گزارش عملکرد لژیون ششم همسفران
چهارشنبه 26 دی 1397 ساعت 16:44 | نوشته ‌شده به دست همسفر لیلا ر | ( نظرات )
به نام نامی اولین عاشق که اوست...

عملکرد لژیون ششم همسفران؛ لژیون کمک راهنما همسفر لیلا

با دستور جلسه : وادی سوم

 باید در مسیر زندگی یک سری درس‌ها را یاد بگیری و برای همین همراه شما در یک تاریکی بزرگی به نام اعتیاد غرق می‌شود و شما نیز با او وارد این تاریکی می‌شوید. باید از این تاریکی راهی به‌سوی نور پیدا کنی و در همین وارد شدن و خارج شدن تو آن درس‌هایی را که برایت در نظر گرفته‌شده است را یاد می‌گیری...

در ادامه مطلب بخوانید ...

سلام دوستان لیلا هستم یک هم‌سفر. به همه شما هم‌سفران عزیز خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم حالتان خوب و سرشار از انرژی باشید.

دستور جلسه امروز وادی سوم هست، یعنی باید دانست هیچ موجودی به میزان خود انسان به خویشتن خویش فکر نمی‌کند. تنها  وادی که کلمهٔ باید در آن آمده، وادی سوم است؛ زیرا هیچ‌کس نمی‌تواند جای شخص من تصمیم بگیرد و به فکر من باشد.

چرا؟ چون هر انسانی مرکز جهان خودش است که فرماندهی این جهان عظیم در دست خودمان است و تنها کسی که از صور آشکار و پنهان، افکار، احساسات، ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها و ... خبر دارد، خود ما هستیم هرچند که این شناخت کامل و کافی نیست اما بهتر از دیگران از آن‌ها آگاهی داریم پس بهتر از هرکسی می‌توانیم به خود کمک کنیم.

حال به طبیعت نگاه می‌کنیم و از آن الگوبرداری می‌کنیم. چگونه؟ این‌گونه که هیچ موجودی وظیفهٔ خودش را به دوش دیگران نمی‌اندازد. مثل رودی که در جریان است و باوجود سنگ، همچنان در مسیرش در حال حرکت  است و باوجود موانع سر راهش، متوقف نمی‌شود تلاش می‌کند تا راهی بیابد و راهی شود.

خداوند مسئولیت هرکسی و هر چیزی را در طبیعت مشخص کرده است و مسئولیت هر موجودی به عهده خودش گذاشته‌شده است پس انسان که شاهکار خلقت است نیز باید بداند که خودش مسئول اعمال و رفتار خودش است.

انسان اگر خود جستجو نکند اگر با تمام کاوشگران ماهر نیز هم‌نشین باشد به موضوع واقعی نمی‌رسد...

یعنی هم‌نشینی با یک مهندس تو را مهندس نمی‌کند. جمله‌ای‌ای هست در کنگره که می‌گوید: با عقاب‌ها بپرید که عقاب‌ها شمارا به بلندای آسمان می‌برند، با مگس‌ها نپرید که شمارا به زباله‌دانی می‌برند.

قطعاً وجود هم‌نشین در ما تأثیر می‌گذارد اما اگر بخواهی پرواز کنی خودت باید بال‌هایت را بازکنی و خودت باید تلاش کنی تا به بلندای آسمان برسی.

در کلام‌الله آمده است؛ روزی می‌رسد که هیچ نفسی بار مسئولیت نفس دیگری را به دوش نمی‌کشد و در روز قیامت هرکسی دنبال اعمال خودش است. هیچ‌کس نمی‌تواند بار انتخاب‌های من، قدم‌هایی که در مسیر اشتباه برمی‌دارم، حال خرابی‌ها و ضد ارزش‌هایی که انجام می‌دهم را به دوش بکشد.

پس نقش دیگران چه می‌شود؟ ما منکر کمک و همدردی اطرافیان خود نیستیم اما وظیفه حل آن‌ها به عهده ماست. ما به این حیات آمده‌ایم تا روش حل مسائل و مشکلات را بیاموزیم تا آموزش بگیریم و خدمت کنیم. انسان تا زمانی که زنده است مسئله و مشکل دارد و ارزش و لذت زندگی در حل همین مسئله و مشکلات است.

زندگی کردن بدون فراز نشیب معنایی ندارد چون زندگی یکنواخت داشتن برای ما خستگی می‌آورد. لذت زندگی در حل کردن مسائلش است. هر چه قدر مشکلات را حل کنیم برای ورود به مشکل بعدی آماده‌تر و قوی‌تر می‌شویم. پس در حل مشکلات خودمان که مانند بذر آن‌ها را آبیاری کردیم و اینک به ثمر رسیده مثل قبوض جمع شده، قرض‌های پس نداده و بیماری که مزمن شده خودمان مسئولیم.

زندگی انسان مثل کاشت و برداشت است، یعنی هر چه بکاری همان را برداشت می‌کنی. اگر یک گیاه تلخ و زهرآگین بکاریم نباید انتظار داشته باشیم که رطب شیرین برداشت کنیم. شاید مسائل و مشکلاتی که امروز در زندگی داریم نتیجه بذرهایی است که درگذشته کاشته‌ایم و اینک زمان برداشت آن فرارسیده است.

حال چه باید کرد؟ آیا باید بگوییم خودکرده را تدبیر هست یا خودکرده را تدبیر نیست؟ این ضرب‌المثلی هست که ما درگذشته بدون توجه به معنای آن از آن استفاده می‌کردم درصورتی‌که باید بگوییم خودکرده را تدبیر هست. چراکه ما یاد گرفته‌ایم باید این‌قدر زمین بخوریم تا برخاستن را یاد بگیریم.

مسائل و مشکلاتی که در زندگی داریم به دودسته تقسیم می‌شوند:

1: مسائل و مشکلاتی که خودمان با دست خودمان آن‌ها را به وجود آورده‌ایم.

2: مسائل و مشکلاتی که ما هیچ نقشی در به وجود آمدن آن‌ها نداشته‌ایم.

اکثر مسائل پیش‌آمده در زندگی را خودمان به وجود آورده‌ایم البته در دسته دوم هم به تقصیر نیستیم چون حتی در مسائلی هم که گمان می‌کنیم هیچ نقشی نداشته‌ایم شاید به پیشینه ما در حیات‌های دیگر برگردد.

هدف از خلقت انسان اول آموزش است و بعد خدمت. پا گذاشتن در این جهان یعنی ورود به دنیای اضداد، یعنی هر چیزی را که بخواهی تجربه کنی باید از مسیر ضد آن بگذری تا به آن برسی. این سفر، سفری است از ظلمت به نور، از نادانی به دانایی، از ترس به شجاعت، از قهر به مهر، از کفر به ایمان و درنهایت از نفرت به‌طرف عشق.

یعنی باید در یک مقطعی از زندگی در نادانی به سر ببری، از روی نادانی یک سری مشکلات برای خودت به وجود آوری و بعد آرام‌آرام آن‌ها را حل کنی تا به دانایی برسی. باید در زندگی با یک سری ترس‌ها مواجه شوی، در دل آن‌ها بروی و با آن‌ها مقابله کنی تا به شجاعت و شهامت برسی.

باید یک سری از آدم‌ها سر راه تو قرار بگیرند، به تو ضربه بزنند، اذیتت کنند و تو ممکن است گاهی دچار نفرت شوی تا آرام‌آرام یاد بگیری به آن آدم‌ها عشق بورزی و این‌گونه به عشق حقیقی برسی. باید در مسیر زندگی یک سری درس‌ها را یاد بگیری و برای همین همراه شما در یک تاریکی بزرگی به نام اعتیاد غرق می‌شود و شما نیز با او وارد این تاریکی می‌شوید.

باید از این تاریکی راهی به‌سوی نور پیدا کنی و در همین وارد شدن و خارج شدن تو آن درس‌هایی را که برایت در نظر گرفته‌شده است را یاد می‌گیری. انتخاب‌های دیگری هم وجود دارد اما هیچ‌کدام به‌اندازه تاریکی اعتیاد نمی‌تواند آن درس‌ها را باکیفیت لازم به شما آموزش دهد.

اما حال زمان آن رسیده است که ذرات جرقه و نور را دنبال کنی و از آن تاریکی بیرون بیایی و آن آموزش‌ها را فرابگیری. اعتیاد یک نوع جهنم است اما قرار نیست کسی تا ابد در این جهنم بماند اگر کسی هنوز در این جهنم می‌سوزد به این دلیل است که آن درس‌هایی که باید بیاموزد را هنوز نیاموخته است.

هنوز نتوانسته نادانی خود را به دانایی تبدیل کند. نتوانسته ترس خود را به شجاعت تبدیل کند. نتوانسته از نفرت به عشق برسد و زمانی که این درس‌ها را یاد بگیرد دیگر نیازی نیست در این جهنم باقی بماند. پس در مرحله اول در پی کسب آموزش‌ها باش و در مرحله دوم به خداوند بسپار تا اذن خروج از تاریکی‌ها را برای تو صادر کند.

برای حل مسائل و مشکلات باید دونیرو را به‌خوبی بشناسیم:

1: نیروی‌های خودمان 2: نیروهای تخریبی و بازدارنده. اگر انسان بخواهد در یک مسابقه و یا یک مبارزه شرکت کند هم باید توانایی‌های خودش را بشناسد و هم طرف مقابل را.

شیطان دشمن قسم‌خورده ماست و اگر آن را نشناسیم نمی‌توانیم بر آن پیروز شویم. شیطان به زیباتریم شکل ممکن وارد افکار انسان می‌شود و دام‌هایی که پهن می‌کند نیز زیبا و جذاب است مثل اعتیاد که اگر جذاب نبود هیچ‌کس به سمت اعتیاد و مواد نمی‌رفت.

شیطان به این جهت است تا گوهر جان انسان را بگیرد. حال منظور از گوهر جان چیست؟ هر چه متعلق به انسان است و جزء ارزش‌های او محسوب می‌شود مثل شخصیت، عشق، انسانیت، یک سری تعهداتی که انسان دارد و ... که شیطان می‌خواهد این‌ها شکار کند و درمجموع بتواند تمامی ارزش‌های انسان را بگیرد.

سه عامل که باعث می‌شود ما از مسیرمان در زندگی منحرف شویم، عبارت‌اند از:

1: شیطان؛ البته به زیباترین شکل ممکن. 2: کشش نیروهای منفی؛ که با دادن پول و جاذبه و قدرت انسان را به مسیر دلخواه خود می‌کشند. 3: انسان‌های منفی‌باف؛ که هم‌تراز با شیطان و نیروهای منفی هستند. هم‌نشینی با انسان‌های منفی‌باف حتی اگر هیچ حرفی بین ما ردوبدل نشود باز روی انسان تأثیر می‌گذارد که اکثراً در قالب دلسوزی وارد زندگی ما می‌شوند و ساز مخالف می‌زنند.

برای مقابله با انسان‌های منفی‌باف سه‌راه وجود دارد:

1: محدود کردن رابطه با آن‌ها اما نه قطع آن. 2: خنثی کردن جملات منفی آن‌ها با گفتن جملات مثبت خودمان مثل همه‌چیز درست می‌شود. 3: در حق آن‌ها دعا کنیم؛ اما باید حواسمان باشد که خودمان تبدیل به یکی از این انسان‌های منفی‌باف نشویم.

 

نویسنده: هم‌سفر راضیه

تصویرگر: هم‌سفر ریحانه

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش عملکرد لژیون های آموزشی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفر مریم لژیون خانم بتول دوشنبه 1 بهمن 1397 08:47
سلام خانم لیلاعزیز خیلی زیبا وادی را باز کرده بودیدخداقوت از طرف خواهرم اعظم
همسفر مهری شنبه 29 دی 1397 07:01
خدا قوت خدمت کمک راهنمای گرامی سر کار خانم لیلا عزیزم عالی بود استفاده کددم
مجتبی حسینی جمعه 28 دی 1397 08:31
خداقوت
همسفر فرشته رضایی چهارشنبه 26 دی 1397 21:49
خدا قوت میگم به اعضالژیون و کمک راهنما عزیزخانم لیلاوهمسفرعزیز خانم راضیه
حسن کدخدایی چهارشنبه 26 دی 1397 17:01
خدا قوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
لینک دوستان ...
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات