محبت وارد قلبها شویم و با خشم نمی توان به قلب کسی وارد شد و بارها گفته ام که انسانها همه دارای دو چهره هستند . که یک چهره بسیار خشم آلود و طغیانی و یک چهره بسیار آرام ومتین ، تصور من این است که اصلا انسان بد وجود ندارد . انسانی که منشا ء و ریشه اش بد باشد را خداوند خلق نکرده است . ولی بر اثر مسائل متعددی این واقعه رخ میدهد ...

در ادامه مطلب بخوانید... 

که انسان ها کدام رویشان را نشان می دهند . شاید وقتی که شرایط پیش بیاید با محبت ترین انسان ها تبدیل به خشمگین ترین موجودات شوند و کسانی که آزارشان به یک پروانه و گنجشک هم نمی رسد ، ممکن است صدها انسان را بکشند و این مهم است که انسان ها کدام رویشان را به ما نشان بدهند و ما هستیم که تعیین کننده هستیم که انسان ها چگونه برخورد کنند و چگونه واکنش نشان دهند؛ پس این قانون برای همه انسان ها صادق است . هم برای راهنما و هم برای رهجو ، کاری که شما با محبت می توانید انجام دهید . با خشم و عصبانیت و دعوا نمی توانید انجام دهید ، ولی باید راهش را یاد بگیرید .

من می گویم محبت کنید اما نه همیشه مثلا اگر یک شیر که خوی درندگی دارد به ما حمله کند که نمی توان با محبت پاسخ او را داد . اما برخورد ما با انسان ها موجب عکس العمل آنها می شود و وقتی انسانی با شما برخوردی دارد ممکن است او را تحریک کرده باشند و ممکن است از نادانی او استفاده کرده باشند و من همیشه گفته ام که شما به حرف های آن ها توجه کنید و به عمق آن ها بروید و به درون آن ها توجه کنید و تنها به حرف های آن ها اکتفا نکنید .

دستور جلسه وظایف رهجو است : ما سعی کرده ایم در کنگره واژه ها را درست انتخاب کنیم ؛ یعنی خود واژه ها بار مفهومی خودشان را دارند و به عبارتی این واژه ها اختراع شده و برای یک سری مطالب نامگذاری شده است .

1- واژه مسافر : برای  شخصی که اعتیاد دارد و قصد درمان را دارد مورد استفاده قرار می گیرد .

فرق معتاد و مسافر در این است که معتاد دائم در حال مصرف مواد است و می خواهد ادامه دهد ولی مسافر کسی است که می خواهد مصرف نکند و درمانش را شروع کرده و سفری از ظلمت به طرف نور را آغاز کرده است .

2- مرزبان؛ کسی است که وظیفه دارد مرز های مادی و معنوی و حرمت های  شعبه خود را حفظ کند .

3- دیده بان؛ کسی است که باید کل موضوعات را دیدبانی کند و ببیند و رویت کند و تشخیص دهد و همه واژه ها را در جای خود استفاده نماید .

4- راهنما؛ کسی است که راه را به رهجو نشان می دهد و راه را بلد است و دیگران را راهنمایی می کند .

ما در کنگره درمانگر نداریم و پزشک و مددکار هم نداریم و مشاور هم نداریم ؛ ما در کنگره یک راهنما داریم و یک رهجو و راهنما هم اسمش روی خودش است و واژه فارسی و خیلی قشنگی هم هست . مثالی می زنم؛ شما اگر بخواهید به قله اورست بروید، یکی از اهالی آن جا که ممکن است سواد هم نداشته باشد به شما راه قله را نشان می دهد شاید در بین گروه شما بزرگ ترین جغرافی دانان از دانشگاه های معتبر دنیا باشد ولی چون راه را بلد نیستند شاید جانشان را در اورست از دست بدهند .

5- رهجو کیست ؟ رهجو کسی است که جوینده راه است ، از کلمه ره + جو تشکیل شده است و کسی که می خواهد راه را بیابد .

به کسی که مدرسه می رود دانش آموز می گویند  و کسی است که در حال آموزش دانش است اما وقتی به دانشگاه می رود به او دانشجو می گویند یعنی او به دنبال دانش است و در کنگره کسی که برای درمان می آید باید خواسته درمان را داشته باشد و اگر این خواسته را نداشته باشد به درد کنگره نمی خورد و رهجو نیست .

اما کسی که به کنگره می آید تا سه جلسه به او تازه وارد می گویند و فرصت دارد تا با محیط آشنا شود و سه جلسه مشاوره شود و بر اساس حس خود راهنما انتخاب کند و به حس خود اعتماد کند ؛ تا این مرحله تعهدی ندارد و بصورت مهمان است ولی اگر راهنما انتخاب کرد می شود رهجو و سفر خود را شروع کرده است  و مطلبی که هست این که در کنگره کسی را توصیه نمی کند برای انتخاب راهنما و خود شخص باید راهنمایش را انتخاب کند .

 رهجو باید هدف داشته باشد ، هدف درمان و رهایی و باید به کنگره و درمان و راهنما اعتماد داشته باشد که این به هدف او بسیار کمک می کند . در کنگره نمونه ها فراوان است تمام کسانی را که رهجو میبند همه کسانی بوده اند که زمانی مصرف کننده بوده اند و الان سندهای زنده کنگره و نماد رهایی هستند . مثالی بزنم ؛ مثلا ما دماغ 100نفر را عمل نکرده ایم که 5 تا از عکس های بهترین را به دیگران بر ای نمونه نشان دهیم تمام رهایی ها در کنگره هستند و در حال خدمت و فعالیت هستند .

 کسی که پذیرفت که یک رهجو باشد باید هر مقام و منصبی که دارد را در  پشت در کنگره بگذارد و در کنگره تنها یک رهجو است و بخاطر همین به او احترام گذاشته می شود نه بخاطر عنوان های او در صورتی که مرتب سفر کند و نظم و انظباط را در تمام مسائل از جمله حاضر شدن در جلسات و لژیون و خدمت کردن و مشارکت و .... را به نحو احسن انجام دهد ، سفر اول برای او لذت بخش خواهد بود و در سفر های بعدی نیز سر حال خواهد بود اما در غیر این صورت نه از سفر اول لذت می برد و نه از ادامه راه !

همه بدانید کنگره هدف نیست و جهان بینی های کنگره ابزاری است برای رسیدن به هدف که درمان و رهایی یک انسان از دام اعتیاد است و راهنما هر چه گفت رهجو باید اطاعت کند و رهجو به راهنما پیشنهاد ندهد  و راهنما باید هفتگی از حال و احوال رهجو ها با خبر باشد و از ان ها سوال کند : که خوابت خوب است و ..... و رهجو هم باید به راهنما و روش درمان و کنگره اعتقاد داشته باشد این به نفع خودش است .

خلاصه باید همانند ققنوس که یک پرنده افسانه ای بوده و می گویند وقتی می خواسته تولید مثل کند آن قدر با ل هایش را به هم میزد که آتش می گرفت و در دل خاکستر یک پرنده دیگر متولد می شد . انسان معتاد هم باید تغییر کند و شخصیت قبلی او با تمام خصوصیات بمیرد و یک انسان جدید با تفکر جدید متولد شود .

ما بارها گفته ایم هیچ انسانی بد نیست اموزش ها و برداشت اوست که او را بد کرده است و باید ان اموزش ها را درست کند  و به حرمت ها اعتقاد داشته باشد و در این صورت سهل خواهد بود .

از وظایف راهنما است که به رهجو احترام به مرزبان و دیگران را بیاموزد و اگر مرزبان قوی باشد لژیون در ارامش خواهد بود و اگر احترام متقابل باشد ان ها هم یاد می گیرند و باید اعتقاد داشته باشید که تنها در کنگره درمان اتفاق می افتد .

از وظایف مهم رهجو این است که 15 دقیقه قبل از جلسه در نمایندگی حضور پیدا کند و نباید وقت لژیون بیاید یا تاخیر کند چون این کارگاه ها اموزشی است و هر کس خواسته درمان دارد باید در جلسات حضور مستمر داشته باشد .

در کنگره 60دو مشگل مهم جامعه حل گردیده است : 

1- مشکل ترافیک حل شده است ؛ چون باید سر جلسات 15 دقیقه قبل از شروع حاضر باشیم پس زمان رفت و امد را در نظر بگیرید .

2- در کنگره ساعت اختراع شد . زیرا تمام جلسات سراسر شعب شاید با یک دقیقه بالا و پایین شروع می شود، اما در بیرون بار ها شده جلسات ادم های مهم مثل وزیر و ..... ساعت ها برای حضور ایشان معطل مانده و متاسفانه هرچه اقای وزیر و.... دیر بیایند احساس بزرگی و مهم بودن می کنند که هرگز این طور نیست و ما باید نظم انظباط را از بزرگان یاد بگیریم که متاسفانه ان ها رعایت نمی کنند ولی در کنگره رعایت می شود پس به این دلیل می گویم ساعت در کنگره اختراع شده است .

 مطلب دیگر این است که کنگره هیچ مستخدم و ابدارچی و.... ندارد و تمام این وظایف به عهده خودمان است . یاد گرفته ایم خدمت کنیم چون خدمت حال ما را خوب می کند پس اگر کسی می خواهد خدمت به او برسد باید زود بیاید. و از وظایف رهجو است که برای خوب شدن حالش خدمت کند و هر کس خدمت کند و در متن کنگره است و همه او را می بینند و لذت می برند و دیده می شود و در انتخابات ها به او رای می دهند . پس خدمت در ادامه پله های ترقی در کنگره را در برمی گیرد .

در پایان باید بگویم نباید هیچ انتظاری به جز رهایی و تعادل از کنگره داشته باشیم و فکر کنیم کنگره مکان کاریابی و یا رفیق یابی است ؛ نه این چنین نیست این مکان ها در بیرون شاید باشد .

نویسنده:مسافر قلم فرسا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت از سی دی های آموزشی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مصطفی عسگری شنبه 28 بهمن 1396 12:28
با تشکر وخداقوت خدمت مسافر اقا مهدی که زحمت زیادی در سایت میکشن
فاطمه همسفر محمد پنجشنبه 26 بهمن 1396 08:33
تشکر و خداقوت خدمت مسافر آقا مهدی
حسن کدخدایی پنجشنبه 26 بهمن 1396 08:13
خدا قوت به نویسنده محترم آقا مهدی عزیز بابت نوشتن سی دی
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات