کارگاه آموزشی خصوصی مسافران روز یکشنبه 97/08/27 "گلریزون (لژیون مالی)"
دوشنبه 28 آبان 1397 ساعت 00:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر اشکان | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق الله...

روز یکشنبه 27 آبان ماه 1397 جلسه ششم از دورۀ پانزدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی مسافران کنگره 60 نمایندگی امین گلی با استادی

 مسافر امیرحسین، نگهبانی مسافر علیرضا و دبیری مسافر مجید با

دستورجلسۀ "گلریزون (لژیون مالی)" رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.


این پولی که ما اینجا پرداخت می‌کنیم باعث می‌شود خانواده‌ها به آرامش برسند و ازهم‌پاشیدگی آن‌ها جلوگیری شود و چه خیر و چیزی از این بهتر که ما در آن شرکت کنیم و نقش داشته باشیم و پول و مالمان در مسیر آن مصرف یا خیرات شود. اینکه در کنگره چه اتفاقی دارد می‌افتد و چه‌کارهای بزرگی انجام می‌شود احتیاجی به گفتن ندارد زیرا بوی گل احتیاجی به تعریف ندارد و ما آن را با تمام وجود خود حس می‌کنیم...

در ادامه مطلب بخوانید...


سخنان استاد محترم:

استاد با سپاسگزاری از خداوند و آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان که این بستر را برای ما فراهم کردند که در آن آموزش بگیریم و گره‌های زندگی خود را بازکنیم و به آرامش برسیم سخنان خود را آغاز کردند.

کنگره درحرکت است و مقصد آن دانایی و هدفش درمان اعتیاد است. به هر هدفی که می‌رسیم خودش باید وسیله‌ای شود برای رسیدن به هدف دیگری که اگر این‌طور نباشد آن هدف برای ما بندی می‌شود که مانع حرکت ما می‌گردد. هدف کنگره نیز از درمان اعتیاد به حال خوش رسیدن خانواده است و در این راستا به ما آموزش‌هایی را می‌دهد. یکی از این آموزش‌ها این است که همه‌چیز را بهترینش را فقط برای خود و خانوادهٔ خود نخواهیم و خودمان زندگی کنیم و از نعمت‌ها و امکانات استفاده کنیم و اجازه بدهیم دیگران هم از آن‌ها استفاده کنند.

یکی دیگر از آموزش‌های کنگره این است که پایه‌های مالی خود را مستحکم کنیم؛ که انجام آن دو مؤلفه دارد: 1- پس‌انداز کردن 2- بخشش و پرداخت کردن مقداری از مال خود؛ اما چرا ما بایستی پرداختی داشته باشیم و به دیگران کمک کنیم؟

مالی را که ما به دست می‌آوریم یا از راه درست است یا از راه نادرست؛ مالی که از راه نادرست به‌دست‌آمده باشد در اصل مال ما نیست و مشکلات زیادی به همراه خود دارد و ما اصلاً کاری به آن نداریم، ما به آن قسمتی کارداریم که از راه سالم به‌دست‌آمده است و برای آن زحمت‌کشیده‌ایم؛ که تمام آن مال نیز برای ما نیست و قسمتی از آن برای بخشش به دیگران است و باید با آن به دیگران کمک کنیم. پول ناصحیح فقط کم‌فروشی، گران‌فروشی، احتکار و ... نیست بلکه نبخشیدن همین قسمتی از پول سالمی که به دست می‌آوریم نیز تمام آن پول و دارایی را ناصحیح می‌کند و از بین می‌برد همان‌طور که وقتی یک قطره خون در یک لیوان آب پاک بیفتد تمام آن را غیرقابل‌مصرف می‌کند.

این پرداختی و بخشش قسمتی از مال اولاً باعث می‌شود جذب مال افزایش یابد که البته این نگاه حسابگرانه است و ما با آن کاری نداریم و دوماً قفل آن مال را باز می‌کند و برای ما برکت پیدا می‌کند و باعث می‌شود ما استفادهٔ بهینه‌ای از آن مال داشته باشیم؛ و اگر این پرداخت را انجام ندهیم باعث می‌شود کل آن مال را از دست بدهیم.

کنگره اجازه نمی‌دهد یک نفر تمام هزینه‌هایش را تقبل کند و به‌تنهایی انجام دهد و می‌گوید کارها بایستی به‌صورت گروهی انجام شود. زمانی که دو دل باهم یکی شوند می‌توانند دنیا را بلرزانند، ما هم اینجا همه باهم و بدون اینکه به کسی فشاری وارد شود می‌خواهیم باهم هم دل شویم و این کار بزرگ را انجام دهیم.

چه زیباست این شعر سعدی که حتی روی درب سازمان ملل هم آن را نوشته‌اند:

بنی‌آدم اعضای یک پیکرند                      که در آفرینش ز یک گوهرند

چو عضوی به درد آورد روزگار                       دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی‌غمی                      نشاید که نامت نهند آدمی

این پولی که ما اینجا پرداخت می‌کنیم باعث می‌شود خانواده‌ها به آرامش برسند و ازهم‌پاشیدگی آن‌ها جلوگیری شود و چه خیر و چیزی از این بهتر که ما در آن شرکت کنیم و نقش داشته باشیم و پول و مالمان در مسیر آن مصرف یا خیرات شود. اینکه در کنگره چه اتفاقی دارد می‌افتد و چه‌کارهای بزرگی انجام می‌شود احتیاجی به گفتن ندارد زیرا بوی گل احتیاجی به تعریف ندارد و ما آن را با تمام وجود خود حس می‌کنیم؛ پس ما باید همه دست‌به‌دست هم بدهیم و در این کار بزرگ و جشن گل‌ریزان شرکت کنیم بدون آنکه از تعادل خارج شویم و افراط یا تفریط کنیم و برای شرکت بهتر در جشن گل‌ریزان، سبدهای این هفته را هم نباید فراموش کنیم و باید سبدهای این هفته بسیار خوب و چشم‌گیر باشند.

در آخر داستان حضرت یوسف را فراموش نکنیم که وقتی می‌خواستند ایشان را بفروشند یک پیرزن هم پنبه‌هایش را برداشت و رفت در صف خریداران ایستاد. به او گفتند تو که نمی‌توانی حضرت یوسف را بخری و او گفت من می‌خواهم فقط اسمم در لیست خریداران ایشان باشد.

ممکن است ما پول زیادی نداشته باشیم ولی اگر یک خشت یا آجر از این بنا که در آن کارهایی به این عظمت و بزرگی انجام می‌شود مال ما باشد تا عاقبت خیر و حسنش برای ما کافی خواهد بود.

به امید دیدار و شرکت همه شما عزیزان در جشن گل‌ریزان.


نویسنده: مسافر اشکان

تصویرگر: مسافر ابراهیم
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات خصوصی مسافران، یکشنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مرتضی مؤذنی سه شنبه 29 آبان 1397 15:03
به نام آن که عاشقی اش دل می خواهد نه دل خداقوت میگویم ب خدمتگزاران شعبه امین گلی به ویژه استاد گل آقای ساسانی
مسافر مصطفی عسگری دوشنبه 28 آبان 1397 22:34
این پولی که ما اینجا پرداخت می‌کنیم باعث می‌شود خانواده‌ها به آرامش برسند و ازهم‌پاشیدگی آن‌ها جلوگیری شود و چه خیر و چیزی از این بهتر که ما در آن شرکت کنیم و نقش داشته باشیم و پول و مالمان در مسیر آن مصرف یا خیرات شود
این جمله برای من خیلی زیبا بود
خدا قوت به راهنمای خوب وبزرگوارم که مثل همیشه با تمام وجود با برکتشون باعث کار خیر می شوند
خداقوت به نگهبان ودبیر
خداقوت به نویسنده آقا اشکان وتصویر گر آقا ابراهیم
امید وارم در روز سشنبه اعضای شعبه امین گلی جشن خوبی را برگزارکنند
اصغرعظیمی دوشنبه 28 آبان 1397 22:17
عشق۰گفت نه من چبنیم که تومی پنداری۰۰۰رنگ من باش ببین خودنه چنینم که تومی پنداری۰۰۰۰ گفتمش فاش بگو ازپس این پرده راز۰۰۰گفت یک رنگ شدی خود تو۰بخانی زین راز. سلام خدمت استادعزیم اقای ساسانی واین دوبیت شعر را برای شما وبه عشق شما فل بداعه گفتم۰
حسن کدخدایی دوشنبه 28 آبان 1397 19:22
سلام به راهنمای خوبم آقای امیر حسین عزیزم
از سخنان خوبتان لذت بردم و استفاده بردم متشکرم
مثل همیشه پر شور هیجان هستید
تشکر از نگهبان و دبیر عزیز
ممنون از نویسنده و عکاس محترم و ویرایشگر

مرتضی ج دوشنبه 28 آبان 1397 17:08
سلام وخداقوت به استادبزرگوارم وهمچنین نگهبان ودبیرعزیز، اقاامیرحسین کسی هستند که وقتی درمورد انجام کاری به رهجوهاشون سفارش می کنند مطمئنا قبلش خودشون عمل کردند، انشاا..خدا برکت به مال وجانشون بده
مسافر اشکان دوشنبه 28 آبان 1397 15:17
سلام، آقا امیر حسین مثل همیشه از کلام زیبایتان بسیار لذت بردم و استفاده کردم و آموختم. پیروز باشید. همچنین عرض خداقوت به لژیون خدمتگذار و عکاس عزیز.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic