کارگاه آموزشی خصوصی همسفران روز دوشنبه 1397/10/10 " جهان بینی در ورزش "
سه شنبه 11 دی 1397 ساعت 11:31 | نوشته ‌شده به دست همسفر اعظم | ( نظرات )

به نام اولین عاشق که اوست...

روز دوشنبه 97/10/10 جلسه نهم از دور دوازدهم کارگاه‌های

آموزشی خصوصی کنگره 60 ویژه هم‌سفران شعبه امین گلی

با استادی هم‌سفر فاطمه، نگهبان هم‌سفر زهرا و دبیری

هم‌سفر مینا و با دستور جلسه " جهان‌بینی در ورزش " رأس ساعت 15 آغاز به کار نمود.

هدف کنگره از ورزش به دست آوردن سلامتی و تعادل ازدست‌رفتهٔ ماست. اگر ما به این درک رسیده باشیم که ورزش می‌کنیم تابه‌حال خوش برسیم حداقل صبح‌های جمعه در پارک با اشتیاق حاضر می‌شویم...

در ادامه مطلب بخوانید ...

  

سخنان استاد محترم:

 استاد محترم بعد از تشکر و سپاس بابت این خدمت در مورد دستور جلسه جهان‌بینی ورزش این‌چنین سخن  گفتند:

انسان برای داشتن یک زندگی با کیفیت و حال خوش باید جهان‌بینی درستی نسبت به آن داشته باشد. جهان‌بینی نگاه و نگرشی است که ما به مسائل زندگی و اطرافیان داریم و این مسئله زمانی خوب پیش می‌رود که ما جسم سالمی داشته باشیم و این سلامتی وقتی بوجود می آید که در کنار رعایت سایر فاکتورهای سلامتی به ورزش هم اهمیت زیادی بدهیم.

با ورزش کردن گردش خون سریع‌تر صورت می‌گیرد و اکسیژن بهتر به سلول‌ها می‌رسد و باعث خوب کار کردن قلب و سایر اعضای بدن می‌شود. چرا که ریشهٔ بیشتر  بیماری‌ها تنبلی و کم‌تحرکی است. از فواید  ورزشم ی توان گفت استرس را کاهش می‌دهد سطح انرژی را بالا می‌برد و باعث می‌شود خواب بهتری داشته باشیم.

و امانگاه کنگره به ورزش...

کنگره 60 بر این باور است که برای درمان اعتیاد باید سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی بدن به صورت کامل بازسازی شود و یکی از این راه ها که باعث می‌شود در کنار متدDST و داروی OT بازسازی بهتر و سریع‌تر انجام شود ورزش کردن است. 

از نظر درمان اعتیاد، ورزش به عنوان یک مکمل و تکمیل کننده به این امر کمک زیادی می کند و باعث به تعادل رسیدن فرد مصرف کننده می شود.

چون در کنگره معتقدند درمان فوق ترک و تعادل فوق درمان است و ورزش باعث به وجود آمدن این تعادل در فرد می‌شود.

جهان‌بینی در ورزش به چه منظور است؟

ما برای انجام هر کاری باید برنامه و هدف داشته باشیم که برای رسیدن به آن هدف نوع نگاهمان باید مشخص باشد، باید بدانیم هدف کنگره از ورزش به دست آوردن سلامتی و تعادل ازدست‌رفتهٔ ماست. اگر ما به این درک رسیده باشیم که ورزش می‌کنیم تابه‌حال خوش برسیم حداقل صبح‌های جمعه در پارک با اشتیاق حاضر می‌شویم.

اگر بخواهیم با انجام ورزشی که جهان بینی درستی از آن نداریم باعث شویم حس و حال خود و دیگران را خراب کنیم مطمئنا از نظر کنگره چنین چیزی پذیرفته نیست . در واقع زمین ورزش بهترین مکان برای عملی کردن آموزش‌هایی است که در شعب می بینیم . کسی که درست آموزش ندیده در زمین ورزش نمی‌تواند رفتار درستی از خود بروز دهد و هر حرکت و حرف ما نشان‌دهندهٔ میزان موفقیت ما در دریافت آموزش‌هاست. پس باید در موقع بازی و مسابقات نقطه تحملمان را بالا ببریم که در اثر هیجانات و اتفاقات بازی موجب  ناراحتی خود و رنجش دیگران  نشویم.

هنگامی‌که ما می‌خواهیم یک‌رشتهٔ ورزش را انتخاب کنیم باید ببینیم توانایی انجام آن فعالیت ورزشی راداریم یا خیر؟  اگر فقط به خاطر هیجاناتی که در یک رشته ورزشی وجود دارد آن را انتخاب کرده باشیم  و از عهده آن بر نیاییم هنگام بازی هم اعتمادبه‌نفس خودمان پایین می‌آید هم انرژی دیگر اعضای گروه را می‌گیریم.

آقای مهندس روز چهارشنبه فرمودند: همه اعضا کنگره باید ورزش کنند پس شما هم برای خود و سلامتی تان ارزش قائل شوید و حداقل صبح های جمعه در ورزش کنگره حضور داشته باشید .

و اما چند نکتهٔ مهم:

پارک را یکی از شعب کنگره بدانیم و قوانین و حرمت‌ها را به‌طور کامل در پارک رعایت کنیم. یکی از این قوانین داشتن پوشش مناسب است. نکتهٔ دیگر اینکه اگر فعالیتی، هنری بلد هستید در پارک تبلیغ نکنید، این‌ها خلاف قوانین کنگره هستند.

کمک راهنما در پارک نباید با رهجوهای خود لژیون تشکیل دهد یا در مورد مسائل  لژیون صحبت کند ، همین‌طور رهجوها نباید به دیگر رهجوها  راهکار بدهند. کسانی که این کارها را انجام می‌دهند یاد نگرفتند که پارک برای ورزش کردن است نه بحث و گفتگو.

به نوجوانان قوانین پارک را حتماً آموزش دهید مثلاً اینکه اجازهٔ خروج از محوطهٔ هم‌سفران را ندارند و یا هر هماهنگی با مسافران قبل از ساعت 8:30 صبح و بعد از ساعت 12 ظهر صورت گیرد در این تایم هیچ‌گونه مراوده‌ای با مسافران انجام نشود.

 قانون یازدهم را در پارک نیز اجرا کرده و سبد را حمایت کنید چون پارک نیز هزینه دارد و این هزینه‌ها با سبد پرداخت می‌شود. در پارک نیز حامی مالی داریم اگر کسی تمایل دارد می‌تواند ورزش را حمایت مالی کند که از 50000 تومان شروع می‌شود البته کمتر نیز می‌توان کمک کرد.

با توجه به پیشرفتی که در پارک و ورزش همسفران صورت گرفته ، رشته‌های ورزشی زیادی در پارک وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید و آموزش ببینید. همان‌طور که گفتم ورزش مکمل درمان است و یک سفر اولی وقتی اشتیاق هم‌سفرش را در رفتن به پارک می ببیند قطعاً مشتاق می‌شود برای رفتن به پارک و این درروند بهبودی‌اش مؤثر است.

روز جمعه مراسم اختتامیه مسابقات راداریم که با حضور دیدبانان و  برخی مسئولان بر گزار می شود و حضور ورزشکاران و همسفران الزامی است  لطفاً با روسری سفید تشریف بیاورید و نظم را کاملاً رعایت کنید .

در پایان از تمامی زحمات خالصانه و عاشقانه مرزبانان محترم پارک، خانم محدثه و خانم مرضیه عزیز و اسیستانت محترم سرکار خانم داودی کمال تشکر و سپاس گزاری را دارم .

 

نویسنده: هم‌سفر اعظم

تصویرگر: هم‌سفر لیلا ب

ویرایش و تنظیم: هم‌سفر لیلا رحیمی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش جلسات خصوصی همسفران، روزهای دوشنبه،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر بتول شنبه 15 دی 1397 15:24
سلام و خداقوت خدمت خانم فاطمه عزیزم استادی زیبا وخوبی داشتید واقعا لذت ببردم. شمادر زمین والیبال یک انرژی کامل هستید امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
همسفر زهره سه شنبه 11 دی 1397 23:33
سلام وخداقوت خدمت خانم فاطمه عزیز وتشکر بابت همه ی زحماتی که در زمینه ی ورزش برای همسفران می کشید .
امیدوارم به جایگاههای بالاتر برسید.
همسفر مریم سه شنبه 11 دی 1397 22:15
سلام و خدا قوت به خانم فاطمه عزیز بابت تمام زحمات و انرژی که به همسفران می دهند
مریم سلمان فارسی لژیون ۲۳ سه شنبه 11 دی 1397 22:05
خداقوت و خسته نباشید
بسیار عالی خانم فاطمه عزیزم
ان شالله در مقام بالاتر ببینمتون
من در زمین کنگره از شما اموزش گرفتم بخصوص وقتی جایگاه خدمت داشتید
ݥمریم دانش سه شنبه 11 دی 1397 20:52
خدا قوت خدمت خانم فاطمه ی عزیز بابت استادی زیباوپرانرژی بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic