به نام قدرت مطلق الله...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون دوم

در باب دستور جلسه هفتگی : " عدالت، آیا همه افراد در کنگره با هم برابرند ؟ "

 
در کنگره با داشتن بزرگ مردی مانند آقای مهندس بنیان کنگره هر شخصی را از روی عدالت جایگاه او را انتخاب می‌کند، نه تنها جایگاه افراد بلکه تمام آموزش‌های کنگره را آقای مهندس با عدالت پیش می‌برد و ما با الگو گرفتن از آقای مهندس می‌توانیم اهمیت و درک کلمه عدالت را بشناسیم...

در ادامه مطلب بخوانید...
                   

سلام دوستان شیرین هستم یک هم سفر:

در کنگره عدالت برای همه یکی است. آموزش، محبت، عشق و غیره به همه افراد کنگره داده می‌شود ‌اما افراد بر اساس استعداد و توانایی و تلاش و همین طور خوب سفر کردن و میزان خدمت باهم برابر نیستند.

 همه افراد برای درمان وارد کنگره می‌شوند. بعد از مدتی به خواست خود برای خودش جایگاه مشخص می‌کند و هر جایگاه شرایط خاص خودش را دارد. سفر اولی یک جایگاه دارد، کمک راهنما، مرزبان، نگهبان، دیدبان هر کدام یک از این‌ها یک جایگاه دارند و این عین عدالت است.

 فردی که درست سفر می‌کند، به حرف‌های راهنمایش گوش می‌دهد با فردی که درست سفر نمی‌کند و فرمانبردار خوبی نیست مسلماً جایگاه آن‌ها با هم برابر نیست و یا افرادی که در کنگره خدمت می‌کنند با افرادی که خدمت نمی‌کنند مسلماً باهم برابر نیستند و این عین عدالت است.


سلام دوستان نسیم هستم یک هم سفر

عدالت همه جا به معنی برابری نیست در اینجا یعنی تعادل و تعادل یعنی در هستی هر چیزی سرجای خودش باشد و برای رسیدن به تعادل حرکت ما از معرفت شروع می‌شود و از معرفت و کسب دانش و آگاهی عمل سالم پدیدار می‌شود و از نتیجهٔ عمل سالم عدالت بوجود می‌آید.

 مصرف کنندهٔ مواد مخدر جایگاهش زیر پل‌ها و بیغوله‌هاست و فردی که درمان شده سزاوار احترام و جایگاهش باید تغییر یابد و این عین عدالت است و یا در حیوانات هم همینطور، حیوانی که تلاش می‌کند طعمهٔ حیوانات دیگر نمی‌شود اما اگر تلاش نکند طعمهٔ دیگر حیوانات می‌شود و این عدالت است.

سلام دوستان عفت هستم یک هم سفر

 دستور جلسه عدالت آیا در کنگره 60 افراد با هم برابرند؟ عدالت از عدل می‌آید و این که هر چیزی سر جای خودش قرار بگیرد. تعادل یعنی هر چیزی در جایگاه خودش قرار بگیرد. مهم این است که انسان در کدام قسمت قرار داشته باشد.

آقای مهندس می‌فرماید: هر موضوعی که شما دارید حتی  مبحث  عدالت و برابری مثل این می ماندکه ما می‌خواهیم یک جاده یا راه آهنی بکشیم. بعضی‌ها که جاده از مزرعه آن‌ها می‌گذرد، خوشحال می‌شوند و منفعت می‌بینند.

یک عده هستند که وقتی این جاده از مسیر آن‌ها  می‌گذرد متضرر می‌شوند، ضرر می‌کنند و متعرض می‌شوند حالا کدام راست می گویند؟ پول هم همینطور است کسانی که پول دارند می گویند عدالت کاملاً اجرا می‌شود. افرادی که پول ندارند می گویند پول را از پولدارها بگیرند و خرج دیگران بکنند.

مهم این است که در کدام طرف قضیه قرار داریم. عدالت این است که هر کسی در جایگاه خودش قرار بگیرد البته کسانی که در خدمت و کمک می‌کنند به کنگره نزدیک تر هستند. در کلام الله آمده آیا بینایان بانابینایان برابرند. نزدیک‌ترین افراد به خداوند پرهیزکارترین آن‌ها است. تا موقعی که انسان مشکل دارد می‌گوید عدالت این است که از دیگران بگیرند و به من بدهند ولی وقتی قوی شد دیگر چنین چیزی عدالت نیست

 

سلام دوستان شهلا هستم یک هم سفر

اگر از کلمه عدالت بخواهم برای شما صحبت کنم عدالت به معنای تعادل رسیدن است. از دید ما انسان‌ها اگر بگویم بیشتر ما معتقدیم که تمام افراد در مورد ثروت و علم باید باهم برابر باشند یا اصلاً هیچ ضدی نباشد تا ما بتوانیم راحت و خوب زندگی کنیم، اما خداوند در هستی هر چیزی را با ضد او آفریده تا ما بیشتر به اهمیت و درک عدالت پی ببریم، چون اگر همه چیز یکسان بود عدالت دیگر معنایی نداشت.

عدالت چیزی نیست که ما بتوانیم به زور به شخصی بدهیم و یا از شخصی بگیریم عدالت خداوند هم ناشی از خود ماست . پس بنابراین هر شخصی با به تعادل رسیدن خودش می‌تواند جایگاهی را برای خودش به دست آورد و خداوند عین عدالت را با او برخورد می‌کند.

 در کنگره با داشتن بزرگ مردی مانند آقای مهندس بنیان کنگره هر شخصی را از روی عدالت جایگاه او را انتخاب می‌کند، نه تنها جایگاه افراد بلکه تمام آموزش‌های کنگره را آقای مهندس با عدالت پیش می‌برد و ما با الگو گرفتن از آقای مهندس می‌توانیم اهمیت و درک کلمه عدالت را بشناسیم، چون ما از آقای مهندس جز عدالت چیز دیگری ندیدیم و واقعاً من به این آیه که در کلام الله است رسیدم که هر انسانی در هر جایگاهی است عین عدالت است.

اما در مورد قسمت دوم که آیا در کنگره همه باهم برابر هستند جواب خیر است. تلاش و زحمت هر شخص است که جایگاه آن را مشخص می‌کند مثلاً یک نفر سی‌دی‌ها را گوش و به صحبت‌های راهنما به‌دقت گوش می‌دهد و به آن‌ها عمل می‌کند درنتیجه به هدف خود نیز خواهند رسید

آیا شخصی که برای رسیدن به هدف خود تلاش می‌کند و جهان‌بینی خود را افزایش می‌دهد با شخصی که بدون زحمت می‌خواهد به هدفش برسد در یک جایگاه قرار می‌گیرند؟ آیا شخصی که با تلاش و زحمت راهنما می‌شود تا به افراد دیگر خدمت کند با فردی که بعد از رهایی مسافر هیچ خدمتی برای هیچ‌کس انجام نمی‌دهد در یک جایگاه قرار می‌گیرد؟

 هر انسانی در زندگی خود برای رسیدن به هدفش تلاش می‌کند و برابر با تلاشی که می‌کند جایگاه او مشخص می‌گردد حال تلاشی که می‌کند می‌تواند در هر جهتی باشد در جهت آموزش یا به دست آوردن ثروت و آن جایگاهی که دارد آن عدالتی است که خداوند برای او قرار داده است .
   

 سلام دوستان اکرم هستم یک هم سفر:

قبل از این که به کنگره بیایم فکر می‌کردم در دنیا خیلی چیزها بر عدالت نیست وقتی وارد کنگره شدم فهمیدم این گونه نیست وقتی فردی وارد کنگره می‌شود و از همان اول کنگره را می‌گیرد و برای خدمت و آموزش تلاش می‌کند و بعد مدتی به یک خدمت بالا یا به شال کمک راهنمایی می‌رسد یک عدالت است چون تلاش کرده است ولی یک نفر چند سال به کنگره می‌آید ولی فقط این راه را می‌آید و برمی گردد و فقط ملأ بنویس شده است و هیچ جایگاهی را بدست نمی‌آورد چون برایش تلاشی نکرده است پس این یک عدالت به تمام معنا است که یک نفر بعد از یک سال با تلاش به جایگاهی برسد و یکی بدون تلاش بعد چند سال به جایی نرسد.


سلام دوستان مژگان هستم یک هم سفر:

تا شناخت و آگاهی از موضوعی نداشته باشیم (مثلث دانایی) و در حقیقت معرفت آن را کسب نکرده باشیم، نمی‌توانیم عمل سالم انجام دهیم، پس کسی که نتواند عمل سالم انجام دهد هیچ‌گاه نمی‌تواند عدالت صحیح را پیاده‌سازی کند. پس قبل از عدالت باید معرفت و دانایی داشته باشیم.

در کنگره وقتی کسی از در وارد می‌شود دیگر هیچ فرقی نمی‌کند که چه میزان تحصیلات دارد، چه قدر پول دارد، چه قدر زیبایی دارد و چه سن و سالی دارد. هر کس که برای درمان وارد کنگره می‌شود همه داشته‌هایش را پشت در می‌گذارد و همه در کنگره باهم برابرند.

در کنگره بین یک سفر دومی و یک سفر اولی تفاوت وجود دارد و  به خاطر همین موضوع است که در کنگره 60 همه باهم برابر نیستند و باید بین تازه‌وارد با یک سفر اولی، سفر دومی، مرزبان و راهنما و... تفاوت قائل شد و هر کدام جایگاه خاص خود را دارند که هر کدام مورد احترام می‌باشند.

 

سلام دوستان فاطمه ع هستم یک هم سفر

من قبل از ورود به کنگره می‌گفتم عدالت یعنی هر کسی که از نظر اقتصادی و مادی وضعیت بهتری دارد و مورد احترام قرار می‌گیرد و هیچ وقت فکر نمی‌کردم که بسته به میزان و تلاش افراد دارد و باید عادلانه رفتار کرد و حتی نگاه به ظرفیت انسان‌ها نمی‌کردم و هر کسی باید ظرفیت هر چیزی را داشته باشد .

پس اول باید ظرفیت و ظرف وجودی خودم را بالا ببرم البته با تلاش و کار و عمل سالم و معرفت و خدمتگزاری من در کنگره و آموزشی که گرفتم که دانایی خود را بالا ببرم. پس در کل عدالت یعنی تعیین جایگاه یعنی همه چیز در جای خودش و با حس خوب بودن نسبت به عمل سالم و وقتی هر نوشتاری در کنگره را می‌بینم مثلث زیبای عدالت را می‌بینم  که فوق العاده انرژی بالایی دارد.

تمام انسان‌ها می‌توانند به عدالت نسبی برسند و عدالت کامل همان قدرت مطلق الله می‌باشد که عادلانه می‌باشد پس ما  و با کار و تلاش و اندیشهٔ خود تعیین کننده جایگاه خودمان هستیم  .

در بدو ورود به کنگره همه افراد باهم از نظر شخصیتی و همچنین از نظر سرویس دهی کنگره برابرند و بعد از آن بستگی به تلاش و حرکت خود رهجو دارد که کجای کار باشد. عدالت مهم‌ترین مقوله در جهان بینی می‌باشد  که از تعادل می‌آید.

 

سلام دوستان مهناز هستم یک هم سفر

در کنگره عدالت برای همه افراد کاملاً یکسان بر قرار می‌شود. آرامشی که در کنگره 60 به وضوح دیده می‌شود  به خاطر همین عدالتی است که حاکم است. همه از یک آموزش بر خوردار می‌شوند، چه بی سواد باشد، چه مهندس. همه به یک روش  و با یک دارو درمان  می‌شوند.

هیچ کس خود را نسبت به دیگری برتر نمی‌داند از لحاظ نحوهٔ آموزش با هم برابرند ولی از نظر مقام و مرتبه با یکدیگر فرق می‌کنند مثلاً یک رهجو باید فرمانبردار راهنمای خود باشد تا به درمان برسد و یا یک راهنما باید به مرزبان چشم بگوید اگر چه آن مرزبان قبلاً رهجو او باشد.

 

با احترام؛ اعضای لژیون دوم، لژیون کمک راهنما هم سفر لیلا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات