مشارکت مکتوب همسفران در باب دستور جلسه هفتگی وادی نهم
شنبه 29 اردیبهشت 1397 ساعت 08:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر اعظم | ( نظرات )

 به نام قدرت مطلق الله...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون یکم

کمک راهنما : هم سفر آمنه

در باب دستور جلسه هفتگی : " وادی نهم و تاثیر آن روی من " 

           انسان و کلاً هستی احتیاج به نیروهای منفی دارد، چون نیرو های منفی انسان و هستی
              را وادار به تلاش و افزایش نقطه تحمل می‌نماید و باعث تکامل می‌گردند...

                                       در ادامه مطلب بخوانید ...                                     
        
   وقتی نیرویی از کم شروع بشود و به درجه بالا و بالاتری برسد،نقطه ی تحمل پیدا می شود.                                       

سلام دوستان آمنه هستم یک هم سفر : " راهنمای لژیون " 

هر نیرویی در ابتدای امر کم و کوچک می‌باشد و بعد آرام‌آرام با روش تدریجی و با تکرار منظم افزایش پیداکرده و نقطه تحمل  به وجود می‌آید.

اگر این نیرو در قسمت مثبت باشد افزایش آن معمولاً با رنج و سختی همراه است ولی در ادامه سازندگی و زایش به ارمغان می‌آورد و اگر آن نیرو منفی باشد افزایش آن با لذت و معمولاً سهل و راحت می‌باشد و نهایتاً درد و رنج و تخریب برای شخص به بار می‌آورد.

برای مثال شخصی که روزانه 5 گرم تریاک می‌خورد در ابتدا مصرف ناچیزی داشته ولی در طول زمان و با تکرار ٬نقطه تحمل خود را در مصرف مواد بالا برده است. در صورتی‌که شخصی که مصرف‌کننده نیست اگر این مقدار مواد را بخورد منجر به مرگش خواهد شد چون نقطه تحمل او در این مسئله بسیار پایین است.

در این زمینه انسان و کلاً هستی احتیاج به نیرو های منفی دارد چون نیروهای منفی انسان و هستی را وادار به تلاش و افزایش نقطه تحمل می‌نماید و باعث تکامل می‌گردند.

مثلاً اگر حیوانات درنده‌خو وجود نداشته باشند گله‌های زیبای آهو و گوزن در اثر چاقی و بیماری از بین می‌رفتند زیرا انگیزه‌ای برای تلاش و دویدن و هوشیار بودن نداشتند و مدام در گوشه‌ای نشسته و فقط به خوردن و چریدن می‌پرداختند کم‌کم از بین می‌رفتند و نقطه تحملشان در هوشیاری و رویارویی با خطر کاهش پیدا می‌کرد.

بنابراین نیرو های منفی را به دید کامل‌کننده هستی ببنیم و بدانیم هرکجا دو نیرو در حال نبرد و رقابت باهم باشند آنجا رشد و سازندگی به وجود می‌آید.

سلام دوستان زهرا هستم یک هم سفر :

انسان موجودی است که می‌تواند با قدرت اختیاری که در دست دارد و با تکرار و تمرین، نقطه تحمل خودش را تغییر دهد. ما می تونیم نقطه تحمل خود را هم در جهت ارزش‌ها و هم در جهت انجام ضد ارزش‌ها بالا ببریم. ولی باید بدانیم که برای بالا بردن نقطه تحمل در مسائل منفی، مثل دروغ گفتن، مصرف مواد مخدر، غیبت کردن و حسادت، نه به آموزش آن‌چنانی، نیاز داریم، نه به تفکر و نه تجربه.

 ولی برای رسیدن به نقطه تحمل بالا در مسائل مثبت، مثل دروغ نگفتن، مصرف نکردن سیگار، ورزش کردن و ... ما شدیداً به آموزش، تفکر و تجربه نیازمندیم؛ یعنی برای دوری از ضد ارزش‌ها باید آرام‌آرام دانائی خود را بالا ببریم و دانائی یک‌روزه به دست نمی آید و نیاز به گذر زمان و تکرار و تمرین دارد. باید این نکته را هم توجه کنیم که ، رسیدن به ارزش‌ها با سختی‌ها و دشواری‌های زیادی همراه است.

 اگر این نیرو های بازدارنده، این سختی‌ها و مشکلات نباشند، ما هیچ سعی و تلاشی برای بالا بردن نقطه تحمل خود در ارزش‌ها نمی‌کنیم. اگر بخواهیم در هر جایگاهی از مقام، منصب، پول، علم، عشق و محبت قرار بگیریم اول باید نقطه تحمل خودمان را با آن جایگاه برابر کنیم یعنی ظرفیت خودمان را در آن رابطه بالا ببریم تا دچار مشکل نشویم. همچنین نمی‌توانم بگویم من دروغ نمی‌گویم ولی حسادت می‌کنم یا تهمت بزنم. باید مسائل ضد ارزشی را با هم و به‌آرامی حل کنیم.       

سلام دوستان کبری هستم یک هم سفر : 

وقتی نیرویی از کم شروع  و به درجه بالا و بالاتر برسد نقطه تحمل پیدا می‌شود من قبل از این که با کنگره آشنایی پیدا کنم نمی‌دانستم که انسان مجموعه‌ای از رذایل و فضائل را به‌صورت قوه دارد یا این که فقط به انسان اختیار داده‌شده و خوبی‌ها و بدی‌های ما دست تقدیر و مقدر خدا است که یکی خوب و یکی بداست . 

مثلاً می‌گفتم خدا خواسته که شمر با امام حسین بد باشد و سر او را ببرد و یاد امام حسین این‌گونه زنده بماند ، ولی به لطف خدا با کنگره آشنا شدم و فهمیدم که خدا دو راه سر راه انسان قرارداد و به او اختیار داد تا خودش انتخاب کند و حتی دو راهنما برای او گذاشت تا به او نشان دهد که هر راه به کجا ختم می‌شود.

 اینجا بود که متوجه شدم نقطه تحمل من در مقابل بی‌احترامی‌های طرف مقابلم خیلی کم است چه به رفتار و چه به زبان و این را هم فهمیدم که شاید به خاطر کار های ضد ارزشی خودم بوده، اما هنوز به آن دانایی نرسیدم که بتوانم نقطه تحمل خودم را در مقابل بی‌احترامی طرف مقابل خودم بالا ببرم و از ضد ارزش‌ها پرهیز کنم.

 ولی هما ن طور که در کتاب آمده باید باهم و به‌آرامی ضد ارزش‌ها را کم کنم و با تمرین و تکرار نقطه تحمل خودم را بالا ببرم و دیگر با تخریب و آشوب مواجه نشوم  و از سیستم خودم خارج نشوم چون قبل از کنگره ازخداخواسته بودم کمکم کند که در راه رضای خودش و برای خشنودی خودش هر کاری را انجام بدهم و هر قدمی را بردارم و خدا را شکر می‌کنم که کمکم کرد و مرا با کنگره آشنا کرد امیدوارم در این راه ثابت‌قدم باشم و بفهمم و درک کنم و آموزش بگیرم و عمل کنم و خدمت گذار باشم بازهم با لطف و کرم خودش انشا الله...

سلام دوستان مهری هستم یک هم سفر : 

در جهان فیزیکی و مادی ما، هر چیزی با رعایت پارامتر زمان و تکرار به وجود می‌آید و ما با رعایت این دو مقوله به نتیجهٔ بهتری می‌رسیم چه در مسائل ارزشی و چه در مسائل ضد ارزشی.

یک دوندهٔ ماراتون از اول نمی‌توانسته چند ده کیلومتر را بدود، ولی با مسافت‌های کوتاه‌تر شروع کرده و در طول زمان به نقطهٔ تحمل بالاتری در این مورد رسیده است. یا در مسائل ضد ارزشی؛ یک مصرف‌کننده مواد، از ابتدا یک معتاد حرفه‌ای نبوده و کم‌کم در سالیان متمادی و تکرار مصرف این‌گونه شده است.

پس دو مقولهٔ تکرار منظم و پارامتر زمان در رسیدن به نقطهٔ تحمل دخیل هستند. منتهی مراتب اینکه، در مسائل منفی ما به آموزش و تفکر و تجربه زیادی نیازمند نیستیم.

برای رسیدن به نقطهٔ تحمل در مسائل مثبت  نیاز به آموزش و تجربه و تفکر زیاد داریم. نقطهٔ تحمل در انسان‌ها معمولاً اکتسابی و کسب کردنی است با رعایت زمان و تکرار و نظم.

سلام دوستان اعظم هستم یک هم سفر :  

انسان‌ها در برابر رفتارها، عکس‌العمل‌های متفاوت از خود نشان می‌دهند که این عکس‌العمل‌ها بسته به نقطه تحمل اشخاص، متفاوت می‌باشد. نقطهٔ تحمل در افراد بسته به میزان دانایی متفاوت است. هر چه انسان داناتر کمتر نسبت به مسائل واکنش نادرست نشان می‌دهد. 

البته نقطهٔ تحمل فقط نباید نسبت به واکنش در برخوردها باشد بلکه باید نقطهٔ تحمل خود را در همهٔ ضد ارزش‌ها مثل حسادت، تنفر، حماقت ...بالا ببریم. انسان در جمع به تکامل می‌رسد پس لازمهٔ زندگی و رشد انسان این است که بتواند با اطرافیانش ارتباط برقرار کند و سازگار باشد و این جز با بالا بردن نقطهٔ تحمل میسر نمی‌شود سختی‌هایی که به انسان‌ها وارد می‌شود همه به بالا بردن صبر و تحمل کمک می‌کند و اگر انسان دارای جهان‌بینی بالایی باشد و به این دید به مشکلات نگاه کند، مشکلات برایش آسان و قابل‌حل می‌شود.


سلام دوستان خدیجه هستم یک هم سفر:

در وادی نهم چندین مطلب متذکر شده است ؛ فرمان چه می‌گوید ، قدرت تحمل ، عدالت ...و اینکه راه ضد ارزش‌ها بسیار جذاب و دست‌یافتنی است و بسان زهری شیرین در جامی طلایی است که نوشیدن آن انسان را به‌طرف نابودی می‌کشد . بنابراین برای پرهیز از ضد ارزش‌ها بایستی  نقطهٔ تحمل خود را با آگاهی و دانایی بالا ببریم ، حالا در مورد همهٔ سطوح زندگی این گونه است ، هر انسان ظرفیتی دارد وقتی بیش از نقطهٔ تحمل به او فشار بیاوریم به آستانهٔ آشوب و جنگ کشیده می‌شود . نقطهٔ تحمل در اکثر اوقات کسب کردنی است پس هم باید زمان را در نظر گرفت و هم به طور منظم تکرار کرد . چون جهان بر پایهٔ اضداد بنا شده است ، نیروهای منفی و بازدارنده به‌صورت مکمل در مسیر تکامل به انسان کمک می‌کنند و مشکلات ما برای این است که به نقطهٔ تحمل بالایی همراه با دانایی برسیم .

با احترام ؛ اعضای لژیون یکم ، لژیون کمک راهنما هم سفر آمنه
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرضیه الف سلمان فارسی شنبه 29 اردیبهشت 1397 15:03
خدا قوت . مشارکت های اعضای لژیون بسیار آموزنده است به خصوص مشارکت آخر که تفاوت بین رفتار انسان ها را در نقطه تحمل و منوط به میزان دانایی افراد بر می شمارند . یا نکته ی مهمی که یکی از اعضا به درستی اشاره کرده بودند پارامتر اختیار و رابطه ی آن با نقطه ی تحمل و نوع نگرش به جبر و تقدیر الهی و تفاوت دید شخص قبل و بعد از گرفتن آموزش ها در کنگره ؛ در این باب جالب توجه بود . نکته ی آخر که راهنمای لژیون به خوبی به آن اشاره کرده بودند استفاده ی بهینه از نیروهای منفی به عنوان نیروی مکمل یا تکمیلی بود که وجود این نیروها سیب بالندگی و سازندگی در انسان ها می شود البته به شرط شناخت این نیروها و چگونگی استفاده ی فرد از این نیروها جهت ارتقا و رسیدن به آرامش که رعایت زمان و صبر و دانایی در این وادی حرف نخست را می زند. نکته ای که من اضافه می کنم توجه به قانون اضداد و شناخت این قانون و نقش اصلی و اساسی آن در جهان هستی است ؛ چرا که با وجود اضداد است که قدرت تشخیص در انسانها بیدار می شود . در واقع شناخت خیر و یا شر ؛ خوبی یا بدی و زشتی و زیبایی و ... به خاطر وجود داشتن این قانون در حیات مادی است و تنها چیزی که در دایره ی اضداد قرار نمی گیرد وجود حضرت باری تعالی است که نه مثل خود و نه ضد خود را دارد به همین دلیل است که او مطلق در تمام صفات ثبوتیه است پس صفات سلبیه در ذات او راهی ندارند چرا که او صفات ثبوتیه را به شکل کامل و مطلق داراست . مثلا چون بی نهایت بی نیاز است دیگر نیاز مندی در او راه ندارد ( لیس کمثله شی و هو السمیع البصیر :هیچ کس مانند او نیست و او شنواترین بینایان است).
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic