عملکرد لزیون سوم همسفران
سه شنبه 23 مرداد 1397 ساعت 15:35 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلی | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق الله...

عملکرد لژیون سوم هم سفران ؛ لژیون کمک راهنما هم سفر لیلی

دستور جلسه : وادی سیزدهم

با استادی : هم سفر لیلی و دبیری : هم سفر اکرم

 اگر انسان در زندگی خود فقط به یک خط از خطوط عقل ، عشق و ایمان اهمیت دهد و برایش مهم باشد تبدیل به انسان یک بعدی می شود ، ولی انسان دو بعدی انسانی است که به خطوط عقل و عشق و ایمان اهمیت می دهد...

در ادامه مطلب بخوانید...

همسفر رویا :

پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست یعنی پس از هر مرحله ، مرحله دیگری شروع می شود. هر مرحله را می توان یک نقطه در نظر گرفت و هر نقطه می تواند یک حیات باشد . یعنی هیچ جایی وجود ندارد که من سکون داشته باشم و حرکت نداشته باشم.

منظور از قلم در این وادی ، آن افکار و اندیشه است که می تواند جهانی را به تحرک وا دارد و در قالب یک کتاب یا نوشتار ارائه شود و در انسان ها تحول ایجاد کند. این اندیشه ها مثل رود است که پیوند می خورد و تبدیل به دریا و اقیانوس می شود که پیام آور محبت است یعنی اندیشه ای می تواند به دریا و اقیانوس تبدیل شود که پیامش محبت باشد.

قلم به حرکت در می آید و یک اثری از خودش بجا می گذارد . این اندیشه در ابتدا در ذهن و تصور است که می تواند به حقیقت مبدل بشود .

همسفر اکرم:

مرحله تغییر و ترخیص نسبت به مرحله تبدیل زمان بیشتری می خواهد یعنی مرحله تبدیل در یک فرآیند زمانی کوتاه صورت می گیرد ولی تغییر و ترخیص زمان بیشتری می طلبد.

وقتی یک خط تمام می شود خط دیگری آغاز می گردد و وقتی به یک خواسته ای می رسیم ، خواسته دیگری شروع می شود و وقتی لحظه مرگ می رسد تولد دیگری شروع می شود. حتی کسانی که به دنبال حقیقت هستند و راهنمایی می کنند .

یوم الفصل یعنی روز جدایی ، یعنی زمانی که مرحله ای تمام می شود و مرحله دیگری شروع می شود . مثلاً سفر اولی که وارد سفر می شود آن نقطه و مرحله روز جدایی از سفر اول است و یوم الفصل مصرف کنندگی مواد مخدر یا یوم الفصل سفر اول است. 

یوم الفصل زمین هم همان طور که 1400 سال پیش در قرآن گفته شده زمانی است که زمین از بین می رود و خورشید و ستارگان خاموش می شوند و کوهها از هم متلاشی می شوند.

از زمانی که زمین تشکیل شده تا زمانی که از بین برود میلیاردها سال طول می کشد اگر این را در یک سیکل یا دوره تناوب قرار دهیم آیا همین یک سیکل یا دوره تناوب است؟ در جواب باید گفت نه. شاید هزاران سیکل قبل از آن بوده و بعد از آن هم باشد.

هدف خداوند از خلقت هستی دو چیز است : یکی تجلی قدرت و علم و دانش خداوند است و دیگری بهره مندی انسان از حیات و لذت بردن از حیات است . در واقع انسان قطره ای از وجود خداوند است یعنی تمامی صفات خداوند به اندازه یک قطره در انسان وجود دارد و این موهبتی است که خداوند به انسان داده تا بوسیله این صفات خداوندی بشویم بر روی زمین و از زندگی و حیات خود لذت ببریم.

پس همه موجودات با یوم الفصل از بین می روند ، از بین رفتن ، نه به این منظور که تمام می شود بلکه یعنی که به حیات دیگری قدم می گذارند . جسمیت از بین می رود ولی آگاهی و دانش و تفکری که کسب کرده اند از بین نمی رود و انتقال پیدا می کند.

  همسفرلیلی :

قانون ریاضیات و اعداد در کل هستی صادق است و اگر اینگونه نباشد هستی در هم فرو می ریزد مثل فاصله خورشید تا زمین و یا حرکت زمین به دور خورشید . بنابراین هستی بر مبنای اعداد و ارقام است و محاسبه شده است.

انسان مصرف کننده مواد مخدر یا الکلی وقتی از دنیا می رود اعتیاد را با خودش می برد زیرا در اعتیاد آگاهی پیدا کرده و اون آگاهی را با خودش می برد.

همسفر سمیه : مگر در آن دنیا مواد ،مثل تریاک هست که شخص بخواهد مصرف کند ؟

همسفر لیلی :

اعتیاد جز خواسته های نفس است  و در آن دنیا مواد نیست در آن دنیا ماده نیست مواد مخدر هم جز مادیات است و شاید شخص همیشه خمار باشد . ولی کنگره هست .اگر خداوند اذنش را صادر کند در آن بعد درمان می شوند.

همسفر شهر بانو در مورد خودکشی سوال کردند و استاد در جواب فرمودند:

خودکشی بدلیل این که در زمان و موعد مقرر انجام نمی شود و زودتر از موعد انجام می شود آن موجود بین دو حیات گیر می کند و آزاد نیست و در این مدت دائماً بین جهان های دیگر و برزخ وجود دارد و معلق است و هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. تا زمانی که مرگ واقعی زمانش برسد وقتی زمانش رسید ، بند زرین یا سیمین از جسمیت بریده می شود.

در شروع خلقت فرصت هایی که در اختیار انسان ها بوده مساوی بوده ولی در ادامه ، مساوات معنای عدالت پیدا نمی کند و نمی توان گفت همه فرصت ها ، برای همه انسان ها یکسان است اگر از فرصت های الهی دیر استفاده کنید دیرتر به مقصد خواهید رسید.

درد و رنج بشر از جهل و نادانی نیست، از دانش های کشف نشده است. همه چیز در این دانش های کشف نشده و کشف شده مستتر و پنهان است . مثلاً درمان اعتیاد کشف نشده بود و امروز که کشف شده خیلی ها خبر ندارند و در رنج و عذاب و دربدری و بدبختی دست و پا می زنند . همه بیماری ها و مشکلات درمان دارد و قابل حل است فقط باید کلید آن پیدا بشود.

در ادامه برای بخش دوم وادی سیزدهم همسفر  لیلی اضافه کردند:

اگر انسان در زندگی خود فقط به یک خط از خطوط عقل ، عشق و ایمان اهمیت دهد و برایش مهم باشد تبدیل به انسان یک بعدی می شود ، ولی انسان دو بعدی انسانی است که به خطوط عقل و عشق و ایمان اهمیت می دهد و خط خمر او نیز خوب کار می کند زیرا خمر در واقع بستری برای این سه می باشد که اگر خوب کار نکند انسان نمی تواند به آرامش برسد .

  انسان سه بعدی هم انسانی است که علاوه بر پنج حس درون ، پنج حس بیرون او نیز خوب کار می کند و حس یازدهم نیز رابط بین این حس ها است و انسان سه بعدی در آرامش است زیرا مسائلی را می بیند که انسان یک و دو بعدی نمی تواند ببیند.

اگر انسان فقط یک خط عقل را دنبال کند تبدیل به انسان حسابگر می شود و اگر خط عشق را به تنهایی دنبال نماید خود شدایی مستان است و اگر فقط خط ایمان را داشته باشد تبدیل به انسان خشک مذهب می شود ، همین طور که گفتم نمی شود انسان یکی از خطوط را به تنهایی دنبال کند و آرامش هم داشته باشد.

چند مثال برای انسان‌های تک‌بعدی می‌زنم مثل مادری که همه‌ی زندگی‌اش را می‌گذارد تا مواظب بچه‌اش باشد.

انسانی که اولویت زندگی‌اش فقط کارش می‌شود، پدرهایی که فکر می‌کنند فقط عابر بانک هستند باید با منت به خانواده‌اش پول بدهد آن‌هم با منت و دورهم نشینی را بلد نیستند. انسان هایی که فقط فکر تفریح و تناسب‌اندام هستند.

انسان‌هایی که هویتشان خلاصه‌شده در مدیر بودنشان، خوش‌تیپ بودنشان و این تک‌بعدی بودن گاهی می‌شود تنها هدف زندگی و انسان را از تکاپو می‌اندازد، مثلاً اگر یک روزی همسر زیبایش بی‌حوصله شد یا ناراحت شد به هم می‌ریزد تعادلش از دست می‌دهد و هزار فکر می‌کند و حسی پیدا می‌کند که دیگر کسی مرا دوست ندارد و حس طرد شدن به شخص دست می‌دهد. و شخصی که خدمتی جز رسیدن به پدر و مادرش نمی کند، اگر پدر و مادر از دنیا رفتند خیلی عذاب می کشد. 

با احترام ؛ کمک راهنما هم سفر لیلی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی چهارشنبه 24 مرداد 1397 22:24
ر شروع خلقت فرصت هایی که در اختیار انسان ها بوده مساوی بوده ولی در ادامه ، مساوات معنای عدالت پیدا نمی کند و نمی توان گفت همه فرصت ها ، برای همه انسان ها یکسان است اگر از فرصت های الهی دیر استفاده کنید دیرتر به مقصد خواهید رسید.

خیلی زیبا و تاثیر گذار است
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات