کارگاه آموزشی خصوصی مسافران (وادی یازدهم وتاثیر آن روی من) دوشنبه 94/4/29
سه شنبه 30 تیر 1394 ساعت 22:59 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ ابراهیم موحدی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق؛ الله

جلسه چهاردهم از دور سوم كارگاه های آموزشی خصوصی مسافران

كنگره 60 منطقه خمینی شهر شعبه امین گلی در روز دوشنبه مورخ 29 تیر 1394

به نگهبانی: مسافر پژمان استادی: مسافر حسن و دبیری: مسافر محمود

با دستور جلسه: وادی یازدهم و تاثیر آن روی من

راس ساعت 17 شروع به كار نمود.

http://www.up-pic60.ir/upload/1sn2yqruciqsq7dt4bct.jpg

 استاد اینچنین فرمودند :

خداوند را شاکر وسپاسگزارم که بار دیگر در این جایگاه قرار گرفتم تا خدمت کنم. ما قبل از این وادی در وادی دهم خواندیم که : صفت گذشته در انسان صادق نیست چون جاری است درهمین وادی ، یعنی وادی دهم فرا گرفتیم برای تغییر صفت گذشته تنها یک راه وجود دارد و آن هم تهذیب اخلاق و یا پالایش به مفهوم تزکیه می باشد. برای انجام این مهم ، تفکر سالم ، ایمان سالم ، عمل سالم ، حس سالم ، عقل سالم و عشق سالم همراه با آموزش و تجربه مفید لازم است که به آرامی همه این موارد را در طول زمان فرا می گیریم. در وادی یازدهم ، چشمه های جوشان و رودهای خروشان ، همه به بحر و اقیانوس می رسند ، مطرح می گردد. چنانکه وادی های گذشته و موارد فوق الذکر را به انجام رسانده باشیم و یا به انجام برسانیم ، قطعاً تبدیل به چشمه جوشان و سپس رود خروشان می گردیم و.........


http://www.up-pic60.ir/upload/qw1qbviaastmutsgyfbj.jpg

در وادی یازدهم ، چشمه های جوشان و رودهای خروشان ، همه به بحر و اقیانوس می رسند ، مطرح می گردد.

 چنانکه وادی های گذشته و موارد فوق الذکر را به انجام رسانده باشیم و یا به انجام برسانیم ، قطعاً تبدیل به چشمه جوشان و سپس رود خروشان می گردیم و باز هم با این شرایط اگر جام ما در شروع وادی اول خالی و یا هم اکنون نیمه پر باشد ، عاقبت با تلاش و کوشش خودمان و با تزکیه لازم ، پر خواهد شد.

اکنون برای این که شرایط و دلیل چشمه جوشان شدن انسان را مطرح نماییم ، چشمه های جوشان طبیعت را الگو قرار می دهیم و بررسی می کنیم.

یک چشمه جوشان پس از این که موقعیت جغرافیایی آن مهیا شد ، بایستی دو ویژگی داشته باشد .

 -1منابع آب ذخیره شده

  -2اختلاف ارتفاع یا اختلاف پتانسیل منابع آبی با دهانه خروجی چشمه ، به منظور ایجاد و یا تامین فشار و یا تامین انرژی لازم برای جوشش همراه با فشار آّب از دهانه چشمه.

بنابراین انسان هم برای این که تبدیل به چشمه جوشان گردد ، همانند چشمه آب نیاز به دو ویژگی دارد.

 -1منابع اطلاعاتی صحیح در مسیر دانایی

  -2اختلاف پتانسیل درونی و بیرونی برای کسب انرژی

در مورد منابع اطلاعاتی صحیح برای رسیدن به دانایی ، تاکنون به قدر کفایت بحث کرده ایم خصوصاً در جزوه یک و دو جهان بینی ، اما در مورد اختلاف پتانسیل برای کسب انرژی ، کمی توضیح لازم است.

انرژی پتانسیل ، مربوط به اختلاف ارتفاع است ، اگر ما سنگی را از سطح زمین بالا ببریم ، در آن انرژی ذخیره می شود ، اگر آن را رها کنیم شدیداً به زمین برخورد می کند و انرژی آن تخلیه میشود.

به همین دلیل منابع آب را در ارتفاع قرار می دهند ، چون انرژی پتانسیل فراهم می شود و آب با فشار از لوله ها خارج می گردد. به این انرژی ، انرژی پتانسیل می گویند.

به هر حال برای انسان هم می توان این انرژی پتانسیل را به گونه ای دیگر توصیف کرد ، چون شدیداً به آن نیاز داریم. اگر انسان از نظر درونی و بیرونی جایگاه خود را به طرف ارزش ها تغییر بدهد و صعود کند ، در او ایجاد انرژی می نماید که بستگی به تغییر جایگاه دارد. مثل فرد دیپلم که دانشگاه قبول می شود و یا فردی در مسابقات قهرمان می شود و یا کودکی صاحب دوچرخه میشود و یا معتادی که به درمان می رسد.

این موضوع یکی از شاهکارهای کسب انرژی برای انسان است که بلافاصله پاداش خود را از کارهای خوب می گیرد و یا برای نمونه فردی که روزانه 5 گرم مواد مصرف می کند ، موقعی که با یک گرم کاهش ، به مصرف 4 گرم در روز می رسد ، به اندازه 1 گرم کاهش ، در او ایجاد انرژی پتانسیل می شود و این انرژی باعث قدرت و اعتماد به نفس زیادی می گردد ، ولی پس از گذشت 21 روز ، انرژی ذخیره شده تمام می شود و بایستی کاهش دیگری انجام پذیرد. مثلاً به 3 گرم برسد تا دوباره تامین انرژی گردد ولی اگر برگشت کند و به سراغ 5 گرم اولیه برود ، اختلاف پتانسیل را از بین برده و باعث غم و اندوه و عدم اعتماد به نفس می گردد و یا فردی در کنگره یا در یک سیستم ، فردی عادی است ، موقعی که یک مسئولیت کوچک به او داده شود ، بلافاصله جایگاه او از حالت سکون تغییر می کند که باعث ایجاد اختلاف پتانسیل در جایگاه درونی و بیرونی او می گردد و این موضوع از مسئولیت های کوچک تا مراتب خیلی بالا ادامه دارد . برای همین است که در کنگره می گویند هرکس خدمت کند حالش خوب میشود.

خدمت داوطلبانه یعنی تغییر جایگاه ، حتی اگر جارو کردن و شستن زمین باشد ، چون دیگران برای او ارزش قائل می شوند ، زیرا او داوطلبانه خدمت می کند.بنابراین برای چشمه جوشان بودن ورود خروشان شدن همواره میبایست در صدد ارتقاء دانایی وحرکت به سمت وسوی ارزشها باشیم تا به بحر واقیانوس برسیم انشاءالله

http://www.up-pic60.ir/upload/rm8t5gqby8iy0snvtw.jpg

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، سه شنبه، دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic