مصاحبه با مرزبان گروه خانواده ؛همسفر زهره
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 18:48 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )

 به نام نامی اولین عاشق که اوست...

در خدمت یکی از مرزبانان عزیز شعبه امین گلی؛ خانم زهره عزیز هستیم تا با ایشان، از عشق و خدمتی که در این دوره از مرزبانی تجربه می‌کنند، گفتگو و از تجربیات ایشان استفاده کنیم.


نظر شما عزیزان را به این مصاحبه زیبا جلب می‌نماییم. 

   به نظر من اولین ویژگی یک مرزبان داشتن روی خوش است و این‌که ظاهر و باطنش یکی باشد یعنی این‌طور نباشد که روی خوش داشته باشد ولی در باطن نیتی دیگر داشته باشد و دیگری حفظ حرمت‌ها و اجرای صحیح اصول و قوانین کنگره هست...

در ادامه مطلب بخوانید...


با    با سلام ، لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید. 

سلام دوستان زهره هستم یک هم‌سفر- مسافر من با 20 سال تخریب وارد کنگره شدند. آخرین آنتی ایکس مصرفی مسافرم شیره و تریاک، درمان به روش DST همراه با داروی شفابخش OT، 12 ماه و 8 روز به راهنمایی آقای امیرحسین ساسانی و راهنمای خوبم خانم آمنه سفر کردیم و هم‌اکنون 1 سال و 9 ماه و 16 روز است که آزاد و رها هستیم.

 در ادامه سفر وایت را شروع کردیم با راهنمایی آقای ساسانی 13 ماه و 8 روز سفر کردیم و هم‌اکنون 1 سال و 5 ماه و 10 روز است که از بند انواع دخانیات آزاد و رها هستیم.

 

 تا به حال در کنگره در چه جایگاه‌هایی خدمت کرده‌اید؟

دبیری، مصاحبه و راهنمای لژیون نوجوانان.

 

چه عاملی باعث نامزدی شما در انتخابات مرزبانی شد؟

من واقعاً به این جایگاه فکر نمی‌کردم من جایگاه نگهبانی را خیلی دوست داشتم ولی به خاطر این‌که در لژیون نوجوانان مشغول به خدمت بودم قسمتم نشد تا در این جایگاه خدمت کنم. دو هفته قبل از انتخابات در پارک خانم ریحانه اسیستانت محترم به من گفتند نامزد انتخابات مرزبانی شوم و من چون در لژیون نوجوانان خدمت می‌کردم اصلاً به این خدمت فکر نمی‌کردم و به خانم ریحانه گفتم من لژیون نوجوانان رادارم و خدمتم را رها نمی‌کنم.

خانم ریحانه مطلب خیلی زیبایی گفتند، فرمودند که نباید به خدمتی که می‌کنی دل ببندی و وابسته شوی و خدمت‌های دیگر هم باید تجربه کنی و من 1 سال بود که در لژیون نوجوانان خدمت می‌کردم و صحبت خانم ریحانه باعث شد تا من هم نامزد انتخابات مرزبانی شوم.

 

برخورد با تازه‌ واردین را از نگاه یک مرزبان چگونه می‌بینید؟

وقتی افراد وارد شعبه می‌شوند مرزبان بیشترین نقش را در جذب افراد به کنگره دارد. باید با روی خوش و آغوش باز با آن‌ها برخورد کند تا آن‌ها احساس امنیت کنند و به این راهی که انتخاب کرده‌اند اعتماد کنند. انشا الله که ما بتوانیم محبت لازم را برای تازه واردین عزیز داشته باشیم.

 

کمی از حس و حالتان موقع انداختن شال مرزبانی بر گردنتان بگویید.

خیلی هیجان داشتم و خیلی خوشحال بودم و در عین‌حال انگار یک‌بار و مسئولیت سنگینی روی دوشم انداخته شد و کمی استرس داشتم که آیا می‌توانم از عهده این مسئولیت بزرگ برآیم یا خیر.

 

این که باید زودتر از بقیه به کنگره بیایید و دیرتر به منزل بروید چطور هماهنگ می‌کنید که هم در کنگره حضور داشته باشید و هم خللی به زندگی‌تان وارد نشود؟

 در اوایل برایم سخت بود چون مخصوصاً پنج‌شنبه‌ها رفت‌وآمد خانوادگی داشتیم. ولی به خاطر محبت موجود در کنگره خدا را شکر به‌مرور این مسئله حل شد و برای فرزندانم هم ابتدا سخت بود اما خیلی خوب با من همکاری می‌کنند و من هم سعی می‌کنم به کارهای منزل خوب رسیدگی کنم تا مشکلی پیش نیاید و این‌یک آموزش برای فرزندانم شد تا استقلال بیشتری به دست آورند.

 

چه عاملی باعث جذب و ماندگاری شما در کنگره شد؟

در اوایل آمدن مسافرم به کنگره در حقیقت من یک نیروی منفی برای او بودم ولی او خیلی اصرار داشت من به کنگره بیایم و حتی می‌گفت من سی‌دی‌هایت را می‌نویسم. وقتی در لژیون می‌نشستم حواسم به برنامه‌های دیگرم بود و اصلاً هیچ‌یک از حرف‌های راهنمایم را نمی‌فهمیدم.

یکی از اخلاق من این است که مسافرم هر جا می‌رفت او را همراهی می‌کردم و دنبالش می‌رفتم حتی در دوران مصرف مسافرم با اینکه نمی‌دانستم او مصرف‌کننده است ولی همه‌جا با او می‌رفتم و وقتی به من گفتند اگر به‌عنوان هم‌سفر در لژیون حضور نداشته باشی هنگام رهایی مسافرت نمی‌توانی به تهران بیایی و مسافرت را همراهی کنی و این باعث شد من عزمم را جزم کنم و دیگر حتی یک جلسه را هم غیبت نکنم.

 

مهم‌ترین ویژگی یک مرزبان برای انجام درست وظایفش چیست؟

به نظر من اولین ویژگی یک مرزبان داشتن روی خوش است و این‌که ظاهر و باطنش یکی باشد یعنی این‌طور نباشد که روی خوش داشته باشد ولی در باطن نیتی دیگر داشته باشد و دیگری حفظ حرمت‌ها و اجرای صحیح اصول و قوانین کنگره هست.

 

آیا بازتاب خدمت‌هایی که در کنگره انجام داده‌اید را در زندگی حس می‌کنید؟

صد درصد. خدا را شکر من در دوران مصرف مسافرم با او مشکلی نداشتم ولی با فرزندانم گهگاه مشکل داشتم و با آموزش‌های کنگره و اجرایی کردن آن‌ها به آرامش رسیدم و طبیعتاً فرزندانم هم آرام‌تر شدند و دیگر این که من نه گفتن را از آموزش‌های کنگره آموختم. چون قبلاً در زندگی‌ام تعارف داشتم و نمی‌توانستم از این کلمه استفاده کنم.

 

از این که مسافرتان در کنار شما در جایگاه مرزبانی انجام‌وظیفه می‌کند چه حسی دارید؟

خیلی خوشحال هستم و از این که می‌بینم پا به‌پای هم در مرزبانی خدمت می‌کنیم انرژی می‌گیرم و حس خیلی خوبی دارم و در همین‌جا از او کمال تشکر را دارم و افتخار می‌کنم که همکار یک دیگر هستیم.

 

از تجربه‌تان در دوران خدمت در لژیون نوجوانان برایمان بگویید؟

در اوایل استرس داشتم چون تجربه این کار را نداشتم و می‌ترسیدم که بچه‌ها من را نپذیرند. ولی من واقعاً بامحبت و مانند فرزندان خودم با آن‌ها رفتار کردم و می‌دیدم که آن‌ها هم چه گرفتاری‌ها و مشکلاتی دارند. درست است مشکلاتشان را حل نمی‌کردم ولی آموزش‌هایی که در کنگره گرفتم را به آن‌ها منتقل می‌کردم و سعی کردم آگاهی آن‌ها را بالا ببرم و راه درست را به آن‌ها نشان دهم و این خیلی به من انرژی می‌داد و من هم خیلی از آن‌ها آموزش گرفتم و همین‌جا آرزوی خوشبختی برای تک‌تک آن‌ها دارم.

 

دستور جلسه این هفته از فرمان‌برداری تا فرمانروایی هست، اگر مطلبی در این مورد دارید، بفرمایید.

یک فرمانروای خوب کسی است که فرمان‌بردار خوبی هم باشد. من سعی کردم فرمان‌بردار خوبی برای راهنمایم باشم و اگر راهکاری می‌داد حتی اگر باب میل و اعتقاد من نبود نه نمی‌گفتم و رویش تفکر می‌کردم و اجرایی می‌کردم.

برای این که در دنیای بیرون بتوانیم فرمانروای خوب و با کفایتی باشیم اول باید فرمانروای خوبی برای جسم خود باشیم. کارهای شخصی‌مان را به‌موقع انجام دهیم و در رفتار و گفتارمان تعادل داشته باشیم.

 

یک آرزو کنید...

آرزو می‌کنم راه کنگره برای تمام کسانی که دچار بیماری اعتیاد شده‌اند باز شود.

 و در پایان از آقای مهندس و خانواده محترمشان سپاس گزارم. از راهنمای عزیز خانم ریحانه و خانم آمنه عزیز که خیلی چیزها به من آموختند و از مسافرم و از تمام خدمتگزاران، مسافران و هم‌سفران شعبه که به‌نوعی از آن‌ها آموزش می‌گیرم کمال تشکر و سپاس را دارم.

 

تهیه کننده گزارش :همسفر زهرا

ویرایش و تنظیم: هم سفر لیلا رحیمی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر زهره پنجشنبه 26 مهر 1397 01:14
با عرض تشکر خدمت همه ی دوستان عزیز
خداقوت خدمت خانم زهرا وخانم لیلا و عکاس محترم
زهراح چهارشنبه 25 مهر 1397 21:41
سلام ودرود به خانم زهره مرزبان محترم وبسیارمهربان وبامحبت...مصاحبه زیبایی بود...ازخانم زهراهم ممنونم.
همسفرمهری سه شنبه 24 مهر 1397 20:08
سلام و خدا قوت به دوستان عزیزم و خواهران گلم خانم زهره و خانم زهرا دوست داشتنی واقعاً این جایگاه گوارای وجودت خانم زهره ا ستفاده کردیم ممنون و سپاس گذارم
همسفر مرضیه ج سه شنبه 24 مهر 1397 00:20
خداقوت وخسته نباشی خدمت مرزبان محترم خانم زهره عزیزوتشکر ازخانم زهرابابت مصاحبه ی زیباشون
رحیم جدیدی شنبه 21 مهر 1397 22:53
انشاالله در این مسیر موفق باشید
خداقوت بابت این مصاحبه
حسن کدخدایی شنبه 21 مهر 1397 20:08
سلام خدا قوت خدمت مرزبان محترم همسفر خوبم و مطمئن هستم در کار خود موفق می شوی و حتما مرزبان خوبی خواهی شد

امیدوارم در کنار یکدیگر به ارتقا و رشد مد نظر کنگره برسیم و هر دو نفرمان شال مقدس کمک راهنمای را بگیریم

برای همسفرم آرزوی بهروزی و سلامتی دارم
همسفر آمنه شنبه 21 مهر 1397 17:43
خدا قوت خدمت مرزبان محترم شعبه خانم زهره عزیز که به معنای واقعی کلمه فرمانبردار بسیار خوبی بودند و پاداش فرمانبرداری خود را دریافت نمودند.
سپاس از تهیه کنندگان این گزارش زیبا خانم زهرا و خانم لیلا.
همسفر شهلا شنبه 21 مهر 1397 16:01
خدا قوت خدمت مرزبان محترم خانم زهره عزیز از مصاحبه زیبا و عالی شما لذت بردم و آموزش گرفتم آرزو می کنم که خداوند به شما کمک کند تا توی این جایگاه موفق و سربلند باشید امیدوارم تو جایگاه کمک راهنمایی شما را ببینم
خداقوت خدمت خانم زهرا و خانم لیلا و عکاس محترم
همسفرعزت شنبه 21 مهر 1397 13:51
باسلام وخدا قوت خانم زهره سخنان بسیار اموزنده وزیبا بود با تشکر از تمام دوستان عزیز که در سایت زحمت زیادی میکشند انشاالاه در تمام مراحل موفق باشید-695
فاطمه همسفر محمد شنبه 21 مهر 1397 12:46
خداقوت خدمت خانم زهره
صحبتهای بسیار زیباوآموزنده ای بود.
خداقوت خدمت خانم زهرا و خانم لیلا و عکاس محترم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic