به نام خالق زیبایی‌ها... 

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون دوم

کمک راهنما : هم سفر لیلا


در باب دستور جلسه هفتگی : کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر و تصاویر آن

  

تصاویر کتاب همچون چراغ‌های روشنی هستند که مسیر حرکت مسافر و هم سفر را روشن می‌کنند و هر کدام با مفاهیم خاص خودشان، ویژگی‌های هر مقطع از سفر را نشان می‌دهند...

در ادامه مطلب بخوانید...


سلام دوستان لیلا هستم یک هم سفر " راهنمای لژیون "

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر یکی از منابع اصلی آموزشی در کنگره 60 محسوب می‌شود

کتابی که نویسندهٔ آن، با گوشت و پوست و استخوان خود، زیستن در وادی اعتیاد را تجربه کرده و حاصل تجربیات خود، از زمان شروع حرکت تا رسیدن به درمان را در آن مکتوب نموده است.

مطالعهٔ این کتاب نور امید را در قلب یخ زدهٔ مسافر روشن می‌کند و به او یادآور می‌شود که اگر یک نفر توانسته از سرمای 60 درجه زیر صفر عبور کند و به رهایی برسد، پس تو هم می‌توانی.

تنها کافی است به مسیری که در آن، در حال حرکت هستی، ایمان داشته باشی و نهایت تلاشت را به کار ببری تا آن چه به باورت نمی‌گنجد را با چشم خود ببینی

 

سلام دوستان شهلا هستم یک هم سفر

ما برای این که هر کاری انجام دهیم باید یک نقشه داشته باشیم. کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر نقشه راه است و مسیر حرکت را به مسافر و هم سفر نشان می‌دهد برای این که توان آن‌ها بالا برود و بتوانند در این مسیر راحت تر و بهتر حرکت کنند.

منابع آموزشی کنگره 60 بسیار است اما پایه آموزش‌ها کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر است. این کتاب به زبان ساده ای نوشته شده است. بقدری ساده و دلنشین که حتی یک مصرف کننده هم با حال خراب همین حس را نسبت به کتاب پیدا می‌کند.

این کتاب دارای چهارده تصویر است که دوتای آن‌ها مربوط به پشت و روی کتاب و دوازده تصویر دیگر مربوط به داخل کتاب است.

تصاویر کتاب مانند تابلوهایی هستند که مسیر حرکت را نشان می‌دهند . تصاویر داخل کتاب یک مثلث را تشکیل می‌دهند.

یک ضلع مسیر و حرکت و ضلع دیگر نبرد درون و ضلع سوم جسم و یا همان درخت پوسیده است. آقای مهندس تصاویری را لابه لای کتاب قرار داده‌اند که مطالب قابل لمس تر باشد و هر کدام از آن تصاویر حال و روز من هم سفر و مسافرم را از شروع درمان تا زمان رهایی را بیان می‌کند.

نکته مهم تصاویر این است که انسان تارهای وجودش را از ناخالصی و ناپاکی‌ها پاک می‌کند. این کتاب برای همه حتی کسانی که مصرف کننده نیستند مناسب و مفید است.

 

سلام دوستان شیرین هستم یک هم سفر

 کتاب 60 درجه چهارده  تصویر دارد؛ که یک سری از آن‌ها جسم انسان را نشان می‌دهد. یک سری از آن‌ها نبرد درون و برون را نشان می‌دهد و یک سری هم در مورد صور پنهان انسان  است . چهار تصویر اول کتاب مسیر حرکت را به ما نشان می‌دهد.

 تصویر اول حرکت در یخبندان است و  خورشید و نور وجود ندارد و مربوط به مسافری است که در وادی اعتیاد قرار گرفته است. در تصویر دوم از حالت یخبندان و شرایط سخت عبور کرده‌ایم و مصداق مسافران سفر اولی است که چند ماه از سفرشان می‌گذرد که در این تصویر مقداری نور می‌بینیم و نسبت به قبل شرایط بهتر است و در اینجا مقداری از حس‌های شخص بیدار شده است.

پس می‌خواهد سرعتش را بیشتر کند ولی در اینجا که مربوط به تصویر سوم می‌شود نور خورشید مستقیم  در چشمان مسافر تابیده است که مانع دید کافی او از جاده می‌شود. در درمان اعتیاد هم همین است شخص از آن مصرف زیاد به مصرف کم رسیده است، خوابش تنظیم شده است، کارش بهتر شده است، پس اینجا می‌خواهد کارهای انقلابی انجام دهد.

 مثلاً می‌خواهد حق و حقوق از دست رفته را بگیرد یا با فلان کس تصویه حساب کند و در مسیری که قرار می‌گیرد باعث سقوطش می‌شود. برای همین است که در کنگره برای هر چیز نقشه و مسیر آن را مشخص می‌کنند. اگر مسافر با درایت کافی تصویر قبل را عبور کند بعد از حدود 8 الی 9 ماه به تصویر سوم می‌رسد که در این تصویر نور خورشید مستقیم به چشمان مسافر نمی‌تابد و از آن پرتگاه‌های خطرناک خبری نیست.

در این تصویر احتمال سُرخوردن و خارج شدن از جاده زیاد است پس در اینجا باید به آرامی عبور کند تا به تصویر اسکی بازان برسد و اینجا مرحله ای‌ است که مسافر گل رهایی خود را دریافت می‌کند.

 

سلام دوستان اشرف هستم یک هم سفر

من قبلاً کتاب‌های زیادی را مطالعه کرده‌ام ولی این اولین کتابی بود که خواندم و تحت تأثیر قرار گرفتم، چون مطالبش خیلی ساده و زیبا بیان شده بود حتی تصاویری که در کتاب بود خیلی معنی دار بود که درون انسان را نشان می‌داد.

 کلاً کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر راه درمان و راه نجات انسان از تاریکی به سمت نور و روشنایی را نشان می‌دهد. مسافر من هیچ وقت اهل کتاب و مطالعه نبود ولی وقتی این کتاب را مطالعه کرد خیلی دوست داشت و در مدت دو روز تمامش کرد و حتی مطالب مهم آن را برای من تعریف می‌کرد.

 من و مسافرم از آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان تشکر و قدردانی می‌کنیم.

 

سلام دوستان مینا هستم یک هم سفر

 در دمای 60 درجه زیر صفر هیچ موجودی نمی‌تواند حیات داشته باشد و به تعبیری جناب آقای مهندس می‌خواهند بگویند انسانی که در قعر تاریکی‌ها و دوزخ اعتیاد به سر می‌برد گویی حیات ندارد و مرده است.

تصاویر کتاب 60  درجه زیر صفر از ابتدای مسیر و درون یک مصرف کننده را نشان می‌دهند. انسانی که در دوزخ افکار تاریک خود به سر می‌برد و یا انسانی که با اعتیاد قدم در قعر تاریکی نهاده است و می‌خواهد به مرور به سمت روشنایی‌ها حرکت کند و این مراحلی که در پیش رو دارد در کتاب به تصویر در آمده است.

مشکلات و فریب و نیرنگ‌هایی که بعضاً در لباس زیبا پیش روی او قرار دارد که باید با هوشیاری و زیرکی و به کمکِ راهنمایی که آشنا  و تجربهٔ این مسیر پرپیچ و خم را دارد ، راه را طی کند تا به سر منزل مقصود که همان رهایی از خویشتن تاریک خویش است، برسد.

بعضی از این تصاویر به ما نشان می‌دهند که همیشه مشکلات و مسیرهای گمراه کننده، زشت و ناپسند نیستند و برای گمراه کردن ما به بهترین شکل زینت داده شده‌اند و حتی بعضی مواقع پلیدی در لباس تقوا، عمل نیک و راه سالم سر راه ما سفره می‌گستراند تا ما را از مسیر خارج کرده و دوباره به اعماق تاریکی سوق دهد.

 

سلام دوستان مهناز هستم یک هم سفر:

 تصاویر کتاب عبور از  منطقه 60 درجه زیر صفر، شرح حال مسافر و هم سفر در طول سفر است که از ابتدای سفر در یک جادهٔ کوهستانی و در دمای 60 درجه زیر صفر حرکت می‌کند. اگر بخواهد سرعت خود را برای رسیدن به مقصد افزایش دهد یا با ریزش بهمن مواجه می‌شود و یا در اثر لغزنده بودن جاده به دره سقوط می‌کند.

 هر چه به سفر خود ادامه دهد تخریب‌های او که مثل درخت پوسیده است و از درون موریانه‌ها آن را خورده‌اند از بین می‌رود و روز به روز روزنه‌های امید در درون او شکل می‌گیرد و نور الهی را مشاهده می‌کند و در آخر سفر، بدن خود را غسل می‌دهد و تمام آلودگی‌ها را از بدن می‌زداید.

 وقتی به رهایی می‌رسد نوری بر فراز آسمان ظاهر می‌گردد و راه را برای او نمایان می‌کند و چقدر زیبا آقای مهندس صور پنهان و آشکار انسان را به این تصاویر تشبیه کرده‌اند.

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم سفر:

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر، خاطرات و تجربیات اولین مسافر کنگره است که از دل ظلمات و تاریکی به طرف نور و روشنایی سفر کرد و به عنوان بنیان کنگره 60 شناخته شد. 

این کتاب با نوشته‌های ساده و تصاویر زیبا نقشه راه خانواده‌هایی است که در دام اعتیاد گرفتار هستند. این کتاب شامل 14 تصویر می‌باشد که همگی می گویند با قرار گرفتن در صراط مستقیم و اجرای فرمان‌ها به سر منزل مقصود  خواهید رسید.

 از بین 14  تصویر، یک تصویر روی جلد است که نمادی از قدرت خداوند است و نشان دهنده وضعیتی است که شاید در طبیعت چنین چیزی امکان پذیر نباشد، ولی در طبیعت انسان می‌توان دید و آن هم ناشی از اعمال و رفتار خودمان هست .

یک تصویر پشت جلد کتاب است که نشان دهنده جایگاه افراد بعد از درمان اعتیاد و بدست آوردن سلامتی جسم و روان و جهان بینی است  و در این موقع و جایگاه است که می‌توانند به دیگران کمک کنند و آن‌ها را از وادی اعتیاد نجات دهند


سلام دوستان مریم هستم یک هم سفر

کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر 14 تصویر دارد که من در مورد دو تصویر اول داخل کتاب صحبت می‌کنم.
تصویر اول که سرما و یخبندان است و ماشینی که بیانگر جسم انسان و راننده آن روان مسافر است و 60 درجه هم به این معنا که در این دما انسان قادر به زیستن نیست و تمام حس‌های او یخ زده و در سرمای سختی که حتی قادر به پیاده شدن نیست و به معنای عبور از گذرگاه‌های سخت است.

 تصویر دوم که درخت کوچک پوسیده ای که همان درون انسان است که در اثر مواد مخدر از بین رفته است ولی جوانه‌های کوچک در این میان نشان از در حال سفر بودن مسافر است.

 

با احترام ؛ اعضای لژیون دوم، لژیون کمک راهنما هم سفر لیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر فاطمه(سلمان فارسی) یکشنبه 6 خرداد 1397 12:09
خدا قوت خانم لیلا خواهر لژیونی عزیزم.بسیار عالی تصاویر کتاب بیان شد .موفق باشید
خدا قوت خانم فاطمه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات