مشارکت مکتوب همسفران
شنبه 21 مهر 1397 ساعت 16:00 | نوشته ‌شده به دست همسفر فاطمه | ( نظرات )

به نام آن که جان را فکرت آموخت...

 

مشارکت مکتوب همسفران لژیون دوم


در باب دستور جلسه هفتگی: " از فرمانبرداری تا فرماندهی"

 

فرمانبرداری یعنی اطاعت کردن، یعنی آموزش گرفتن و کاربردی کردن آن‌هااگر در کنگره یک رهجو و فرمانبردار خوبی باشیم قطعاً  در آینده نیز فرمانده خوبی خواهیم شد که آن هم با رعایت اصول و قوانین و حرمت‌های  کنگره میسر می‌باشد

 

در ادامه مطلب بخوانید

     

 سلام دوستان شهلا هستم یک هم سفر

 زمانی که یک تازه وارد با این دستور جلسه روبرو می‌شود افکار آن سوی پادگان و خدمت کردن به کشور می‌رود اما من به شما می گویم این جا پادگان نیست.  

این جا کنگره 60 مکان مقدسی است که انسان را احیاء می‌کند مثال همان سرباز که از کشور خود دفاع می‌کند با آموزش گرفتن  باید از شهر وجودی خود دفاع کند و آن را به تعادل برساند.

 شاید شما بگویید چه طور و چگونه؟ یک مسافر و یا یک هم سفر وقتی وارد یکی از شعبه‌های کنگره می‌شود اول باید خواسته داشته باشد و با اختیاری که خداوند به او داده می‌تواند از فرمانبرداری به فرماندهی برسد و با راهنمایی، راهنمای بزرگوارشان فرماندهی جسم و جان و شهر وجودی خود را در دست بگیرد و به آن باید فرمان دهد و او هم باید اجرا کند تا به آرامش و تعادل برسد.

برای فرمانبرداری تا فرماندهی یک زمانی باید طی شود یک شبه ما نمی‌توانیم فرمانده خوبی باشیم . دانایی ما در کنگره با داشتن یک راهنمای بزرگوار، کتاب 60 درجه و کتاب عشق و سی دی‌ها بالا می‌رود که ما از فرمانبرداری به فرماندهی می‌رسیم.

فرماندهی همان رسیدن به فرمان عقل می‌باشد. ما در تمام مسائلی که با مشکل روبرو می‌شویم علت این است که نسبت به خودمان جهل داریم و خودمان را نمی‌شناسیم و تمام مشکلات برمی‌گردد به علت عدم شناخت خودمان.

 انسان در مورد خودش چه در صور آشکار و چه در صور پنهان خود را نمی‌شناسد . در کنگره مسائلی را می‌آموزیم و هر چه بیشتر می‌آموزیم بیشتر می‌توانیم فرماندهی کنیم و نظر خود را ارائه دهیم؛ بنابراین ملاک اصلی، آموزش است.

 آموزش یعنی فرمان‌برداری، تا فرمان‌بردار نباشیم نمی‌توانیم آموزش ببینیمزمانی که نسبت به یک موضوعی آموزش ببینیم می‌توانیم در آن موضوع فرماندهی کنیم؛ یعنی آموزش می‌بینیم ، تفکر می‌کنیم و زمانی که آن کار را انجام دادیم ، فرمانده می‌شویم اما اگر اجرا نکنیم به فرماندهی نمی‌رسیم.

 

  سلام دوستان مهناز هستم یک هم سفر

خدا را شاکر و سپاسگزارم که ۱۳ ماه است راه کنگره برای من باز شده و در حال آموزش گرفتن هستم. در این مدت با فرمانبرداری از راهنمای عزیزم و مرزبانان محترم و اسیستانت خوب و دوست داشتنی‌ام توانسته‌ام به حال خوش برسم.

امیدوارم بعد از رهایی همچنان بتوانم خدمتگزار  کنگره 60 باشم و همین طور که خودم به حال خوش رسیدم حداقل بتوانم یک نفر را به حال خوش برسانم و این فقط با فرمانبرداری میسر می‌شود تا به فرماندهی برسم.

سلام دوستان مژگان هستم یک هم سفر:

 فرمانبرداری یعنی اطاعت کردن، یعنی آموزش گرفتن و کاربردی کردن آن‌ها. اگر در کنگره 60 یک رهجو و فرمانبردار خوبی باشیم قطعاً  در آینده نیز فرمانده خوبی خواهیم شد که آن هم با رعایت اصول و قوانین و حرمت‌های کنگره میسر می‌باشد

انسان هر هدف و خواسته ای‌ای که داشته باشد اگر بخواهد به آن برسد اول باید فرمانبردار خوبی باشد تا به هدف خود برسد، پس لازمه فرماندهی، فرمانبرداری است و این که از تجربیات و آموزش‌های فرمانده خود مثل استاد یا معلم  استفاده کند.

انسان وقتی که در مرحلهٔ نفس اماره است می‌تواند با فرماندهی درست اسیر نیروهای منفی نشود. همیشه گفته‌اند " فرزندانمان آن گونه هستند که ما هستیم نه آن گونه که می‌خواهیم

پس اول خود فرمانبردار خوبی باشیم تا بتوانیم فرمانده خوبی برای خانواده باشیم و هر فرمانبردار خوب در آینده فرمانده خوبی خواهد بود.


سلام دوستان مریم هستم یک هم سفر: 

فرمانبرداری از نیروهای منفی و قدم گذاشتن در مسیر نادرست ما را به جایی می‌رساند که فرماندهی را به شیطان تحویل دهیم ولی با آمدن به کنگره 60 باید مسیرمان را بر عکس طی کنیم. برای رسیدن به فرمان الهی باید ابتدا از فرمان برداری شروع کنیم ، فرمانبرداری از نیروهای الهی و قدرت مطلق و راهنمایان خود.

در کنگره باید تمام دستورات و فرمان‌های راهنما را در مسیر درمان یک به یک اجرا کنیم تا به فرمان برداری از قدرت مطلق برسیم فرامینی که مثل روز برای ما روشن است.

همه ما خوب می دانیم صراط مستقیم چیست؟  در کنگره را به راه راست راهنمایی می‌کنند و از ضد ارزش‌هایی مثل غیبت و دروغ گفتن و ظلم کردن ما را منع می‌کنند، در واقع از آنچه روی شخصیت و اندیشه و تفکر ما مانند الکل و مواد مخدر  پرده یا حجاب می‌کشد بر حذر می‌دارد.

اگر خودمان بخواهیم و از خداوند کمک بخواهیم می‌توانیم در مسیر درمان اعتیاد شاگرد خوبی برای راهنمای خود باشیم و دستورات او را درست اجرا کنیم مطمئناً به رهایی خواهیم رسید و فرمانده خوبی خواهیم شد.
امیدوارم بتوانم فرمانبردار خوبی برای راهنمایم باشم و بدون تفکر فرمانبردار خواسته‌های نفس نباشم.


سلام دوستان زهرا هستم یک هم سفر

فرمانبرداری یکی از وظایف من است که دستور فرمانده خود که همان راهنماست را بخوبی انجام دهم و این فرمانبرداری از ایمان داشتن به فرمانده شروع می‌شود.

من وقتی قوانین کنگره را رعایت کنم یعنی فرمانبردار خوبی هستم ، مثل انداختن پول در سبد و یا تمیز کردن سالن و... فرمانبرداری در هر کاری باشد فرد می‌تواند کارش را به خوبی انجام دهد و من تمام این‌ها را از راهنمایم که فرماندهی خوبی دارد و من از صمیم قلب دوستش دارم ، یاد گرفتم.

وقتی من راهنمایم را فرمانده خود می دانم یعنی یک الگو بسیار مناسب برای خود انتخاب کرده‌ام که مسئولیت سنگینی را بر عهده دارد و آن را به نحو احسنت انجام می‌دهد. من زمانی فرمانبردار خوبی هستم که به موقع سی دی‌ها را گوش کنم و به موقع سر جلسات حضور داشته باشم.

من در طول یک سال این  آرامشی را بدست آورده‌ام که هیچ وقت نداشتم و این را از راهنمای خود به ارمغان دارم و حالا می‌فهمم رسیدن به جایگاه فرماندهی چقدر سخت است و زحمت دارد.

از مسافرم هم کمال تشکر را دارم که فرمانبردار بسیار خوبی بود و شربت خود را به موقع خوردند و هیچ جلسه ای را ترک نکردند و همیشه به موقع حضور داشتند و فرمانده جسم خود شدند و توانستند به رهایی برسند.

 

سلام دوستان نسیم هستم یک هم سفر

  انسان برای رسیدن به فرماندهی باید مجموعه ای‌ای از بایدها و نبایدها را انجام دهد که یکی از آن‌ها آموزش دیدن و فرمانبرداری است و اگر فرمانبردار خوبی باشیم می‌توانیم فرماندهٔ خوبی باشیم و از شرایط فرمانبردار بودن این است که شخص باید بپذیرد که اشکال دارد و احتیاج دارد از یک نیروی دیگری اطاعت کند تا از نفس اماره خارج شود.

فرماندهی یک هدف است و مسیر را مشخص می‌کند که از کجا به کجا حرکت را انجام دهیم و به این معنی است که انسان به یکسری از نیروهای درونی و بیرونی احاطه داشته باشد تا قادر باشد کاری را که از خود می‌خواهد به انجام برساند و همین طور اگرکاری از دیگران می‌خواهد به انجام برسانند.

 

با احترام؛ اعضا لژیون دوم، لژیون کمک راهنما هم سفر لیلا


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بتول یکشنبه 22 مهر 1397 21:21
باسلام وخداقوت خدمت خانم لیلاممنون ازمشارکت خوبتون استفاده بردم موفق وپیزوزباشید
همسفرعزت شنبه 21 مهر 1397 22:45
باسلام وخدا قوت به خانم لیلا عزیزو دیگر دوستان عزیز م بابت مشارکتهای بسیار زیباشون -
مسافر مصطفی عسگری شنبه 21 مهر 1397 20:33
با سلام خدمت راهنمای لژیون دوم همسفران مشارکت های خوبی بود ونشان دهنده آموزش های سازنده ای است که راهنما در لژیون مطرح میکنندو این است که مهندس همیشه می فرمایند که پندار سالم گفتار سالم به همراه دارد وگفتار سالم عمل سالم ؛رهجوی خوب نشانه عمل سالم است
موفق وپیروز باشید
حسن کدخدایی شنبه 21 مهر 1397 19:19
از آموزش های خوبتان لذت بردم و کمال استفاده را بردم از همه مشارکت هایتان ممنون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات