همایش پیاده روی نمایندگی های کنگره60 اصفهان
جمعه 8 تیر 1397 ساعت 21:18 | نوشته ‌شده به دست مسافر مصطفی | ( نظرات )

به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر همایش پیاده‌روی رها یافتگان کنگره60 در روز جمعه هشتم تیرماه 1397 با حضور اعضا نمایندگی‌های کنگره  60 اصفهان و مسئولین استان اصفهان و دیده‌بانان محترم مسافر کامران شریفیان برگزار شد.

در ابتدا مسافران و هم‌سفران نمایندگی‌های کنگره60 اصفهان در ساعت شش صبح در ورزشگاه تختی صبحانه میل کردند.


 

 

 

مسافران و هم‌سفران کنگره60 اصفهان از ورزشگاه تختی تا میدان نقش‌جهان اصفهان را  پیاده روی  کردند.


در ابتدا همایش با کلام روح‌بخش قرآن كریم و  سرود ملی کشورمان آغاز گردید.

 

در ادامه دیده‌بان محترم مسافر کامران شریفیان در جایگاه قرار گرفتند:

عرض سلام و خیرمقدم خدمت همه دوستان،مسافران و هم‌سفران گرامی که در همایش پیاده‌روی رها یافتگان شرکت نمودند.

وقتی به ادبیات فاخر زبان فارسی نگاه می‌کنیم می‌بینیم بزرگان ما به نکات ظریفی دقت داشته‌اند به‌طور مثال شعری که همه ما از بر هستیم از حکیم ابوالقاسم فردوسی:

ز نیرو بود مرد را راستی       ز سستی کژی زاید و کاستی

درواقع اگر بخواهیم با نگاه فلسفی کنگره این بیت را بررسی کنیم می‌فهمیم که نیرویی که هر انسانی را به حرکت درمی‌آورد باید بر مبنای تعادل جسم ، روان و جهان‌بینی باشد چراکه جسم ضعیف ، روان ناخوش و جهان‌بینی نادرست به‌جای ایجاد نیرو یا انرژی مثبت ، تخریب و نابودی به همراه می‌آورد.

ازنظر کنگره 60 اگر هر انسانی در سه پارامتر جسم ، روان و جهان‌بینی تعادل نداشته باشد در هیچ کاری موفق نخواهد بود  و فرقی نمی‌کند که آن شخص در میان فرا دستان جامعه باشد یا فرودستان ، پزشک باشد یا بیمار ، مهندس باشد یا کارگر ، استاد باشد یا دانشجو ، فرقی ندارد اگر تعادل نداشته باشد زندگی‌اش در تلاطم است و آرامش ندارد.

همان‌گونه که عزیزان مستحضرند در هفته مبارزه با مواد مخدر قرار داریم و بسیار خرسندیم که با تفکرات یک بزرگ‌مرد ، جناب آقای مهندس حسین دژاکام و طرح صحیح صورت‌مسئله اعتیاد ، اعتیاد که برای جهانیان یک بیماری مزمن ، لاعلاج و پیش‌رونده تلقی می‌شد را به مسئله‌ای  روشن و قابل‌حل تبدیل شد.

از دیدگاه کنگره اعتیاد یک بیماری است که در آن  مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی بدن شده و سیستم‌های طبیعی بدن شامل سیستم ضد درد ، سیستم شبه افیونی و نوروترانسمیتورها از حالت تعادل طبیعی خارج‌شده  و شخص مصرف‌کننده هرروز بیشتر از دیروز در اثر فرایند جایگزینی به مواد مخدر وابسته‌تر می‌شود.

این تعریف دقیق از اعتیاد باعث می‌شود جایگاه معتاد از حالت مجرم بودن به جایگاه بیمار بودن تغییر کند و بدین‌وسیله با خیل سیصدمیلیون‌نفری بیمارانی در جهان روبرو شدیم که طیف وسیعی از انسان‌ها اعم از هنرمندان،ورزشکاران ، پزشکان ، مهندسان ، تجار و انسان‌های عادی را دربرمی گیرد.

برخلاف باور عموم مردم ، مصرف‌کنندگان مواد مخدر افرادی بی‌اراده و بی‌قیدوبند نیستند زیرا آن‌ها برای خلاص شدن از این بلای خانمان‌سوز ترک‌های متعدد و بی‌حاصل را تجربه نموده‌اند از ترک یابویی گرفته تا ابوالفضل درمانی ، متادون درمانی ، طب سوزنی و بسیاری از راه‌های دیگر و زجرهایی در این راه‌ها کشیده‌اند که فقط خداوند می‌داند اما به خاطر اینکه صورت‌مسئله مشخص نبود ، راه درمان به بن‌بست می‌خورد و وقتی راه چاره‌ای نداشتند دست به خودکشی می‌زدند و چه انسان‌های عزیزی جان خود را در این راه از دست دادند  زیرا دیگر نمی‌توانستند بار سنگین اعتیاد ، تحقیر و اتهام را بر دوش بکشند.

درک عمیق و تئوری استثنایی آقای مهندس دژاکام از درمان اعتیاد به مواد مخدر همان متد دی اس تی است که در آن شخص طی 10 تا 11 ماه زیر نظر راهنمایانی که خودمصرف کننده بوده وازدام اعتیاد رهاشده و از آزمون‌های سخت‌سر بلند بیرون آمده ، سفر می‌کند که سفری است از ظلمت به نور ، از نادانی به دانایی و از حقارت به سرفرازی و....

نکته جالب‌توجه این است که این سفر فقط شامل سفر و تیپر مواد نیست بلکه جهان‌بینی افیونی شخص نیز باید به جهان‌بینی متعادل برسد یعنی جایی که دیگر دنیا را با عینک افیون ننگرد ، یعنی طلبکار عالم و آدم نباشد و به خاطر خساراتی که در طی سال‌های جهل و اعتیاد بر طبیعت ، جامعه ، خانواده و خودش وارد کرده است ، حال که از بند شیطان اعتیاد رهاشده است تلاش می‌کند تا آن خسارات را جبران نماید.

در همین راستا وقتی جسم ، روان و جهان‌بینی شخص به تعادل می‌رسد ، لزوم حفظ این دستاوردها لازم و ضروری به نظر می‌رسد. اینجا است برای حفظ جسم که خود امانتی است در دست انسان و جهت تداوم سلامتی خود اعضای کنگره60 هر جمعه در پارک‌های سراسر کشور حضور به هم می‌رسانند و در کنار هم ورزش می‌کنند.

ازنظر کنگره60 ورزش مکمل درمان است و نه دلیل یا باعث درمان.ما معتقدیم با ورزش کردن سلامتی جسممان را حفظ می‌کنیم و آنچه از جهان‌بینی یاد گرفته‌ایم را در زمین‌های ورزشی به نمایش می‌گذاریم و با تمام وجود معتقدیم که یا ما می‌بریم و یا می‌آموزیم.

این طرز فکر و جهان‌بینی اعضاء کنگره60 بوده که باعث شده است تیم های مختلف کنگره60 در رشته‌های گوناگون ورزشی در بخش هم‌سفران و مسافران تشکیل شود و رقابت‌های ورزشی به‌طور منظم و مرتب در شعب مختلف برگزار گردد.

در مرحله نهایی ، تیم های مختلف کنگره60 در سطح کشوری با یکدیگر مسابقه می‌دهند و به سبب همین تعادل در جسم ، روان و جهان‌بینی باافتخار شاهد آن هستیم که تیم راگبی کنگره در سه سال متوالی در صدر لیگ برتر ایران جای دارد و به‌تازگی پنج نفر از اعضای تیم راگبی  کنگره60 به اردوی تیم ملی دعوت‌شده‌اند و آقای بهادر محمدی از اعضای کنگره60 به‌عنوان مربی راگبی تیم ملی ایران انتخاب شدند.

به‌غیراز راگبی ، اعضای  کنگره60 در ورزش‌های تیراندازی باکمان ، فوتبال ، والیبال ، بسکتبال ،تنیس و دارت مشغول فعالیت‌اند  که به‌صورت تیمی و گسترده هر هفته برای رسیدن به فینال جام عقاب طلایی در تلاش‌اند.

دومین هدف از برگزاری مسابقات ورزشی در کنگره60 آن است عزیزانی که سالیان سال با اعتیاد دست به گریبان‌اند بدانند و ببینند که اعتیاد راه‌حل قطعی و درمان قطعی دارد.

وجود ورزشکاران کنگره60 در میادین ورزشی خود گویای این حقیقت شیرین است که من مسافر توانستم با استفاده از یک‌راه منطقی و درست به درمان قطعی اعتیاد برسم و سرحال و شاداب به زندگی خود ادامه دهم.

ما می‌خواهیم بگوییم ای انسان‌هایی که خسته از رنج اعتیاد در ناامیدی مطلق سکنی گزیده‌اید و زیر خاکستر سرکوب و تحقیر مدفون‌شده‌اید ، پیام رهایی ما را با گوش جان بشنوید. می‌خواهیم بگوییم همان‌گونه که عده‌ای ما را یاری نمودند تا از اسارت اعتیاد رها شویم ما نیز با تمام وجود ایستاده‌ایم تا به یاری کسانی بشتابیم که خواستار رهایی از دام اعتیادند زیرا نیک می‌دانیم که جوانه زدن گیاه تماشا دارد و چون می‌دانیم هیچ خدمتی بالاتر از رهانیدن برده‌ای از بند اعتیاد نیست با تمام وجودمان ، بدون چشم‌داشت به پرداخت مزد و به خاطر عشق به همنوع چون کوه ایستاده‌ایم تا به یکدیگر کمک کنیم.

ما در این راه بی‌پایان از مسئولین، سازمان‌های دولتی و غیردولتی ، انجیوها و تشکل‌هایی که در راستای حرکت کنگره 60 برای نجات انسان‌ها از بند اعتیاد می‌کوشند سپاسگزاری می‌کنم و دست آن‌ها را به گرمی می‌فشارم تا با کمک یکدیگر راه را برای درراه ماندگان بازکنیم تا فرزندان ایران‌زمین  از اسارت دشمن اعتیاد رها شوند.

خواسته ما ایرانی سرفراز و قدرتمند با مردمی شادمان و آرام است ، ما می‌خواهیم جوانانمان که سرمایه‌های این مرزبوم‌اند در کوچه‌پس‌کوچه‌ها ، بیغوله‌ها ، زیر پل‌ها و در خیابان‌ها در اثر اعتیاد جان ندهد.

ما می‌خواهیم هیچ مادری درد اعتیاد فرزند نداشته باشد . ما می‌خواهیم پدران و مادران این سرزمین غصه فرزندی که از اعتیاد در حال جان باختن است را نداشته باشند. ما می‌خواهیم که هیچ عشقی به خاطر اعتیاد نافرجام نماند.ما می‌خواهیم آیندگان و فرزندانمان ، مأمن و پناهگاهی داشته باشند  تا در صورت گرفتار آمدن دربند اعتیاد به آن پناه آورند و درمان شوند.

برای مخابره پیام رهایی به ایران و جهان ما همدل و هم‌زبان هستیم تا قدم‌های استوار برداریم و علم درمان قطعی اعتیاد کشف گیتی نورد ایران عزیز است که جهانیان را به شگفت آورده است.

همکار سخت‌کوش آقای مهندس دژاکام ، پروفسور ویلیام وایت که تحقیقات 50 ساله خود را به اعتیاد اختصاص داده است می‌گوید من کاملاً مجذوب روش کنگره60 هستم و تاکنون قدم‌های بسیار مؤثری برای جهانی کردن پیام کنگره برداشته‌اند و تلاش‌های ایشان در جهت چاپ مقالات مهم علمی کنگره60در مجلات بسیار معتبر جهانی بسیار ستودنی است.

حال که یک محقق آمریکایی برای نجات بشریت این‌گونه تقلا می‌کند و این‌گونه در تلاش است تا پیام رهایی و درمان قطعی از اعتیاد در  کنگره60 را به جهانیان مخابره می‌کند ، بر ماست که به‌عنوان طلایه‌داران و پیشگامان  این حرکت هر چه کوشاتر و صادقانه‌تر قدم برداریم. امید که خداوند متعال از ما راضی و خوشنود باشد.

با سپاس و احترام

در پایان دکتر عیدی رئیس سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی اصفهان در جایگاه قرار گرفتند:     

   

بسم‌الله الرحمن الرحیم

منم که دیده به دیدار دوست کردم باز                            چه شکر گویمت ای کارساز بنده‌نواز 

بسیار مفتخر هستم که در کنار شما عزیزانی هستیم که دوره‌ای از زندگی پرتلاطم را تجربه کردید و تلاش می‌کنید که این تجربه را در اختیار بقیه شهروندان قرار بدهید تا بتوانند زیباتر و عاشقانه‌تر زندگی کنند.

به نظر من با یک جمع عاشق روبه‌رو هستیم. آیت‌الله بهشتی می‌گفتند: بروید و عاشقانه زیستن را بیاموزید.

عاشقانه زیستن و آموختن یعنی دیگر گزینی یعنی به دیگران فکر کردن و پیش و بیش از آنکه به خود فکر کنی.

این جمع خیلی زیباست و حس عاشقانه جمعی را نشان می‌دهد که ازخودگذشته‌اند و به دیگران فکر می‌کنند.

من هم به‌عنوان یک شهروند اصفهانی دوست دارم و اجازه می‌خواهم عضوی از کنگره60 بشوم چون فکر می‌کنم برای آموزش شهروندی ما نیاز به مدل‌هایی مثل شما بزرگواران داریم و الزامی ندارد که کسی مصرف‌کننده مواد مخدر باشد زیرا بسیاری از ما دچار تفکر افیونی هستیم  هرچند که این حوضه‌ها را تجربه نکرده باشیم و یکی از آن‌ها خود بنده هستم که شاید سیاست‌هایی را که اجرایی می‌کنیم و رفتارهایی که داریم موجب ناخشنودی بعضی‌ها می‌شود.


بنده اعلام می‌کنم که از امروز  جزئی از کنگره60 خواهم بود و هیجانی که در شما عزیزان می‌بینم درس‌آموز بنده شود برای اینکه بتوانم به همنوع‌های خودم خدمت بکنم.

امیدوارم شاهد روزی باشیم که جهانی زیست پذیر تر ، معناگرا تر داشته باشیم و بتوانیم خارج از مشکلات در کنار هم زندگی عاشقانه داشته باشیم.

 


.در پایان مسافران و هم‌سفران همایش را با دعای کنگره60 به پایان رساندند

عکاس: عکاسان نمایندگی‌های کنگره60 اصفهان

تایپ و ارسال تصاویر:مسافر مصطفی

نمایندگی‌های کنگره 60 اصفهان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری مراسم ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی شنبه 9 تیر 1397 16:26
خدا قوت به بچه‌های پر تلاش خستگی ناپذیر کنگره 60

حسن کدخدایی شنبه 9 تیر 1397 16:26
خدا قوت به بچه‌های پر تلاش خستگی ناپذیر کنگره 60

مسافر منصور لژیون هفتم سهرودی شنبه 9 تیر 1397 09:58
سلام وخداقوت خدمت تمام خدمتگذاران کنگره۶۰ دیدبان محترم جناب آقای کامران شریفیان جناب اقای عابدینی حناب اقای منصوری تصویربردان محترم مسافران وهمسفرانی که دراین همایش خدمت کردند که همایش به این خوبی اجراشودممنونیم خداقوت دلاورمردان کنگره ۶۰
مسافرمحسن رهجوی آقای طائبی جمعه 8 تیر 1397 23:42
باسلام خسته نباشی خدمت همه اعضاکنگره 60
خیلی عالی بود دمتون گرم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات