کارگاه آموزشی خصوصی همسفران دوشنبه 97/07/09 " وادی اول و تاثیر آن روی من "
سه شنبه 10 مهر 1397 ساعت 23:35 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )

به نام قدرت مطلق...

روز دوشنبه 97/07/09 جلسه یازدهم از دور یازدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم سفران شعبه امین گلی با

استادی کمک راهنمای محترم هم سفر طاهره، نگهبانی هم سفر

مهری و دبیری هم سفر پروین و با دستور جلسه

" وادی اول و تأثیر آن روی من " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

 

هم سفر باید با تفکرش رفیق راه باشد؛ تفکر و عشق. این دو کاملاً به هم مربوط هستند. از تفکر به عشق می‌رسی و از عشق به تفکر.  پس اگر تفکری داریم، باید خیلی حواسمان جمع باشد تا تفکراتمان، ساختار درونمان را بسازد...

در ادامه مطلب بخوانید...

  

 سخنان استاد گرامی :

خدا را شکر که در جمع دوستان محبت هستم.

با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد؛ بدون تفکر آنچه هست رو به زوال می‌رود.

من که امروز برای خودم به کنگره  آمدم و دو ساعت برای خودم وقت گذاشتم، تا امروز فکر می‌کردم ولی از امروز می‌خواهم تفکر کنم. فکر و تفکر هم خانواده همدیگرند ولی این کجا و آن کجا.

قسمت دوم دستور جلسه یعنی تآثیر آن روی من؛ برای من خیلی مهم است و من به آن دقت می‌کنم. در واقع این دستور جلسه چند بخش دارد، یک بخش مربوط به سفر اولی است، یکی مربوط به سفردومی، یکی برای آزادمرد، یا آزاد همسفران. چرا؟

چند روز پیش وادی 14 را داشتیم و دوباره برگشتیم نقطه سر خط؛ وادی اول. من 12 بار این وادی را دوره کردم و هر بار به سرچشمه‌ها و مطلب جدیدی رسیدم، زیرا هر بار از دیدگاه مختلفی وادی را می‌خواندم. یک بار از دیدگاه یک سفر اولی به هم ریخته که موضوع تفکرم فقط رهایی مسافرم بود.

در سفر دوم بیشتر تفکر و دغدغه‌ام کمک راهنما شدن بود و به همین ترتیب تفکرها و نوعش فرق کرد. با این که سرفصل‌ها، جملات و CD  ها یکی بود،  استاد که همان آقای مهندس بودند، اما سطح تفکر و دانایی من تغییر می‌کرد.

این‌ها را گفتم تا به تفاوت فکر و تفکر برسیم. از دیدگاه من فکر یعنی دانایی. زمان متولد شدن من دانایی دارم که وقتی گرسنه هستم گریه کنم. پس دانایم که می‌توانم گریه کنم تا حاجت گرسنگی‌ام برطرف شود، ولی دانایی مؤثر که همان تفکر هست زمانی است که قدرت عمل می‌شود.

زمانی که  راهنما به من می‌گوید رها کن. درست است تا اکنون حرکت و کنکاش کردی، جاسوسی کردی ولی به کجا رسیدی. توی هم سفر الان باید تفکر کنی و تفکرت از نوع سالم باشد با معرفت و عمل سالم باشد. برگردی و حرکت کنی و مشکلاتت را حل کنی.

 اگر خواستی دانایی‌ات را به مقوله تفکر سالم و دانایی مؤثر برسانی باید صبر و بردباری در پیش گیری. تنها می‌توانی همین کار را انجام دهی و البته حتماً صبر شیرین داشته باشی. جمله ای آقای مهندس روز چهارشنبه فرمودند که خیلی فکر من را مشغول کرد.

ایشان فرمودند: وقتی تفکر می‌کنی یعنی هدفت را مشخص می‌کنی. پس در تفکر کردنت مواظب باش هدفی را مشخص کنی که فکر کنی جای برگشت نداری.

اگر من تفکرم سالم باشد، هدفم رهایی باشد، هدفم رفع مشکلات، بخشش، پذیرش، رها کردن مسافرم باشد، مطمئناً با صداقت با راهنمایم صحبت می‌کنم و ترکش‌هایی که خودم خوردم را به راهنمایم می گویم تا راهنما بتواند نسخه مناسب من را به من بدهد.

نه اینکه کنکاش کنم تا ببینم مشکل مسافر من چیست؟ من هم خواسته‌هایی داشته‌ام و نیروهایی را توسط روحم فرستادم و باعث شد من تاریکی‌ها را درک کنم و به تاریکی‌ها رسیدم و تاریکی‌ها برایم احیا شد و در مسیر تاریکی‌ها حرکت کردم.

 (القا، احیا، تحرک) اما امروز قرار است با تفکرم به سوی نور حرکت داشته باشم، رهایی داشته باشم و بتوانم ساختار درونم را زنده کنم و مانند یک عقاب باشم. عقاب بزرگ‌ترین و نیرومندترین پرنده ای است که در بلندای پرواز خود با سرعت بالای باد می‌تواند تعادل خود را حفظ کند.

پس اگر قرار است من تفکر کنم باید تفکری کنم که در سرعت بالای باد و در به هم ریختگی‌های زندگی و امواجی که در مسیر من هست تعادل خود را حفظ کنم.

چرا که در هر سطحی از زندگی ما با موجی از مشکلات برخورد داریم. موج سفر اولی با سفر دومی یا راهنما یا آزادمرد با یکدیگر فرق دارد و برای هر کدام موجی باز می‌شود و به نظر من هر چه پوستمان سفت تر می‌شود مشکلات سخت تر می‌شود.

 چرا که خداوند می‌فرماید من به اندازه توانت به تو مشکل می‌دهم، چون می دانم می‌توانی مشکلت را حل کنی. پس این‌ها برمی گردد به دانایی من.

صحبت در مورد این وادی زیاد است. در کل هم سفر باید با تفکرش رفیق راه باشد؛ تفکر و عشق. این دو کاملاً به هم مربوط هستند. از تفکر به عشق می‌رسی و از عشق به تفکر.  پس اگر تفکری داریم، باید خیلی حواسمان جمع باشد تا تفکراتمان، ساختار درونمان را بسازد.

تفکرهایمان از سرچشمه درونمان، حالمان را خوب کند. باید نقاب‌هایمان را برداریم و اگر روزی حالمان خوب نیست با همان حال به کنگره بیاییم تا دیگران حال ما را ببینند و با گفتن همین جمله که انشاالله حالتان بهتر می‌شود، حس و حال بهتری پیدا کنیم و ورودی‌هایمان باز شود.

پس قرار نیست اگر حال خوبی نداریم بی جهت خنده به لب داشته باشیم و نقاب بزنیم. خودمان باشیم تفکر خودمان باشد و عشقمان بی قید و شرط باشد. انشاله که بتوانیم تفکر سالم که در کنگره یاد گرفته‌ایم را در زندگیمان پیاده کنیم.

 


نویسنده: هم سفر زهرا

تصویرگر: همسفر فاطمه

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
آرزو.ص از شهرکرد یکشنبه 15 مهر 1397 22:16
خدا قوت خانم طاهره عزیز.مثل همیشه از صحبتهای گوهر بار شما استفاده بردم.
همسفر شهلا چهارشنبه 11 مهر 1397 20:25
خداقوت خدمت خانم طاهره عزیز بابت استادی عالی و دلنشین و آموزنده بسیار لذت بردم
با آمدن شما به شعبه امین گلی من به آرزوی خود رسیدم چون روز اول که من به این شعبه
آمدم با استادی عالی شما که وادی چهاردهم بود روبرو شدم که توی این مکان مقدس فقط
حرف از عشق و محبت است و با انجیو های دیگر تفاوت دارد واین برای من مایه افتخاراست
که توی چنین مکانی بتوانم علم درست زندگی کردن را بیاموزم
ازخداوندمیخواهم هرکس دچار اعتیاد هست راه کنگره برایشان باز شود تا خود و خانواده خود رااز این درد خانمان سوز نجات دهد
خداقوت خدمت خدمتگزاران وبلاگ
همسفرمریم چهارشنبه 11 مهر 1397 14:11
سلام وخسته نباشی خدمت تمامی خدمتگذاران صدیق کنگره 60خداقوت جلسه خیلی پرانرژی بود...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات