جلسه سیزدهم از دوره شصت و دوم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه تخریب های شیشه و درمان آن با متد DST در روز چهارشنبه مورخه 97/4/13 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر حامد راس ساعت 10:00 آغاز به کار نمود.

هرکدام از شما می توانید در هر قسمتی ورزش، موسیقی و زمین را حمایت کنید. ما از نظر مالی خوشبختانه مشکلی نداریم، ولی بایستی پشتوانه خودمان را محکم تر کنیم.دیروز سالروز جهانی مبارزه با موادمخدر بود. البته هر روز ما، روز مبارزه با موادمخدر هست. مراسم متعددی داشتیم، در اصفهان، هیدج، تبریز برنامه های متعددی برگزار شد. خوشبختانه تبریزی ها خیلی بهتر شده اند و پول هم واریز کرده اند و انشاء الله همینطور پیش بروند، خیلی بهتر هم می شود. مازندران، بهشهر هم مراسم داشتیم. دیروز هم در تهران این مراسم برگزار شد. در تهران باید هفته قبل مراسم برگزار می شد، ولی چون وزیر کشور دبیر کل ستاد است و باید حتماً در این جلسه حضور داشته باشد، مراسم به دیروز موکول شد. دیروز روز جهانی مبارزه با موادمخدر بود و در ستاد برگزار شد. وزیر کشور آقای رحمانی فضلی، وزیر ورزش آقای سلطانی، وزیر آموزش و پرورش، شهردار تهران، معاونت نیروی انتظامی، سفرای کشورهای مختلف و مسئولین مختلف حضور داشتند.
نکته های جالب این بود که گروه موسیقی کنگره 60 ، بیست دقیقه برنامه داشت که مجموع 40 نفر می شوند، آوای کنگره و شکرگزاری را اجراء کردند، دو قطعه دیگر هم اجراء کردند (که آقای ظهرایی ساخته بود). وقتی مراسم تمام شد، شهردار تهران و فرمانده نیروی انتظامی گفتند؛ اسامی گروه موسیقی را بگویید که ما همه ی اینها را مورد تشویق قرار دهیم. خیلی استقبال شد و وضعیت مناسبی بود و به خوبی انجام شد.
مسئله این است که الآن نزدیک به یکسال است می گویم هر هفته یک میلیون تومان برای گروه موسیقی واریز می کنم. کارهایی که من انجام می دهم، ممکن است 20 سال ، 100 سال بعد متوجه شوید. من از یکسال قبل شروع کردم. همین کاری که در ستاد برنامه اجراء کردند و همه مورد تشویق قرار دادند.

پس وقتی یک کاری آغاز می شود و می بینید من یک کاری انجام می دهم، سعی کنید بدانید که حتماً یک حکمتی پشت این کار است و ما باید برای چند سال بعد، قوی ترین ارکستر را داشته باشیم که نه تنها در ایران، بلکه در خارج از کشور هم فعالیت خود را ادامه دهند تا پیام خود را به گوش همه برسانیم. این می شود کاری که وزیر کشور هم به آن اهمیت می دهد. پس باید گروه موسیقی را بسیار تقویت کنیم، واقعاً باید از امین و محسن ظهرایی تشکر کنیم. آهنگ ها را امین 20 سال پیش ساخت و تازه اجراء می شود و چند قطعه هم محسن ساخت و بچه های گروه موسیقی و همسفران که خواننده های کر هستند، بهترین استاد کُر را برای گروه موسیقی در نظر گرفتیم. البته آنی (دخترم) هم 5 سال است که در این رشته کار می کند. همه چیز حساب و کتاب می خواهد.
من بعد از موسیقی به تئاتر توجه خواهم کرد و آن موقع آن فیلد و شاخه هم باید تقویت شود و قطعاً نوبت آن هم فرا خواهد رسید.
موضوع دیگر این است که می گویند: وقتی یک درخت بزرگ می شود، شاخه و برگ آن از دیوار بیرون می زند. دیروز چند اتفاق جالب افتاد، اول اینکه وقتی وزیر سخنرانی می کرد، از ما یاد کرد. سخنران هم زیاد نبود، وزیر، آقای افشار که گزارش می دادند و نماینده سازمان ملل فقط سخنرانی کردند. وزیر کشور از ما یاد کرد و بعد نوبت رسید به تقدیر. اول از همه تقدیر کردند، بعد از پایان تقدیر و سپاس، آقای وزیر گفتند که تا بحال همه را شما انتخاب کردید و الآن من مهندس و کنگره 60 را بعنوان برترین انجیو در حوزه اعتیاد معرفی می کنم. این موضوع باورکردنی نبود و توسط وزیر کشور انجام شد.

آخر جلسه هم من از قبل پیش بینی کرده بودم و با توجه به اینکه در راگبی ساحلی قهرمانی کشور شده بودیم، قرار بود آخر جلسه هم ما کاپ و توپ راگبی امضاء شده را بعنوان سمبلیک تقدیم وزیر کشور کنیم، چون رئیس ستاد مبارزه با موادمخدر، وزیر کشور هستند. خودم بالا رفتم و در حضور مسئولین رده بالا صحبت کردم و کاپ و توپ راگبی را تقدیم کردم.
کاری که کنگره 60 کرده است، جزو عجایب هفتگانه است، یعنی هشتمین عجایب دنیاست. چطور می شود چیزی که همه می گویند درمان ندارد، چطور می شود که امروز می بینیم همین افراد قهرمانان راگبی می شوند. شیراز و مشهد و گیلان مدعی های راگبی هستند، ما هجده تیم بودیم و هفت مسابقه داشتیم و تمام مسابقات را با اختلاف بالا بردیم. به صورت شوخی هم گفتم که تیم آقای رحمانی فضلی مصرف کنندگان سابق با تیم آقای سلطانی (وزیر ورزش) بازی کردند و تیم آقای فضلی برنده شد.

این کارها مثل موسیقی و ورزش، بزرگترین کاری هستند که ما می توانیم با استفاده از آنها هویت خودمان را به نمایش بگذاریم و همه ی ما باید این ورزش را تقویت کنیم. همسفران دو سالی است که وارد این بازی شده اند، همسفران هم باید از مسافران آقا یاد بگیرند و باید حامی شوند و حمایت کنند. باید داوطلبانه به حساب زمین واریز کنند. ما باید این کارها را انجام بدهیم. من آمدم که شخص خارج از کنگره بوده و آقا بوده، بیماری کولیت داشته، درمان بیماری کولیت 15 میلیون مخارج دارد، بعد از دو سال که روی او کار کردم، بیماری اش درمان شد و بعد یک خودکار به من هدیه داد. خداوند من را از مال دنیا بی نیاز کرده است، برای خودتان می گویم. به جای اینکه بگویید من زبانم از تشکر قاصر است، حامی موسیقی و ورزش شوید. آیا می دانید موسیقی و تئاتر و ورزش می تواند چه امتیازی برای ما داشته باشد. ما در ورزش می توانیم مقام های بسیار بالایی را کسب کنیم و وضعیت بسیار خوبی داشته باشیم. هرکدام از شما می توانید در هر قسمتی ورزش، موسیقی و زمین را حمایت کنید. ما از نظر مالی خوشبختانه مشکلی نداریم، ولی بایستی پشتوانه خودمان را محکم تر کنیم. خوشبختانه از روزی که کارمان را آغاز کردیم، یک چک ما برگشت نخورد.

مرزبانان در شعب باید متحد باشند، راهنمای مرزبانان، راهنمای خودشان نیست، بلکه ایجنت شعبه است. راهنمای مرزبان همسفران، اسیستانت است. یعنی راهنمای خودشان کنار می رود. از این تاریخ به بعد، هر مرزبانی جشن تولدش است، باید ایجنت بعنوان استاد بنشیند. باید این اتفاق بیفتد که خوب تفهیم شود که راهنمای مرزبان، ایجنت است. همسفران هم همینطور، استاد برای تولد مرزبانان همسفران، اسیستانت می نشیند.
وقتی لژیون بسته شد و راهنما خواست از برود، تا سه ماه مانده به رهایی مسافر، راهنمای اولیه اش گل رهایی اش را می دهد. بعد از این مدت، راهنمای مسافر، همان کسی است که در لژیونش می نشیند. اگر یکسال در یک لژیون جدید رفت، برای تولدش راهنمای اولش نمی تواند بنشیند. مثل اینکه شخص ازدواج دوم کرده است، بعد بگوید که برای تعطیلات عید می خواهم با شوهر اولم باشم. راهنما کسی است که در لژیونش حضور دارد.
اگر یک نفر کمک راهنمایی قبول شد، او را حساب راهنمای اولیه می گذاریم. در قسمت همسفران هم این موضوعات باید بررسی شود، اگر اسیستانت ها بررسی نکنند، با خانم آنی صحبت می کنم که از آن مسئولیت کنار بروند.

پروتکل های ما کمی تغییر می کند، از امروز برای مصرف حشیش، عین مصرف شیشه برنامه می دهیم. یعنی کسی که مصرف شیشه و گل دارد، پروتکل درمانی اش، عین پروتکل شیشه است.
مسئله دیگر؛ در تریاک دودی با 3 وعده شروع می کردیم و بعد تبدیل می شد به 6 سی سی. برای بعضی ها اگر راهنما تشخیص بدهد، می تواند به 4.5 تغییر کند.
راجع به درمان شیشه هم من صحبت نمی کنم، ولی درمان شیشه برای ما مثل آب خوردن است. درمان به مفهوم واقعی است و الحق هم ما مسئله درمان اعتیاد را فهمیده ایم.
نگارنده: مسافر احمد شریفیان

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

97/4/13

دانلود

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic