به نام قدرت مطلق الله...

 مصاحبه با کمک راهنمای محترم؛ همسفر آمنه عضو لژیون مالی نمایندگی امین گلی اصفهان...

امیدواریم این گفتگو موجب شود تا انسان‌های بیشتری مشتاق انجام این عمل ارزشمند و مشمول برکات آن شوند.

 

علم ناب و بی‌نظیر کنگره نزد آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان هست. هر علمی برای گسترش پیدا کردن نیاز به مال و ثروت دارد. اگر مال نباشد علم در صندوقچه‌ها باقی می‌ماند...

در ادامه مطلب بخوانید...


لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید؟

با 20 سال تخریب وارد کنگره شدیم، آنتی ایکس مسافرم تریاک بود. 10 ماه سفر کردیم به راهنمایی آقای علی جمالی و در حال حاضر جناب آقای حکیمی و  راهنمای خوب خودم خانم ندای عزیز. در حال حاضر 4 سال و 20 روز کم است که آزاد و رها هستیم.

 

شما اولین هم‌سفر در شعبهٔ امین گلی هستید که به‌تازگی عضو لژیون مالی شده‌اید. برای ما بفرمایید لژیون مالی و اهداف آن چیست؟

 من چون به‌تازگی عضو لژیون مالی شده‌ام و در جلسات مالی شرکت نداشته‌ام، اطلاعات من در حد مطالبی است که در سایت مطالعه نموده‌ام که از جمله اهداف لژیون مالی تلاش برای احداث یا اجارهٔ زمین برای شعب است و نیز ترغیب دیگر اعضا برای شرکت و عضو شدن در این پروسه عظیم.

 

لطفاً بفرمایید چه تفکری باعث شد تا بخواهید عضو لژیون مالی شوید و در محکم شدن پایه‌های مالی کنگره قدمی بردارید؟

مقداری پول پس‌انداز کرده بودیم ولی هر چه تفکر و تلاش می‌کردیم نمی‌توانستیم از آن استفاده کنیم، گویی اذن و اجازهٔ استفاده از آن به ما داده نشده بود. به دستور جلسهٔ گلریزان نزدیک می‌شدیم که گویی یک‌لحظه به من الهام شد که باید مقداری از پول را بخشش نمایم.

از طرف دیگر همیشه دوست دارم هر مطلبی را در لژیون عنوان می‌کنم خودم تا حدی آن را به اجرا درآورده باشم تا کلامم نافذ باشد. بعد از آن لحظه‌ای تردید نکردم و برای این‌که نفسم را مغلوب کنم از حقهٔ ذره استفاده کرده و با خود گفتم: فقط همین امسال را عضو می‌شوم و بعد عضویت خود را لغو می‌کنم. ولی مطمئن هستم اگر لذت و شیرینی خدمتی را در کنگره تجربه کنم و خداوند لیاقت آن را به من بدهد محال است دیگر از آن خدمت دست بکشم.

 

دلیل این‌که تحکیم پایه‌های مالی کنگره از اهمیت بالایی برخوردارند چه هست؟

علم ناب و بی‌نظیر کنگره نزد آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان هست. هر علمی برای گسترش پیدا کردن نیاز به مال و ثروت دارد. اگر مال نباشد علم در صندوقچه‌ها باقی می‌ماند.

یکی از وظایف محولهٔ ما اعضای کنگره در این راستا این است که از لحاظ مالی تا آنجا که توانایی و لیاقت داریم کمک و یاری کنیم تا علم کنگره در اختیار تمام دردمندان و رنج‌کشیدگان عالم قرار بگیرد و دیگران نیز همانند ما از علم درست زندگی کردن بهره ببرند. ناگفته نماند جناب آقای مهندس خودشان بیشترین کمک مالی را به کنگره می‌نمایند و ایشان هر هفته میلیونی به کنگره کمک می‌کنند.

 

چه حس و حالی دارید از این‌که به‌تازگی عضو لژیون مالی شده‌اید؟

به نظر من هیچ حسی مثل حس رضایت درون و احساس مفید بودن انسان را شاد نمی‌کند و این احساس و احساس غلبه بر نفس بسیار مرا شاد و راضی می‌کند.

کسی که حس رضایت و مفید بودن داشته باشد در واقع در بهشت است و باید مراقبت کند که این جایگاه را برای خود حفظ نماید و در ادامه خواسته و هدفش تغییر نکند.

در ضمن هیچ‌گاه با خدمت‌های ناچیزم احساس ادای دین به کنگره را ندارم. چون هر خدمتی را که قبول می‌کنم آن‌قدر برکات آن را در زندگی و در باطن خود می‌بینم که به این یقین رسیده‌ام که خدمت کردن دین مرا به کنگره بیشتر و بیشتر می‌کند.

 

برداشت خود را از این آیه بفرمایید؟

(کسانی که اموال خود را درراه خدا انفاق می‌کنند همانند بذری است که هفت خوشه برویاند و در هر خوشه‌ای یک‌صد دانه باشد)

قبل از کنگره آیات قران را گذرا می‌خواندم و حتی وقتی به معنای آن توجه می‌کردم، چیز زیادی دستگیرم نمی‌شد ولی با ورودم به کنگره و شنیدن تفسیر آقای مهندس از برخی آیات واقعاً به وجد می‌آمدم و از شکافتن آیات کتاب شریف و دیگر مسائل توسط جناب مهندس شگفت‌زده می‌شدم و لذت می‌بردم.

در حقیقت هر مبلغی را که به کنگره کمک کنیم همانند همان بذر کوچکی است که می‌کاریم و در ادامه صدها خوشه برداشت می‌کنیم. در سی دی مال آقای مهندس می‌فرمایند ثروت و حتی فقر را خود ما می‌کاریم. پس مراقبت کنیم که چه چیزی داریم می‌کاریم.

چه توصیه‌ای برای کسانی که شرایط عضویت در لژیون مالی رادارند ولی برای این کار تردید می‌کنند رادارید؟

می‌توانم بگویم بشتابید و جزء سابقان باشید. مسلماً اجر و پاداش سابقان و پیشکسوتان بسیار باارزش‌تر است و درواقع حیف است از سفرهٔ پربرکتی که در این هفتهٔ گل‌ریزان گسترده شده و مملو از نعمت‌های معنوی است بی‌بهره بمانیم.

اگر من خودم را کنار بکشم و بگویم چرا فلان شخص که وضعیت مالی بهتری دارد عضو لژیون مالی نمی‌شود، این قیاس‌ها پشیمانی و حال خرابی به همراه دارد. این را بدانیم آنان که باید بیایند می‌آیند و کنگره را یاری می‌کنند و این من هستم که اگر شتاب نکنم از قافله عقب می‌مانم.

 

چه صحبتی برای هم‌سفرانی که شرایط مالی برای عضویت در لژیون مالی را ندارند اما به‌شدت خواستار این حضور و این خدمت می‌باشند دارید ؟

در کائنات به تک‌تک خواسته‌های انسان جواب مثبت داده می‌شود اگر خواستهٔ خود را حفظ کنید و در راستای آن تلاش‌های موردنظر اعم از پس‌انداز کردن، کم کردن خرج‌های اضافی، آموزش به فرزندان و استقلال مالی و ... را انجام دهیم بی‌شک سال آتی به خواستهٔ خود خواهیم رسید. این عزیزان برای شروع و درک لذت بخشش می‌توانند از مبالغی که در توان دارند خود را سهیم کنند.

 

در مورد دستور جلسهٔ این هفته که گل‌ریزان است اگر صحبتی دارید بفرمایید؟

بهترین و مطمئن‌ترین مکان برای بخشش و انفاق،  کنگره 60 است. با خیال راحت ببخشید و کنار بروید و دنبال نتیجه نباشید. کائنات به‌صورت خودکار، کار خود را انجام می‌دهد و برکات این بخشش در زندگی ما نازل می‌شود و این‌که این برکت‌ها و گره‌گشایی‌ها در چه قسمتی از زندگی ما صورت بگیرد به دست خداوند و بر اساس حکمت اوست.

 زندگی و سلامتی ما انسان‌ها دستخوش میلیون‌ها میلیون خطر است که ما از آن‌ها مطلع نیستیم و با بخشش مقداری از مال صدها خطر از وجود انسان‌ها دفع می‌شود.

 

و کلام آخر؟

در آخر می‌خواستم از جناب مهندس و خانوادهٔ محترمشان و دیده بان محترم جناب آقای حکیمی، اسیستانت محترم سرکار خانم ریحانه و هم‌چنین مسافرم که اجازهٔ عضویت در لژیون مالی را به من دادند و خود نیز به عضویت این لژیون درآمدند، سپاس‌گزاری کنم و تشکر ویژه خدمت تمام اعضای لژیون مالی ازجمله آقای امین گلی، آقا نادر، آقا امیرحسین و آقای مهدی (قلم‌فرسا) و ... که همیشه حس بخشندگی این بزرگواران را تحسین کرده‌ام.

 

تایپ مصاحبه: هم سفر زهرا

تصویرگر: هم سفر لیلا نصر

ویرایش و تنظیم: هم سفر لیلا رحیمی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
دوشنبه 5 آذر 1397 22:42
خداقوت خدمت خانم آمنه عزیز ...
لذت بردم از مصاحبه آموزنده ودلنشینتون
تبریک میگم به خاطر ورود شما به لژیون مالی
انشالله برکت آن در زند گیتون جاری شود
همسفر فاطمه م چهارشنبه 30 آبان 1397 14:43
سلام وخدا قوت و تبریک به خانم آمنه عزیز م بابت عضویت در لژ یون مالی انشاءالله موفق باشید
مریم همسفرمحسن سه شنبه 29 آبان 1397 22:43
امیرالمؤمنان حضرت علی علیه السلام
اَلسَّخاءُ و َالشَّجاعَةُ غَرائِزُ شَریفَةٌ، یَضَعُهَا اللّه‏ُ سُبحانَهُ فیمَن أَحَبَّهُ وَ امتَحَنَهُ؛ سخاوت و شجاعت خصلت‏ هاى والایى هستند كه خداوند سبحان آن دو را در وجود هر كس كه دوستش داشته و او را آزموده باشد مى‏ گذارد.
تصنیف غررالحکم و دررالکلم ص 375 ، ح 8443
تشکربابت این گزارش زیباوجامع
سه شنبه 29 آبان 1397 14:45
خداقوت خدمت خانم آمنه عزیز و خانم لیلا عزیز بابت مصاحبه عالی و آموزنده امیدوارم توجایگاههای بالا تربدرخشید
خداوند را شاکر وسپاسگذارم که حس خانم مهین عزیز برای همسفران شعبه امین گلی به عمل و اجرا درآمد انشاالله برکتش تو زندگی شما جاری باشد
ورود خانم آمنه عزیز و خانم لیلاعزیز و خانم سیماعزیز رابه جمع لژیون مالی تبریک عرض می کنم بزرگ ترین آموزشی که من می توانم از این بزرگ اندیشان بگیرم که به این باور رسیدند که وعده خداوند دروغ نیست
کجا بیرون از کنگره می توانست به من آرامشی که الان تو زندگی دارم به من بدهد بدون هیچ بهایی که مسافرم از دو کار ضدارزشی مثل مصرف مواد مخدر و سیگار بود به درمان قطعی برساند و خودم هم علم درست زندگی کردن را در راه صراط مستقیم آموزش بگیرم و بلکه به فکر فرزندان آینده هم هست من باید با خودم فکر کنم چه طور می توانم دینم
رادراین عمل عظیم اداء کنم و به اجرا درآورم و حافظ نعمت هایی که خدواند از طریق کنگره
به من بخشیده است باشم و در جهت جهانی شدن کنگره با تمام وجود تلاش کنم حتی اگر قدم من کوچک باشد
از خداوند که خالق عشق و محبت است می خواهم محافظ بزرگ مرد کنگره آقای مهندس و خانواده بزرگوارشان باشد که این بستر را برای ما فراهم کردند تا خانواده مصرف کننده هم بتواندعشق و محبت رادر زندگیشان درک کنند و به آرامش برسانند
مسافر سعید موسوی لژیون نهم سهروردی سه شنبه 29 آبان 1397 12:59
عرض تبربک وخدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی سرکار خانم امنه ومسافر محترمشان اقا مجید شیروی بابت عضویت در لژیون مالی ،انشااله برکات این کار زیبا را در زندگیتان به وضوح ببینید واز نتیجه خوب این عمل برخوردار شوید ،
مریم دانش سه شنبه 29 آبان 1397 11:06
سلام خدا قوت ورود خانم آمنه عزیزرابه لژیون مالی تبریک عرض میکنم امدوارم این ورودزیبا سالهای سال پایدار باشد
همسفر زهره سه شنبه 29 آبان 1397 07:14
درود و خداقوت خدمت خانم آمنه ی عزیزم .
مرحبا به این طرز تفکر ، امیدوارم بازپس این کار بزرگ ونیکو و پسندیده آرامشی جاودانه برای شما و خانواده ی شما به ارمغان بیاورد .
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این مصاحبه ی زیبا.
خانم صغرا دوشنبه 28 آبان 1397 23:44
سپاس فراوان به خانم امنه واقامجید
ناهید همسفرمسافراصغرعظیمی دوشنبه 28 آبان 1397 22:57
باسلام۰وتبریک به راهنمای گرامی خانم امنه وهمسفرشون اقا مجید۰برای شما ارزوی بهترین ها رادارم۰این بخشش شما برای من بهترین درس بود۰
فاطمه همسفر محمد دوشنبه 28 آبان 1397 21:49
تبریک به خانم آمنه عزیز
صحبت های آموزنده و دلنشینی بیان کردید
خداقوت خدمت تهیه کنندگان این مصاحبه ی زیبا
همسفرعزت دوشنبه 28 آبان 1397 20:55
باسلام وخداقوت خدمت راهنمای عزیزم خانم امنه واقای شیروی تبریک عرض میکنم
مسافر علی بوذری دوشنبه 28 آبان 1397 20:54
با سلام و عرض خدا قوت
تبریک به خانم آمنه و آقا مجید عزیز بابت کسب جایگاه در لژیون مالی
انشاالله که این جایگاه مستدام باشد و جایگاههای بالتری را تجربه کنید
مجید شیروی دوشنبه 28 آبان 1397 20:29
سپاس گزار خداوندی هستم که بهترین راه را برای من و همسفر عزیزم نشان داد . از آقای مهندس و خانواده ارجمندتان و همین طور جناب آقای حکیمی بزرگ راهنمای بزرگوارم تشکر می کنم که لیاقت همراه شدن و ثبت نام من و همسفرم را در لزیون مالی را به ما داد و بر ما منت نهاد . ورود به این عرصه لیاقتی بود که امسال شامل ما شد . باز هم از همسفر مهربانم سپاس گزاری می کنم که در این مدت همراه و همسفر واقعی و غم خوار من بودند .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic