به نام نامی اولین عاشق که اوست...

مشارکت مکتوب همسفران لژیون پنجم

در باب دستور جلسه هفتگی: " نقش سی دی‌ها در آموزش "

  

باید اول ندانی را بدانیم تا بدانی را بدانیم جمله ای است که سردر  تمامی نشریات در تمامی شُعب کنگره 60 قرار دارد. یعنی ما باید اول قبول کنیم که هیچ چیز نمی‌دانیم و خالی از علم هستیم تا بتوانیم به خوبی سی دی‌ها را آموزش بگیریم...


در ادامه مطلب بخوانید... 

 

سلام دوستان مرضیه هستم یک همسفر: "راهنما لژیون "

 پایه اصلی در  کنگره آموزش است و با ارزش‌ترین منبع آموزشی هم سی دی‌ها هستند.

داستانی است که می گویند بزرگی با یارانش وارد غاری شدند به آن‌ها گفتند: هرکس هر چقدر می‌تواند از سنگ‌های این غار بردارد. عده ای یک مُشت، بعضی هم یک کیسه و افرادی هم اصلاً بر نداشتند. وقتی از غار بیرون آمدند همه آن‌ها پشیمان بودند، چه آن که بر نداشته بود، چه آن کس که مُشتی برداشته بود و حتی کسی که کیسه ای از سنگ‌ها برداشته بود.

آیا می دانید چرا؟ زیرا آن سنگ‌ها الماس بودند. سی دی‌ها هم در کنگره نقش همان الماس‌ها را دارند هر کس بیشتر استفاده کند از نظر علمی و آگاهی ثروتمندتر است. در سی دی‌ها مسائل روزمره زندگی شکافته و باز می‌شود  تا به راحتی بدانیم چه کاری را باید انجام بدهیم و چه کاری را انجام ندهیم.

سی دی‌ها پیوند بین آقای مهندس و راهنما هستند و مثلثی را تشکیل می‌دهند و تنها راه تغییر، همین متون آموزشی و علم کنگره است

باید اول ندانی را بدانیم تا بدانی را بدانیم جمله ای است که سردر تمامی نشریات در تمامی شُعب کنگره 60 قرار دارد؛ یعنی ما باید اول قبول کنیم که هیچ چیز نمی‌دانیم و خالی از علم هستیم تا بتوانیم به خوبی سی دی‌ها را آموزش بگیریم.

اما نکته مهم این است که باید این آموزش‌ها را کاربری کنیم یعنی آنچه که می‌آموزیم  عمل کنیم. با سپاس و تشکر از بنیان کنگره 60 که این علم ناب را در اختیار ما قرار می‌دهند.

 

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر:

با گوش کردن به سی دی‌ها مثل این است که مستقیماً  از جناب مهندس در حال گرفتن آموزش هستیم و از آن‌ها بهره می‌بریم. از سی دی‌ها متوجه می‌شویم که کنگره چگونه مکانی است، با حرمت‌ها آشنا می‌شویم و یاد می‌گیریم که به راهنما، مرزبانان و دیگران احترام بگذاریم، هم چنین به دانش‌هایی پی می‌بریم  که قبلاً نمی‌دانستیم یا گاهی حتی به گوش ما نخورده بود.

ما آموختیم که خوب بودن خوب است  پس تا می‌توانی خوبی کن و از بدی و ضد ارزش دوری کن، پس اگر این آموزش‌ها نباشد یعنی ما در جهل و نادانی می‌مانیم و در همان افکار غلط و تاریکی به سر می‌بریم.

هر سی دی برای ما پیامی دارد یا بهتر بگویم پیام‌هایی دارد. در تمامی لحظات خدا را شکر می‌کنم برای وجود آقای مهندس در زندگی‌ام و از ایشان سپاس گزارم.

 

سلام دوستان معصومه هستم یک همسفر:

سی دی‌ها برای من که یک رهجوی سفر اولی هستم بسیار مهم است. در ابتدای ورودم به کنگره سعی می‌کردم تا از کتاب‌هایی که در اختیارم گذاشتند، استفاده کنم ولی با این که متن روان و خوبی داشتند اما زیاد متوجه موضوعات نمی‌شدم تا اینکه سی دی‌ها را استفاده کردم.

 باید بگویم که سی دی‌ها نقش بسیار مهمی در آموزش گرفتن من دارند. علاوه بر اطلاعات و آموزش‌های بسیار عالی و کاربردی که دارند، من باگوش کردن به آن هابه شدت انرژی می‌گیرم و احساس می‌کنم که یک نور امیدی وارد زندگی‌ام می‌شود.

جوری که عین یک فریضه واجب هر روز باید سی دی‌های آقای مهندس را گوش بدهم. سی دی‌ها باعث می‌شوند که ما صحبت‌ها و مطالبی که راهنمایان عزیز برایمان توضیح می‌دهند را خیلی بهتر متوجه شویم. واقعاً از آقای مهندس و آقای امین که این همه برای ما وقت گذاشتند و این مطالب فوق العاده مهم و کاربردی را به راحتی در اختیار ما قرار دادند، تشکر می‌کنم و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برایشان دارم.

 

سلام دوستان فاطمه هستم یک همسفر:

گاهی مطالب کتاب و جزوات و دستور جلسات برای ما مفهومش باز نیست ولی در کنار آن با استفاده کردن از سی دی‌ها، همان مطالب برایم باز می‌شود، چون آقای مهندس با موشکافی تمام و بسیار زیبا و قابل فهم برای همه توضیح می‌دهند.

سی دی‌ها مثل یک موسیقی است با تکرا آن‌ها در ذهن ما نقش می‌بندد و در وجود ما نهادینه می‌شود. با این که یک سفر اولی هستم اما آن چنان سی دی‌ها در روح و روانم تأثیر گذار بوده که مرتباً به خاطر شرایط جدیدم از راهنمای عزیزم می‌خواهم که به من سی دی معرفی کنند تا با گوش کردن به آن‌ها حالم خوب شود و به آرامش برسم و واقعاً هر سی دی که گوش می‌دهم پی می‌برم که هنوز هیچ نمی‌دانم و چقدر در نادانی و ناآگاهی و بی خردی بسر برده‌ام. خداوند به آقای مهندس سلامتی وعمر طولانی عطا بفرماید.

 

سلام دوستان پری هستم یک همسفر:

من آمدم در کنگره تا آموزش بگیرم و خدمت کنم از سی دی‌های منتشر شده در کنگره 60 که توسط جناب آقای مهندس دژاکام و جناب آقای امین دژاکام انجام می‌گیرد نقش بسیار بزرگ و بسیار مهمی در آموزش جهان بینی و ارشاد و آگاهی کسانی که در دام اعتیاد گرفتار شدند و همه درها را در مقابل خود بسته می‌دیدند  و همسفران آن‌ها بسیار کار گشا است.

با استفاده از آن‌ها راه و روش زندگی کردن را می‌آموزیم. من همسفر و یا یک مسافر باید  آموزش‌ها را عملی کنیم و آن موقع است که نشان می‌دهیم که درست از سی دی‌ها استفاده کردیم.

 

با احترام؛ اعضای لژیون پنجم، لژیون کمک راهنما همسفر مرضیه

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر شهلا سه شنبه 13 آذر 1397 11:44
خداقوت خدمت راهنمای بزرگوار خانم مرضیه عزیز و اعضای لژیون پنجم
آموزش گرفتم از مشارکت های زیبای شما
انشاالله توجایگاههای بالا ترببینمد
موفق و موید باشید
همسفر رویا یکشنبه 11 آذر 1397 20:26
خدا قوت خدمت خانم مرضیه عزیزم ورهجویان محترمشان از نوشتار شما لذت بردم عالی بود.
همسفر شهرزاد ، شعبه سهروردی یکشنبه 11 آذر 1397 14:35
خدا قوت خدمت کمک راهنمای محترم و اعضای لژیون.سپاسگزارم از شما عزیزان
زهرا خیابانی یکشنبه 11 آذر 1397 07:52
با سلام و خداقوت. ممنون از مشارکتهای زیباتون
همسفرزهره یکشنبه 11 آذر 1397 07:33
با سلام وخداقوت خدمت خانم مرضیه ی عزیزم و رهجویان گرامیشان.خیلی عالی بود .امیدوارم که همگی ما از آموزشهای کنگره به خوبی استفاده کنیم.
همسفرفریبا یکشنبه 11 آذر 1397 06:10
خدا قوت خدمت کمک راهنما خانم مرضیه و رهجوهایشان عالی بود آموزش گرفتم شاد و پیروز باشید
مسافرقلم فرسا شنبه 10 آذر 1397 22:42
خداقوت خدمت همسفران گرامی لژیون پنجم وراهنمای گرامی
مسافر مصطفی عسگری شنبه 10 آذر 1397 18:56
خداقوت به راهنمای لژیون پنمم و رهجویانشون
مشارکت های خوبی بود
همسفرمریم شنبه 10 آذر 1397 16:35
باسلام وخسته نباشی خدمت راهنمای عزیزخانم مرضیه ورهجوهای عزیزشان.مطالب اموزنده بودند.موفق باشید.
همسفرعزت شنبه 10 آذر 1397 14:50
باسلام وخداقوت خدمت راهنمای بزرگوار خانم مرضیه و رهجو های عزیزشان مشارکتها بسیار زیبا واموزنده بودباتشکر-
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید: