به نام نامی اولین عاشق که اوست...

جلسه یازدهم از دور سوم كارگاه های آموزشی عمومی (مسافران و همسفران) كنگره 60 منطقه خمینی شهر، شعبه امین گلی، روز پنج شنبه مورخ 1 بهمن ماه 94 با نگهبانی مسافر نادر، استادی مسافر اصغر منصوری و دبیری مسافر مهرداد و با دستور جلسه ی

"سم زدایی و سم نزدایی" و همچنین "اولین سال رهایی مسافر محمد امینی"

راس ساعت 17 شروع به كار نمود.

0whs3vjps0i7evaib92c.jpg

استاد گرامی این چنین فرمودند:

آقای مهندس روز چهارشنبه صحبت زیبایی را بیان کردند و گفتند: مواظب کلمات باشید! که خیلی از انسان ها را بیچاره می کند. مثل  سم زدایی که همین یک کلمه، افراد زیادی را به مسلخ برد. مگر فرد مصرف کننده را مار گزیده است که سم زدایی اش می کنید؟

مشکل ما این است که وقتی که روی یک تابلو می بینیم که نوشته سم زدائی، به معنی آن فکر نمی کنیم! مگر ما سم مصرف کرده ایم که ما را سم زدایی می کنند؟ ما اگر این سم را مصرف نمی کردیم که می مردیم! سم کشنده است، پس این چه سمی بود که وقتی من مصرف می کردم، تازه به حالت تعادل می رسیدم؟ اشتباه ما این بود که بدون فکر کردن به معنای این کلمه، به دنبال سم زدایی می رفتیم.


6m8u72591mkast3qgpjd.jpg

خودِ من 2بار سم زدایی کردم و هیچ وقت به معنای آن فکر نکرده بودم. و به محض این که سم زدایی کردم، تمام تاب و توانم را از دست می دادم و بدتر از همیشه می شدم و مصرفم بیشتر از قبل می شد.

اما کنگره ی 60 آمد و گفت تو را مار نگزیده که سم زدایی می کنی و همان سم مایه ی حیات توست. مشکل تو جایگزینی است. تو آمده ای و تریاک را به جای دینورفین طبیعی بدنت جایگزین کرده ای، شیره را به جای اندروفین جایگزین کرده ای ... و این ها سیستم بدن تو را از کار انداخته اند و دوباره باید این سیستم راه بیفتد. و تا راه اندازی نشود، حال تو خوب نخواهد شد. گفتم پس باید چه کنم؟ گفتند: باید تریاک مصرف کنی! گفتم اما من که تا حالا تریاک مصرف می کردم! گفتند تو بلد نبودی آن را مصرف کنی و باید بیایی و یاد بگیری. یعنی تمام مشکلات انسان از جهل اوست. ما نمی دانستیم که درون انسان ها ماده ای هست که 200 برابر قویتر از تریاک است و ما حالا این را فهمیدیم.


97yvcm2to3lgiuq9j8k.jpg

و خداوند در قرآن می فرماید آیا آنان که می دانند با آنان که نمی دانند برابرند؟ نه.. برابر نیستند. حالا که ما آمده ایم و قدم در این راه گذاشته ایم از ما چیز دیگری می خواهد. این را بدانید که اگر خداوند به من  و به شما اذن داد که بیاییم و روی این صندلی بنشینیم، از شما چیز دیگری می خواهد. حالا دیگر شما می دانید که درونتان 200 برابر بیشتر از تریاک و شیشه قدرت دارید و باید در جهت آن حرکت کنید، اگر حرکت نکنید حالتان خراب می شود. پس باید قدردان باشید و حرکت کنید و خداوند را همیشه سپاسگزار باشید که این محیط امن را برای همه ی ما فراهم کرد که در هر شعبه ای 200 یا 500 یا 1000 مصرف کننده و خانواده هایشان در کنار هم می نشینیم و به سلامت داریم زندگی می کنیم و من همیشه گفته ام که ما امن ترین جای دنیا را داریم و هیچ کس نمی تواند به کنگره ی ما آسیب بزند غیر از خودِ ما.

فقط ما می توانیم به خودمان آسیب بزنیم که از 2 طریق این آسیب اتفاق می افتد. یکی با رعایت نکردن حرمت ها و دیگری با ناسپاسی. انشالله که بتوانیم در جهت ارتقاء و حفظ کنگره قدم برداریم تا روز به روز حال خودمان بهتر شود. خداوند در قرآن می گوید که من سریع الحسابم. پس بدانید که هر کاری برای کنگره بکنید خداوند سریع مزدتان را می دهد.


ceonkztesznbn2cuizjh.jpg

و اما دستور جلسه ی دوم که تولد اولین سال رهایی آقای محمد امینی است.


97y69uxzc1hvz27773r6.jpg

محمد به لژیون ما آمد و بعد هم خودش خوب شد! به قول سردار که می گوید تولد ها شبیه همدیگر هستند. اما محمد با حال بسیار خرابی وارد لژیون ما شد. دو سه بار آمد و رفت، اما وقتی که شروع کرد واقعاً خوب شروع کرد و حتی در لژیون، من چیزهای زیادی از او یاد گرفتم. همیشه وادی ها را می خواند و کلام الله را از بین آن ها بیرون می آورد و در لژیون مشارکت می کرد. من این روز زیبا را به خودش و خانواده اش تبریک می گویم و امیدوارم سال دیگر که به تولدش آمدیم، حتماً همسفرش هم در کنارش باشد.

محمد و تمام کسانی که در این شعبه خدمت می کنند، وقتی که شال گرفتند فقط یک چَشم گفتند و برای خدمت به این شعبه آمدند. من واقعاً به آن ها آفرین می گویم که این خدمت را اول به خودشان و بعد به دیگران می کنند، و انشالله برکت این خدمت به زندگی شان برگردد.


901i50zkgz0r8jmoeqzh.jpg

بعد از سخنان زیبای استاد، تولد یک سال رهایی مسافر محمد را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

اعلام سفر:
1hgq3a5emb8fjwdlrip.jpg

سلام دوستان... محمد هستم یک مسافر.

آنتی ایکس مصرفی: انواع مواد مخدر

مدت تخریب: 14 سال

روش درمان: DST

داروی درمان: OT

نام راهنما: آقای اصغر منصوری

مدت رهایی: 15 ماه
w23zkkyl21ie66zy6yiv.jpg

fc0ipphpczrdnrktvv6j.jpg

آرزوی مسافر محمد:
http://www.up-pic60.ir/upload/k3ovmp3fzki0t1n03zx7.jpg

من آرزوی آرامش برای همه و برای خودم را دارم.

gmb4vci9qhy8agf4w3.jpg

سخنان مسافر محمد:

a7lfi7tcjc60uiems11.jpg

من صحبت های خودم را با یک قصه شروع می کنم. لئوناردو داوینچی برای کشیدن نقاشی شام آخر، به دنبال 2 تصویر بود. یکی تصویر خوبی ها که به شکل و شمایل حضرت مسیح باشد و دیگری تصویر بدی ها که می خواست به شکل یهودا بکشد. مدتی گشت تا این که سرانجام یک نفر را در گروه موسیقی کلیسا پیدا کرد و دید که چهره ی بسیار نورانی و روحانی دارد و از او خواست که الگوی خوبی ها شود تا او بتواند تصویر حضرت مسیح را از روی چهره ی او بکشد. تصویر او را کشید، اما هر چه گشت نتوانست تصویر بدی ها را که برای یهودا می خواست پیدا کند. چند سالی گذشت. تا این که یک روز به او فشار آوردند که باید این تابلو را تمام کنی و او رفت و یک جوان مست را در جوی آب پیدا کرد و او را برای چهره ی بدی ها مناسب دید. او را آورد و چهره ی بدی ها یا همان یهودا را از روی او کشید. وقتی که مستی از سر آن جوان پرید و به تابلو نگاه کرد، گفت من این تابلو را قبلا یک جا دیده ام. لئوناردو داوینچی از او پرسید: این تابلو را کجا دیدی؟ آن جوان گفت: سال ها قبل که من در گروه موسیقی کلیسا بودم، یکی از من دعوت کرد که الگوی حضرت مسیح و خوبی ها شوم و آن روز این تابلو را دیدم.

این داستان این را می خواهد بگوید که مصداق تمام خوبی ها و بدی ها فقط خودِ ما هستیم و با اعمال و رفتارمان می توانیم یک روز الگوی یهودا شویم و یک روز الگوی مسیح. نمی توانم بگویم که ما به این زودی ها الگوی خوبی ها می شویم، ولی می توانیم به آن سمت حرکت کنیم.

برای درمان من در کنگره، خیلی ها تلاش کردند. اول از همه خانواده ام بودند که هرگز پشت سر من فشاری نگذاشتند و من را برای درمان مجبور نکردند. در مورد اعتیاد هیچ وقت، هیچ کس، هیچ صحبتی با من نکرد. به خصوص رفتار پدر و مادرم به گونه ای بود که همیشه از درِ محبت وارد می شدند و باعث شرمندگی من بود که آن ها با من این طور رفتار می کنند و من چگونه رفتار می کنم.


p14wmt5l8hbuh09rsjy3.jpg

اما خانواده ام اگر به من محبتی می کردند، بین ما یک نَسَبیّتی وجود داشت، اما کنگره چه؟ وقتی به کنگره آمدم با افرادی مواجه شدم که بدون این که هیچ شناختی از من داشته باشند، به من محبت می کردند. و اولین تصوری که به ذهن من رسید این بود که این ها حتماً پول و حقوقی دریافت می کنند که اینجا خدمت می کنند و هیچ دلیل دیگری ندارد، تا این که بعد متوجه شدم اشتباه می کردم و تمام این ها فقط بر مبنای محبت بود.

راهنمای عزیزم آقای منصوری، برای این که من به درمان برسم، زحمت زیادی کشیدند؛ من، خودم هم به خودم امیدی نداشتم، اما نگاه ایشان به من همیشه از روی امید بود و اگر من این امید را در نگاه ایشان نمی دیدم، هیچ وقت به رهایی نمی رسیدم، از ایشان بسیار سپاسگزارم.

از خانواده ام، به خصوص مادرم بسیار تشکر می کنم که در راه درمان مشوق من بودند. و تشکر ویژه ای از آقای مهندس دژاکام دارم که در این دوران فقر محبت، آمدند و خودشان و خانواده شان را وقف جمعیت احیای انسانی کنگره ی 60 کردند. من که نمی توانم از ایشان تشکر کنم، اما تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که دستورات ایشان را کاملاً اجرا کنم. از آقای ساسانی و آقای ایوبی هم بسیار تشکر می کنم که واسطه ی آمدن من به کنگره شدند، چون اگر من یک بُرد در زندگی داشتم همین به کنگره آمدن و درمان شدنم بود. امیدوارم همه ی شما را در جایگاه های رهایی و تولد ببینم.

پیـــام تولــد:

rdbwf1mb2m4fnnkybqvk.jpg

3980pz1acu8vz4k6rmud.jpg

i8y4cdvwowb4pbtuseiz.jpg

8vxu1b3lalqrbvn87xpj.jpg

f9rn8oz48shmg07uczj.jpg

4vab9axwflhskdc73fl.jpg

dko732v4t6ttacugjpf.jpg

s3r0wyc5xyb2ba5t0qy.jpg

fvn46vzh7v19ngedpc2.jpg

jfb2sv2534pmn4dosjt.jpg

7mqokgnpblidqn5va4.jpg

4mj8q4cahwlcg81k6nxe.jpg

ضمناً در این روز زیبا، 3 نفر از مسافرانی که به تازگی گل رهایی را از دستان آقای مهندس دژاکام دریافت کرده بودند، ورود خود را به سفر دوم اعلام کردند.

z20ffqszx68aaukw4ebz.jpg

آقای: سیاوش _ نام راهنما :آقای حجت خراسانی

 آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 26روز _ داروی درمان : OT


آقای: محمد _ نام راهنما : آقای حجت خراسانی

نام راهنمای همسفر : سیفی _ آنتی ایکس : شیره و تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 27روز _ داروی درمان : OT


آقای: احمد _ نام راهنما :آقای حجت خراسانی

 آنتی ایکس : تریاک _ مدت سفر: 10ماه و 18روز _ داروی درمان : OT

 

تبریک فراوان به آقای محمد امینی، کمک راهنمای محترم شعبه ی امین گلی، به خاطر اولین سال رهاییشان، و همچنین تبریک به رهایافتگان از دام اعتیاد...

و با آرزوی رهایی برای تمام در راه ماندگان وادی اعتیاد و رسیدن به ساحل امن و زیبای رهایی و آزادی...

 آمین...

نویسنده ی گزارش: همسفر لیلا

تصویرگر و ارسال تصاویر: مسافر ابراهیم

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر عباس لژیون آقانادر دوشنبه 5 بهمن 1394 07:10
با سلام و خداقوت خدمت استاد ونگهبان ودبیر جلسه که به خوبی خدمت کردند و تبریک یک سال رهایی مسافراقامحمد? باتشکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic