مقاله سیگار به قلم کمک راهنما؛ مسافر ابراهیم موحدی
جمعه 25 خرداد 1397 ساعت 05:56 | نوشته ‌شده به دست مدیر وبلاگ ابراهیم موحدی | ( نظرات )

مقاله سیگار به قلم کمک راهنما؛ مسافر ابراهیم موحدی

در زمان کودکی می دیدم افراد سیگاری در مجالس و محافل مختلف؛ از احترام ویژه ای برخوردار هستند ،

با خودم می گفتم؛ آنها قطعا دارای قدرت و اقتدار بیشتری هستند که سیگاری شده اند ، 

گویی سیگار از آنِ افراد عادی نبود...

در ادامه مطلب بخوانید...


به نام آنکه جان را فکرت آموخت

در زمان کودکی می دیدم افراد سیگاری در مجالس و محافل مختلف؛ از احترام ویژه ای برخوردار هستند ، با خودم می گفتم؛ آنها قطعا دارای قدرت و اقتدار بیشتری هستند که سیگاری شده اند ، گویی سیگار از آنِ افراد عادی نبود . در مراسم عزاداری و سوگواری و حتی در مساجد هم سیگار وجود داشت و کشیدن آن امری بسیار عادی بود. در فیلم های ایرانی و خارجی؛ سوپر استارها با ژستی خاص سیگار می کشیدند که این در واقع ، نوعی تبلیغ بود . در آن زمان صحبتی از اینکه سیگار مضر است و یا دود سیگار سرطان زاست ، نبود . ولی کم کم اوضاع عوض شد و مصرف سیگار از یک ارزش و کلاس ، تبدیل به یک ناهنجاری و ضد ارزش شد. 

به گونه ای که امروزه مصرف یک نخ سیگار در اجتماع باعث انزجار و قضاوت سوء از سوی دیگران می شود. چون امروزه مضرات و عواقب ناشی از مصرف دخانیات اثبات شده است. طبق تحقیقات سازمان جهانی بهداشت در هر ‌٨ ثانیه یک نفر در دنیا به علت استعمال دخانیات جان خود را از دست می‌دهد نتایج این تحقیقات نشان می دهد چنانچه افراد در سنین نوجوانی شروع به کشیدن سیگار کنند بین ‌٢٠ تا ‌٢۵ سال زودتر از افرادی که در زندگی خود سیگار نکشیده‌اند، خواهند مرد . نه تنها سرطان ریه و بیماری های قلبی از پیامدهای مصرف دخانیات می باشد بلکه؛ ابتلاء به انواع سرطان‌های زبان ، دهان ، غدد ، بزاق و حلق ، سرطان بینی ، گلو ، مری ، حنجره ، معده ، کلیه و لوزالمعده را با خود در پی خواهد داشت .

 از آنجایی که کنگره 60 یک مرکز علمی تحقیقاتی در زمینه اعتیاد و درمان آن است ، برای درمان مصرف سیگار و دخانیات؛ لژیونی تحت عنوان لژیون ویلیام وایت را به اعضای خود معرفی کرده است و طبق آمار اثبات شده ، بهترین دارو برای درمان نیکوتین ، آدامس نیکوتین دار است. در این لژیون، افراد با هدف مشترک درمان سیگار و دخانیات دور هم جمع می شوند تا طی یک سفر 10 الی 11 ماهه به رهایی برسند و پرونده وابستگی به مصرف هرگونه دخانیات را برای همیشه ببندند.

بنیان کنگره 60 آقای مهندس حسین دژاکام؛ خطاب به دوست صمیمی خود پروفسور بیل ویلیام ال وایت می فرمایند: تجربیات من نشان می دهد در مسئله اعتیاد به مواد مخدر ، سیگار ، الکل یا قرص یک نکته مهم علمی و اساسی وجود دارد. آنها خاصیتی دارند که می توانند از سد خونی مغز و یا مویرگهایی که خون را به مغز می رسانند عبور کنند و وارد مغز شوند و روی کارکرد مغز اثر بگذارند و خلق و خوی انسان را عوض کنند. بنابراین خیلی طبیعی است مغزی که هر روز مواد مخدر ، الکل و نیکوتین وارد آن شده ، ساختار بیوشیمی آن تغییر کرده باشد  .تجربه من پس از سالها تحقیقات و کار کردن روی افراد معتاد این مطلب را نشان می دهد که برای درمان اعتیاد ، الکل ، قرص و سیگار قطعا بایستی کارکرد بیوشیمی مغز را به حالت تعادل طبیعی برسانیم و برای انجام این مهم به سه عامل بسیار مهم احتیاج داریم.

داروی مناسب

زمان

روش مناسب 

روش D.S.T  به خوبی و به بهترین شکل ممکن ، قادر است هر نوع اعتیاد به مواد مخدر ، الکل و نیکوتین را  از نظر فیزیولوژیکی حل نماید. روش D.S.T  برای سیگار روشی است عملی ، ارزان و آسان.

ایشان بارها تاکید کرده اند که درمان اعتیاد با درمان سیگار کامل می شود و افرادی که در کنگره در حال خدمت هستند باید مسئله سیگار خود را درمان کرده باشند و یا در حال درمان سیگار خود باشند . از نظر ایشان کسانی که سیگار می کشند، هنوز اعتیادشان درمان نشده و اعتیاد دارند. 

جرقه ای برای درمان سیگار:

من جزء افرادی بودم که برای درمان اعتیاد به کنگره 60 پا گذاشتم و از افرادی بودم که سیگار را دوست داشتم ، اگر مواد مخدر مصرف می کردم  مصرف سیگار بود و اگر مصرف هم نمی کردم باز هم مصرف سیگار بود . روزی داستان رها شدنم از اعتیاد و نحوه آن را برای یکی از دوستانم تعریف کردم ، ایشان در پاسخ به من گفت: پس چرا هنوز لبهایت سیاه است و آثار اعتیاد در چهره ات وجود دارد؟!! آری! او درست می گفت؛ آثار اعتیاد وجود داشت و علت آن، سیگاری بود که بین انگشتان دستم بود . آن موقع بود که جرقه درمان سیگار در من شکل گرفت . 

به نظر من خواسته درمان سیگار در درون همه افراد سیگاری وجود دارد ، ولی این خواسته زیر لایه های زیرین زمین وجودی ما پنهان شده و یا به قدری خواسته های متعدد و گوناگون داریم که خواسته درمان سیگار را نمی بینیم یا نمی خواهیم ببینیم. امیدوارم این مقاله باعث شود خواسته ما نمایان شود. ما لذت سالم بودن را نمی دانیم ، نمی دانیم که نوشیدن یک لیوان آب چقدر می تواند خوشمزه و گوارا باشد. فرد مصرف کننده سیگار هنوز ذهن افیونی دارد چرا که از وارد شدن به لژیون ویلیام وایت می هراسد و سیگار را جزء داشته هایش حساب می کند . ما ظاهر سیگار را می بینیم که فقط آن را دود می کنیم ، اما این دود کجا می رود و چه کاری می کند را نمی بینیم . سیگار آب زیر پوست را خشک می کند و پوست سیاه می شود ، ریه ای که باید تمیز باشد مثل قیر می شود . فرد زود به زود سرما می خورد و در بسیاری از مسائل مربوط به صور آشکار  و صور پنهان مشکل پیدا می کند.

در پایان از بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام ، خانواده محترم ایشان ، راهنمای عزیزم؛ آقای رضا پروانه و راهنمای درمان سیگارم؛ آقای مجید اعتباریان تشکر و قدردانی می نمایم و برای این عزیزان و خانواده کنگره 60 بهترین ها را از خداوند منان خواستارم.

با احترام کمک راهنما؛ مسافر ابراهیم موحدی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی سه شنبه 29 خرداد 1397 10:31
ممنون و تشکر از اقا ابراهیم عزیز بابت مقاله بسیار زیبا و خوبتان

همین طور که فرمودید درمان اعتیاد با درمان سیگار تکمیل می شود

و فرد سیگاری که سیگار خود را درمان نکرده باشد هنوز معتاد تلقی می شود.
مجید شیروی جمعه 25 خرداد 1397 15:08
درود به راهنمای با عشق و پر از محبت و نمونه ی بارز یک استاد و الگوی تمام عیار فروتنی و محبت : جناب ابراهیم خان موحدی عزیزم . مقاله ی بسیار جالب و زیبایی بود که با خواندن مطالب آن فرد خود و گذشته اش را به شکل واضح مشاهده می کند . خدا قوت به شما بدهد که از خود در این شعبه نام نیک و خاطرات زیبایی را به یادگار گذاشته اید و درختان استوار و محکمی را کاشته و پرورش را داده اید . ارزوی سلامتی و سرفرازی را درتمام امورات جاریه برای تان دارم .
مسافر مصطفی عسگری جمعه 25 خرداد 1397 10:19
جناب آقای ابرهیم موحدی مطلب بسیار زیبای نوشتین و از دل بیشتری از مسافران از جمله این جانب که این مطلب من را منقلب کرد امید وارم در تمام امورات زندگی موفق باشید
مرتضی جمعه 25 خرداد 1397 08:53
بسیار عالی و مفید مثل همیشه
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات