به نام نامی اولین عاشق که اوست...

 

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون یکم

در باب دستور جلسه هفتگی: " وادی سیزدهم و تأثیر آن روی من "

 

میزان خمر یک انسان در بدو تولد بر اساس حکمت الهی و نامه پیشین او تعیین می‌شود و البته در صورت نقص و کاستی در این سیستم می‌توان در طول حیات با انجام کارهای ارزشی و دوری از ضد ارزش‌ها آن را بازسازی نمود...

در ادامه مطلب بخوانید...

سلام دوستان آمنه هستم یک هم سفر: " راهنمای لژیون "

از قلم است که گام‌های بلندش در سراسر گیتی روان و جاری می‌شود.  از جمله محاسن قلم این است که اگر مطالب خود را به صورت مکتوب در آوریم ماندگار می‌شود و گویی آن نوشته پا به هستی می‌گذارد و تاثیرگزار می‌شود وگرنه آن مطلب باد هواست و از بین می‌رود مانند آثار بزرگانی مثل حافظ که چون به صورت مکتوب بود ماندگار شد و بزرگانی نیز بودند که آثار خود را مکتوب ننمودند و هیچ اثری از آثار آن‌ها نیست.

نویسندگی در کنگره نیز اهمیت زیادی دارد چنان که جناب مهندس٬ مطالب خود را به صورت مکتوب ارائه نمودند و از ما نیز خواسته‌اند که مطالب سی دی‌ها و وادی‌ها را مرتب و با خط خوش به نگارش در آوریم و از آن‌ها نگهداری نماییم تا آیندگان از این مطالب استفاده کنند و راهگشایی برای آنان باشد.

پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است ...

هر حرکتی که از انسان سر می زند یک نقطه است حال این نقطه می‌تواند یک فکر، یک کلام، یک نگاه یا یک عصبانیت یا ... باشد، وقتی این نقطه را به وجود آوردیم خطی برای ما آغاز می‌شود که یا زشت است یا زیبا و وقتی آن خط به پایان رسید و آن ماجرا تمام شد باز نقطه ای دیگر می‌آفرینیم و باید منتظر نتیجه آن باشیم و مجموعه این خطوط مسیر زندگی ما را مشخص می‌کند که به کدام سمت در حال حرکت هستیم.

البته گاهی آن خط یا آن مشکل تمام نمی‌شود چون آن را حل و فصل ننموده‌ایم و فقط سرپوشی روی آن قرار داده‌ایم و این مشکل به صورت‌های مختلف به سمت ما باز می‌گردد و این تردد همچنان ادامه دارد تا این که راه حل آن مشکل را پیدا نموده و آن را برای همیشه حل نماییم.

در امتداد این خطوط و این حرکت‌ها و ماجراها چهار نیروی عقل و عشق و ایمان و خمر به کمک انسان می‌آید و در این میان نهر خمر که همان سیستم شبه افیونی انسان است از اهمیت بالایی برخوردار است.

انسانی که نهر خمر او به خوبی کار کند عاقل و عاشق و با ایمان است شاد و پر انرژی است و همه کس و همه چیز را دوست دارد. میزان خمر یک انسان در بدو تولد بر اساس حکمت الهی و نامه پیشین او تعیین می‌شود و البته در صورت نقص و کاستی در این سیستم می‌توان در طول حیات با انجام کارهای ارزشی و دوری از ضد ارزش‌ها آن را بازسازی نمود.

 

سلام دوستان زهره هستم یک هم سفر:

پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است ...

در عنوان وادی این موضوع یادآوری می‌شود که انسان، در هرکجا و در هر لحظه از مسیر زندگی خود، اختیار کامل دارد که اگر چیزی بر وفق مرادش نیست مسیرش را تغییر دهد و خط جدیدی را ترسیم کند. هر انسانی که بمیرد از جایی دیگر سر به درخواهد آورد، البته با همان خصوصیاتی که از قبل داشته است، پس باید تلاش کند تا تغییرات را آغاز کند.

ابتدای وادی در مورد تغییر، تبدیل و ترخیص صحبت شده است برای مثال شخصی که می‌خواهد تغییر کند و تزکیه و پالایش شود نیاز به زمان دارد که تبدیل به انسانی وارسته شود و درنهایت شخص ترخیص می‌شود، اما این ترخیص به معنای این نیست که شخص دیگر هیچ‌گاه سرکشی نمی‌کند، چون نیروهای منفی همواره به ما چسبیده‌اند و بعد از ترخیص شدن از مرحله‌ای، همه‌چیزتمام نمی‌شود، چرا که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است، یعنی اگر دوره‌ای تمام می‌شود، دوره دیگری آغاز می‌شود، پس هر پایانی به‌منزله آغازی دیگر است و اگر پایانی نباشد آغازی هم نخواهد بود.

ما از پایان‌ها نباید ناامید باشیم و باید همواره، آماده آغازی جدید باشیم و اگر این مطلب را بپذیریم، نگرانی‌های ما از بین می‌رود، چرا که هر خواسته‌ای که به انجام می‌رسد خواسته دیگری جای آن را می‌گیرد.

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک هم سفر:

وادی به معنی راه است. این وادی‌ها یا راه‌ها زندگی کردن در صلح و آسایش به ما می‌آموزند و ما باید این آموخته‌ها را در زندگی کاربردی کنیم. این وادی به مامی گوید زندگی تا ابد ادامه دارد هر دفتری که بسته می‌شود کتاب دیگری باز می‌شود.

اگرکاری تمام می‌شود کار دیگری آغاز می‌شود و این آگاهی را برای ما به وجود می‌آورد مراحل زندگی ما زنجیروار به هم متصل است و تمام نمی‌شود و ماباید خودمان را بشناسیم، باید صورپنهان خودمان را بشناسیم و اگر آن را نشناسیم هیچ چیز را نخواهیم شناخت.

 باید دانش و دانای خود را بالا ببریم نقطه شروع و پایان یک دوره است و نشانه ای است که دارای مفهوم می‌باشد نقطه‌ها از زمین به آسمان به خط تبدیل می‌شود و هیچ چیز در جهان هستی در حال سکون نیست و همیشه تمام چیزها در حال حرکت و چرخش هستند.

این را آموختیم که تنها چیزی که تغییر نمی‌کند حقیقت است و هیچ پایانی برای آموزش‌ها نیست و باید مسیرمان را ادامه دهیم و دانایی خود بالا ببریم و تا فرمان عقل ادامه دهیم و به پله آخر وادی چهارده برسیم یعنی همان عشق و محبت.

 

سلام دوستان مریم هستم یک هم سفر:

 پایان هر مشکل سرآغاز مشکل دیگری است. همه چیز در حال تغییر است هیچ چیز بدون تغییر نمی‌ماند. نوزاد کودک می‌شود، بعد نوجوان، بعد جوان و ... وقتی که بچه بدنیا می‌آید بابت آن خیلی زحمت، سختی و نگرانی می‌کشیم و هر روز به امید بزرگ شدنش دعا می‌کنیم و احتیاج به زمان داریم.

 ما هم با ورود به کنگره باید به مسافر و خودمان فرصت بدهیم، زمان بدهیم تا بتوانیم خودمان را پیدا کنیم. با مرور زمان همه چیز درست می‌شود فقط باید صبور باشیم، تلاش کنیم و توکل کنیم به امید آن روز که بتوانیم سفر خوبی را داشته باشیم.

 

سلام دوستان زهرا هستم یک هم سفر:

به فرمان قدرت مطلق، زندگی هیچ پایانی ندارد. هر پایانی آغاز مرحله دیگری است و هر مرحله ای باید مراحل تغییر، تبدیل و ترخیص را بگذراند تا وارد مرحله دیگری از زندگی شود.

لحظه ای که از مرحله ای وارد مرحله دیگری می‌شویم، یوم الفصل ما می‌باشد. یعنی هر زمان که به پایان یک نقطه می‌رسیم، لحظه ای به نام یوم الفصل وجود دارد که سرآغاز خط دیگری می‌باشد. ما اختیار کامل داریم تا اگر خط و مسیر زندگی بر وفق مراد ما نیست تغییر دهیم و این کار مستلزم تفکر و سعی و کوشش می‌باشد تا با حل مشکلات از انسان تک بعدی به دو بعدی تبدیل شویم.

برای این کار سه خط عقل، عشق و ایمان را باید رشد دهیم و در کنار این‌ها خط خمر نیز باید خوب کار کند. چرا که اگر خط خمر خوب کار نکند، خطوط اصلی عقل و عشق و ایمان هم قادر به کار کردن نیستند.

در این وادی بهشت و جهنم را به زیبایی برای ما ترسیم نموده و اگر خطوط عقل، عشق و ایمان و خمر به خوبی کار کند ما به آرامش درونی و بهشت می‌رسیم.

زمانی که خط عقل، عشق، ایمان و خمر یک انسان به مرحله لازم برسد تبدیل به انسان سه بعدی می‌شود که همه موجودات را دوست دارد، ادعای واهی ندارد و می‌داند که میلیون‌ها خط وجود دارد که که او هنوز فرصت نکرده شروع کند و در نهایت می‌فهمد و درک می‌کند که آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

 

سلام دوستان اعظم هستم یک هم سفر:

 پایان هر نقطه سر آغاز خط دیگری است... 

این جمله خیلی مهم است چون در غیر این صورت احساس ناامیدی و یاس و یا سهل انگاری به وجود می‌آمد. سعی و تلاش بکنیم که چی؟

ولی این جمله نشان دهندهٔ این است که دوره ای تمام می‌شود و دوره دیگری شروع می‌شود، پس تلاش می‌کنیم که خط دیگر را طوری بنویسیم که سر شار از شادی و موفقیت باشد و این که مشکلات تمامی نداد یک مشکل تمام می‌شود مشکل دیگر شروع می‌شود پس باید یاد بگیریم چطور این مشکلات را حل کنیم و از مشکلات فرار نکنیم.

در مورد سیستم خمر که چقدر مهم است و تمام حالات ورفتارهای انسان را تحت شعاع قرار می‌دهد صحبت شده و این که خداوند سریع الحساب است را من باسیستم خمر متوجه شدم.

بهشت و جهنم انسان‌های زمینی بسته به سیستم خمر است که با کوچک‌ترین ضد ارزشی سریع بهم می‌ریزد و تشویش، اضطراب، ترس ... را باعث می‌شود  و برعکس با کارهای ارزشی سرحال و با نشاط می‌شویم یعنی همان جا نتیجهٔ کارمان را با سیستم خمر دریافت می‌کنیم.

انسان‌ها و هستی را دوست داشته باشیم به چهار نهر عقل، ایمان، عشق، خمر توجه کنیم تا به تکامل و آرامش رسیم.

 

با احترام؛ اعضای لژیون یکم؛ لژیون کمک راهنما هم سفر آمنه 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهلا سه شنبه 23 مرداد 1397 12:19
خداقوت خدمت خانم آمنه عزیز و بچه های لژیون انشاالله موفق باشید
ازمشارکت های شما عزیزان آموزش گرفتم
انشاالله خانواده کنگره ازاین وادی آموزش بگیرندوتوزندگی به عمل برسانند
و موفق و سربلند زندگی کنند
حسن کدخدایی دوشنبه 22 مرداد 1397 14:30
تشکر از مشارکت های زیبا ی همسفران

ممنون و تشکر از نویسنده و لژیون یکم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات