کارگاه آموزشی مجازی
یکشنبه 20 آبان 1397 ساعت 16:48 | نوشته ‌شده به دست مسافر سعید محسن | ( نظرات )

کارگاه آموزشی مجازی

دستور جلسه: DST و تجربه من از سایر روش های ترک اعتیاد

به قلم کمک راهنمای محترم : مسافر اشکان

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/97514/518/IMG_7390%20%28Copy%29.JPG

 چقدر زیبا آقای مهندس فرمودند که شیرین‌ترین ایام یک مسافر، همان دوران سفر اول او هست و من امروز معنی این جمله را می‌فهمم و در اینجا باید به‌جرئت و با تمام وجود بگویم نمی‌توان روشDST را با سایر روش‌ها مقایسه کرد و تفاوت بین آن‌ها از زمین تا آسمان‌هاست


و تجربه من از سایر روش‌ها. DST

بعد از یکی دو سال مصرف مواد وقتی یک‌بار خواستم چند روزی مواد مصرف نکنم آن‌چنان درد خماری مرا زمین‌گیر کرد که دیگر هیچ‌وقت جرئت نکردم مواد را ناگهانی کنار بگذارم و شروع کردم به جستجو برای پیداکرده راهی برای رهایی از مواد؛ به‌جرئت می‌توانم بگویم در مدت 17 سالی که مواد مصرف کردم فقط 2 سال اول آن را از مصرف مواد لذت بردم و 15 سال دیگر را در حال ترک کردن بودم و راه‌های مختلف را امتحان می‌کردم ولی به هیچ نتیجه‌ای نمی‌رسیدم و در اثر ترک‌های مداوم آن‌قدر تخریب در من ایجادشده بود که دوستان و حتی خانواده به من گفتند دیگر نمی‌خواهد ترک کنی و یک مدت مواد مصرف کن تا حالت کمی خوب شود!

از روش‌های ترک، می‌توانم بگویم کلیه روش‌ها به‌جز ابوالفضل درمانی را تجربه کردم.

ابتدا با روش خوددرمانی شروع کردم و چندین و چند بار با قرص‌های استامینوفن کدئین، دیفنو کسیلات، شربت اکسپکتورانت کدئین، آمپول‌های پیروکسیکام و دیفنوکسیلات، قرص خواب نالتروکسن، قرص ترامادول و قرص‌های ایبوپروفن طبق دستور و به صلاح‌دید خودم مصرف می‌کردم، البته اوایل کار قرص ترامادول هنوز نبود ولی تمام مواد دیگر را باهم در یک روز مصرف می‌کردم؛ البته بعد از مدتی قرص و آمپول دیفنوکسیلات به خاطر عوارض جانبی که ایجاد می‌کرد از داروخانه‌ها جمع‌آوری شد و من از آمپول پیروکسیکام و تعداد بیشتری قرص ایبوپروفن استفاده می‌کردم.

شاید در یک روز 3 بسته استامینوفن کدئین، 2 بسته ایبوپروفن، یک شیشه شربت اکسپکتورانت کدئین و یک عدد آمپول را استفاده می‌کردم و آخر شب هم چند عدد قرص خواب نالتروکسن را می‌خوردم تا بی‌هوش شوم و متوجه دردهایم نشوم. هرروز تعداد قرص‌هایم را کمتر می‌کردم ولی اکثر اوقات وقتی به‌روز ششم یا هفتم می‌رسیدم دیگر خسته می‌شدم و می‌گفتم حالا باید کمی استراحت کنم و یک روزبه خودم مرخصی می‌دادم! و می‌رفتم مصرف می‌کردم تاکمی انرژی بگیرم! ولی نمی‌دانم چرا همیشه این روز مرخصی با تعطیلات رسمی برخورد می‌کرد و یا بین تعطیلی می‌شد و دیگر روز کاری شروع نمی‌شد و من در تعطیلات و مرخصی باقی می‌ماندم!

بارها و بارها این کار را تکرار کردم ولی فایده‌ای نداشت، حتی پیش آمد که چند روزی هم قرص مصرف نکنم و چون هیچ‌وقت حالت عادی نداشتم و نمی‌توانستم کاری انجام بدهم مجبور می‌شدم دوباره مواد مصرف کنم.

یک‌بار هم با هزار امید و آرزو که می‌توانم بدون درد و به‌راحتی مواد را کنار بگذارم، سم‌زدایی کردم، ولی وقتی آن را انجام دادم یک ماه در خانه بستری گشتم و دچار خونریزی معده شدم و حتی توانایی راه رفتن نداشتم و حافظه کوتاه‌مدت خود را نیز ازدست‌داده بودم و زمانی که بعد از یک ماه از خانه بیرون رفتم، گم شدم و اگر با خودم موبایل نداشتم که به همسرم خبر بدهم که خانه را پیدا نمی‌کنم نمی‌دانم چه اتفاقی برایم می‌افتاد.

کمپ هم رفتم ولی بازهم نشد و همان شبی که از کمپ به خانه آمدم، اول مقداری شربت تریاک که در کمد مخفی کرده بودم را خوردم تا توانستم کمی آرام شوم و این بار هم باز شروع به مصرف مواد کردم.

تا اینکه در سال 1394 با کنگره آشنا شدم و سفر درمانی‌ام آغاز گردید. اکنون‌که به آن زمان فکر می‌کنم حقیقتاً باید بگویم به‌قدری این 10 ماه سفرم آرام و خوب و شیرین بود که چیزی جز احساس آرامش را به یاد نمی‌آورم. درست است که در طول سفرم مشکلات و گرفتاری‌ها و سختی‌هایی مانند همه برایم پیش آمد ولی چون مهم‌ترین اولویتم را به درمان داده بودم و همیشه دستورات راهنمای عزیزم آقای منصوری را گوش می‌دادم توانستم سرافراز از آن مسائل بیرون بیایم.

پله اول شروع شد، ابتدا وقتی گفتند روزی 3 بار آن‌هم سر ساعت باید مصرف کنی کمی برایم ترس‌آور بود و نمی‌توانستم باور کنم که می‌توانم این کار را انجام دهم. با خود گفتم یک‌بار آزمایش می‌کنم؛ اگر توانستم انجام می‌دهم، آزمایش کردم و شد.! من که هرچند ساعت یک قطعه از مواد خود را می‌خوردم حالا داشتم روزی 3 بار آن‌هم به‌طور منظم و مشخص دارو مصرف می‌کردم و حالم کاملاً خوب بود و مشکلی نداشتم. این امر امیدواری بسیاری در دلم ایجاد کرد و در مسیر خود محکم‌تر شدم.

در کاهش پله اول کمی مشکل داشتم ولی هرچه جلوتر رفتم و با هر کاهش پله حالم بهتر می‌شد و سرحال‌تر و پرانرژی‌تر می‌شدم. شاید در طول سفر اول زمان برایم دیر می‌گذشت و دوست داشتم سفرم زودتر تمام  شود ولی امروز که به آن روزها فکر می‌کنم چیزی جز لذت، شیرینی و خاطرات خوش که به‌سرعت گذشتند را به یاد نمی‌آورم.

چقدر زیبا آقای مهندس فرمودند که شیرین‌ترین ایام یک مسافر، همان دوران سفر اول او هست و من امروز معنی این جمله را می‌فهمم و در اینجا باید به‌جرئت و با تمام وجود بگویم نمی‌توان روشDST را با سایر روش‌ها مقایسه کرد و تفاوت بین آن‌ها از زمین تا آسمان‌هاست

در پایان برای آقای مهندس و خانواده محترمشان درود می‌فرستم و از راهنمای خوبم آقای اصغر منصوری و راهنمای سیگارم آقای علیرضا رضازاده تشکر می‌کنم که اگر اینان نبودند و روش DST نبود؛ من هم امروز نبودم. باکمال تشکر پیروز باشید

نگارش: مسافر حمید رضا

ویرایش و تنطیم: مسافرسعید محسن


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه مجازی، دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی سه شنبه 22 آبان 1397 12:06
سلام بر آقا اشکان عزیز

عجب سر گذشتی داشتید!!! واقعا همه ما به نوعی درگیر ترک بودیم و موفق نمی شدیم یا یک مواد جدید مصرف می کردیم و اضافه می شد.
مسافر فرزاد دوشنبه 21 آبان 1397 10:52
با عرض سلام و ادب خدمت تمام خدمتگزاران کنگره60 شعبه امین گلی
به ویژه راهنمای عزیز آفا اشکان

همیشه موفق و پیروز باشید
همسفرعزت دوشنبه 21 آبان 1397 06:58
سلام وخدا قوت میگم به استاد جلسه وکسانی که در سایت خدمت می کنند انشاالاه در تمام مراحل زندگی موفق وپیروز باشید
همسفر لیلانصر دوشنبه 21 آبان 1397 06:46
سلام وخدا قوت خدمت نویسنده گرامی و دیگر خدمتگزاران سایت بسیار عالی بود.ممنون
فروغ دوشنبه 21 آبان 1397 00:37
سلام پسرم موفق باشی و سلامت
فروغ دوشنبه 21 آبان 1397 00:31
بابا تو دیگه کی هستی. قوی
مسافر سعید موسوی لژیون نهم سهروردی یکشنبه 20 آبان 1397 23:51
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی اقا اشکان عزیز پیروز باشید
مسافر سعید موسوی لژیون نهم سهروردی یکشنبه 20 آبان 1397 23:51
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی اقا اشکان عزیز پیروز باشید
مسافر سعید موسوی لژیون نهم سهروردی یکشنبه 20 آبان 1397 23:51
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی اقا اشکان عزیز پیروز باشید
زهرا خیابانی یکشنبه 20 آبان 1397 20:51
با سلام و خداقوت. در کنار خانواده موفق و پیروز باشید.
هادی یکشنبه 20 آبان 1397 20:06
خداقوت خدمت کمک راهنمای گرامی آقا اشکان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات