کارگاه های آموزشی خصوصی هم سفران 97/08/28 " گلریزان "
سه شنبه 29 آبان 1397 ساعت 14:09 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )

 به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 97/08/28 جلسه دوم از دور اول کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم سفران شعبه امین گلی

با استادی کمک راهنمای محترم هم سفر آمنه، نگهبانی هم سفر لیلا

و دبیری هم سفر سیما و با دستور جلسه " گلریزان " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

 

اینکه من ایمان قوی به کنگره داشته باشم و بدانم ریال به ریال این پول به کجا می‌رود و مطمئن باشم و با خیال راحت این کار را انجام دهم و این‌که به وعده‌های خدا ایمان داشته باشم...

در ادامه مطلب بخوانید ...

 

سخنان استاد گرامی:

ابتدا از نگهبان جلسه، اسیستانت و مرزبانان محترم تشکر می‌کنم که این جلسه را به من واگذار نمودند تا خدمت کنم.

دستور جلسه امروز لژیون مالی و جشن گلریزان هست. در کنگره ارتباط خاصی بین دستور جلسات وجود دارد. در جلسه قبل، ما در مورد روش‌های ترک اعتیاد و روش DST صحبت کردیم و در مشارکت‌های خود از دردهایی که خود و مسافرمان در اثر روش‌های نادرست ترک اعتیاد که در جامعه هست، کشیده‌ایم، صحبت کردیم.

و دیدیم که مسافران ما با انتخاب این روش‌های نادرست، با تخریب بیشتر و مصرف بالاتر به نزد ما برگشتند و بیشتر و بیشتر از قبل درد می‌کشیدیم.

دستور جلسه امروز گلریزان هست و می‌خواهد به ما بگوید که شما که این‌همه درد کشیدید و زخم خوردید و این‌همه تنهایی و مشکلات داشتید و مسافرتان با روش DST درمان شده و یا در حال درمان هست در امروز وظیفه من هم‌سفر چیست؟

آیا خودم را کنار بکشم و بگویم که من دستم در جیب مسافرم هست و نمی‌توانم بخشش‌کنم؟ یا با دانایی و زیرکی، پس‌اندازی داشته باشم و ازاین‌پس انداز در مواقع لزوم استفاده کنم و این بستگی دارد من هم‌سفر چقدر شکرگزاری و قدردانی را یاد گرفته باشم؟

 

من باید شکرگزاری را که یکی از پارامترهای اصلی در زندگی انسان و خوبی که به معنی واقعی انسان هست، سرلوحه زندگی خود قرار دهم. حال تشکر چه از اطرافیانم یا از کنگره، راهنما، پدر و مادر و یا از مسافرم و ما باید شکرگزاری را آرام‌آرام یاد بگیریم.

چون شکرگزاری ظرفیت وجودی انسان‌ها را بزرگ‌تر می‌کند. یعنی به کائنات می‌گوییم که ظرف وجودی من بزرگ‌شده و می‌توانی نعمت‌های بیشتری به سمت من سرازیر کنی، ولی اگر من شکرگزار نباشم و کفران نعمت کنم مانند این است که دارم ظرفیت وجودی خود را کوچک و کوچک‌تر می‌کنم و اندک نعمتی هم که دارم از این ظرف سرازیر می‌شود.

گویا این نعمت برای من زیادی هم هست. بنابراین آدم شکرگزار در واقع نفعش به خودش می‌رسد، چون ظرفیت خود را بالا می‌برد و کائنات بیشتر و بیشتر به او نعمت می‌دهد.

شکر نعمت نعمتت افزون کند             کفر، نعمت از کفت بیرون کند

کفران نعمت یعنی این‌که من نعمت‌هایی را که خداوند به من داده را نمی‌بینم و روی نداشته هایم زوم می‌کنم و باعث می‌شود آن چیزی را هم که دارم از دست بدهم.

 

خیلی‌ها شکرگزاری را با زبان انجام می‌دهند. این بسیار خوب است که از اطرافیان، از کنگره، از آقای مهندس، از راهنمای خود تشکر کنیم، ولی شکرگزاری عملی خیلی سخت‌تر از شکرگزاری زبانی است و امروز ما در این جشن شرکت می‌کنیم تا این شکرگزاری را به‌صورت عملی انجام دهیم.

اکثراً می‌گویند که وضع مالی خوبی ندارم، ولی به نظر من بخشش کردن دلی هست و پولی نیست. خیلی‌ها وضع مالی خوبی ندارند اما چون خواسته آن رادارند اندک چیزی می‌بخشند. کنگره احتیاجی به بخشش‌های من ندارد. کنگره می‌خواهد من یاد بگیرم که شکرگزار باشم. تا حس زیبای بخشش را در وجودم بالاتر ببرم و لذت این کار را ببرم و این لذت و انرژی‌های آن هست که مرا به حال خوش می‌رساند.

کسی که انفاق و بخشش می‌کند باید خواسته آن را داشته باشد. اگر من خواسته قوی داشته باشم تحت هر شرایطی در این جشن شرکت می‌کنم. خصوصاً ما هم‌سفرها اگر خواهان چیزی باشیم حتی اگر مسافر ما بدترین آدم دنیا هم باشد او را راضی به انجام آن کار می‌کنیم.

یک خواسته قوی احتیاج به دو پارامتر دارد: یکی ایمان قوی و دیگری آگاهی.

 

اینکه من ایمان قوی به کنگره داشته باشم و بدانم ریال به ریال این پول به کجا می‌رود و مطمئن باشم و با خیال راحت این کار را انجام دهم و این‌که به وعده‌های خدا ایمان داشته باشم. آیه‌های زیادی در قرآن در مورد انفاق صحبت می‌کند ازجمله:

کسانی که اموال خود را در راه خدا انفاق و بخشش می‌کنند مثل بذری است که هفت خوشه برویاند و در هر خوشه صد دانه باشد، یعنی در واقع هفت‌صد برابر می‌شود و مجدد به خودمان برمی‌گردد.

دیگر این که اگر من آگاهی نداشته باشم، فکر می‌کنم کمک امروز من، باعث می‌شود پولی از دستم برود و من این پول را می‌توانم به زخم زندگی‌ام بزنم. درحالی‌که این پول از دستم نرفته بلکه این پول به همراه خیروبرکت زیاد برای من باقی‌مانده است.

کمکی که می‌کنیم مانند بذری است که می‌کاریم. آقای مهندس در سی دی مال می‌فرمایند که ثروت کاشتنی است. من امروز می‌توانم این بخشش را انجام دهم و وقتی کاشتم این کار من در کائنات به چرخش درمی‌آید و دوباره به خودم برمی‌گردد.

بعضی‌ها تا کمک می‌کنند منتظرند تا فردا کیف پولشان پر از پول شود و یا مشکلاتشان حل شود، اما این بستگی به حکمت خداوند دارد. آیا قرار است گره‌های زندگی من که همیشه با آن درگیرم و مرا آزار می‌دهد، باز شود یا خانواده و فرزندانم بیمه شوند و هزاران بلا به‌واسطه این انفاق از زندگی من دفع شود یا قرار است در مال و ثروت من برکتی حاصل شود این دیگر دست خداست تا ببیند من کجا نیاز دارم و آن خیروبرکت به همان‌جا سرازیر می‌شود.

کنگره تشکیلات تحقیقاتی مستقلی است. وقتی می‌گوییم مستقل یعنی ایجاب می‌کند که ما از هیچ ارگان یا دولتی و یا شخصی بیرون از کنگره پولی دریافت نکنیم. تجربه نشان داده هر وقت ما از جایی بیرون از کنگره پولی دریافت کنیم کنترل امورات ما دست آن‌ها می‌افتد.

چون آن‌ها با کمک خود از ما انتظاراتی دارند، بنابراین بهتر است روی پای خود بایستیم. چون بیشترین منابع علمی و مالی در دست همین افراد مصرف‌کننده هست و اگر یک مقدار خواسته‌اش را داشته باشند می‌توانند این کار را انجام دهند.

در مورد باقیات‌الصالحات که انسان‌ها همیشه دوست دارند از خودشان به‌جا بگذارند. در بیرون از کنگره مدرسه‌سازی می‌کنند یا مسجد می‌سازند این‌ها خیلی عالی هست اما به نظر من نتیجه‌ای که کنگره می‌دهد شاید هیچ جایی نداده است.

کنگره مخرب‌ترین و حال بدترین آدم‌ها را، انسان‌های افسرده و کسانی که هزاران مشکل جسمی و روحی دارند قبول می‌کند و بعد از چند ماه به انسان‌های صالح و شایسته تبدیل می‌کند. اگر ما نتیجه کنگره را ببینیم، می‌فهمیم هیچ جایی مطمئن‌تر و بهتر از کنگره برای بخشش و انفاق وجود ندارد و صد درصد خیروبرکت بیشتری به زندگی ما می‌رسد.

نمی‌دانم برای شما اتفاق افتاده یا نه اما در بیرون از کنگره افرادی را دیده‌ایم که وضع مالی خوبی ندارند و ما روی احساسات خود به او کمک کردیم اما در ادامه فهمیدیم که او سوءاستفاده کرده و قصد فریب اطرافیان را داشته و این ظاهرسازی‌ها و سوءاستفاده کردن‌ها، حس بخشندگی در جامعه را خیلی کم‌رنگ کرده است.

آقای مهندس می‌خواهند این حس را دوباره در دل انسان‌ها زنده کنند تا لذتش را ببرند و برکتش را در زندگی خود ببینند. بخشیدن مال، نوعی ازخودگذشتگی است. ما می‌گوییم تا از خود نگذریم به خود نمی‌رسیم.

دل کندن از مال سخت است، چرا که به دست آوردن مال هم سخت هست. اما ما در کنگره نقطه تحمل خود را بالابرده‌ایم. چگونه؟

حداقل هفته‌ای دو بار در سبد پول می‌اندازیم یا در جشن‌ها و تولدها پاکت می‌گذاریم و یا کم‌وبیش کمک به زمین انجام می‌دهیم و این باعث می‌شود نقطه تحمل ما آرام‌آرام بالا برود.

و امروز ان‌شاءالله به نهایت می‌رسانیم و مبلغی که در توان ما هست کمک می‌کنیم. اگر بخواهم حسابگرانه رفتار کنم، مسلماً می‌گویم پولی که بخواهم اینجا کمک کنم به زخم زندگی‌ام می‌زنم و یا دوچرخه برای فرزندم می‌خرم و یا ...

باید عاقلانه فکر کنم. کسی عاقلانه فکر می‌کند که آگاهی داشته باشد. کسی که آگاهی داشته باشد می‌داند که انسان زرنگ و دانا می‌شتابد تا از این سفره، بیشترین نعمت را بردارد. چون می‌داند که این کمکی که می‌کند برکتش را چندین برابر در زندگی خود و فرزندان و مسافرش خواهد دید، بنابراین سعی می‌کند شتاب کند چون اگر دیر به ایستگاه برسد اتوبوس می‌رود.

انشاء الله امروز بخشش لازم را داشته باشید و از اینجا باحال خوش بروید و اگر یک‌لحظه به شما الهام شد که لازم است این بخشش را انجام دهید درنگ نکنید. سریع دست‌به‌کار شوید. حتی اگر اندک باشد. مبلغ اصلاً مهم نیست.

چون گاهی موجودی صد هزار تومان دارید و ده هزارتومانش را می‌بخشید اما کسی صد میلیارد تومان پول دارد و صد میلیون آن را می‌بخشد و این ده هزار تومان ارزش بیشتری دارد.

 پس نگران مبلغ نباشید. مهم این است که در جشن شرکت کنید و از فواید و عواید آن بهره ببرید. اگر درنگ کنید نفس سرکش و فریبکارتان دست بکار می‌شود و هزار بهانه می‌تراشد تا این کار را انجام ندهید.

امروز روز انتخاب است می‌توانیم نفسمان را مغلوب کنیم یا فریب حقه‌های نفس را بخوریم. امروز خروجی‌ها را بازکنیم. یک استخر اگر خروجی‌هایش باز شود و آب کثیف بیرون برود باعث می‌شود ورودی‌های بیشتری بیاید. بخشش‌کنید تا دریافت‌ها و انرژی‌های بیشتری در طول زندگی برای شما در نظر گرفته بشود.

 


رهایی هم سفر رویا رهجو راهنمای محترم هم سفر لیلی

نویسنده: همسفر زهرا خیابانی

تصویرگر: هم سفر فاطمه

ویرایش و تنظیم: هم سفر لیلا رحیمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرمهری جمعه 2 آذر 1397 12:52
درود بر تمام کمک راهنمایان امین گلی قسمت همسفران
تبریک ویژه خدمت خانم آمنه عزیز بابت ورودشون به لژیون مال
تبریک به کمک راهنمای گرامی سر کار خانم لیلی و خانم رویا عزیز بابت رهایی انشالله شال کمک راهنمای بر دوش خانم رویای عزیزببینیم
همسفرعزت پنجشنبه 1 آذر 1397 08:53
تبربک میگم به راهنماز عزیزم خانم امنه بابت استادی بسیار خوبی که داشتندوتبریک ویژه خدمت خانم لیلا وخانم سیمای عزبز،
هادی چهارشنبه 30 آبان 1397 21:02
حقیقتا جای تقدیر وجود داره از همسفران گرامی که در این جشن شرکت داشته اند و ورود تعدادی از همسفران به لژیون مالی را خدمتشون تبریک عرض میکنم
خدا قوت
مسافر کوروش چهارشنبه 30 آبان 1397 10:54
خدا قوت به استاد نگهبان ودبیر جلسه
گلریزان با شکوهی انجام دادید خداوند برکت به همگی بدهد
مسافر مهدی چهارشنبه 30 آبان 1397 01:03
خدا قوت به استاد و راهنمای عالی مقام و پر دانش و بخشنده سرکار خانم آمنه به خلط استادی خوب تون و هم چنین عضویت در لژیون مالی . استادی تان زیبا و در عین حال پر شور و حاوی جملات بسیار آموزنده بود خداوند به شما و مسافر خوب تون آقا مجیدشیروی سلامتی و شادی عنایت کند . برای ما هم دعا کنید که سال آینده من و همسفرم بتوانیم جا پای شما و خانواده ی محترم تان بگذاریم
مریم همسفرمحسن سه شنبه 29 آبان 1397 23:19
سلام خداقوت خدمت استادجلسه سرکارخانم آمنه نگهبان عزیزوراهنمای بزرگوارم سرکارخانم لیلا ودبیرعزیزسرکارخانم سیما امیداست درجایگاهای بالاتری همچوخورشیدبدرخشید......
مسافر سجاد لژیون دوم سه شنبه 29 آبان 1397 21:18
خداقوووت
همسفر شهلا سه شنبه 29 آبان 1397 18:17
یه خداقوت ویژه مخصوص مرزبانان محترم خانم لیلاعزیز و خانم زهره عزیز
از خداوند بهترینها را برای شما خواهان و خواستارم
انشاالله برکت تمام خدمت های خالصانه و عاشقانه شما تو زندگیتان جاری باشد و
موفق و پیروز و سربلند زندگی کنید
همسفر شهلا سه شنبه 29 آبان 1397 18:01
خداقوت خدمت استاد محترم خانم آمنه عزیز بابت استادی عالی و آموزنده امیدوارم توجایگاههای بالا تربدرخشید
خداقوت خدمت نگهبان محترم خانم لیلاعزیز که با مشارکت خود توانستید حق مطلب را برسانید و خداقوت خدمت دبیرمحترم خانم سیما
تبریک عرض می کنم به هر سه نفر شما بزرگواران که سعادت عضو شدن شما از طرف خداوند صادر شده‌ از خداوند می خواهم به شما کمک کند هرسال با برکت بیشتر توی این مسیر قدم بردارید
و یه خداقوت جانانه به شما تک تک همسفران عزیز شعبه امین گلی که با حضور گرم خود و کمک های خوددرجشن گلریزان شرکت کردید انشاالله موفق و پیروز باشید
امیدوارم برکتش تو زندگی شما جاری باشد
خداقوت به تمام خدمتگزاران جشن گلریزان و وبلاگ شعبه امین گلی
انشاالله تو زندگی به تک تک آرزوهایتان که شما را از خدا دور نکند برسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات