کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه 97/09/05 " وادی سوم و تاثیر آن روی من "
سه شنبه 6 آذر 1397 ساعت 17:21 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )

به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 97/09/05 جلسه چهارم از دور دوازدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم سفران شعبه امین گلی

با اسنادی کمک راهنمای محترم هم سفر بتول، نگهبانی هم سفر زهرا

و دبیری هم سفر لیلا و با دستور جلسه

" وادی سوم و تأثیر آن روی من " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

 

مشکلات به هر نحوی در زندگی ما به وجود آمده است، مانند علف‌های هرزی است که جلوی مسیر ما را گرفته است و مانع حرکت ما می‌شود، پس برای حرکت در این مسیر مدام پاهایمان به این علف‌ها گیر می‌کند و زمین می‌خوریم و این علف‌های هرز اجازه نمی‌دهند که ما به سمت هدفی که در نظر دارم حرکت کنیم...

در ادامه مطلب بخوانید ...


سخنان استاد گرامی:

در ابتدا خداوند را شاکر هستم که این توفیق را بنده دادند که یک بار دیگر این جایگاه را لمس کنم و از شما آموزش بگیرم و از نگهبان جلسه خانم زهرا هم سپاس گزارم که این فرصت را در اختیار من قرار داد.

و اما در مورد دستور جلسه امروز که وادی سوم می‌باشد. باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. اگر به عمق این وادی برویم خواهیم فهمید که هفته قبل در جشن گلریزان دقیقاً این کار را انجام دادیم و جا دارد از تمامی هم سفرانی که در این جشن شرکت کردند تشکر کنم.

اگر بخواهیم در مورد این وادی صحبت کنیم باید به دو وادی قبل برگردیم. در وادی اول گفته شد؛ با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد و بدون تفکر آنچه هست روبه زوال می‌رود، یعنی اگر تفکر درستی داشته باشیم می‌توانیم خودمان را بهتر بشناسیم اما اگر تفکر ما نادرست باشد می‌تواند ما را به عمق تاریکی‌ها ببرد.

در وادی دوم گفته می‌شود؛ هیچ مخلوقی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌نهد، هیچ کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم یعنی ای انسان بدان که هسچ چیزی بدون هدف قدم به این کره خاکی نمی‌گذارد.

اما در وادی سوم گفته می‌شود؛ باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. اینجا از کلمه باید استفاده می‌کند یعنی ای انسان باید به عمق وجودی خودت بروی، باید خودت را بشناسی. اگر انسان خودش را نشناسد نمی‌تواند مشکلات خود را برطرف نماید، نمی‌تواند حرکت کند و به هدف خود برسد.

اگر کمی تفکر کنیم، خواهیم فهمید که هدف از این وادی چیست؟ و تکلفش را با خودش مشخص می‌کند. کسی که تکلیفش با خودش مشخص نیست همیشه دور خود می‌چرخد، دقیقاً مثل اسب عصاری که حول یک محور خاصی می‌چرخد و انسان سردرگم نیز همین کار را انجام می‌دهد.

در ادامه گفته می‌شود که ای انسان بهتر خودت را بشناس تا مسئولیت زندگی خودت را بهتر انجام دهی و کسی که مسئولیت مسائل زندگی خود را ندارد همیشه انتظار دارد که دیگران کارهای او را انجام دهند و همیشه در زندگی به دنبال مقصر هستند.

در این وادی به من می‌گوید باید برای یافتن آدرس به درون خودت بروی و اگر انسان خودش را بشناسدبا بروز مشکلات و طوفان‌های زندگی، اعتماد به نفسش بالا می‌رود و آن موقع هست که دیگر این طوفان‌ها نمی‌تواند مرا از پای درآورد و من بهتر می‌توانم مشکلات خود را حل کنم.

مشکلات به هر نحوی در زندگی ما به وجود آمده است، مانند علف‌های هرزی است که جلوی مسیر ما را گرفته است و مانع حرکت ما می‌شود، پس برای حرکت در این مسیر مدام پاهایمان به این علف‌ها گیر می‌کند و زمین می‌خوریم و این علف‌های هرز اجازه نمی‌دهند که ما به سمت هدفی که در نظر دارم حرکت کنیم.

باید این علف‌های هرز را از ریشه قطع کرد. این علف‌ها همان مشکلاتی هست که در زندگی، خودمان به دست خودمان به وجود آورده‌ایم و شاید در ادامه یکسری تفکراتی به وجود بیاید که مثلاً در بعضی مواقع من مقصر نبودم مثل کسی که موقع به دنیا آمدن از سلامتی کامل برخوردار نیست. آیا باید تا آخر عمر در ناامیدی به سر ببرد و به زمین و آسمان ناسزا بگوید و یا با خود بگویید که این تقدیر و خواست خودم بوده است که به این شکل قدم به این کره خاکی بگذارم.

اگر انسان با یک تفکر درست و سالم پیش برود هر کار غیرممکنی برای او ممکن می‌شود. در ادامه مسیر ممکن است یکسری از نیروها سر راه من قرار بگیرند و من را از مسیر اصلی منحرف نمایند. آقای مهندس می‌فرمایند: شیطان با زیباترین لباس وارد افکار ما می‌شود و ما از هدف اصلی دور می‌کند و همین باعث می‌شود همیشه در زندگی به دنبال مقصر باشیم.

اما در کنگره گفته می‌شود باید با سعی و تلاش خودت مشکلاتت را حل کنی در غیر این صورت هیچ مشکلی از تو حل نخواهد شد و این امر با تفکر صحیح و انتخاب مسیر درست انجام پذیر است.

 

رهایی همسفر آمنه رهجو راهنمای گرامی همسفر لیلا

نویسنده: هم سفر لیلا رحیمی

تصویرگر: هم سفر شیرین 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرلیلاب دوشنبه 12 آذر 1397 13:36
خداقوت خدمت هرسه عزیز
شنبه 10 آذر 1397 00:19
خداقوت خدمت کمک راهنمای محترم خانم بتول
با تشکر از سخنان آموزنده شما
هادی پنجشنبه 8 آذر 1397 23:22
خداقوت به استاد گرامی
و نگهبان و دبیر محترم
و تمامی همسفران
مسافر سعید موسوی لژیون نهم سهروردی پنجشنبه 8 آذر 1397 10:30
خدا قوت خدمت استاد گرامی ،وقتی مطالب را خواندم کلام زیبای (دانسته باید،لیکن شایسته باید) از کتاب ۶۰ درجه در ذهنم نقش بست ،موفق وپیروز باشید وخدا قوت خدمت نگهبان محترم ودبیر گرامی وتمامی خدمتگذاران کنگره ۶۰
همسفرمهری چهارشنبه 7 آذر 1397 17:15
عرض سلام و خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی سر کار خانم بتول عزیز
خدا قوت ویژه خدمت خانم زهرا گل و خانم لیلا دوست داشتنی
هر بزرگ گوار خواهر لژیونی های عزیزم
خدا قوت به خانم آمنه عزیز کمک راهنمای سفر اولم
خدا قوت به خانم زهره و تمامی خدمت گزاران شعبه امین گلی به ویژه کمک راهنمایان قسمت همسفران
مجتبی حسینی چهارشنبه 7 آذر 1397 12:41
خداقوت
حسن کدخدایی چهارشنبه 7 آذر 1397 10:12
خدا قوت خدمت همسفران محترم

مسافر مصطفی عسگری چهارشنبه 7 آذر 1397 08:35
خداقوت به همسفران
مسافر علی از لژیون آقا امیر حسین چهارشنبه 7 آذر 1397 08:03
سلام و خداقوت خدمت دبیر و نگهبان محترم و یک خسته نباشی ویژه خدمت خانم بتول عزیزم ؛ استادی بسیار زیبایی داشتید از صحبتهای شما لذت بردم و آموزش گرفتم امیدوارم در مسیری که قدم گذاشته اید همچنان مانند اصوات موسیقی بدرخشید شاد و پیروز باشید
همسفرفریبا چهارشنبه 7 آذر 1397 06:29
خدا قوت خدمت راهنمای عزیزم خانم بتول استاد جلسه مانند همیشه ازسخنانتان آموزش گرفتم خدا قوت خدمت خانم زهرا نگهبان وخانم لیلا دبیر جلسه تشکر از خانم لیلا همسفر فعال سایت وخانم شیرین تصویر بردار شاد و پیروز باشید
هم سفر اشرف سه شنبه 6 آذر 1397 21:56
خدا قوت خدمت استاد نگهبان دبیر وخانم لیلا وهم چنین خانم شیرین
همسفرفاطمه س سه شنبه 6 آذر 1397 17:31
خدا قوت به استاد نگهبان دبیر جلسه
خداقوت به خانم بتول عزیز مطالب خیلی آموزنده بود آموختم
انشاالله درتمام مراحل زندگی موفق باشی
همسفرمرضیه ف( مرزبان پارک) سه شنبه 6 آذر 1397 17:06
خانم بتول عزیز از صحبتهاتون لذت بردم بسیار زیبا در مورد دستور جلسه صحبت کرده بودید هر هفته با انرژی فراوان شما رو در پارک میبینم براتون بهترینها رو آرزو میکنم
خدا قوت و سپاس خدمت خانم شیرین و خانم لیلای عزیز که بسیار خدمت میکنند هم در عرصه ی ورزش و هم در شعبه براتون بهترینها رو آرزو میکنم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: