مشارکت مکتوب در باب دستور جلسه " وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من "
شنبه 24 شهریور 1397 ساعت 09:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست... 

مشارکت مکتوب راهنمایان نمایندگی امین گلی

در باب دستور جلسه هفتگی : وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من


از بیداری تا هوشیاری فاصله چندانی نیست، اما ما انسان‌ها بایستی صبر داشته باشیم. خداوند برای این‌که بنده‌اش را در نبرد تنها نگذارد، امواج عشق را آفرید تا مثل آهنربا هم دیگر را جذب کرده و مانند زنجیر بر مشکلات فائق آیند...

در ادامه مطلب بخوانید...

 سلام دوستان لیلی هستم یک هم سفر " راهنمای لژیون سوم "

آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است.

من که می‌گویم، کلام خود نیست، بلکه فردیست در جمع بیکران هستی که باورش کار هرکس نیست. ارابه‌ها را در بیکران به حرکت درآورید که نگهبانان ماورا به آنچه در زمین می‌گذرد، نیازمندند. بشکافید آنچه شکافتی نیست، در دل‌سنگ بروید و ترکیب‌ها را جدا نمایید.

با وادی 14، محبت مسیری را طی کرد و به انتها رسید، امّا این انتها خیلی شیرین و شاد است؛ یعنی نقطه سرخط و دوباره مسیر تکاملی انسان.

اصولاً جهان بر مبنای اضداد خلق‌شده و دو نیروی اصلی وجود دارد؛ نیروی الهی و شیطانی، خیر و شر، خوبی و بدی، زشتی و زیبایی که اگر غیر از این باشد زندگی بی‌مفهوم می‌شود.

شنیده‌ایم که اگر می‌خواهی به نور برسی، باید از جهنم عبور کنی. پس اگر دچار سختی شدیم فکر نکنیم، خدا ما را نمی‌بیند و دوستمان ندارد؛ دستمان را به‌زانوی خودمان بگیریم و بلند شویم و حرکت کنیم.

درست است که اضداد وظیفه‌دارند تا فساد و خونریزی به وجود آورند، اما می‌توانند مثل یک تکانه در ما حرکت و جنب‌وجوش ایجاد کنند. سلاح ما برای مبارزه، دانایی و آگاهی ما می‌باشد.

هر چند بزرگ‌ترین دشمن خودمان جهل و ناآگاهی خودمان است، اما به خدا پناه می‌بریم و می‌دانیم که بدون تزکیه و پالایش نمی‌توانیم بر نیروهای تخریبی غلبه کنیم. پس درب‌های بسته روزی بازخواهند شد، مانند قلب‌هایی که آلیاژ آن‌ها سیاه سنگ است، باید حرکت کنیم با قدم‌های استوار.

از بیداری تا هوشیاری فاصله چندانی نیست، اما ما انسان‌ها بایستی صبر داشته باشیم. خداوند برای این‌که بنده‌اش را در نبرد تنها نگذارد، امواج عشق را آفرید تا مثل آهنربا هم دیگر را جذب کرده و مانند زنجیر بر مشکلات فائق آیند.

محبت وادی 14 چنان باقدرت در تو حرکت می‌کند که اصلاً فکر نمی‌کنی هیچ بدی وجود داشته باشد و حقیقت هم شاید همین باشد.

خداوند خود محبت و عشق است و هر چیزی خلق کرده بر همین اساس خلق کرده است. پس ما باید محبت را درک کنیم، امواج عشق را جذب کنیم و به حرکت و تکاپو بیفتیم. برای این کار کافی است که درون خودمان را از کینه، نفرت، حسادت و قهر و انتقام‌جویی، خالی کنیم تا بتوانیم امواج عشق را جذب کنیم.

عشق هم وصل است هم هجران، هم درد و هم درمان، هم نار است و هم نور، هم گل است و هم خار، هم یاس و هم امید؛ عشق به‌ظاهر سوختن است، اما نه برای خاکستر شدن، بلکه برای تبدیل به نور شدن است. عشق پای‌برهنه بر روی گداخته‌های آتش راه رفتن است.

محبت اتفاق نیست، تقدیر نیست، محبت دامنه وسیع یک کمان بی‌انتهاست، واقعی است، صوری نیست، اگر باشد، حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد که به آن ارج نهیم.

 

سلام دوستان لیلا هستم یک هم سفر " راهنمای لژیون دوم "

وادی چهاردهم، وادی عشق و محبت استعشق و محبتی که برای ادامهٔ زیستن انسان بسیار حیاتی و لازم است.

محبت، یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین نیروهای هستی ست، اما پی بردن به این نیروی عظیم و استفاده از آن، بدون دانش و آگاهی امکان پذیر نیست.

به همین علت است که ما در کنگره بعد از طی کردن 13 وادی، و آموختن آنچه نمی‌دانیم، قدم به وادی عشق و محبت می‌گذاریم، چرا که برای عشق ورزیدن و درک محبت، نیاز به شناخت و معرفت داریم.

 مسلماً عشقی که از راه آگاهی و شناخت به دست آید، به درجه ای از خرد و پختگی رسیده است که می‌توان از آن برای شفا و درمان تمام دردها و زخم‌های وجودمان استفاده کنیم.

 و آن زمان است که عشق با تمام وجودمان عجین می‌گردد و تبدیل به یکی از باورهای خدشه ناپذیر وجودمان می‌شود و پس از گذر از این مراحل است که با تمام وجود پی می‌بریم "آن چه باور است محبت است و آن چه نیست ظروف تهی ست."

 

سلام دوستان مرضیه هستم یک هم سفر" راهنمای لژیون پنجم "

 آنچه باور است محبت است وآنچه نیست ظروف تهی اس.  وادی‌ها شاه کلیدی برای گشایش قفل‌های زندگی هستند.

چهارده وادی که از تفکر آغاز و به سر منزل مقصود که عشق و محبت است، می‌رسد. خوشا به حال آن کس که می‌دهد و به دنبال باز پس گرفتن نیست بی دریغ همچون قدرت مطلق. 

انسان بایستی یک روزی بداند که رسیدن به صلح و خوشبختی و هم چنین محبت و عشق یک بهایی دارد که باید آن را پرداخت کند.

آقای مهندس می‌فرمایند: دو عنصر است که اگر آن را از انسان بگیرند انسان چیزی جز مرده متحرک نیست و آن دو یکی عشق است و دیگری خداوند است . انسانی که می‌خواهد به وادی محبت برسد باید از خودش بگذرد .

وقتی کسی محبت دارد از چیزی که اضافه دارد نمی‌بخشد بلکه از چیزی که نیاز دارد می‌بخشد. هیچ چیز قوی تر از عشق نیست آنقدر قوی که باعث می‌شود از خود عبور کند. در کنگره نمونه آن دیده بان, مرزبان, راهنما و همه کسانی که خدمتگزار هستند .

 

 سلام دوستان بتول هستم یک هم سفر " راهنمای لژیون چهارم "

وقتی از عشق و محبت صحبت می‌شود یعنی عشق و محبت شبیه هیچ چیز نیست و ما باید خودمان آن را پیدا کنیم و آن را لمس کنیم و زمانی من خواهم توانست معنی واقعی عشق و محبت را بفهمم که انسانی کامل شده باشم یعنی شکر گزار خداوند و تمام هستی بودن.

یعنی عمل کردن به وادی چهارده و این امکان نخواهد داشت مگر این که دانایی و آگاهی من بالا برود و وارد شدن به مرحله دانایی مؤثر و دوری از ضد ارزش‌ها و به اجرا در آوردن فرمان خداوند.

پس اگر بخواهیم انسان‌ها را از دو طریق در کنار هم قرار دهیم یکی عشق و محبت و دیگری کینه و نفرت. در واقع عشق واقعی این است که می‌دهیم و منتظر باز پس گرفتن آن نیستیم و این همان آرامش واقعی است که انسان می‌تواند از درون احساس کند.

 

با احترام؛ راهنمایان نمایندگی امین گلی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هادی دوشنبه 26 شهریور 1397 22:23

چه زیبا گفت حضرت مولانا

ﺩﻧﯿﺎ ﻫﻤﻪ ﻫﯿﭻ ﻭ ﺍﻫﻞ ﺩﻧﯿﺎ ﻫﻤﻪ ﻫﯿﭻ،

ﺍﯼ ﻫﯿﭻ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﯿﭻ ﺑﺮ ﻫﯿﭻ ﻣَﭙﯿﭻ،

ﺩﺍﻧﯽ ﮐﻪ ﭘﺲ ﺍﺯ ﻋﻤﺮ ﭼﻪ ﻣﺎﻧﺪ ﺑﺎﻗﯽ؟

ﻣﻬﺮ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺤﺒﺖ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺑﺎﻗﯽ ﻫﻤﻪ ﻫﯿﭻ...

تقدیم به همه ی خدمتگزاران کنگره 60
همسفراشرف یکشنبه 25 شهریور 1397 01:24
خدا قوت به راهنمایان عزیز بخاطر تمام خدمت های که انجام می دهند
شنبه 24 شهریور 1397 22:03
سلام و خواقوت خدمت راهنمایان عزیز ک خود مصداق عشق و‌محبت هستند .موفق و‌پیروز باشید
حسن کدخدایی شنبه 24 شهریور 1397 18:19
سلام خدا قوت خدمت نویسندگان و مشارکت کننده های مکتوب

وادی چهاردهم بسیار زیبا و عالی توانسته اید وادی را شرح دهید

ممنون از راهنمایان محترم همسفران

زهرا ح شنبه 24 شهریور 1397 11:52
سلام وخداقوت خدمت کمک راهنمایان عزیز وبامحبت.....خیلی تشکرمیکنم ازمطالب خوب ومفیدتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic