کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه، وادی هفتم
یکشنبه 20 اسفند 1396 ساعت 16:24 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

دوازدهمین جلسه از دوره شصت و یکم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی هفتم (رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی یافتن و دیگری آنچه برداشت می نماییم) در روز چهارشنبه 96/12/16 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری خانم فهیمه راس ساعت 9:50 آغاز به کار نمود.

انسان چون اختیار دارد، باید روی هر موضوعی این عمل را انجام بدهد. این وادی فقط به درمان اعتیاد اختصاص ندارد. رمز و راز چرخاندن این NGO را پیدا کردیم و امروز به این جا رسیده ایم.سخنان استاد؛
انشاء الله تعداد رهایی ها را تا آخر سال به 4000نفر می رسانیم.
امیدوارم حالتان خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.
دستور جلسه امروز وادی هفتم است، رمز و راز کشف حقیقت در دو چیز است، یکی پیدا کردن راه و دیگری آنچه برداشت می نماییم.
رمز با راز فرق می کند. رمز همان پیدا کردن راه است. شما یک گاوصندوق دارید، داخل آن یک راز است، گاوصندوق یک رمز دارد، باید اول رمز را بگشایید تا به راز برسید. اول باید گاوصندوق را باز کنید و بعد آنچه از صندوق برداشت می نمایید. فکر کنید که گاوصندوق یک گاوصندوق خیلی عظیمی است، مثل یک شهر، اول باید شما دروازه شهر را باز کنید، وارد شهر شوید و بعد آنچه می خواهید برداشت کنید.
ما حساب و کتاب مسائل را از دست داده ایم، به آنها توجه نمی کنیم، در نظام طبیعت یکسری برنامه ریزی های خاصی وجود دارد. همه چیز راهکار و حساب و کتاب دارد. رمز و راز درمان اعتیاد در دو چیز است. اول پیدا کردن متد DST و OT ، سپس آنچیزی که هرکسی برداشت می نماید. رمز شناسایی شد، ولی برداشت آن بستگی به آدم ها دارد.
وقتی که برنامه درست انجام شود، چند منفعت دارد. همین امروز که من رهایی می دادم، چند نفر از بچه ها، بیماری های صعب العلاج داشتند و چون برنامه را درست اجرا کرده بودند، درمان شده بودند. یک نفر ام اس داشت، یکی بیماری دستگاه گوارشی داشت، یکی خواب نمی رفت و همه ی اینها بخاطر اینکه در جدول و برنامه بودند، خوب شدند. در کنگره، کوچکترین مسئله درمان اعتیاد است، قسمت عظیم این است که فیزیولوژی بایستی تنظیم شود.


شربت اوتی و متد دی اس تی، بدن را ریست Reset می کند. کسی که با روش درمان دی اس تی به درمان می رسد، تمام بیماریهایش درمان می شود. ما اجازه نداریم، بیماری ها را درمان کنیم. متد دی اس تی ، راهی است برای پس گرفتن داروها، چون در نظام پزشکی دارو را به شخص می دهند، ولی دیگر نمی توانند پس بگیرند. حتی برای بیماری های اعصاب و روان، قرص خواب و افسردگی را می دهند، ولی پس نمی توانند بگیرند.
اینجا رمز، دی اس تی است. راز آن چیزی است که برداشت می کنیم. این در تمام سطوح زندگی است، یعنی هر کاری ما می خواهیم انجام بدهیم، یک رمز دارد و یک راز دارد، باید آن را پیدا کنیم. در کتاب خدا می گوید که همه چیز حساب شده و اندازه گیری شده است. ما کلی متخصص داریم که در مقاطع بالای تحصیلی هستند، ولی بخاطر اینکه درس بخوانند و بیداری بکشند، مواد مصرف کرده اند.
از ابتدای پیدایش بشر تا تاریخ نانوشته بشر، راهی اصولی برای درمان اعتیاد وجود نداشته و ندارد. یکسری راهها پیشنهاد شده است که نه رمز آن را گشوده اند و نه رازش را. درمان اعتیاد هم رمز دارد و هم راز دارد. حتی خیلی از بیماریهای صعب العلاج اینطور هستند. ما رمز و راز اینها را گشوده ایم.
ما در زندگی هر کاری می خواهیم انجام بدهیم، باید رمز و راز آن راپیدا کنیم. می خواهید به خواستگاری بروید؟ باید رمز و راز آن را پیدا کنید. میخواهید شراکت کنید، مهاجرت کنید، درس بخوانید؟ باید رمز و راز آن را پیدا کنید. الآن به گونه ای است که اشخاص نمی دانند که برای ادامه تحصیل، چه رشته ای را باید انتخاب کنند.


انسان چون اختیار دارد، باید روی هر موضوعی این عمل را انجام بدهد. این وادی فقط به درمان اعتیاد اختصاص ندارد. رمز و راز چرخاندن این NGO را پیدا کردیم و امروز به این جا رسیده ایم. یکی از رمز و رازها این بود که باید روی پای خودمان بایستیم، اروپا و سازمانهای خارجی خواستند به ما کمک کنند، من قبول نکردم. بخاطر اینکه اگر از آنها پول می گرفتم، شما یک ریال پول نمی دادید. ولی وقتی فهمیدیم که فقط روی خودمان حساب می کنیم، بچه های کنگره وارد میدان شدند. از آن روزی که ما انجیو را چرخاندیم، گفتیم که انجیو باید پول، رمز و راز و علم و نیروی متخصص داشته باشد. الآن کنگره پول دارد، علم هم دارد، نیروی متخصص هم پرورش می دهد. همین امسال 400نفر کمک راهنما پرورش دادیم که کاملاً اعتیاد را می شناسند. حتی من معتقد هستم کسانی که در حال گذراندن تخصص PHD هستند، چنین اطلاعاتی ندارند.
از اول که ما کنگره را شروع کردیم، روی مسائل مالی برنامه ریزی کردیم، گفتیم که اگر پول نباشد ما کارمان را نمی توانیم پیش ببریم، برای بچه ها توضیح دادیم و بچه ها اقدام کردند و الآن جایی را خریده ایم به مبلغ 6میلیارد تومان. الآن مسئولین وقتی با چنین مسئله ای مواجه می شوند، تعجب می کنند. همه برای راه اندازی چنین فضاهایی به دنبال خیرین می گردند، من خجالت می کشم که دنبال خیرین باشم، خیرین برای بچه های یتیم و بی بضاعت است.


وقتی در بین بچه های مصرف کننده، دکتر، وکیل، کارمند و ... داریم، نبایستی از خیرین کمک بگیریم. توان ما خیلی بالاتر از این حرف هاست. در ورزش هم گفتند که بیاییم ورزش معتادین درست کنیم، مثل ورزش معتادین. من گفتم شدیداً مخالف این قضیه هستم و برای ما این حرف درست نیست. ما باید به مرحله ای برسیم که بتوانیم با آدمهای معمولی رقابت کنیم. الآن هم در بعضی رقابت ها، یک سر و گردن از آنها بالاتریم. خود ما نمی خواهیم قهرمان شویم. اگر بخواهیم قهرمان بشویم، در تمام رشته ها، فشار کار را روی قهرمانی می گذاریم، ما ورزش را برای سلامتی می خواهیم.
رمز و راز کشف حقیقت این است که ما لژیون پزشکان داریم. همه ی انجیوها با پزشکان مخالف هستند، پزشکان هم با آنها مخالف هستند، ولی در کنگره ارتباط با پزشکان تنگاتنگ و پرمحبت است. نقطه اشتراک را بین پزشکان و خودمان پیدا کردیم و باید در تمام سطوح اینطور باشد.
مسئله ای که در کنگره خیلی مهم است، مسئله آموزش هاست که بچه ها در کنگره می بینند. درب استخر را بعضی وقت ها دیر باز می کنند، دوشنبه که درب استخر دیرتر باز شد، من به بچه ها گفتم که همه بروید خانه هایتان، هیچکس وارد استخر نشد، بعد همه چیز در امور داخلی استخر بهم ریخت، چون خیلی ضرر کردند. در عوض امروز همه چیز مرتب بود و به موقع درب استخر باز شده بود. ما می توانستیم هزاران کار دیگر انجام بدهیم و پرخاشگری کنیم، ولی رمز و راز این بود که آنروز از استخر بگذریم و نتیجه این شد که همه چیز مرتب و به موقع شد.


همین مکانی که برای کنگره گرفتیم، خیلی گشتیم. شاید نزدیک به 6ماه گشتیم و جاهایی که بود طبق شرایط ما نبود. ما می دانستیم که باید اطراف محل ما منزل مسکونی و تجاری نباشد، یک محلی را گرفتیم که همه جور امکاناتی وجود دارد، خیابان پر از فدراسیون های ورزشی، مقابلمان استخر. در همان خیابان ورزنده، تابلو کنگره 60 را نصب کردیم، بعد دیدیم که بعدازظهر همسایه ها شروع به اعتراض کردند که اینجا محل ورزشی است و نباید چنین مکانی اینجا برقرار باشد. در ادامه تابلوی قبلی را پایین آوردیم و تابلوی باشگاه ورزشی کنگره 60 را بالا بردیم، در ادامه همه آمدند و به ما تبریک گفتند. می خواهم این را به شما بگویم که هر کاری می خواهید انجام بدهید، اول فکر کنید و بعد انجام بدهید. ما بعضی اوقات اول انجام می دهیم و بعد فکر می کنیم.
رمز و راز کشف حقیقت، اول پیدا کردن راه است. حتی اگر غذا می خواهید آماده کنید، باید راهش را پیدا کنید. از زمانی که بشر آشپزی را در ایران شروع کرده، هر وقت خواستند آش رشته درست کنند، یا داخل آن بلغور ریختند یا آرد، هیچ راهی برایش پیدا نکردند. ولی من روی آن فکر کردم، هم برای آش رشته و هم برای قرمه سبزی و خورشت قیمه و هم برای آبگوشت. اگر بخواهید اینها غلظت داشته باشد و جا بیفتد، باید پیاز داخل آن بریزید.


برای آش رشته، دو کیلو سبزی، یک کیلو و دویست گرم هم پیاز چرخ کنید و داخل آن بریزید، ببینید چه غلظتی پیدا می کند؟ قیمه و قرمه سبزی هم همین طور ، دو یا سه پیاز درشت چرخ کنید و داخل آن بریزید، ببیند همان اولش انگار جا افتاده است.
برای آبگوشت، پیاز را چرخ کنید، وقتی پیاز را چرخ می کنید، زیر زبان احساس نمی شود، اثرات آنتی بیوتیکی و درمانی خیلی خوبی دارد و با این کار می بینید که غذا چقدر جا افتاده خواهد بود.
مسئله دیگر؛ در پارک طالقانی
یک اینکه موقع ورزش والیبال، آقایان و خانم ها به هیچ عنوان نبایستی از عینک استفاده کنند. چون ممکن است توپ به عینک بخورد و شیشه عینک باعث پارگی قرنیه آنها شود. آنهایی که مجبور هستند از عینک استفاده کنند، از کش استفاده کنند که عینکشان به زمین نیفتد.
دوم اینکه، چیزی به اسم عینک آفتابی نداریم. چون چند دلیل دارد، اول اینکه ممکن است یک نفر مواد زده باشد و بخواهد دیگر متوجه نشوند، دوم اینکه از زیر عینک دیگران را رصد می کنند، سوم اینکه برای خوش تیپی این کار را می کنند. ما در کنگره این کارها را نداریم. هرچیزی که مربوط به نمایش دادن آدم ها می شود، در کنگره ممنوع است. ممکن است در دانشگاهها ایرادی نداشته باشد.


ما چون در مسئله موادمخدر فعالیت می کنیم و در چشم هستیم، این کارها به صلاح ما نیست. فرم اصلاح سر و صورت بچه های کنگره باید ساده باشد. لباس پوشیدن ما باید ساده باشد. ما می گوییم فقط یک انگشتر عقیق و یک حلقه می توانید در دست داشته باشید. 6انگشتر عقیق در دست کردن، پیامش چیست؟
یکی دکمه بالای پیراهنش را باز می گذارد، این یک پیام دارد. یکی دکمه ی پیراهنش را باز می گذارد، این یک پیام دارد. یکی تسبیح به دست می گیرد، این پیام دارد. تسبیح در کنگره ممنوع است، در مسجد و خانقاه و جاهای دیگر تسبیح ایرادی ندارد.
ما وقتی به محل جدید آمدیم، همه اعتراض کردند و گفتند که شما می خواهید مشکل ایجاد کنید و غیره. بخاطر چی؟ بخاطر اینکه ما را بر مبنای گروههای دیگر قضاوت و نگاه می کنند. بعد از یک مدتی که ما اینجا مستقر بشویم، رفتارشان با ما عوض خواهد شد.
اگر چند نفر از بچه هایی که موهایشان را با فرمهای زننده کوتاه می کنند، ببینند، دیگر ما را تحویل نمی گیرند و می گویند که اینها حالشان خراب است. پس ما اگر می گوییم پوشش را باید رعایت کنیم، بخاطر حفظ حریم خودمان است، وگرنه من مخالف مد نیستم.


ـ رهایی باید از زمانی که اوتی شروع می شود، حداقل 10 ماه باشد. اگر یک روز کم باشد، رهایی نمی توانم بدهم.
در ضمن روز سه شنبه 7 شب سال تحویل است، چهارشنبه اول فروردین است. من در آکادمی، جلسه چهارشنبه را به سه شنبه موکول کردم، بازدید ایام عید از روز چهارشنبه اول فروردین شروع می شود.
ما روز جمعه اردوی درختکاری را داریم، عزیزان کسانی که ثبت نام کرده اند، در درختکاری شرکت کنند.
ـ بدون اجازه من، هیچ لژیونی در کنگره 60 بسته نخواهد شد، مگر اینکه مجوز آن را من صادر کنم.

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

96/12/16

دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات