مشارکت مکتوب همسفران لژیون سوم در باب دستور جلسه هفتگی " ازدواج "
شنبه 22 دی 1397 ساعت 17:19 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست ...

مشارکت مکتوب هم سفران لژیون سوم

در باب دستور جلسه هفتگی : " ازدواج " 

ازدواج یک مثلث دارد ؛ که یک ضلع آن‌کسانی هستند که ازدواج‌کرده‌اند و ضلع دیگر آن‌کسانی هستند که ازدواج‌کرده‌اند و به دلایلی از هم جدا زندگی می‌کنند و ضلع سوم آن‌کسانی که در شرف ازدواج هستند...

در ادامه مطلب بخوانید ...

 

سلام دوستان رؤیا هستم یک هم‌سفر:

 بهترین سن ازدواج بین سنین 20 تا 25 سال است. در این سنین جوانان راه‌های اشتباه را تجربه می‌کنند که بهتر است به‌جای این‌که انرژی خود را این‌گونه صرف کنند، درراه ازدواج زندگی باشند تا بتوانند فرزندان صالحی را به جامعه تحویل دهند.

دو نفر که می‌خواهند با یکدیگر ازدواج کنند باید به یکدیگر حس خوبی داشته باشند و ببیند آیا یکدیگر را می‌توانند در شرایط متفاوتی درک کنند یا نه و حتی می‌توانند در مورد این موضوع از مشاوره ازدواج کمک بگیرند.

و مسئلهٔ مهم دیگر این‌که نباید دیوار احترام بین یک زوج خراب شود وگرنه به یکدیگر دائم توهین می‌کنند و این توهین کردن برایشان عادی می‌شود و دیگر به یکدیگر احساس و علاقه‌ای ندارند و آن‌ها زندگی عاشقانه و گرم را نخواهند داشت وزندگی آن‌ها بوی عشق خوشی نمی‌دهد.

باید مواظب باشیم که در زندگی از ضد ارزش‌ها دوری‌کنیم که اگر به همسر خود دروغ بگوییم خودمان دیوار اعتماد را خراب کرده‌ایم و سبب شده‌ایم مشکلاتی به وجود آید وزندگی ما سخت شود و دائم طرف مقابلمان را مقصر می‌بینیم.

 

سلام دوستان مینا هستم یک هم‌سفر :

بعضی‌اوقات  در زندگی مشترک به این فکر می‌کنم که  13 سال است باهم زندگی می‌کنیم و دیگر مثل روزهای اول ازدواج و نامزدی نیستیم از تغییراتی که به‌مرورزمان در احساسات و سبک زندگی  ایجادشده شاکی می‌شوم، گاهی غصه می‌خورم.

اما وقتی درست فکر می‌کنم می‌بینم هنوز هم اتفاقات خوب برایمان می‌افتد، خوشبختی همین اتفاقات روزمره دوروبر ما است. همین‌که در کمال سکوت و آرامش  کنار هم هستیم و تلویزیون می‌بینیم، همین‌که پیش هم شاد هستیم، همین‌که وقتی یکی از ما از راه می‌رسد و آن‌یکی، چایی گذاشته باشد، خوشبختی است.

به زندگی‌های اطرافتان و ظاهر زندگی دیگران نگاه نکنید، زیرا آن چیزی که شما ظاهراً و از راه دور می‌بینید، واقعاً آن چیزی نیست که در باطن  یک زندگی می‌گذرد پس برای خوشبخت بودن، به دنبال یک آرامش هرروزه بگردید و از هر راه که می‌توانید آن را به زندگی‌تان بیاورید.

 

سلام دوستان مریم هستم یک هم‌سفر:

قبل از خواستگاری دختر و پسر فرقی نمی‌کند هر دو باید تکلیفشان را از بابت چند موضوع باهم روشن کنند تا در زندگی مشترک آینده‌شان دچار مشکل نشوند. بسنجند که شباهت اقتصادی و فرهنگی باهم دارند یا نه هر دو خانواده باید ازلحاظ اقتصادی و فرهنگی در یک سطح باشند.

زیبایی ظاهری دختر و پسر باید در یک سطح باشد یکی از آن‌ها خیلی زیبا و دیگری زشت یا یکی خیلی چاق و درشت‌اندام و دیگری ضعیف و کوچک نباشد.

سلامت و بلوغ عاطفی دختر و پسر باید به بلوغ روانی و پختگی عاطفی رسیده باشند. آن‌ها باید ازنظر روانی و عاطفی برای ازدواج آماده باشند در این صورت دعوا و قهر کمتری بین آن‌ها رخ می‌دهد.

ارزش‌های اخلاقی و مذهبی‌شان مثل هم باشد، شباهت به هم داشته باشند. هر دو باید به ارزش‌هایی مانند راست‌گویی و یا ظلم نکردن به دیگران به یک اندازه اعتقاد داشته باشند.

 Ã˜ÂªÃ˜ÂµÃ™ÂˆÃ›ÂŒÃ˜Â± مرتبط

سلام دوستان اعظم هستم یک هم‌سفر:

ازدواج یک سنت است و در کلام‌الله به آن سفارش زیادی شده است. کلمه ازدواج کلمهٔ زیبایی است و معنی و مفهوم آن دوست داشتن دو طرف است؛ اما متأسفانه من قبل از ورودم به کنگره او را هیچ‌وقت حس نکردم و هر دختری از فامیل که ازدواج برایش پیش می‌آمد از او دل سرد می‌شدم. وقتی مسافرم مواد مصرف می‌کرد همیشه به او می‌گفتم من از روزی که با تو ازدواج کردم یک روز خوش ندیدم.

من اگر با تو ازدواج‌نکرده بودم زندگی‌ام این‌گونه نبود. مسافرم خوبی‌های زیادی داشت اما هیچ‌وقت آن‌ها را درک نکردم. الآن که به کنگره می‌آیم از خودم بیزارم که چقدر به او توهین کردم و هم حال خودم و هم حال خانواده‌ام را خراب کردم.

تمام حس من تنفر و خشم بود. الآن خدا را هزاران بار شکر می‌کنم که روزبه‌روز حالم خوب می‌شود و از ضد ارزش‌ها دوری کردم و به‌سوی ارزش‌ها درحرکت هستم و این حال خوبی را مدیون راهنمای عزیزم هستم.

 

سلام دوستان پروین هستم یک هم‌سفر: 

پیامبر گرامی ما، سفارش کرده‌اند که به‌موقع ازدواج کنید. همان‌طوری که انسان در جمع تکامل می‌یابد، یک جوان هم با ازدواج کردن کامل می‌شود. طبق سفارشات آقای مهندس ازدواج یک مثلث دارد که یک ضلع آن‌کسانی هستند که ازدواج‌کرده‌اند و ضلع دیگر آن‌کسانی هستند که ازدواج‌کرده‌اند و به دلایلی از هم جدا زندگی می‌کنند و ضلع سوم آن‌کسانی که در شرف ازدواج هستند.

 بحث ما بیشتر مربوط به کسانی است که ازدواج‌کرده‌اند. در سی دی ازدواج آقای مهندس فرمودندکه ادب داشتن شرط اول است در زندگی که باید هر انسانی دارای ادب و نزاکت باشد و در زندگی زناشویی تمیزی بودن هر فرد در زندگی خیلی مهم هست.

 شاید یک‌چیز کوچکی باعث شود که نابسامانی در زندگی به وجود بیاید. همانند سدی که می‌تواند میلیون‌ها لیتر آب را نگهداری کند، اما یک ترک کوچک باعث نابودی سد می‌شود. پس ما هم نگذاریم که کار به‌جایی بکشد که دیگر قابل جبران نباشد. وقتی‌که در ازدواج می‌گوییم زوج باید هم‌تراز یکدیگر باشند، یعنی اینکه کسی که لیسانس دارد، باکسی که لیسانس دارد ازدواج کند نه اینکه، با یک بی‌سواد ازدواج کند.

 

سلام دوستان سمیه هستم یک هم‌سفر:

آیا ازدواج عشق است یا قرارداد؟

در ابتدا باید بگوییم که ازدواج یعنی با یکدیگر جفت و قرین شدن، جفت شدن و متحدشدن بر اساس یک سری قراردادها که زمینه‌ساز و نگه‌دارندهٔ اصلی آن نیز یک عشق حقیقی و واقعی است.

ازدواج فقط عشق به معنای رایج در جامعه نیست. برخی می‌گویند من می‌خواهم ازدواج کنم چون دوستش دارم و می‌خواهم بقیه زندگی‌ام را با اوباشم. برخی می‌گویند: عاشقش هستم و نمی‌توانم بدون اوباشم و...

ما در اینجا بخش مهمی که باید به او بپردازیم این است که از خود بپرسیم که اصلاً چند نفر از افراد جامعه ما معنی اتحاد را بلد هستند؟ آیا اصلاً دوست دارید که با یک نفر متحد شوید؟ اصلاً آیا خواسته‌ها، اهداف، نیازها و احساسات شما با طرف مقابل در جهت یکی شدن است؟

و با رسیدن به جواب این پرسش‌ها به اینجا می‌رسیم که ازدواج فقط عشق به معنای رایج در جامعه نیست، صرفاً یک نیاز و یا اجبار نیست.

ازدواج آگاهی بسیار بالا، درک بالا، عشق بالا، تعادل، بخشش، گذشت و متحدشدن و یک قرارداد است و این قرارداد، قرار است که زمینه‌ای مشترک برای هر دو نفر ایجاد کند که بر اساس اصل (برنده، برنده) است و هر دو نفر در آن سود می‌برند که نوشتن این قرارداد به آگاهی بسیار زیادی دربارهٔ جنس مقابل خود (زن یا مرد) و چیستی ازدواج، چیستی و چگونگی زندگی پس از ازدواج و مدیریت تعارض نیاز دارد.


با احترام؛ اعضای لژیون سوم، لژیون کمک راهنما هم‌سفر لیلی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت های مکتوب،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن کدخدایی چهارشنبه 26 دی 1397 20:57
مشارکت های مکتوب خوبی نوشته اند متشکرم
همسفر مریم ع یکشنبه 23 دی 1397 16:08
خسته نباشی خدمت لژیون سوم.مطالب عالی بود.
همسفر مریم لژیون خانم بتول یکشنبه 23 دی 1397 08:39
خدا قوت وخسته نباشید به گلهای لژیون سوم مطالب آموزنده ای بود
همسفر فرشته رضایی یکشنبه 23 دی 1397 00:15
خسته نباشید میگم به لژیون خانم لیلی بابت مطالب زیبا و آموزندشون
همسفر سمیه شنبه 22 دی 1397 21:07
خداقوت خدمت اعضای لژیون سوم وتشکر فراوان از زحمات راهنمای محترم خانم لیلی عزیز
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic