به نام نامی اولین عاشق که اوست...

روز پنجشنبه 97/9/22 جلسه هفتم از دور سیزدهم کارگاه‌های

آموزشی عمومی کنگره 60 شعبه امین گلی ویژه مسافران و هم‌سفران

با استادی ایجنت محترم مسافر نادر، نگهبانی موقت مسافر حسین

و دبیری موقت مسافر علی و با دستور جلسه " وادی چهارم و تأثیر آن روی من "

و همچنین

" جشن سومین سال رهایی مسافر مهدی " رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a3/IMG_1330%20%28Copy%29.JPG

راه رستگاری، تنها راهش خدمت به انسان‌هاست که این راه در کنگره برای ما فراهم‌شده است ...

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a4/IMG_1342%20%28Copy%29.JPG

گزارش کامل سخنان استاد و جشن تولد را در ادامه مطلب بخوانید ...

سخنان استاد محترم ‌: 

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a2/IMG_1318%20%28Copy%29.JPG

خداوند را شاکرم به خاطر حضور در این جایگاه و سپاسگزارم از آقای مهندس و خانوادهٔ محترمشان که چنین بستری را فراهم کردند تا ما انسان‌ها تااندازه‌ای از سردرگمی نجات پیدا کنیم و راه درست زندگی کردن را آموزش بگیریم.

دستور جلسه اول وادی چهارم است که می‌گوید در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت سپردن یعنی سلب مسئولیت از خود است.

بعد از گذشتن از سه وادی اول که  ما را با  نوع تفکر آشنا می‌کند و این‌که ما باید به چه چیزهایی فکر کنیم و به چه چیز فکر نکنیم و نوع افکار ما چگونه باید باشد و اگر در افکار غرق شویم به‌جایی نمی‌رسیم جز کسر انرژی؛ تفکر یک نوع حرکت از مبدأ به‌طرف هدف است.

در وادی دوم به ما  امید می‌دهد  و می‌گوید ناامید نباشید.
وادی سوم به ما یاد می‌دهد خود را باید پیدا کنیم و بدانیم نقش ما در هستی چیست و کسی جز خودمان به فکر ما نیست.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a2/IMG_1314%20%28Copy%29.JPG

یک‌راه گریز هم هست برای خیلی افراد و یا کسانی که در وادی اعتیاد گرفتار بودند و آن‌هم این است که از خداوند درخواست دارند و یا تعیین تکلیف برای او می‌کنند مثلاً می‌گویند خدایا فلان چیز را به ما عطا کن و یا این بیمار را شفا بده. به نظر من خیلی از این دعاهای روزمره ما که از خداوند طلب می‌کنیم به‌واقع یک‌جور اهانت به خداوند است.

ما داریم برای آفریدگار هستی و کائنات تعیین تکلیف می‌کنیم، یعنی خدا خودش نمی‌داند که به  ما سلامتی یا بچه و ثروت بدهد. انسان همه این‌ها را از خداوند می‌خواهد ولی خداوند خیلی بزرگ‌تر و علم و دانایی او بیشتر از این است که ما برایش تعیین تکلیف کنیم.

 وقتی خوب فکر کنید می‌فهمید که شما نباید برای خدا تکلیف معلوم کنید در خانه نشسته‌ایم و هیچ حرکتی نداریم و از خداوند ثروت می‌خواهیم. شما رهایی می‌خواهید خداوند هم کنگره را سر راه شما گذاشته و راهنما و اصول کنگره را در اختیار شما قرارداد است، حال شرط رهایی یکی پذیرفتن قوانین و دیگری راهکارهای کنگره است.

حال راهکار را چه کسی می‌دهد؟ راهنما. شما چقدر در کنگره حرکت کرده‌اید و چقدر به حرف و راهکارهای راهنما عمل کردید که منتظر رهایی هستید؟ برای رهایی باید به‌جز درمان اعتیاد، خیلی از ضد ارزش‌ها مثل کینه و غیبت و ... باید چشم‌پوشی کنیم و تمام این‌ها نیاز به آموزش دارد.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a2/IMG_1317%20%28Copy%29.JPG

کنگره این مسیر آموزش را فراهم کرده، اما ما در مسائل حیاتی همه‌چیز را به عهده خداوند می‌گذاریم ولی خودمان باید مسئولیت بپذیریم.

 در وادی چهارم می‌گوید : دو راه برای حرکت وجود دارد یکی راه فسق و فجور و دوم راه تقوا. ما باید تکلیف خود را روشن کنیم و یکی از این راه‌ها را انتخاب کنیم، چون حد وسطی وجود ندارد. در این وادی آمده دست‌های آسمانی، القای افکار می‌کنند یعنی اگر شما افکار منفی داشته باشید در همان راه یاری می‌شوید و اگر افکار مثبت داشته باشید  درراه درست یاری می‌شوید تا به تعالی برسید و خدا را شکر که شما راه درست را پیداکرده‌اید.

به فرموده آقای حکیمی راه درست است. راه رستگاری، تنها راهش خدمت به انسان‌هاست که این راه در کنگره برای ما فراهم‌شده است و باایمان داشتن به آن به رهایی می‌رسید.

اما دستور جلسه دوم که تولد سومین سال رهایی مسافر مهدی است.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a4/IMG_1344%20%28Copy%29.JPG

آقا مهدی هم با مصرف شیره و تریاک وارد کنگره شد. شخصیت ایشان به‌گونه‌ای بود که اگر کاری را شروع می‌کرد باید به نحو احسنت تمام می‌کرد.

وقتی برای رهایی آمد به‌خوبی سفر کرد و هرگز جلسه‌ای دیر آمدگی و یا غیبتی نداشت و کسی است که واقعاً عاشق خدمت کردن است و پیامی هم که برای تولد ایشان انتخاب شد بسیار زیبا بود و لذت بردم که چقدر پیام‌ها با افراد تطابق دارند.

 متن پیام این است که؛ ما در کنگره به همه افرادی که در طول مسیر تکامل خودشان، سبب برداشتن گام‌های بسیار مؤثر و مثبت شده‌اند، افتخار می‌کنیم  و در هر حالی به آن‌ها نیاز داریم.

این گام‌های مؤثر در این شعبه بسیار زیاد هستند مثل کمک راهنماها و کسانی که عضو لژیون مالی هستند. ما برای سیر تکامل خود نیاز به این پرداخت‌ها و برداشتن گام‌ها داریم. پس اگر پولی می‌دهید نه برای کنگره بلکه بهای تکامل خود را می‌دهید و این پیام درواقع وصف حال ایشان است و تابه‌حال هم من راهنما هر چه به ایشان گفته‌ام عمل کرده‌اند.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a1/IMG_1300%20%28Copy%29.JPG

همیشه اصول و قوانین کنگره را رعایت کرده است و هر کاری به او محول شده به‌خوبی از عهده آن برآمده 
چه در مرزبانی، چه در اوتی؛ چون ایشان شعاری دارند که می‌گوید یا من کاری را انجام نمی‌دهم یا به‌خوبی آن را انجام می‌دهم و اکنون هم  مدیر سایت شعبه هستند که باعث پیشرفت سایت شده‌اند.

یک صفتی که در وجود آقا مهدی هست عشق خدمت به انسان‌هاست ایشان در ساخت‌وساز شعبه محمدیه هم همیشه پیش‌قدم بودند و عاشقانه کار می‌کردند. امیدوارم ایشان به جایگاه واقعی خود دست پیدا کنند.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a1/IMG_1308%20%28Copy%29.JPG

پس از سخنان استاد و مشارکت مسافران و هم‌سفران، سومین سال رهایی آقا مهدی را با شور و شوق فراوان جشن گرفتیم.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a3/IMG_1329%20%28Copy%29.JPG

اعلام سفر :
سلام دوستان مهدی هستم یک مسافر 
 آنتی ایکس مصرفی: شیره و تریاک، مدت تخریب: 12 سال 
مدت سفر: 11 ماه 10 روز 
روش درمان dst داروی درمان ot 
رشته ورزشی    : شنا
نام راهنما: آقا نادر 
رهایی از دام اعتیاد: 3 سال و 2 ماه 

 در ادامه وارد لژیون وایت شدم 
مدت تخریب:20سال
مدت سفر :10ماه 
روش درمان : dst  داروی درمان:  آدامس نیکلایف
نام راهنما: آقا نادر 
مدت رهایی: 2 سال و چند ماه

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a3/IMG_1338%20%28Copy%29.JPG

آرزوی مسافر مهدی:

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a3/IMG_1340%20%28Copy%29.JPG

امیدوارم که لیاقت داشته باشم و بتوانم با توان مالی خود یک شعبه تکمیل‌شده به کنگره تقدیم کنم و طبق خواسته آقای مهندس کنگره جهانی شود و گمشدگان وادی اعتیاد راه خود را پیدا کنند.

سخنان مسافر مهدی:

 http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a4/IMG_1347%20%28Copy%29.JPG

 به نام خدای یوسف. 

به نام خدایی که یوسف کنعانی را از قعر ظلمات چاه به عزیزی مصر رساند .

یوسف لحظه‌هایم را به چاه نیستی افکنده بودند.

برادران ناتنی‌ام، بخل و حسد و کینه و آز و اعتیاد

یعقوب نار بسی مویه کردم در ظلمت خویش و فریاد برآوردم 

کجاست عزیزی که لحظه‌های به چاه افتاده‌ام را بخرد، عزیزش کند و به پادشاهی نورانیت برساند. 

او کنون بنیان است  و سفیرش اینجاست، در بر من 

کسی که تمام لحظه‌های گم‌شده‌ام را به جان خرید  و مرا نه به عزیزی مصر بلکه به پادشاهی نورانیت رساند.

تمام امیدم را در این راه گره زدم به نگاه عزیزی که با تمام مهربانیش مرا به مهمانی انسانیت فراخواند.

 و من اکنون جویبارم و بارم همهروشنی است . چون‌که دم از نفس سپیده‌دم گرفته‌ام.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a4/IMG_1346%20%28Copy%29.JPG

ما در کنگره 60 می‌گوییم هر چه که ما داریم برگرفته از کلام‌الله است و اگر کاری را انجام می‌دهیم الگو برداری از طبیعت است.

پروسه درمان سفر اول و دوم را من با  یک الگوبرداری از داستان حضرت یوسف توضیح می‌دهم. دوران اعتیاد ازنظر من دو مرحله دارد.

یک مرحله طلایی آن‌که بسیار زودگذر و لذت‌بخش است که اگر این دوران نبود هیچ عزیزی اعتیاد را تجربه نمی‌کرد. مصرف مواد روزهای اول لذت‌بخش و کاذب است، انرژی کاذب دارد و افراد کار و فعالیت می‌کنند از این دوران طلایی که بگذریم سریع وارد دوران سخت آن می‌شویم.

دورانی که همه‌چیز خود را از دست می‌دهیم. وقتی همه‌چیز را از دست دادیم دیگر راه برای برگشت پیدا نمی‌کنیم ودر پی خلاصی هستیم.

قبل از مصرف همه ما را از مصرف مواد منع می‌کردند همان‌طور که حضرت یعقوب پسر خود را از رفتن به دشت با برادران ناتنی خود منع می‌کرد تا بالاخره یک روز  اصرار یوسف و وجود مهر پدری باعث شد او با برادران ناتنی راهی دشت شود.(تجربه دوران طلایی که شیرین وزودگذربود)

 برادران ناتنی من بخل وحسو کینه و آزواعتیاد بودند. پس دوران طلایی از زمان رفتن یوسف تا دم چاه و در ادامه تجربه دوران سخت که رفتن و رسیدن به سیاهی چاه بود که شاید در قبال ده دقیقه خوشی وبازیگوشیهای کودکانه ، سه روز تاریکی و ظلمات چاه را تجربه کردکه اگر قدری تامل کنیم این خوشی به این ناخوشی وسیاهی نمی ارزد.

عزیزی که مصرف‌کننده هستی اگر امیدت را از دست ندهی و ایمان به خدا داشته باشی و بدانی هدف از خلقت انسان چیزی باارزشتر وفراتر از تصور ما بوده است همانگونه که یوسف ایمان داشت وامید به زندگی ،به‌گونه‌ای سرنوشت وتقدیرش رقم میخوردکه کاروان به امر خداوند راه راگم میکندوبه سر چاه می‌رسدوبرای تامین آب دلو را در چاه میاندازد واین طناب ودلو وسیله وراهنمایی برای نجات یوسف شد. طنابی که در چاه می‌رود همان دست راهنماست درکنگره که هر عزیزی این دست را گرفت رها می‌شود.

 یوسف با توکل وایمانی که به خدا داشت طنابی که به درون چاه رها شد را گرفت و هرگز به این فکر نکرد که پوسیده باشد و به‌وسیله آن به‌طرف دهانه چاه حرکت کرد حتی شک نکرد که شاید سقوط کند.

یک سفر اولی هم در سفر خودش اگر شکی در وجودش راه پیدا کند و ایمان خود را به کنگره و روش درمان از دست بدهد سقوط می‌کند آن‌هم سقوطی دردناک.

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a1/IMG_1309%20%28Copy%29.JPG

از کف چاه تا بیرون چاه 10 ماه سفر اول شماست که اگر به حرف راهنما گوش کردی و به حاشیه نرفتی موفق می‌شوی. من همیشه در جلسه  راهنمایی تازه واردین می گویم هیچ عزیزی با کنگره آشنا نمی‌شود مگر به دو دلیل .

یکی خواستهٔ درمان داشته باشی و فرمانش صادرشده باشد و برای این‌که فرمان صادر شود باید کار مثبتی انجام داده باشی حال چه در این بعد یا بعدهای دیگر و دل عزیزی به حالت سوخته باشد.

دوم فرصتی است که خداوند در اختیار من نوعی می‌گذارد تا تمام پلیدی‌ها و پستی‌های خود را جبران کنم آن‌هم با خدمت به هم نوع خود.

سفر اولی عزیز قدر این مکان و جایگاه و راهنمای خود را بدان. قدر این ده ماه فرصتی که به تو داده‌شده است را داشته باش که اگر از دست رفت به‌راحتی برنمی‌گردد.

سفر دوم از،زمانی است که یوسف از چاه نجات پیدا کرد وتازمانی که به مصر رسید و وارد بازار برده‌فروش‌ها  و بعد هم به زندان رسید و آن اتفاق در مورد تعبیر خواب پیش آمد و به دربار فرعون مصر راه یافت.

در طول سفر هر چه سختی و رنج است برای تو به وجود می‌آید و یا در حاشیه قرار می‌گیری ،ونیروهای شیطانی باتمام قوا وارد عمل میشوند اما اگر ما مسئول کارهای خودمان باشیم و دوربین را بر روی خودمان زوم کنیم مطمئناً نتیجه خوبی خواهیم گرفت .

من در سفر اول مشکلی برایم پیش آمد که اگر مصرف‌کننده هم نبودم، مصرف‌کننده می‌شدم و دلیل این‌که توانستم سفر خود را ادامه دهم، آموزشی بود که از راهنمایم و از اصل کنگره گرفتم، درواقع اصل کنگره درمان اعتیاد نیست، اصل آن انسان شدن است، ما یاد می‌گیریم چگونه انسان شویم.وآدمیت وانسانیت را زندگی کنیم

اما سفر سوم که هرکسی آرزوی آن را دارد. از خداوند می‌خواهم کسانی که طالب آن هستند به آن جایگاه  برسند که آن از رسیدن به خود تا رسیدن به خداوند است که همان شورش علیه معبد امون و علنی کردن یکتاپرستی بود.

 ما داستان‌های زیادی در قرآن خوانده‌ایم ولی هیچ‌وقت فکر نکردیم این‌ها چه تفسیری برای ما دارد ما می‌توانیم در تمام‌ امور زندگی وبرای دوری از کارهای ۻد ارزشی از آن‌ها الگو برداری کنیم و خوشا به حال کسی که بفهمد به کجا قدم گذاشته است .

آرزو دارم تمام کسانی که راه خود را گم‌کرده‌اند و به بیراهه رفتند  راه درست را پیدا کنند و یاد بگیریم انسان بودن را ، یاد بگیریم جایگاه خلیفه‌الله را و یاد بگیریم جایگاه اشرف مخلوقات را.

بعدازآن نشان سومین سال رهایی مسافر مهدی توسط راهنمای بزرگوارشان به ایشان اعطا شد.

 http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a4/IMG_1348%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a4/IMG_1349%20%28Copy%29.JPG

پیام تولد

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a3/IMG_1327%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a5/IMG_1350%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a5/IMG_1352%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a5/IMG_1354%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a5/IMG_1355%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a5/IMG_1356%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a5/IMG_1358%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a6/IMG_1359%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a6/IMG_1362%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a6/IMG_1364%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a6/IMG_1366%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a6/IMG_1367%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a6/IMG_1371%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1372%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1375%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1376%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1377%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1378%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1381%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1382%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1383%20%28Copy%29.JPG

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/IMG_1386%20%28Copy%29.JPG

=======================================================================

ضمناً در این روز زیبا چند نفر از مسافران شعبه امین گلی که گل رهایی را از دستان پرتوان آقای مهندس دریافت کرده بودند، ورود خود را به سفر دوم اعلام نمودند.

رهایی مسافر جواد و مسافر سعید رهجو آقا ابراهیم

 http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a2/IMG_1323%20%28Copy%29.JPG 

رهایی مسافر فرزاد رهجو آقا مهدی

http://up.c60.ir/repository/27238/mostafa%20a/91/922/a3/IMG_1326%20%28Copy%29.JPG

 از طرف وبلاگ نویسان، اعضا و مسئولین نمایندگی امین گلی، جشن سومین سال رهایی آقا مهدی مدیر محترم وبلاگ را صمیمانه به ایشان و خانواده محترمشان تبریک می‌گوییم و آرزو می‌کنیم که در ادامه مسیر، همچنان پرتوان و استوار به خدمت در وادی عشق ادامه دهند و چراغی باشند برای اسیران وادی تاریک اعتیاد...

نویسنده : هم سفر فاطمه

عکاس : مسافر مصطفی

ویرایش و تنظیم : هم سفر لیلا رحیمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: جلسات عمومی(مسافران و همسفران)، پنج شنبه، جشن تولد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر سعید مو سوی لژیون نهم سهروردی دوشنبه 26 آذر 1397 09:26
عرض تبریک خدمت اقا مهدی عزیز وبامحبت سومین سال رهاییتان را خدمت خودتان وخانواده محترم واستاد بزرگوارتان اقا نادر عزیز تبریک میگویم واز زحمات شما در شعبه تشکر وقدردانی مینمایم ویک خدا قوت خدمت حسین اق دبیر محترم ،وعرض تبریک خدمت رهایی یافتگان اقا سعید واقا جواد وتبریک خدمت استاد عزیزم اقا ابراهیم.
مجید شیروی یکشنبه 25 آذر 1397 17:27
بعضی ها اون قدر خوبند که دوست داشتن و به فکر بودن شان برای ما عادت میشه . به علاوه این که اون فرد آقای مهندس مهدی اصغری باشه .
پسر عموی عزیزم ورود به چهارمین سال آزادی از بندهای اهریمن را به شما و کلیه ی مسافران و همسفران و نادر عزیز تبریک می گویم .
مسافر مجید صفری شنبه 24 آذر 1397 23:42
تبریک به اقا مهدی عزیز سومین سال رهایی مبارک . تبریک به اقا نادر راهنمای محترم وخدا قوت به حسین اقا وعلی اقا
مسافر مجید صفری شنبه 24 آذر 1397 23:42
تبریک به اقا مهدی عزیز سومین سال رهایی مبارک . تبریک به اقا نادر راهنمای محترم وخدا قوت به حسین اقا وعلی اقا
مسافر هادی لژیون سوم سهروردی شنبه 24 آذر 1397 22:47
تبریک ویژه خدمت اقا مهدی عزیز و راهنمای توانمند اقا نادر
واقعا از توصیف زیبای اقای مهدی واقعا لذت بردم
با ارزوی بهترینها برای ایشان
حسن کدخدایی شنبه 24 آذر 1397 18:40
سلام تشکر از استاد جلسه اقا نادر عزیز ایجنت محترم از سخنان خوبتان لذت بردم
تبریک به اقا مهدی تولد سه سالگی تان را تبریک عرض می کنم
تبریک به رها یافتگان امین گلی

تشکر از نویسنده و عکاس و ویرایشگر
همسفرعزت شنبه 24 آذر 1397 15:03
باسلام وخدا قوت ،منم تبریک میگم سومین سال رهایی اقا مهدی رابه خودش وخانواده محترمشون وخدمت راهنمای بزرگوارشون اقا نادروخدا قوت خدمت تمام کسانی که در سایت خدمت میکنند-
مسافرشکرالله شنبه 24 آذر 1397 14:58
ازسخنان زیبای استاد و آقامهدی عزیز فیض بردم انشاالله جایگاههای بالاتر
خدا قوت خدمت تهیه کنندگان این گزارش زیبا
مرضیه همسفر سعید محسن شنبه 24 آذر 1397 14:39
سومین سال رهایی را خدمت آقا مهدی وخدمت راهنمای محترمشان آقا نادر تبریک و شاد باش میگویم ودر ادامه انشالله که به آرزوهاتون برسی
تشکر از خدمتگزاران سایت
همسفر بتول شنبه 24 آذر 1397 11:01
من هم سومین سال رهایی آقا مهدی را به جناب آقای مهندس دژاکام ؛ ایجنت محترم آقا نادر و تمام اعضای کنگره 60 تبریک عرض می کنم انشاالاه شمارا در جایگاه راهنمایی شما را ببینیم.
مسافر علی از لژیون آقا امیر حسین شنبه 24 آذر 1397 10:56
سلام و خداقوت خدمت آقانادر ایجنت محترم جشن پر انرژی بود آقا مهدی؛ دوست بسیار عزیزم تولد سه سال رهاییت مبارک تا باد چنین بادا درضمن یک تشکر ویژه هم خدمت آقا مصطفی عکاس محترم باارسال این چنین عکس های زیبایی شادوپیروز باشید.
مریم دانش شنبه 24 آذر 1397 07:52
جشن بسیارزیبایی بودبه آقامهدی تبریک میگم وخداقوت به آقا مصطفی وخدا قوت به خانم لیلای عزیز وخانم فاطمه عزیز
مرتضی ج شنبه 24 آذر 1397 07:26
تبریک وشادباش خدمت ایجنت محترم و اقا مهدی گل
مسافرعلیرضا جمعه 23 آذر 1397 22:57
تبریک وخداقوت به راهنمای گرامی آقا نادر ومهدی عزیز
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر جمعه 23 آذر 1397 22:51
سلام وخداقوت و تبریک به آقامهدی عزیز و راهنمای گرامیشان آقانادر گل و همه عزیزان
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic