عملکرد لژیون چهارم هم سفران
شنبه 16 تیر 1397 ساعت 13:31 | نوشته ‌شده به دست همسفر بتول | ( نظرات )
 به نام نامی اولین عاشق که اوست...

عملکرد لژیون چهارم هم سفران؛ لژیون کمک راهنما هم سفر بتول

دستور جلسه: سی دی بخشش

یک شخص چگونه می‌تواند ببخشد؟ شخصی می‌تواند ببخشد که به یک معرفت و دانایی بالایی رسیده باشد و با بخشیدن حس آرامش واقعی را درون خودش پیدا کند و دیگر آن حس انتقام را نسبت به شخص مورد نظر نداشته باشد...

در ادامه مطلب بخوانید...

 

در ابتدای سی دی در مورد این که در زندگی روزمره چطور  تصمیم بگیریم؟ در طول زندگی انسان‌ها یک سری چیزهایی است که باعث می‌شود که انسان چطور تصمیم بگیرد. یکی حس‌های درون آن‌هاست مثل افکار و اندیشه که به صورپنهان مربوط می‌شود و دیگری توسط دیگران ایجادمی شود.

این حس‌ها می‌تواند تأثیر زیادی در مسیر زندگی انسان‌ها داشته باشد. بعضی مواقع افراد فکر می‌کنند که یک حسی درون آن‌ها از بین رفته است در صورتی که این طور نیست و این حالت می‌تواند فقط یک ضعف باشد و بخاطر یک سری مسائل که پیش می‌آید درباره همان حس قدرتمندشود. چرا؟

 زیرا نتوانستم مشکلم را حل کنم و این مانع از انجام کارهای من می‌شود. مثلاً با یک شخصی یک مشکلی داریم و حس‌های منفی زیادی نسبت به آن شخص داریم پس زمانی که من وارد کنگره می‌شوم و آموزش‌های کنگره را دریافت می‌کنم، سطح انرژی من بالا می‌رود و حس‌های منفی به حداقل می‌رسد.

 آن موقع است که من فکر می‌کنم مشکلاتم حل شده است، ولی ممکن است به هر دلیلی سطح انرژی من پایین بیاید و یا یک سری مشکلاتی برایم بوجود بیاید که حالم بد شود یا می‌تواند دلایل متعدد داشته باشد پس در اینجا نه تنها مشکل من حل نشده بلکه حس‌های منفی من با قدرت بیشتری خودش را نسبت به آن شخص نشان می‌دهد.

در اینجا سؤال پیش می‌آید که چرا چنین اتفاقی می‌افتد؟ زیرا ما هنوز نتواتسته ایم علم خودمان را بالا ببریم و به مرحله تزکیه و پالایش برسیم. آن موقع است که حس‌های ما حالت رفت و برگشت پیدا خواهد کرد و این را بدانیم تا زمانی که ما خودمان را تغییر ندهیم حالمان بد خواهد شد و این حس‌ها مدام تکرار خواهد شد.

گاهی مواقع تحت تأثیر حس‌های منفی قرار می‌گیریم آن موقع اگر تصمیماتی بگیریم مسیر زندگی ما عوض خواهد شد و ما به مرحله ای دیگر پرتاب خواهیم شد. ممکن است یک شخصی در زندگی به ما ضربه ای وارد کند حال این ضربه جانی باشد یا مالی و یا عاطفی که این ضربه می‌تواند ما را از تعادل خارج کند و نتوانیم درست تصمیم بگیریم.

اگر من فرد اگاهی باشم بعد از گذشت زمان، یک تصمیم درست خواهم گرفت که آن تصمیم می‌تواند همان بخشیدن باشد. حالا یک شخص چگونه می‌تواند ببخشد؟ شخصی می‌تواند ببخشد که به یک معرفت و دانایی بالایی رسیده باشد و با بخشیدن حس آرامش واقعی را درون خودش پیدا کند و دیگر آن حس انتقام را نسبت به شخص مورد نظر نداشته باشد.

آن موقع است که شخص به زندگی روزمره بر خواهد گشت و این بخشش می‌تواند هدیه ای باشد به خودمان که بسیار با ارزش است و قابل تعویض با هیچ چیز دیگری نخواهد بود که این حس درونی زیبا می‌تواند برای همیشه ماندگار باشد.

حال بعضی مواقع حس‌هایی بین دو شخص بوجود می‌آید که این باعث می‌شود هر کدام برای خودشان راجع به شخص مقابل قضاوت‌هایی داشته باشند که ممکن است این امر طبیعی باشد ولی زمانی کار مشکل و وضع بدتر خواهد شد که نفر سومی پیدا شود و بخواهد یک سری داده‌ها را به او انتقال دهد. اگر این فرد به آگاهی و دانایی رسیده باشد تمام آن داده‌ها را حذف می‌کند و فقط جنبه تخریبی دارد و هیچ اعتبار دیگری ندارد.

ممکن است ما در زندگی با یک سری آدم‌هایی سر و کار داشته باشیم که فقط بر اساس تقدیر الهی و حکمت خداوند بوده است و به صورت اتفاقی نیست و یا حتی ممکن است که یک سری حساب و کتاب‌هایی با آن‌ها داشته باشیم که در زندگی با ما تسویه حساب کنند.

 در اینجا ما تحت این نیروها مورد آزمایش قرار می‌گیریم و مهم‌تر از همه زمانی که به دست آن‌ها مورد آزمایش قرار می‌گیریم آن موقع حق به جانب خودمان می‌گیریم و به خودمان می گوییم من که آدم خوبی هستم و من بدون عیب و نقص هستم و حتی به اشکالات درون خودمان را نمی‌بینیم.

 موضوع مهمی که باید در نظر داشته باشیم این است که یک چیز کاملاً قطعی و یک قانون است و آن زمانی است که هر کجا احساس بدی بین دو شخص اتفاق بیافتد و آن شخص از دیگری متنفرشود این را بداند که حتماً صفت نا مطلوب شخص مقابل درون او هم وجود دارد که این احساس بین دو قطب بوجود می‌آید.

مثل این که من از آدم دروغگو بدم می‌آید پس این را هم بدانم که اگر شرایط برای من هم فراهم شود من هم دروغ خواهم گفت و این در مورد بسیاری از مسائل پیش می‌آید. پس این موضوع  به عنوان یک قانون مطرح می‌شود. در ادامه خیلی وقت‌ها است که می گوییم چرا این آدم سر راه من قرار گرفت؟ زیرا من یک سری چیزهایی داشتم از جنس همین شخص و دیگری صفت مشترک است که باعث و قایع و اتفاقات مشترک بین دو نفر می‌شود.

 قسمت مهم دیگر این سی دی این است که اگر کسی به ما ضربه ای وارد  کندکه قابل جبران نباشد در اینجا بخشش بسیار مشکل خواهد شد. مثل کسی که آشیانهٔ شخصی را بر هم می‌ریزد یا یا پدر و یا مادر و یا فرزند یک خانواده را می‌کشد. اگر این اتفاق افتاد انسان به دو صورت می‌تواند به موضوع نگاه کند یکی این که همیشه حق به جانب خودش بگیرد.

آرزوی بلاها و عذاب‌های الهی را برای آن شخص داشته باشد و یا این که از او بخواهد که پدر یا مادر یا فرزندش را به او بر گرداند تا او هم ببخشد که در اینجا این امری است غیره ممکن که از روی عقل و تفکری درست نسیت و این یک خواسته نا معقول به حساب می‌آید.

 موضوع دوم خوب تفکر کنیم و بدانیم  خداوند کسانی را مأمور می‌کند که یک سری چیزها را از ما بگیرند و در عوض اگر ما ببخشیم می‌توانیم چیزهای بهتری را دریافت کنیم؛ زیرا خداوند فرمود من هر آن چه در دنیا به شما می‌دهم به آن دل نبندید شاید بر حسب حکمت الهی یک روز آن‌ها را از شما بگیرم.

حتی ممکن است بعضی مواقع خداوند صفات خوب را از ما بگیرد و یک مدت ما بدون آن‌ها زندگی کنیم و در اعماق تاریکی فرو رویم و یا در حالت سکون قرار بگیریم، ولی این را بدانیم اگر بتوانیم ببخشیم درهای رحمت خداوند به روی ما باز خواهد شد آن موقع هست که می‌توانیم خودمان را در قسمتی از بهشت خداوند ببینیم زیرا اینجاست که درباره راه برایمان نمایان خواهد شد.

پس اتفاقاتی که در زندگی ما می‌افتد می‌تواند قدرت بخشندگی انسان را دو چندان کند و  بدانیم که قدرت بخشندگی زمانی اتفاق خواهد افتاد که علم و دانش و دانایی و آگاهی ما بالا رفته باشد. در اینجا آقای امین مثال زیبایی زدند در مورد مصرف کنندگان زمانی که فرد مصرف کننده موادش را می‌بخشد در عوض چیز بهتری بدست می‌آورد که همان سیستم شبه افیونی بدن است.

پس این را به یاد داشته باشیم که اگر در زندگی حس بدی داشته باشیم هیچ گاه نمی‌توانیم از یک سری مراحل و حلقه‌ها رد شویم و همیشه در یک سطح باقی خواهیم ماند زیرا بار خود را سنگین کرده‌ایم و با بخشیدن است که می‌توانیم این بار را سبک تر کنیم و راحت و بدون دقدقه به زندگی ادامه دهیم.

 

با تشکر؛ کمک راهنما همسفر بتول

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهلا دوشنبه 18 تیر 1397 09:51
خداقوت خدمت خانم بتول عزیز
انشاالله توجایگاههای بالا ترببینمد
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات