گزارش عملکرد لژیون چهارم هم سفران؛ راهنما هم سفر بتول دوشنبه 97/02/17
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 ساعت 10:30 | نوشته ‌شده به دست همسفر بتول | ( نظرات )
 به نام اولین عاشق که اوست ...

عملکرد لژیون چهارم هم سفران ؛ لژیون کمک راهنما هم سفر بتول

دستور جلسه : سی دی احیاء

اگر می‌خواهیم شخصی را احیا کنیم به چند موضوع نیاز داریم. تمایل به احیا کردن و توان احیا کردن را داشته باشد؛ که منظور من کمک راهنما می باشد . باید خدمت من صادقانه و بدون هیچ مزد و منت و عاشقانه باشد و با تمام وجودم بخواهم که رهجوهایم طعم زیبا و شیرین رهایی را بچشند...

در ادامه مطلب بخوانید...

سخنان استاد :

کلمه احیا به چه معناست؟ یعنی زنده کردن که در قرآن هم زیاد به آن اشاره شده است. یکی از کارهای کنگره همین احیا کردن می‌باشد، یعنی زنده کردن مصرف کنندگانی که کم از یک مرده ندارند. خیلی‌ها می‌خواستند که انسان‌ها را احیا کنند. ولی احیا کردن یک شرایط سازگاری لازم دارد.

در این جا آقای مهندس یک مثال زیبایی می‌زنند. وقتی زباله‌ها را جمع آوری می‌کنند، آن‌ها را از یک دیگر تفکیک می‌کنند، پس نمی‌توان زباله‌ها را روی هم جمع آوری کرد و بعد از مدتی بگوییم که احیا شدند چون طی این مدت که می‌گذرد بوی تعفن زباله‌ها زیادتر حتی باعث اذیت و آزار دیگران خواهد شد.

دقیقاً افراد مصرف کننده ای که از سطح شهر جمع می‌کنند و می‌خواهند شهر ظاهری زشت نداشته باشد و آن‌ها را در یک مکانی می‌برند و در آن جا نگهداری می‌کنند و هیچ آموزشی به آن‌ها داده نمی‌شود و بعد از چند ماه بدون این که احیا بشوند درباره بدتر از قبل به زندگی بر خواهند گشت.

 اما در کنگره این طور نیست و  مسافران و همسفران آموزش کافی خواهند گرفت. در واقع علم زندگی کردن را یاد می‌گیرند. در این جا صحبت‌هایی بین استاد و شاگرد می‌شود؛ احیایان یعنی باز توانی در ابعاد مختلف و تثبیت آن و این کار ممکن نمی‌شود مگر در ادامه طعام بهتری مهیا می‌گردد، یعنی کامل شدن اجزا مثلث.

بازتوانی در این جا به این معنی که ما فقط مواد را از یک مصرف کننده مواد مخدر بگیریم و یا این که  فقط در کنگره یک شربت به مسافرها بدهیم و دیگر تمام نه این طور نیست بلکه کنگره روی سه ضلع جسم؛ روان و جهان بینی کار می‌کند و این آموزش‌های کنگره آنقدر گسترده است که حتی ما به مرور زمان با عملکرد درست خودمان و حضور به  موقع در جلسات و لژیون‌هایی که برای مسافران و همسفران برگزار می‌شود، این آموزش‌ها رادریافت کنیم و در زندگیمان بکار ببریم.

 منظور از طعام راه و روش؛ درست و اصولی است که همهٔ  این‌ها  در کنگره وجود دارد و می‌بینیم. اگر می‌خواهیم شخصی را احیا کنیم به چند موضوع نیاز داریم. تمایل به احیا کردن و توان احیا کردن را داشته باشد؛ که منظور من کمک راهنما  می باشد. باید خدمت من صادقانه و بدون هیچ مزد و منت و عاشقانه باشد و با تمام وجودم بخواهم که رهجوهایم طعم زیبا و شیرین رهایی را بچشند.

وقتی می گوییم توان منظور همان علم و دانشی است که من کمک راهنما از کنگره دریافت کرده باشم و زمانی که وارد کنگره و لژیون می‌شوم ظرف من تهی نباشد و آماده به خدمت باشم تا رهجو هایم دست پر از کنگره بروند و این حس درون آن‌ها به وجود بیاد که من باید تسلیم دانش کنگره و کمک راهنمایم بشوم.

حالا در مورد شخصی که می‌خواهد احیا شود و به در مان برسد صحبت خواهیم کرد؛ در اینجا منظور رهجو است و کسی که خودش واقعاً نیاز درمان را احساس کرده باشد و از روی این که حالا چند دقیقه هم به کنگره می‌آیم سر لژیون می‌نشینم چند نفر هم می‌بینم و کمک راهنما هم کمی حرف می زند و من در این یکی دو ساعت حوصله‌ام سر نمی‌رود.

 در واقع این طور نباشد و به قول آقای مهندس از روی شکم سیری نباشد و واقعاً این نیاز درمان و آرامش درونی که به آن نیاز دارد؛ حس کرده باشد و بخواهد خوب آموزش‌ها را دریافت کند؛ برای آرامش خودش و خانواده‌اش آموزش‌ها را در زندگی بکار ببرد. پس کسی که تمایل به احیا داشته باشد فقط و فقط تسلیم قوانین و حرمت‌های کنگره باشد و هر آن چه کمک راهنما به او می‌گوید فقط بگوید چشم.

چون واقعاً کمک راهنما با دل وجان می‌خواهد که رهجویش به آرامش برسد. آقای مهندس در ادامه صحبت‌هایشان فرمودند: اگر شخصی قابل احیا کردن باشد باید در محدوده کنگره 60 باشد تا این که ما بتوانیم او را درمان کنیم و مثلاً اگر شخصی بدون مجوز پزشک قرص‌هایی را مصرف کند قابل درمان نیست.  

در این جا زمان و مکان احیا باید مشخص باشد وگرنه به مشکل بر خواهیم خورد. وقتی می گوییم زمان یعنی سفر اول باید مشخص باشد  این طور نیست که فرد در سفر اول باید تا آخر عمرش شربت مصرف کند؛ نه حداقل زمان درمان 10 ماه است، ولی در مورد جهان بینی ممکن است در سفر دوم تا آخر عمر باشد.

در ادامه در مورد مکان احیا صحبت شد که نکته بسیار مهمی است، چون در ابتدای شروع کنگره یک مکان‌هایی را در اختیار بچه‌های کنگره می‌گذاشتند و بعد از یک مدت که از درمان بچه‌های کنگره  می‌گذشت و می‌خواستند به نتایج خوبی برسند  مدیر آن مکان عوض می‌شد و بچه‌های کنگره مجبور می‌شدند از آنجا بروند.

امابه لطف خداوند و تلاش آقای مهندس و افراد کنگره 60 در حال حاضر یا مکان‌هایی را برای احیا اجاره می‌کنند یا می‌خرند. مشکل دیگری که با آن مواجه می‌شویم افراط و تفریط است که بعد از باز شدن حس  اتفاق می‌افتد که باید مورد برسی قرار بگیرد. تا به حال فرد مصرف کننده خواب بوده یعنی به قول آقای امین تا زمانی که نشئه بودند در دنیای خودشان بسر می‌بردند و زمانی که خمار بودند حتی نمی‌شد با آن‌ها حرف زد.

 حالا به کنگره آمده‌اند و حس‌هایشان باز شده و مانند کسی که از خواب بیدار شده و می‌بیند که تمام کارهایش عقب افتاده و سنی از او گذشته و در این زمان‌های از دست رفته او هیچ کاری برای خودش و خانواده‌اش نکرده است و حتی از نظر مالی کم آورده است و می‌خواهد تمام این کارهای نکرده را یک مرتبه جبران کند که اگر به یک تفکر درست نرسیده باشد و آموزش‌ها را خوب دریافت نکرده باشد به مشکل بر خواهد خورد.

آقای مهندس فرمودند: انسان‌ها می‌خواهند همه چیز را به طور غیره طبیعی بدست بیاورند و بدون در نظر گرفتن گذر زمان می‌خواهند همه چیز را بدون تفکر و بدون هیچ زحمتی بدست بیاورند و همان طور که آقای مهندس فرمودند؛ آقا یا خانم یک مقدار پول دارند و می‌خواهند از چنگ یکدیگر در بیاورند و موضوعاتی بسیار شبیه به این موارد که باعث سست شدن و ضعیف شدن و جدایی خانواده‌ها شده است.

 پس نتیجه آن می‌باشد که انسان‌ها  نه مثل گاو آهن باشند  و نه این که جسم خودشان را در معرض فروش قرار دهند و این که کسانی که افراط می‌کنند در مسائل خواص دچار کمبود می‌شوند و از احیا خود باز می‌مانند. پس باید در آن‌ها تعادل را معنا نمود تا با عقل به کارهایشان برسند و بتوانند بهتر تصمیم بگیرند و اگر در موقعیتی قرار گرفتند بفهمند آیا انجام این کار درست  است یا نه؟ پس  مثل چهار پایان روزگار نگذرانیم؛ تا بتوانیم از نیروهای الهی بهره بهتری ببریم.

با تشکر؛ کمک راهنما هم سفر بتول

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 2 دی 1397 11:29
سلام.خداقوت.بسیار عالی بود.خدا خیرتان بدهد.
همسفر شهلا جمعه 21 اردیبهشت 1397 19:44
با عرض خداقوت از مطالب تون انرژی گرفتم
مطالت بسیار زیبا بود امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق وسر بلند باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات