همایش نمایندگی های کنگره60 اصفهان
پنجشنبه 7 تیر 1397 ساعت 01:06 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

طبق سنوات گذشته به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همایشی در روز سه‌شنبه پنجم تیرماه 1397 به میزبانی کنگره  60 و با حضور مسئولین استان اصفهان و دیده‌بانان محترم مسافر احمد حکیمی و مسافر کامران شریفیان برگزار شد.

همایش در ابتدا با کلام روح‌بخش قرآن كریم و  سرود ملی کشورمان رأس ساعت 9 شب آغاز گردید.


همایش در ابتدا با کلام روح‌بخش قرآن كریم و  سرود ملی کشورمان رأس ساعت 9 شب آغاز گردید.

اولین سخنران این همایش دیده‌بان محترم آقای احمد حکیمی بودند:

سلام دوستان احمد هستم یک مسافر

در ابتدا از آقای مهندس که با کشف این روش مصرف‌کنندگان انواع  مواد مخدر را به درمان قطعی رساندند تشکر می‌کنم. تشکر  می‌کنم  از همه عزیزانی که در برپایی  این همایش نقش‌های مختلفی داشتند  و بدانیم اگر همه ما در این مکان جمع هستیم ، داریم حرکت می‌کنیم به جهت سالم‌سازی یک انسان سپس سالم‌سازی یک خانواده  ، سالم‌سازی یک جامعه ،  سالم‌سازی یک شهر و سالم‌سازی کشور.

تشکر و قدردانی می‌کنم از پزشک‌های کلینیک‌های همکار با کنگره که نقش بسیار مهمی در این سالم‌سازی ایفا می‌کنند.

اگر بنایی آباد باشد اما ساکنین آن خراب باشد بنا هم کم‌کم رو به ویرانی و  نابودی می‌رود اما ساکنان آباد در بناهای خراب یا ویرانه‌ها را  هم می‌توانند احیاء نمایند از کلام‌الله در اندیشه‌هایتان استفاده نمایید و این کلمات در وجود هر انسانی حک می‌شود ، ساختن دوباره یک انسان در بدترین حالت که ما ناظر بر آن هستیم قبل از اینکه کاملاً حیات جسمی را  رها نماید کم از احیا کل نیست، شما نیک می‌دانید انسانی که با حرکت باشد اما کلیه صفات انسانی را ازدست‌داده باشد و از چند قدمی خود هیچ‌گونه آگاهی نداشته باشد درواقع امر جزء ممات محسوب می‌شود و این عمل شما برای خارج نمودن این انسان‌ها از بندهای اعتیاد بسیار پسندیده است.

 بله این انسان‌ها از بندهای گوناگون خارج‌شده و تبدیل به انسان‌هایی می‌شوند که هیچ‌گونه علامتی از آن بندها در وجود آن‌ها دیده نمی‌شود و این صورت نمی‌گیرد مگر با متد و روش صحیح درمان که همان متد دی اس تی است.

اما امروز می‌بینید که مصرف‌کنندگان گذشته و رها یافتگان در کشور در رشته راگبی به قهرمانی کشور می‌رسند، این‌ها افرادی بودند که  درگذشته مصرف انواع ماده مخدر مخصوصاً شیشه را داشتند  که برایتان گزارش آن را می‌خوانم:

اولین دوره مسابقات راگبی ساحلی قهرمانی کشور با شرکت هجده تیم از سراسر کشور در روزهای بیست و بیست یک اردیبهشت‌ماه با میزبانی ساری برگزار شد، این دوره از مسابقات با قهرمانی قاطع  تیم کنگره60 پایان یافت.

تیم راگبی کنگره60 که متشکل از مسافران و  هم‌سفران  این مجموعه است از مدت‌ها قبل خود را برای این مسابقات آماده می‌کردند . در شروع این تورنُمنت که در دوره اول به‌صورت گروهی برگزار شد تیم کنگره توانست صعود خود را قطعی کنند و خود را در میان‌هشت تیم مدعی راه‌یافته و به مرحله دوم در کنار تیم‌های مختلف که کسوت بیشتری نسبت به کنگره داشتند قرار بگیرد و در دوره دوم به مسابقه ادامه دهد.

تیم‌های حاضر در این دوره که همگی باقدرت پا به این مسابقات گذاشته بودند متشکل از ملی پوشان و بازیکنانی باتجربه و مسابقات بین‌المللی بودند و در میان آن‌ها تیم کنگره60 توانست با گذشتن از سد حریف‌ها به همراه یکی از مدعیان اصلی این جام نماینده استان گیلان پا به دیدار نهایی بگذارد و در دیدار نهایی مسابقه برگزار شد و تیم کنگره60 توانست به قهرمانی برسد.


حال شاید باور ورزشی کنگره60 که یا می‌بریم یا می‌آموزیم باختی در کار نیست به تفکر خیلی‌ها یک شعار و یا یک بلُف باشد چون در باور کسی نمی‌گنجد که تیمی متشکل از افرادی که روزی دربند عمیق‌ترین سیاه‌چاله‌ها بودند این‌گونه در عرصه حرفه‌ای پا گذاشته  و به دنبال بردوباخت و نتیجه بازی نباشند. تبریک عرض می‌کنم خدمت همه اعضاء.

آقای مهندس نامه‌ای را به آقای ویلیام وایت نوشته‌اند که مضمون این نامه بسیار جالب است که برایتان می‌خوانم:

موفقیت تیم کنگره 60 در مسابقات ساحلی قهرمانی کشور برایمان بسیار خوشحال‌کننده و انرژی‌زا بود و پس از انجام این مسابقات پنج نفر از اعضاء تیم راگبی کنگره60 به تیم ملی راگبی ساحلی دعوت شدند البته مجموع دعوت‌شدگان از میان هجده تیم بیست‌وپنج نفر بوده است که پنج نفر از آنان از تیم کنگره60 بوده است.

 

در تمامی مسابقات که درمجموع هفت مسابقه صورت گرفته است بدون حتی یک باخت به مقام قهرمانی کشور درآمدیم  و شگفت‌انگیز آن بود که تمامی رقیب‌ها را که ورزشکارانی نیرومند در سراسر کشور بودند  با اختلاف زیاد بر آن‌ها پیروز شدیم و فینال مسابقات از شبکه تلویزیونی ورزش کشور مستقیماً پخش شد.

وقتی‌که مسافران قهرمان را  در حال بازی نگاه می‌کردم چشمان من پر از اشک می‌شد و خود متعجب و شگفت‌زده بودم که شگفتی آن‌ها از عجایب هفت‌گانه جهان هم  شگفت‌انگیزتر است.

مردگان متحرکی که امروز جان گرفتند و در پرتو درمان صحیح و ریکاوری بلندمدت تبدیل به قهرمانان ملی کشورشان شدند و این جزء قدرت ریکاوری بلندمدت و خواست و یاری خداوند امکان‌پذیر نبود.

بنده سپاسگزارم از همه عزیزانی که تلاش کردند که امروز و این لحظه را تجربه کنیم ، از مسئولین شورای هماهنگی ،شهرداری کل اصفهان مخصوصاً شهردار محترم منطقه چهارده ، استانداری ، نیروی انتظامی ، پلیس مبارزه با مواد مخدر که همیشه یار و یاور ما بودند تشکر و سپاسگزاری می‌کنم. امیدوارم همه ما قدر این روزهای خوب را بدانیم.

سپاسگزارم که توجه کردید. 

در ادامه  یکی از مسئولین شورای شهر استان اصفهان در جایگاه قرار گرفتند:

سلام و عرض ادب دارم خدمت خانواده عزیز و دوست‌داشتنی جمعیت احیا انسانی کنگره60 که الگوهای زندگی و امید جامعه ما محسوب می‌شوند و همین‌طور خدمت مهمان عزیز عرض سلام دارم.

ما مردم اصفهان در هفته مبارزه  با مواد مخدر حرکتی را آغاز کردیم و به همت خانواده بزرگ کنگره60 حرکتی است به سمت ایجاد نشاط و امید و حتی توانمندسازی تمامی آحاد جامعه و خانواده‌ها و همین‌طور سپاسگزاریم از همت دوستان  در شورای هماهنگی مواد مخدر و همین‌طور زحماتی که تمامی مدیران مرتبط در استان متقبل می‌شوند.

اعتیاد یک درد همگانی است و ما به‌عنوان یک مسئله کوچک به آن نگاه نمی‌کنیم و اعتیاد را ما فراتر  از جنگ‌هایی می‌دانیم که در منطقه پیش می‌آید، اعتیاد یکی از عواملی است که دشمن با آن می‌خواهد به ما ضربه بزند بنابراین ما همگی با این بلای خانمان‌سوز  بر اساس شعار سازمان ملل که همان گوش کردن به فرزندان است عمل می‌کنیم.

و به دنبال این هستیم که ارتباط مؤثری بین فرزندان و خانواده برقرار شود. روابطی که آسیب می‌زند به فرایند تربیتی جامعه  و مسائلی که در حوضه اجتماعی به‌عنوان آسیب با آن‌ها مواجه هستیم قطعاً ریشه آن‌ها به خانواده و ارتباط خانواده با فرزند برمی‌گردد.

از همکاران در معاونت فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری ، دکتر عیدی ، معاونت  اجتماعی و مشارکت‌های سازمان فرهنگی اجتماعی ، آقای رشیدی ، آقای مهدوی فر تشکر می‌کنم.

همین‌طور از استاندار ، شهردار ، نیروی انتظامی ، پلیس مبارزه با مواد مخدر و شورای شهر هم تشکر می‌کنم.

ما همگی  برای اینکه در متن زندگی‌مان یک نقش مهم داشته باشیم باید به سمت امید حرکت کنیم. کنگره60 یک پیام به جامعه می‌دهد و این پیام این است  که امیدوار باشید و  هرکجا خطا رفتید می‌توانید دوباره به زندگی برگردید  و من ورود تک‌تک شمارا به زندگی تبریک عرض می‌کنم.

 

در ادامه  استاندار اصفهان دکتر محسن مهر علیزاده در جایگاه قرار گرفتند:

سالروز شهادت 72 تن از یاران شهید بهشتی را تسلیت عرض می‌کنم. تشکر کنم از زحمات سمن کنگره60 ، وقتی داشتم با مسئول محترم کنگره در تهران و همین‌طور در اصفهان متوجه شدم فعالیت‌های بسیار ارزشمندی انجام دادند و بخشی از فعالیت‌هایشان همین رها یافتگان عزیز هستند  که انشا الله این رهایی از دام اعتیاد جسمی بتواند موجب رها یافتگی از فکری باشد و باعث رشد زندگی شما در آینده باشد.

به شما عزیزان این موفقیتتان را تبریک عرض می‌کنم و فکر کنم اگر کسی این فرایند را طی نکرده باشد نمی‌تواند ارزش و اجر کاری که کرده‌اید را درک کند.کسانی که مثل صحبت می‌کنند و از شما تقدیر و تشکر می‌کنند قطعاً هیچ‌گاه نمی‌توانند اهمیت کاری را که انجام داده‌اید را درک کند.

تشکر می‌کنم از اقدامات مؤثر  و ارزشمند شهردار محترم شهر اصفهان ، شورای محترم اسلامی شهر اصفهان که این جشن را پایه‌گذاری کردند و  بر اساس آنچه  من می‌شنوم این شورا و  شهرداری توانسته‌اند برنامه‌هایی را انجام دهند که باعث نشاط و شادابی در میان مردم شود.

بیکاری ، تفریح سالم نداشتن ، بی‌هویتی ، مسائل تربیتی و... دلایلی برای گرایش به اعتیاد است  اگر بخواهیم بگوییم یکی از این دلیل‌ها نبودن نشاط در جامعه است . اولین و مهم‌ترین وظیفه دولت این است که مردم بتوانند شاد باشند و به هر بهانه بتواند فرصتی برای خندیدن و تخلیه هیجان داشته باشند.

اینکه انجیو ها جمع می‌شوند و با نیت‌های خیر افراد آسیب‌دیده را نجات می‌دهند بسیار ارزشمند است ولی ارزشمندتر از آن این است که نگذاریم آسیب ببیند و جلوگیری کنیم از شرایطی که باعث آسیب دیدن آن‌ها بشود.

ایشان در پایان فرمودند:

مدیریت ارشد استان تمام تلاش خود را بکار می‌گیرد تا زاینده‌رود را که مایه سرزندگی اصفهانی‌ها است و با آن خاطره دارند همراه با همکاری دیگر مسئولان احیا نماید و نشاط به جامعه‌ی اصفهان بازگردانده شود و قبل از آن نیز باید از روش‌های دیگر بتوانیم نشاط را در جامعه ایجاد کنیم.

در ضمن کسانی که متولی اشتغال هستند باید بدانند که این کار یک وظیفه اداری صرفاً نیست بلکه یک کار انسانی، اعتقادی و اخلاقی است و ایجاد حتی یک شغل نیز کار بزرگی است که می‌تواند آسیب‌های زیادی را برطرف نماید.

ایشان سخنان خود را با یکی از خاطرات آیت‌الله محمدتقی جعفری به پایان رساندند.

ضمنا در این جلسه از خواهر شهید بهشتی توسط مسئولین استان اصفهان تقدیر به عمل آمد 


در ضمن در این  همایش مراسم بستن پیمان  و اهدای شال ایجنت نمایندگی شیخ بهایی مسافر مهدی و ایجنت نمایندگی ورزش اصفهان مسافر حسین برگزار شد.

 

در پایان دیده‌بان محترم آقای احمد حکیمی نکاتی را بازگو کردند:

از صبر و شکیبایی شما بسیار سپاسگزارم ، نشان دادید که وادی نهم را بسیار کارکردید که توانستید تا این لحظه در جای خود حضورداشته باشید .

یکی از رسالت‌هایی که بر دوش همه ما است این است که باورهای غلطی که در جامعه است را به‌تدریج بشکنیم و باور درست را جایگزین آن کنیم، زمانی که با بعضی از خانواده‌ها صحبت می‌کنیم باور ندارند که اعتیاد درمان قطعی دارد. حضور ما در این همایش‌ها، راهپیمایی‌ها  و جاهای مختلف این نوید را به خانواده‌ها می‌دهد که اعتیاد  درمان قطعی دارد و درمانی دارد که هیچ‌گونه علائمی  از آن بیماری گذشته در فرد دیده نمی‌شود و به همین جهت این سالم‌سازی فرد ، خانواده،جامعه ، شهر و کشور بیرون از مرزها اتفاق خواهد افتاد.

پس راهپیمایی روز جمعه را خیلی جدی بگیرید و ساعت 6 صبح در ورزشگاه تختی حضورداشته باشید و حضور ما بسیار واجب است.

بازهم  از شکیبایی شما سپاسگزارم و تشکر می‌کنم از ایجنت ها،اسیستانت ها ، مرزبانان ، راهنمایان  و همه خدمتگزاران در کنگره 60 که همه ما این فعالیت را انجام می‌دهیم که یک نفر به درمان قطعی برسد و همه ما به آن موضوع نگاه می‌کنیم.

عکاس:مسافر سعید

انتخاب تصاویر:مسافر رضا

تایپ :هم‌سفر فاطمه ج

ارسال تصاویر:مسافر مصطفی

نمایندگی‌های کنگره60  اصفهان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری مراسم ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمریم جمعه 8 تیر 1397 00:29
باسلام خسته نباشی خدمت همه عزیزانی که دربرپایی این جشن زیبازحمت کشیده اند
سربلند پیروز ومؤفق باشید
مسافرمحسن رهجوی آقای طائبی جمعه 8 تیر 1397 00:25
باسلام وخسته نباشی خدمت تمامی اعضای کنگره 60باتشکراززحمات همه عزیزان دربرگذاری این جشن باشکوه مخصوصا وقتی که آقای حکیمی دربدومجلس تشریف فرمای این بزم زیبای ماشدند امیدوارم درتمامی لحضات زندگی همیشه مثل این جشن پرشور وانرژی باشید
لیلا نص پنجشنبه 7 تیر 1397 22:58
از همه شما گرامیان بابت ثبت این همایش زیبا بسیار سپاسگزارم
همسفر شهلا پنجشنبه 7 تیر 1397 17:03
خداقوت خدمت تمام مسافران و همسفران که دراین جشن باشکوه شرکت کردند
خداقوت خدمت خدمتگزاران این جشن باشکوه
خداقوت خدمت خدمتگزاران این گزارش عالی
سربلند و موفق باشید
مسافر منصور لژیون هفتم سهرودی پنجشنبه 7 تیر 1397 08:59
خداقوت خدمت تمام مسافرانی که دراین جشن باشکوه خدمت رسانی کردند وبه خوبی انجام گرفت وتشکرویژه ازجناب اقای اصغرمنصوری واقعا خداقوت وخداقوت به تمام خدمتگذاران کنگره ۶۰ ماشاالله خسته نباشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات