برداشت از سی دی بقا
دوشنبه 30 مهر 1397 ساعت 11:55 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )
برداشت از سی دی بقا

 انسان علم و دانش را برای بقای خود می‌خواهد. با رسیدن به علم میانگین عمر انسان‌ها افزایش‌یافته؛ اصولاً علم را این‌گونه می‌خوانند مجموعه دانستنی‌هایی که منسجم باشد برای رسیدن به هدف و معرفت. و برای شناخت یک موضوع...

در ادامه مطلب بخوانید...


استاد در ابتدا می‌فرمایند: که بقای انسان در کسب علم و معرفت است. درگذشته یک بیماری مانند وبا می‌آمد و تعداد بسیار زیادی از انسان‌ها را به خطر مرگ سوق می‌داد. چون علم و دانش نبود، حتی در اروپا هم بعضاً این‌گونه بود. پس انسان علم و دانش را برای بقای خود می‌خواهد. با رسیدن به علم میانگین عمر انسان‌ها افزایش‌یافته؛ اصولاً علم را این‌گونه می‌خوانند مجموعه دانستنی‌هایی که منسجم باشد برای رسیدن به هدف و معرفت. و برای شناخت یک موضوع.

معرفت یعنی شناخت موجودات آن‌طور که هست؛ که به دو بخش تقسیم می‌شود. یک شناخت ظاهری که همان کسب علم و دانش هست؛ که با درس‌ومشق به آن می‌رسیم و به آن معرفت ظاهری هم می‌گویند. دوم معرفت باطنی که همان دریافت‌های قلبی گویند، یا مرحله‌ی کشف و شهود و یا گذر از حواس ظاهری.

آقای مهندس راجع به تحقیقی صحبت می‌کنند که یک نفر در خارج از کشور بین 195 کشور در رده‌های سنی 95-15 سال به وجود آورده بین افرادی که  اصلاً الکل نمی‌نوشند و کسانی که الکل مصرف می‌کنند در 26 سال توسط دانشگاه واشنگتن. در سال 2016 علت مرگ نوشیدن الکل است که اکثراً هم مردان هستند و روز کاری خود را هم از دست می‌دهند. در این تحقیق به این نتیجه رسیده که مصرف الکل حتی در میزان بسیار کم مضر است و یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ است و خطرآفرین است. مرگ به‌خصوص به دلیل سرطان با مصرف الکل افزایش می‌یابد و کتاب آسمانی ما هم در این مورد به‌اختصار بیان کرده؛ که از تو می‌پرسند از خمر و قمار بگو که منافعی برای انسان دارد و ضررهایی هم برای انسان دارد ولی ضررهایش بیشتر است که باید از آن اجتناب کنید که آن عملی شیطانی است.

خمر و قمار را به‌صورت کلی گفته می‌شود که در ادیان قبلی نداریم. چون این‌ها مرحله، مرحله است و اینکه انسان‌ها گرفتار اعتیاد می‌شوند به دلیل نداشتن علم و آگاهی است.

یکی از دلایل مرگ در آمریکا آور دوز یعنی بیش‌ازاندازه مصرف کردن است که میانگین تقریباً روزانه 200 نفر هست که این‌ها در اثر نداشتن علم و آگاهی هست و ما در کنگره چنین موردی نداشته‌ایم و از دلایلی که شخص با مصرف متادون آور دوز می‌کند این است که اغلب میزان بالا مصرف می‌کنند و دوم این‌که شیرین و خوش‌خوراک است؛ که ما در داروی OT چنین موردی نداشتیم چون داروی OT مثل زهر تلخ است.

مشکل یک مصرف‌کننده رسیدن به تعادل و رفع خماری است و تلخی اصلاً برایش مهم نیست. او حاضر است سختی‌های زیادی را تحمل کند تا به تعادل برسد و این کار اشتباه است که متادون را شیرین کنند تا فرد مواد را ترک کند. چراکه با این کار اعتیادش بیشتر هم می‌شود. این کارها از بی‌علمی است. 

کسی که با سرنگ در رگ‌های خود تزریق می‌کند برای رسیدن به تعادل جسمی است و ما اگر علم و معرفت کسب کنیم بقا خود را حفظ کرده و عمر طولانی‌تری خواهیم داشت. علم از آسمان به زمین و از زمین به آسمان می‌آید و این‌یک چرخه است. که بسیار ریز ولی بسیار حیاتی باید به آن‌ها بپردازیم و قبل از این‌که طغیان شروع شود جلوی آن را بگیریم. طغیان در شخص هست، در شهر هست، در خانواده هست، در کشور هم هست.

 بعضی وقت‌ها در خانواده یک حرف کوچک زده می‌شود که باعث فاجعه می‌شود و تبدیل به یک جنگ بزرگ می‌شود؛ هر فساد بزرگی که می‌خواهد رخ بدهد پله‌پله و از مطالب ریز شروع می‌شود؛ که ما با حرمت‌ها در کنگره 60 جلوی این مسائل را می‌گیریم. مثل پیشنهاد جاسوسی که در داستان عنوان شد. برای جلوگیری از طغیان باید آنجایی که مسئله کوچک است اقدام نمود.

 شفقت در بعضی شرایط خوب است ولی در بعضی موارد خوب نیست و جزء عمل نیک حساب نمی‌شود.    ترحم بر پلنگ تیزدندان          ستم‌کاری بود بر گوسفندان

پس شفقت کردن در جایگاه خودش درست هست نه در همه‌ی موارد، جایی که کسی فساد می‌کند باید جلوی آن را گرفت، مثل سیب گندیده در یک سبد البته بعضاً با تذکر درست می‌شود و باید کارها را بنیادی عمل کنیم؛ ما در کنگره اعتیاد را بنیادی درست می‌کنیم یعنی ریشه‌ای عمل می‌کنیم. تقدیر همانند تیری است که از چله کمان رهاشده و به هدف مربوطه اصابت خواهد کرد، بعضی وقت‌ها زمان کارها را حل می‌کند اما بعضی وقت‌ها هم باید از زمان پیشی بگیریم. 

بعضی وقت‌ها مثل کشت گندم یا تولد نوزاد را زمان درست می‌کند. زمان می‌دهی به تولید تا گندم برسد نوزاد هم به همین شکل باید زمان خودش را در شکم مادر سپری کند تا آن موقع که باید متولد شود... در شرایط خاصی باید زمان را جلو بیندازیم مانند اینکه می‌خواهیم از یک شهری به شهر دیگر سفر کنیم خوب اگر بخواهیم که پیاده برویم دو ماه طول می‌کشد ولی اگر با ماشین یا یک وسیله دیگر برویم از زمان جلو می‌افتیم. 

برای درمان اعتیاد باید زمان را مهار کنیم با متد DST باید زمان را مهار کنیم. باید حرکت کنیم و جلو بیفتیم. سال 1383 موقع که ما آزمایش DST را انجام دادیم خیلی افراد موافق نبودند ولی ذره‌ذره موافق شدند. همیشه باید با تفکر و عقل خودت مسائل را انجام بدهی هم تفکر و هم مسئله زمان، یار و یاور انسان هستند.

 وقتی‌که می‌خواهیم به درمان DST برسیم خودمان می‌رسیم. در طول زمان سیستم شبه افیونی ما بازسازی می‌شود، ما در طول زمان می‌توانیم پس‌انداز کنیم، در طول زمان محبت به وجود می‌آید، در طول زمان ما دیگران و خودمان را می‌شناسیم، در طول زمان بین انسان‌ها کینه و نفرت به وجود می‌آید ...در جهانی که ما الآن زندگی می‌کنیم معیارهای حیات یکی قدرت و بعد ثروت است . ولی ما پشتوانه‌ی یکدیگر هستیم تا بتوانیم به نتیجه‌ی خوب و مطلوب برسیم.

 هر انسانی اختیار کلی دارد که مسیر خودش را مشخص کند، زندگی خودش، دوستش را هم مشخص کند. هر انسانی می‌تواند بزرگ‌ترین قدم برای رسیدن به هدفش را بردارد؛ چون اختیار به انسان داده‌شده است.  چگونه؟ با دو تا یار تفکر و زمان. آن‌هایی که با علم و دانش به مراحلی بزرگ رسیده‌اند هم‌نظرشان همین است، و این خیلی مهم است.

نویسنده : هم سفر مهری

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: برداشت از سی دی های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهلا چهارشنبه 2 آبان 1397 07:23
خداقوت خدمت خانم زهرا عزیز عالی بود انشاالله توجایگاههای بالا ترببینمد
خداقوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ
موفق وپیروزباشید
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر سه شنبه 1 آبان 1397 22:30
سلام وخداقوت خدمت نویسنده
حسن کدخدایی سه شنبه 1 آبان 1397 20:12
خدا قوت به نویسنده
رحیم جدیدی سه شنبه 1 آبان 1397 13:35
خداقوت بسیار عالی بهره مند شدم
مرتضی ج سه شنبه 1 آبان 1397 07:37
عالی
حمید دوشنبه 30 مهر 1397 22:50
خدا قوت همسفر
مسافر مصطفی عسگری دوشنبه 30 مهر 1397 16:01
خدا قوت وپیروز باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic