جلسه دوازدهم از دوره شصت و دوم سری کارگاههای کنگره 60 با دستور جلسه "آداب معاشرت ، ادب و بی ادبی ، تعادل و بی تعادلی" ، در روز چهارشنبه مورخ 97/4/6 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر حامد راس ساعت 10 آغاز به کار نمود.

بی ادبی از جهل و نادانی انسان می آید، کسی که بی ادب است، کاملاً واضح است که جاهل و نادان است. 

انسان هرچه آگاهی اش بالاتر برود، ادبش هم بالاتر می رود.
سلام دوستان حسین هستم یک مسافر.
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است.

دستور جلسه امروز ادب و بی ادبی ، تعادل و بی تعادلی است.
من در لژیون پزشکان صحبت می کردم و می گفتم، وقتی آدم می گوید ادب و بی ادبی، آداب معاشرت، همه ی شما پزشکان با خودتان می گویید ما آداب معاشرت را بلد هستیم. ولی من معتقد هستم که 80 درصد شما آداب معاشرت بلد نیستید. برای اینکه ثابت کنم، اینکه وقتی شما غذا می خورید، صدای قاشق و چنگال شما دائماً می آید.
موقع غذا خوردن اصلاً نبایستی اصلاً صدای بهم خوردن قاشق و چنگال بیاید. بیست سال است که من می خواهم این را به شما بگویم، که این جهان هستی دارای حساب و کتاب است. اگر ما درک کنیم و بفهمیم که این جهان هستی دارای حساب و کتاب است، همه چیز حل می شود.
یک یا دو درجه، گرمایش زمین می خواهد بالاتر برود، تمام دنیا همایش می گذارند که این یک یا دو درجه بالا نرود، چون باعث خشکسالی، سیل، طوفان، آب شدن برفها می شود. زمین که دور خورشید می چرخد با این مسافتی که طی می کندف درست در زمان خاص خودش به جای اول خودش باز می گردد، همه چیز هستی دارای حساب و کتاب است.

اگر ما بتوانیم ذره ای از این اقیانوس دانش الهی، آگاهی پیدا کنیم و همین قدر بدانیم که حساب و کتاب دارد، کافیست. ما هیچ کاره ای در این سیستم نیستیم. ما غذا را می خوریم، خوشمزه هست، ولی این غذا کجا می رود، چطور جذب می شود، چطور تجزیه می شود، اصلاً ما در آن دخیل نیستیم.
ما فقط بذار را می کاریم، بقیه کارها خودش انجام می شود، این بذر لوبیا چطور شکافته می شود، چطور ریشه می دهد، از کجا می فهمد که هم باید به طرف پایین برود و هم به سمت بالا برود، از کجا می داند که در آن تاریکی به کدام طرف حرکت کند. لوبیا به جهت های مختلف داخل خاک قرار می گیرد، ولی چطور زاویه خودش را مشخص می کند. اینها همه معیارهای حساب و کتاب است.
در تمام هستی، همه چیز حساب و کتاب دارد، یک مقدار گلبولهای قرمز یا سفید کم و زیاد شود، فاجعه است. ما مثل ماشینی هستیم که آب و روغن و بنزینش بعهده ماست. حالا می خواهم بگویم که این ادب و بی ادبی هم همینطور است.
ما 5 لیتر خون در بدنمان داریم، گاهی اوقات نیم سی سی خون به یک جای خاص نمی رسد، باعث مرگ می شود. پس می بینید که 5000سی سی خون داریم، ولی وقتی نیم سی سی نمی رسد باعث مرگ می شود. منظورم این است که انسان باادب و بی ادب همین است. انسانی که این همه ویژگی های خاص دارد، با یک بی ادبی کوچک، تمام شخصیتش نابود می شود.
چون همه چیز در هستی، حساب و کتاب دارد و بارها گفتیم که فقط کشاورزی و زمین و آب و یخ نیست. همینطور که اینها تحت مکانیزم و قانون هستند، منش و کردار و رفتار ما هم طبق یک قانون عمل می کند و هر عملی انجام بدهیم، پاسخش بر می گردد.

بی ادبی از جهل و نادانی انسان می آید، کسی که بی ادب است، کاملاً واضح است که جاهل و نادان است. انسان هرچه آگاهی اش بالاتر برود، ادبش هم بالاتر می رود. افتادگی آموز اگر طالب فیضی، هرگز نخورد آب زمینی که بلند است.
انسانهای مودب همه چیز به آنها می رسد.
 راجع به خوردن غذا، رابطه با خانم ها، ارتباط با جنس مخالف، چگونگی نگاه و فاصله می خواهم صحبت کنیم و باید بدانیم. وقتی آقا با آقا حرف می زند، تا یک حدی می تواند جلو برود.
در کنگره گفتیم که یکدیگر را (ماچ) نکنید، شانه های همدیگر را لمس کنید، چون می خواهیم بهداشت را رعایت کنیم.
بچه ی 6ماهه را می بینند، از روی علاقه ماچ می کنند و این باعث می شود که کلی میکروب و آلودگی منتقل شود، باید ادای ماچ کردن را در آورید و لباس او را ببوسید.
برای صورت به صورت صحبت کردن، باید فاصله ای داشته باشید، چون اگر این فاصله حفظ نشود، طرف مقابل احساس بدی پیدا می کند.

شخصی که ادب دارد، تعادل دارد. کسی که ادب ندارد، بی تعادل است. بارها مشاهده می کنیم که یک شخصی یک چیزی به او مربوط نیست، وارد آن می شود و هزار مشکل ایجاد می کند.
دیروز یک نفر می گفت که از نظر قوانین، وقتی یک جا دعوا است، اگر شما برای تماشای دعوا بروید، شما مجرم شناخته می شوید. می گویند شما دعوا را شارژ کرده اید. اگر بروید میانجیگری کنید، باز هم موجب مشکل می شود و محکوم شناخته می شوید.
ما اگر همین یک کلمه را بفهمیم، کافیست. این جهان هستی یک حساب و کتاب دارد و هر کاری ما انجام بدهیم به خودمان بر می گردد. اگر یک کاری را زیر لایه های زیرین زمین انجام بدهیم، باز ضربه اش به خودمان بر می گردد. اگر این را بدانیم، بی ادبی نمی کنیم، غیبت نمی کنیم، مال مردم نمی خوریم، خیلی از فسادهای دیگر را هم انجام نمی دهیم.
بدانید وعده خداوند دروغ نیست.

 

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

97/4/6

دانلود

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic