کارگاه آموزشی جهان‌ بینی؛ وادی هشتم و تأثیر آن روی من
چهارشنبه 22 فروردین 1397 ساعت 21:09 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

جلسه دوم از دوره شصت و دوم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی هشتم و تأثیر آن روی من، در روز چهارشنبه 22/1/97 با نگهبانی و استادی مهندس و دبیری مسافر حامد راس ساعت 9:45 آغاز به کار نمود.

 

هیچ فردی ، تحت هیچ عنوانی فایل صوتی و فایل نوشتاری سی دی ها را در کانال ها ارائه نمی کند. کانال های ما مرکز اطلاع رسانی است، مرکز آموزشی نیست. اگر ما بخواهیم کانال ها را مرکز آموزشی بکنیم، راهنماها و لژیون ها را ضعیف می کنیم...سخنان مهندس:

امیدوارم حال همه شما خوب باشد، امروز 22 فروردین سال 1397 است.

روز دوشنبه اولین جلسه دیده بان در سال 97 را داشتیم، یکی از مسایلی که تصویب شد، این بود که کلیه اعضای کنگره 60 می توانند در شبکه های تلویزیونی و رادیویی جهت اطلاع رسانی شرکت نمایند. یکی از برنامه های تلویزیون را می دیدم که راجع به اعتیاد بود، دیدم تمام کسانی که آنجا تماس می گیرند، بچه های یک گروه خاص هستند که یکسری افکار غلط خودشان را دائماً در آن شبکه ها القاء می کنند. 

اگر بینی که نابینا به چاه است، اگر خاموش بنشینی گناه است. الآن از نظر ما، بیماری اعتیاد، بیماری مجهول و ناعلاج و پیش رونده نیست. صدا و سیما برنامه های خیلی کمی مرتبط با اعتیاد دارند، تلویزیون های خارج مثل BBC چند وقت یکبار برنامه برای اعتیاد می گذارد و از تمام ایران هم زنگ می زنند. صدای آمریکا برای اعتیاد برنامه می گذارد، ولی تمام برنامه هایشان سیاه نمایی است و دائماً میدان غار و تزریقی ها و ایدزی ها را در وضعیت فجیع نشان می دهد ، یکبار شد که بیایند در سایت کنگره 60؟ یک بار شد که مصرف کنندگان درمان شده در کنگره 60، قهرمان راگبی شده اند؟ شما اگر در اینترنت سرچ کنید اعتیاد، تریاک، هروئین، درمان اعتیاد، ترک اعتیاد، ابتدا سایت های کنگره 60 می آید. چرا یک بار در مورد این موضوع صحبت نمی کنند که در کشور ایران راه درمان اعتیاد را پیدا کرده اند. 

یکسری هم تماس می گیرند و ناله و شیون و حرف های غلط می زنند. بنابراین امروز می گویم که هر کجا دیدید که یک اشتباهی در حال رخ دادن است و سیاه نمایی می کنند، به مسئولیت من تماس بگیرید و راجع به درمان اعتیاد و سیستم ایکس صحبت کنید، بگویید که اعتیاد درمان دارد. چرا اینها که اینهمه تصاویر تاسف بار را نشان می دهند، یک بار تصاویر پارک طالقانی را نشان نمی دهند. چرا یک بار از تمرینات بچه های کنگره که به درمان رسیده اند و قبلاً مصرف کنندگان شیشه بوده اند، فیلمی پخش نمی شود؟

پس، کلیه افراد کنگره 60، می توانند در شبکه های تلویزیونی و رادیویی جهت اطلاع رسانی درمان اعتیاد شرکت نمایند.

نکته دوم؛ 

هیچ فردی ، تحت هیچ عنوانی فایل صوتی و فایل نوشتاری سی دی ها را در کانال ها ارائه نمی کند. کانال های ما مرکز اطلاع رسانی است، مرکز آموزشی نیست. اگر ما بخواهیم کانال ها را مرکز آموزشی بکنیم، راهنماها و لژیون ها را ضعیف می کنیم. از آن موقع که کلاس های تقویتی شروع شد، کلاس های مدرسه سست شد. هر معلمی باید شاگردان خودش را برای امتحان و آموزش پرورش کند. معلم برای استقلال شاگردانش باید از یک کانال استفاده کند.

ما گفته ایم که شما سی دی ها را بنویسید، بخاطر اینکه یک ساعت سر کار باشید. سفر اولی باید وقت خود را صرف نوشتن سی دی کند. مطلب بعد اینکه حافظه همه ما خراب است، با نوشتن سی دی حافظ ما تقویت می شود. اول کلمه به کلمه می نویسد، بعد 5 کلمه 5کلمه، بعد ممکن است دو خط را گوش کند و بنویسید. دیکته ، ادبیات شخص خوب می شود و بعضی از لغت ها را که نمی دانسته، یاد می گیرید که بنویسید. 

ما یک چیزی تحت عنوان قانون کپی رایت داریم. تمام هنرمندان، نویسنده ها و شاعران یک حساب و کتابی دارند، شما نمی توانید کتاب و سی دی های من را همینجوری در اینترنت قرار دهید. خود من این کار را انجام می دهم و در سایت اصلی به صورت رایگان قرار می دهم. هنوز سی دی تعطیلات بیرون نیامده، می بینم که در تلگرام گذاشته اند. اگر یکسری امتحان می گیریم، بخاطر این است که افراد کنار هم باشند، الآن همه ی انسان ها فراری شده اند، کنار هم زندگی نمی کنند، انسان ها اکثراً در فضای مجازی به سر می برند، گاهی اوقات نزدیک ترین فامیل های ما که می آیند منزلمان، هرکدام در فضای مجازی هستند و اصلاً پیش ما نیستند. رهجو بایستی بایستد، سوار اتوبوس شود، سر کلاس بنشیند، داخل لژیون بنشیند، حرف راهنما را گوش کند تا یاد بگیرد. 

من خودم اختیار دارم که سی دی هایم را هرکجا دوست دارم، قرار دهم، ولی به موقع خودش. من با فضای مجازی خیلی موافق هستم، 16سال پیش کسی نمی دانست که سایت چیست، ما سایت را راه اندازی کردیم. الآن همه ی لژیون ها سایت دارند، در اینستاگرام کنگره 60 بیشترین عکس ها را دارد، باید سعی کنیم درست از فضای مجازی استفاده کنیم. 

نکته بعد؛ کلیه کلینیک ها می توانند جلسه همسفران و سیگار را برگزار کنند. اگر کلینیک ها مایل به داشتن راهنمای سیگار داشتند به آقای خدامی مراجعه کنند و اگر تمایل به داشتن راهنمای همسفران داشتند، می توانند به خانم آنی یا کماندار مراجعه نمایند.

 

نکته بعد؛ داشتن نشان ویلیام وایت برای برگزاری مراسم تولدها در تمام مقاطع الزامی است. یعنی هرکس بخواهد تولد یکسالی بگیرد، باید یا سیگار نمی کشیده باشد، یا نشان ویلیام وایت داشته باشد. 

نکته بعد؛ آقای علیرضا زرکش بعنوان دیده بان جدید کنگره 60 انتخاب شدند. بعد از شورای بسیار زیاد، شاید 6ماه طول کشید که مرتب در جلسه دیده بانان بحث و بررسی بود و آقای زرکش بعنوان دیده بان انتخاب شدند. 

تکالیفی که بعضی از ایجنت ها و اسیستانت ها نوشتند، کامل نبود، بایستی کامل کلمه به کلمه بنویسند، هر کاری را که می خواهید به دیگران بگویید که انجام بدهند، بایستی اول خودتان بی نقص انجام بدهید. 

یک مسئله اینکه، همسفران اگر گفتیم بال پرواز هستند، به معنای واقعی بال پرواز هستند. آقایان باید در مرحله اول به خانم ها احترام بگذارند. بعضی ها متعصب هستند، خانم هایشان می خواهند به گروه همسفران بیایند، اجازه نمی دهند. نترسید، خانواده شما را در کنگره 60 نمی خورند. بگذارید او هم به آرامش برسد، بگذارید یاد بگیرید، وقتی یاد بگیرید با شما راحت تر زندگی می کند و بچه شما را بهتر پرورش می دهد. روز رهایی بگذارید همسفرتان بیاید. 

الآن برای راهنماها برنامه ریخته ایم، راهنماها موقع تحویل لژیون بعد از 4 سال ، پرسشنامه هایی پر می کنند و اگر شرایط لازم را داشته باشند، مجدداً اجازه پیدا می کنند که در تشکیل لژیون بدهند. یکی از شرایط این است که حتماً چند نفر کمک راهنما تحویل داده باشند، دوم اینکه چندین نفر رهایی داشته باشند. پس خانم های همسفری که برای روز رهایی نمی آیند و فرم رهایی همسفر را پر نمی کنند، جزو آمار لژیون و راهنما محسوب نمی شود. 

وقتی رهایی مسافر فرا می رسد، راهنمای آقایان وظیفه دارند که اگر مسافر، همسفر دارد، به او بگویند که اطلاع بدهند و راهنمای همسفرشان حضور داشته باشد و هماهنگ کنید برای یک روز و شرایط خاص که آنها هم بتوانند در آن جلسه حضور داشته باشند.

در جاهایی که همسفران جلسه دارند، مرزبانان و ایجنت کمال همکاری را با آنها انجام بدهند. بهترین شرایط را باید برای خانم های همسفر در نظر بگیرید. هر شعبه ای باید همان امکاناتی که برای مرزبانان آقا وجود دارد، برای مرزبانان خانم هم فراهم کنند. من از تمام عزیزان خواهش می کنم که مسائل همسفران را کاملاً جدی بگیرید. در هر شعبه ای اگر کم و کاستی دارید، حتماً با خانم آنی مطرح کنید. 

همینجا در سال 97، از همه می خواهم که احترام شایسته را برای همسفران قائل شوید. 

همسفران سعی کنند که فرم هایشان حتماً همراه با عکس باشد. 

مطلب دیگر اینکه، ما وقتی می گوییم 14ثانیه سکوت کنیم، بعضی نگهبانان تا دست یکدیگر را می گیرند، فوری شروع به خواندن دعا می کنند، وقتی می گوییم 14 ثانیه، یعنی 14 ثانیه. باید در ذهن خودت از 1000 بشماری. 

از اینکه به صحبت های من گوش دادید، از همه ی شما سپاسگزارم. 

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات