مصاحبه با کمک راهنمای محترم همسفر خانم لیلا
پنجشنبه 25 بهمن 1397 ساعت 16:29 | نوشته ‌شده به دست همسفر زهرا | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست ...

در خدمت کمک راهنمای محترم، خانم لیلای عزیز هستیم تا از تجربیات ایشان استفاده کنیم...

نظر شما همراهان گرامی را به این مصاحبه زیبا جلب می نماییم ...


ازنظر من، کنگره 60 بهشت هست. بهشتی که هر آنچه من از دنیا و اطرافیانم می‌خواهم، می‌توانم در آن پیدا کنم. بهشتی که پر از آرامش، پر از صلح و دوستی و عشق و محبت بلاعوض، هست. بهشتی که بنیان آن، آقای مهندس می‌باشند. کسی که برای من، جبران تمام نداشته های من هست...

در ادامه مطلب بخوانید ...

  سلام، لطفاً خودتان را به‌رسم کنگره معرفی نمایید.

سلام، لیلا هستم یک هم‌سفر. مسافر من با بیش از ده سال تخریب وارد کنگره شد. آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و شیره. مدت 13 ماه و 19 روز سفر کردیم، به روش DST همراه با داروی شفابخش OT. باراهنمایی آقای امیرحسین ساسانی و راهنمایی خوب خودم خانم لیلا و به شکر خدا و به دستان پرتوان آقای مهندس دو سال و 11 ماه و 20 روز هست که آزاد و رها هستیم.

در ادامه وارد لژیون وایت شدند. با بیش از ده سال تخریب و مصرف انواع دخانیات درمان به روش DST، با آدامس نیکولایف خوراکی شروع کردند.12 ماه و 23 روز سفر کردند باراهنمایی آقای امیرحسین ساسانی و راهنمای خودم خانم لیلا و هم اکنون به شکر خدا و دستان پرتوان آق ای مهندس یک سال و چند روز هست که از بند انواع دخانیات آزاد و رها هستیم. رشته ورزشی  مسافرم والیبال و رشته ورزشی خودم تنیس.


چگونه با کنگره 60 آشنا شدید و چند سال است که در کنگره حضور دارید؟

من از طریق یکی از آشنایان در سال 93 وارد کنگره شدم و این افتخار را داشتم که همزمان با مسافرم، سفر خود را شروع کنم و تقریباً چهار سال هست که در کنگره حضور دارم و امیدوارم لطف خداوند شامل حالم شود و این حضور تداوم داشته باشد و عضو کوچکی  از این خانواده معنوی باشم.


چطور متوجه شدید که همسرتان، مصرف‌کننده است و عکس‌العمل شما چه بود؟

من در اوایل از مصرف مسافرم اطلاعی نداشتم و طی یک حادثه ناگوار که برای مسافرم پیش آمد متوجه اعتیاد ایشان شدم؛ اما خوشبختانه توانستم این مسئله را بپذیرم در حالی که در کنار این پذیرش امیدی برای درمان ایشان نداشتم. 

 سعی کردم سکوت را پیشه قرار دهم و طوری برخورد کردم که گویی اعتیاد جزئی از زندگی ما شده و تمام برنامه‌ریزی‌های زندگی را باید با اعتیاد انجام دهم. سعی کردم با آن کنار بیایم و با ورودم به کنگره، حس کردم خداوند جواب تمام صبر و سکوتم را پاسخ داده است. 


کنگره 60 ازنظر شما چه جایی است؟

ازنظر من، کنگره 60 بهشت هست. بهشتی که هر آنچه من از دنیا و اطرافیانم می‌خواهم، می‌توانم در آن پیدا کنم. بهشتی که پر از آرامش، پر از صلح و دوستی و عشق و محبت بلاعوض، هست. بهشتی که بنیان آن، آقای مهندس می‌باشند. کسی که برای من، جبران تمام نداشته های من هست.


تاکنون چه خدمت‌هایی در کنگره انجام داده‌اید؟

من از ابتدای سفر دوم سعی کردم عضو کوچکی از خدمتگزاران کنگره باشم که به لطف خدا تاکنون خدمت‌هایی مانند مهمانداری، نگهبان نظم، دبیری، نگهبانی، مشاوره تازه واردین، مرزبانی و الان هم به لطف خدا در جایگاه کمک راهنمایی مشغول به خدمت هستم.

کمی از جایگاه راهنمایی و این خدمت بگویید...

جایگاه کمک راهنمایی به گفته آقای مهندس جایگاه مقدس و مهمی می باشد . جایگاهی هست که هم آموزش است و هم تجربه؛ یعنی هم آموزش می‌گیریم و هم آموزش می‌دهیم. قبلاً در لژیون شاید 70 درصد صحبت‌های راهنما را متوجه نمی‌شدم ولی الان که در حیطه آموزش دادن هستم آن 70 درصد را هم فرا می گیرم.  

حس خیلی عجیبی دارد این‌که تو نسبت به تمام کسانی که به لژیونت وارد می‌شوند مسئولی تا آن‌ها را برای رسیدن به مقصد، رهایی و آرامش همراهی کنی تا صحیح و سالم به آقای مهندس و کنگره تحویل بدهی.

هر موقع هم‌سفری به لژیونم وارد می‌شود حس می‌کنم عضوی به خانواده‌ام اضافه‌شده است تمام تلاشم این هست که امانت‌دار خوبی برای آقای مهندس و کنگره باشم و امیدوارم بتوانم از تجربیات پیش‌کسوتان در این حیطه استفاده کنم و به‌طوری‌که بعد از چهار سال خدمت کمک راهنمایی در پیشگاه خداوند روسفید باشم.


نقش هم‌سفر در درمان و رهایی مسافر چیست و شما چه توصیه‌ای به هم‌سفران سفر اول دارید.

حضور یک هم‌سفر به گفته آقای مهندس بال پروازی هست برای مسافر. مسافر با یک بال نمی‌تواند پرواز کند و اگر هم‌سفر همچنان در تاریکی‌، جهل و نادانی خودش باشد هیچ موقع به آرامش نخواهد رسید. 

از نظر من حضور مسافر و هم سفر در کنار یکدیگر لازم و ملزوم است. همانطور که هم سفر بال پروازی است برای مسافر ، مسافر نیز بال پروازی است برای رسیدن به آرامش و تعادل یک هم سفر. 

توصیه من به هم‌سفران این هست که مسافر خود را در این سفر همراهی کنند. اگر یک هم‌سفر، تاریکی‌های اعتیاد را تحمل کرده به خاطر عشق به همسر و خانواده بوده و برای این‌که این عشق را خالص کنیم باید در مسیری قدم برداریم که مسافرم قدم می‌گذارد. مسیری که قطعاً به‌طرف روشنایی می‌رود. با مسافران همراه باشیم تا به صلح و آرامشی که مدنظر آقای مهندس و کنگره و خواست درونی خودمان هست برسیم.


ارتقا و رشد یک هم‌سفر به چه عواملی بستگی دارد؟

به خواست و تلاش و تمنای دلش بستگی دارد. در مسیر برای رسیدن به هدف اگر مصمم باشیم و بخواهیم به آرامش برسیم و تجربه کسب کنیم باید حرکت و تلاش کنیم. تلاش باید بادانش باشد. هدف نیز مشخص باشد. اگر هدف مشخص نباشد، رشد و ارتقایی صورت نمی گیرد.


با  توجه به اینکه شما جزء اولین هم‌سفران شعبه امین گلی هستید که عضو لژیون مالی شده‌اید برای ما بفرمایید هدفتان از این عمل چه بوده است؟

من خیلی دوست داشتم عضو لژیون مالی شوم و می‌دانستم باید اذنش صادر شود و خود را در این جایگاه نمی‌دیدم؛ اما امسال بااینکه هیچ تصمیمی برای این کار نداشتم با صحبت‌های آقای امین گلی در روز پنج‌شنبه واقعاً دلم شکست و از خداوند خواستم اذن ورودم به لژیون مالی را بدهد تا بتوانم اندکی از بدهی خودم را به کنگره پرداخت کنم. 

من در کنگره هر خدمتی که انجام می‌دهم، خود را بدهکار کنگره می‌دانم و امیدوارم این حس در وجودم همیشگی باشد و سعی می‌کنم هر کاری انجام دهم تا اندکی از بدهی خود را به کنگره پرداخت کنم.

وقتی شرایط ورودم به لژیون مالی فراهم شد، فهمیدم خداوند خواسته‌ام را اجابت کرده و نه‌تنها این خواسته، هر خواسته‌ای که در کنگره از خداوند خواسته‌ام اجابت شده و امیدوارم هرکسی این خواسته را دارد اذن ورودش به لژیون مالی صادر شود. چون اذن که صادر شود، شرایط هم فراهم می‌شود.


سخن آخر:

سخن آخر من با آقای مهندس هست. من نمی‌دانم چه طور از ایشان تشکر کنم. سخن آخر من با بنیان کنگره هست که برای من جبران کرد تمام چیزهایی که نداشتم، بخشید به من آن چیزهایی که در انتظارش بودم، آشنا کرد من را با بهشتی که در بعدی دیگر به دنبالش می‌گشتم، به من چیزهایی داد که حتی انتظارش را نداشتم.

من اگر تا آخر عمر از جانم مایه بگذارم، باز نمی‌توانم ذره‌ای از چیزهایی که کنگره به من داد را جبران کنم. برایشان آرزوی طول عمر باعزت همراه با سلامتی و موفقیت رادارم و از تمام اعضای شعبه امین گلی تشکر می‌کنم که چنین مکانی را در اختیار من قراردادند تا عضوی از این خانواده بزرگ بشوم.

در پایان از مرزبانان عزیز و اسیستنت شعبه سرکار خانم ریحانه بابت تمامی زحماتشان تشکر می کنم. 


نویسنده و مصاحبه: هم‌سفر زهرا خیابانی

تصویر گر : هم سفر لیلا نصر

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ، گفتگو،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا دوشنبه 6 اسفند 1397 18:40
واقعا عالی بود ممنون
همسفر رویا یکشنبه 28 بهمن 1397 21:17
خداقوت خدمت خانم لیلا وزهرا عزیز کمال تشکر دارم از شما بابت این محاسبه زیبایتان بسار لذت بردم.وخیلی خوشحالم که به خواسته هایتان رسیده اید شکر.
حسن کدخدایی شنبه 27 بهمن 1397 15:05
خدا قوت به همسفر لیلا مصاحبه زیبایی بود

تشکر از هم سفر زهرا با بت تهیه‌ گذارش خوب شان
جمعه 26 بهمن 1397 16:28
خدا قوت خدمت خانم لیلای عزیز مصاحبه بسیار زیباو آموزندبود وخداقوت به خانم زهرای عزیز
همسفر فرشته رضایی جمعه 26 بهمن 1397 15:33
سلام و قدا قوت به خانم لیلا عزیز واقعا سخنان زیبایی بود .انشاالله که بقیه همسفرانم بتونن به نقطه ای برسن که حال خوش شمارا به برکت حضور درکنگره و با راهنمایی همچین راهنمایان خوبی تجربه کنن
زهراح جمعه 26 بهمن 1397 13:03
تشکروخداقوت خدمت خانم زهرای عزیز بابت تنظیم این مصاحبه زیبا...درود و خداقوت خدمت خانم لیلا کمک راهنمای خوبم
مسافر عباس فاتح پور لژیون آقانادر پنجشنبه 25 بهمن 1397 23:18
سلام وخداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات