دومین جلسه از دوره شصت و چهارم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی سوم و تاثیر آن روی من، در روز چهارشنبه 97/8/30 با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر میثم راس ساعت 9:50 آغاز به کار نمود.

ما این را فهمیده ایم که هیچ موجودی، به اندازه خود ما، نسبت به ما، فکر نمی کند. یعنی کاسه داغ تر از آش هرگز نمی شود. بچه هیچوقت سنش به باباش نمی رسد. ما تا زمانی که فکر می کردیم، دیگران باید مشکل ما را حل کنند، ته چاه بودیم. زمانی که فهمیدیم مشکلمان را باید خودمان حل کنیم، از چاه بیرون آمدیم.


سخنان مهندس:

وادی سوم: باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان، به خویشتن خویش فکر نمی کند. امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من بحمدلله خوب است.  هفته گذشته را به خوبی سپری کردیم، خوشبختانه هر سال بهتر از سال گذشته، امسال بچه ها آموزش بیشتری دیده بودند و به درک بهتری رسیده بودند. یک نکته جالب که آقای اشکذری به من گفت، این بود که مبلغ گلریزان با سی دی هایی که لژیون ها کار کرده بودند، برابری می کرد. هرچه لژیون از سی دی های بیشتری استفاده کرده بود، مبالغشان بیشتر بود. 

آیا انسان ها آموزش لازم را دیده اند؟ اگر آموزش دیده باشند، خیلی چیزها را درک می کنند. چون تا یک زمانی انسان، وقتی چیزی می گیرد و دریافت می کند، خوشحال می شود. کفش، هدیه، غذا. یک زمانی می رسد که آن انسان، وقتی به دیگران چیزی می دهد، احساس لذت بیشتری می کند. وقتی به دیگران خدمت میکند، احساس شعف بیشتری می برد و این را باید درک کرد.

در پرتو همین آموزش ها، بچه های کنگره وضعشان خوب است. عجیب است که همه خیال می کنند که وضع معتادین باید خراب باشد. من با مسئولین رده بالا صحبت می کردم و می گفتم که شما در یک مسیر دیگری هستید، اعتیاد اصلاً اینگونه نیست، یک یا دو درصد از معتادان کارتن خواب می شوند، خیلی از کارتن خواب ها هم معتاد نیستند، خیلی ها هستند که دزد هستند، ولی معتاد نیستند. اگر ما اینها را آموزش بدهیم، اینها می توانند به آنها کمک کنند. 98درصد از مصرف کنندگان ما، تاجر و بازاری هستند. نصف بیشتر بچه های کنگره، بازاری هستند. 

درس معلم ار بود، زمزمه محبتی، جمله به مکتب آورد طفل گریز پای را. بیشترین علم و قدرت بین معتادان است، باور نمی کنند. به شرط اینکه به نتیجه رسیده باشد. اگر بچه ها به کنگره کمک می کنند، عاشق چشم و ابروی من نیستند، اینها به درمان و نتیجه رسیده اند. خیلی از ما اگر به درمان نرسیده بودیم، الآن مرده بودیم. نصف بچه های کنگره افقی آمده اند، الآن ماشاء الله عمودی شده اند.

به این دلیل است که هفته گلریزان خوبی داشتیم. آقای منصوری گفت: ما در اصفهان رکورد زدیم، جمعاً مبلغ 1.800.000.000 تومان (یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان) بعلاوه دو قطعه زمین. گفتم: شما 7 مرکز هستید، هر شعبه می شود 270میلیون تومان و این آمار خیلی خوبی است. سه شنبه آقایان استاد جلسه من بودم، مبلغ 402 میلیون تومان جمع شد. دیروز خانم های مسافر، 127میلیون تومان، دیروز بعدازظهر در گروه خانواده ها 130میلیون تومان جمع شد. نزدیک به 700میلیون تومان پرداخت شد. این مبالغ برای خودتان ذخیره می شود.  به نظر من، این پول ها، مدنظر من نیست. الگوی من دانشگاه هاروارد است، دانشگاه هاروارد 27میلیارد تومان پشتوانه ارزی دارد. ما هم علم و دانش را می خواهیم، هم نیروی متخصص و هم پول، آنهم از صراط مستقیم و از درون خودمان باید بجوشد.

سالها دل طلب جام جم از ما می کرد، وانچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد

عنوان را هم دوشنبه مطرح کردم، به اسم دونور (یعنی بخشنده). کسانی که بالای 50میلیون تومان پرداخت کنند، نشان دونور دریافت خواهند کرد. سال دیگر ممکن است این نشان را به پرداختی بالای 100میلیون بدهیم. انشاء الله بتوانیم هدف نهایی مان را که ساختن یک آکادمی بین المللی است، جامع عمل بپوشانیم و خودمان روی پای خودمان بایستیم، زمین خوبی به مساحت چند هکتار بگیریم. آقای وزیرکشور هم قول مساعدت داده اند. 

آقای فرزاد شعبه شهرکرد، نقشه ساختمان آکادمی را که به شکل تخم مرغ است، را طراحی کرد و این ساختمان جزو پروژه درسی اش است. این ساختمان به شکل تخم مرغ است که نیمی از آن داخل زمین است و نیم دیگر بیرون. امیدواریم این آکادمی به زودی راه اندازی شود و بچه ها از همان اول بتوانند درمان اعتیاد را آموزش بدهند.  دستورجلسه هفته آینده، وادی سوم است. باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان، به خویشتن خویش فکر نمی کند.

ما این را فهمیده ایم که هیچ موجودی، به اندازه خود ما، نسبت به ما، فکر نمی کند. یعنی کاسه داغ تر از آش هرگز نمی شود. بچه هیچوقت سنش به باباش نمی رسد. ما تا زمانی که فکر می کردیم، دیگران باید مشکل ما را حل کنند، ته چاه بودیم. زمانی که فهمیدیم مشکلمان را باید خودمان حل کنیم، از چاه بیرون آمدیم.

15 سال پیش، آقای غلامحسن مالکی دبیر کل ستاد بودند، پارک طالقانی از ورزش بچه ها بازدید کرد، چون با آقای دکتر حاج رسولی دوست بود، گفت که یک یادداشت بنویسید که من 20 میلیون تومان کمک کنم. دکتر به من گفت که مهندس سریع بنویس که از آقای مالکی 20 میلیون تومان بگیریم، گفتم باشه می نویسم. چند بار از من خواست که بنویس و من گفتم می نویسم. بعد آقای مالکی رفت. آقای دکتر گفت: مهندس 20 میلیون تومان از دستمان رفت. گفتم: دکتر از این نسخه ها دیگه برای ما نپیچ، چون گاوی که نان گدایی می خورد، شخم نمی زند. اگر ما به این پول ها عادت کنیم، دیگر روی خودمان حساب نمی کنیم. من 15 سال پیش امروز را می دیدیم و به این موضوع اعتقاد داشتم. در سال هم ممکن است 100 تا 200میلیون به دیگران کمک می کنیم. سال گذشته به کنگره دانش اعتیاد 80 میلیون تومان کمک کردیم و باز هم کمک می کنیم.

اگر بخواهیم به اشتیاق بیرون باشیم، آنچیزی را که داریم از دست می دهیم. آن چیزی که در درون ماست، نیروی قوت ماست، ایمان و باور ماست. اگر باور داشته باشیم، به نتیجه می رسیم. شما می خواهید به دانشگاه بروید و قبول شوید، اگر خودتان ایمان و باور نداشته باشیم، چطور انتظار دارید که قبول شوید.
 
 
امروز ما میهمان عزیزی داریم، خانم مهندس دولتی، از معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 7 که همکاری بسیار خوبی را با ما شروع کردند و بسیار پرمحبت هستند. از ایشان می خواهم که چند دقیقه ای برای شما صحبت کنند. قبل از اینکه به اینجا بیایم، فکر نمی کردم به اینگونه باشد. قبلاً تبلیغات زیادی در مورد کنگره 60 دیده بودم، فکر می کردم این گروه هم مثل گروههای دیگر و کمپ کار می کند، خروجی احتمالاً زیادی هم ندارد. اما از وقتی که پا به این مرکز گذاشته ام، در حال تعجب هستم و بیشتر افتخار می کنم که الآن در جمع شما هستم. اینکه شما امیدوارانه صحبت می کنید، آقای مهندس دائماً از امید صحبت می کردند، به شما انرژی مثبت می دادند و انرژی مثبت می گرفتند. کائنات باهوش است و هر انرژی که به او می دهیم، می گیرد و به نوعی دیگر به ما بر می گرداند. 

اینکه شما امیدوارانه تلاش می کنید و اینکه از کمک کردن به همنوعمان، احساس خوبی به ما دست می دهد، باعث می شود که برکت در زندگی ما جریان داشته باشد و شما این انرژی را با گرفتن دست دیگران، منتقل می کنید. امیدوارم این زنجیره آنقدر بزرگ شود که دیگر هیچ معتادی نداشته باشیم که بخواهیم به این زنجیره اضافه کنیم. به افتخار رهایی خودتان دست بزنید. 

 

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

97/08/30

دانلود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دستور جلسات هفتگی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات